offtopic
xy1000 2010 márc. 28. - 16:31:47 Előzmény Arminanyu
(32/92)
mér, te is hiv-es vagy? vagy mi?
9/10
beo71 2010 márc. 20. - 14:46:48 9/10
(31/92)
Mellbe vágó erejû film.9/10.
Egyértelmû,hogy a remek színészgárdából kijárt valakinek az Oscar,de rossz szájízt ad az egésznek,hogy valószínûleg volt mibõl meríteniük,az élet hihetetlen szörnyûségeket produkál.
Születhettünk volna akár ilyen környezetbe is,meg kell becsülni,ami jut.Jó lenne,ha sokan látnák ezt a filmet.
10/10
Arminanyu 2010 márc. 16. - 17:06:52 10/10
(30/92)
En a sajat borombol tudom, hogy szinten mindenbol ki lehet maszni!!! Hasonlo volt a helyzetem, mint Preciousnak, kivetel hogy nekem nem lett gyerekem, es tudtam lepni, marmint lelepni. Es ennek ellenere boldog eletet elek, mara sajat ksi csaladommal. Nekem elegge megindito film volt, es sirtam rajta, nem a vegen, hanem amikor kiakad, hogy HIV-es az osztalyteremben, es nem szereti senki. At tudtam erezni. Igazan jo szineszek jatszottak, egytol-egyig.
xy1000 2010 márc. 15. - 20:35:06 Előzmény Vidi
(29/92)
hát szerintem nem rossz oldalról közelítem meg, mert mindig az amerikai hülyeséget (álom, nevezd aminek akarod) tömik az agyunkba, de ez borzasztó messze áll tõlünk...
itt is vannak gondok, a magyar embernek is vannak mindennapi problémái és hidd el nem mindig olyan könnyû a kiút... Aki pl. hosszú hónapokon keresztül nem talál munkát és nem azért mert nem akar, hanem mert nem kell mert pl. pályakezdõ vagy mert "öreg" az mit tud csinálni, hol látja a kiutat? pláne ha több gyereknek kell enni adni és ruhát venni. Könnyû ám rámondani, hogy van kiút, ha nincs mellette senki aki segítene, magára van utalva és mindenhonnan csak a pofonokat kapja. És ez csak egy példa, számtalant lehetne még sorolni....
Kívánom soha ne kerülj olyan helyzetbe amikor ne találd meg a kiutat és rajtad kívül álló okok miatt ne tudj kijönni a rosszból.
persze nem rossz ez a film, a maga módján fontos a mondanivalója, de még egyszer mondom nekünk ez a néger-téma nem lenne szabad hogy ennyire "fontos" legyen amikor saját gondjaink vannak, és amig a magyar embert kábítják az usa-ból jött sok sz*ral, addig persze hogy nem oldódik meg itt semmi...
Vidi 2010 márc. 15. - 20:26:53
(28/92)
Szerintem rossz oldalról közelíted meg a témát. Ezek az amerikai filmek - legyen az akármennyire szomorú vagy akár tragikus hangulatú - végeredményben mindig az amerikai álomról szól. Hogy mindenbõl van kiút.
Sajnos ez az európai - fõleg a magyar - személeletmódról nem igazán mondható el.
Szóval lehet mondani, hogy amerikából csak a szemét jön, de számomra igazán csak ezeknek a filmeknek van mondanivalója, és ezekkel tudok azonosulni.
Bár lehet, hogy én vagyok a kivétel, és teljesen más szemszögbõl nézek egy ilyen filmet mint az átlag.
offtopic
xy1000 2010 márc. 15. - 18:37:28
(27/92)
Nem hiszem hogy készül, de talán nem is baj, mert csak kiforgatnák és nem valósághûen mutatnák be országunkat / életünket...
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 18:36:00 10/10
(26/92)
OFF:

Sajnos nagyonis igazad van. :((
De a magyarok mindenhova elérnek :), talán 1x készül 1 hollywoodi forgatókönyv 1 magyar, szomorú sorsú lányról is! A remény hal meg utoljára. :)
offtopic
xy1000 2010 márc. 15. - 18:30:03
(25/92)
Szia - igen :))
offtopic
xy1000 2010 márc. 15. - 18:28:09
(24/92)
OFF (igen :)
annyit talán tudunk tenni hogy nem kéne mindent hagyni lenyomni a torkunkon ami az usa-ból jön, és a mi problémáinkkal kéne foglalkozni, netán megoldáson gondolkozni, nem az usa-t siratni, hogy jaj szegényeknek de rossz... hogy itt az országban netán öngyilkos lesz akit kirúgnak munkahelyrõl stb, az fontosabb szerintem mint az usa-négerek sorsa NEKÜNK!
a beszélgetõ sókról ne is beszéljünk. Honnan is ered? a hülye nép meg csak nézi, mert ha hazaérnek nem beszélgetnek vagy netán tanulnak a gyerekkel hanem bedobják a tévé elé hogy nézze a hülyeséget, joszi barátot meg társait, és a szülõ is azt bámulja, mert egyszerûbb mint megkérdezni a gyerektõl hogy mi volt a suliban. Ezért lesz írástudatlan a magyar nép (ki van mutatva hogy a mai gyerekek nem tudnak se számolni, se olvasni, kettõt meg kettõt nem tudnak összeadni, nem hosszú tételeket mint ahogy még mi tanultuk) stb... Na ez PROBLÉMA kell(ene) hogy legyen nekünk, és nem az hogy egy néger csajt megerõszakoltak, amit még egyszer mondom hogy felháborító és kivégeztetném aki ilyet tesz, de ugyebár nem egy magyar kislány is járt hasonlóan. Róla mikor beszélnek majd az USA-ban?
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 18:22:49 10/10
(23/92)
Szerintem már OFF-olunk:

Jó rendben, amirõl te beszélsz, az 1 GLOBÁLIS PROBLÉMA, és biztos nem ezen az 1 filmen fog múlni az "el-amerikaisodás". Ami tényleg így van. :)
Nem kell ecsetelned a magyar nép sanyarú sorsát, jelenleg is azt nyögjük, de még véletlenül sem akarok politizálni :)
Nem hiszem, hogy bármit is tehetünk az USA-áradat ellen. Max. mindenkinek a saját személyével: megnézed/nem nézed. :) 1-re nehezebb.
Nehéz kikerülni, és hazudnék, ha azt mondanám, én teljesen ki akarom/tudom. Meg kell tanulnunk okosan szelektálni. :) Nem is annyira a mozifilmek, hanem inkább a sok valóság- és beszélgetõ-show az, aki "butítja" a népet, ez az én személyes véleményem. Errõl még órákat és oldalakat lehetne írni, de részemrõl most legyen ennyi. ;)
xy1000 2010 márc. 15. - 18:10:17
(22/92)
de igen nálunk is, épp errõl van szó
sz*r élete van az ország felének, itt is vannak tragédiák, szomorú, sanyarú sorsú emberek, a magyarnak a történelem során bõven kijutott a baj, de nekünk mindig azt kell kajálni és sajnálni ami az usa-ban történik... miért kell bekajálni a sok amerikai szart, amikor lehet hogy éppen a családod, vagy a szomszédod van bajban, sajnálkozol a négeren (ne értsd félre nem vagyok rasszista és SZOMORÚ hogy ilyen van náluk), de siratod õket meg minden, a családtagod meg lehet hogy jobban szenved de nem veszed észre mert a négereken sajnálkozol, meg a más népen ami olyan távoli tõlünk mint makó jeruzselámtõl?
a magyar nép mindig is szarban volt, ha kicsit ismered a történelmet, nem mondok újat vele, usa tele van pénzzel stb, oldják meg a gondjaikat õk saját maguk, és ne minket hülyítsenek vele
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 18:08:50 10/10
(21/92)
Persze, semmi sem kötelezõ, a távirányító és a kapcsoló a te kezedben van. :)
Valóban nagyon kemény téma, amivel a többség nehezen és nem is szeret szembenézni. :(
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 18:06:50 10/10
(20/92)
Értem, amit mondasz, de szerinted nálunk nem történhet meg ilyesmi??? Sajnos nagyon is. OK egy dolog, hogy legtöbbször a fekete bõrûeket hozzák fel pl.-nak, ami már-már unalmasan sablonos is lehet, de a lényeg u.az. :((
Talán 1 amcsi film jobban felhívja AZ EGÉSZ VILÁG figyelmét az ilyen szörnyûségekre, mint hogy nálunk itthon megrendezi akár a legnevesebb magyar rendezõ. (bár attól még megteheti.)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 18:02:35 10/10
(19/92)
Én sem hiszem, hogy moziban adni fogják valaha.
offtopic
xy1000 2010 márc. 15. - 17:37:41
(18/92)
szerintem baromság hogy mindig más nép/nemzet kínját akarják lenyomni a torkunkon, adott esetben a négerekét. állítólag igaz sztori, ami persze szomorú meg minden, de kishazánkban nincs épp elég sanyarú sorsú ember?????? miért kell nekünk mindig más felett sajnálkozni, amikor talán egyes embereknek itthon jóval nagyobb gondjai vannak???
offtopic
xy1000 2010 márc. 15. - 17:28:06
(17/92)
igy hogy oscar díjas lett, dvd-n valószínûleg megjelenik nálunk is. moziba nem hiszem, bár sok számunkra kevésbé érdekes amerikai témát behoznak, a hülye magyarnak úgysincs elég baja, lehet etetni négerek stb. gondjaival... mert itt nálunk amúgy is olyan k***a jó minden és mindenki sorsa!
Vidi 2010 márc. 15. - 14:24:24
(16/92)
Valaki meg tudná mondani, hogy mikor lesz a magyaroszági bemutató? Vagy csak dvd-n lesz?
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 12:55:51 10/10
(15/92)
Ami várható volt, Mo'Nique megkapta az Oscar-t :) Nagyon megérdemelten :)) Nem semmi, hogy szinte az ismeretlenségbõl rövid idõ alatt idáig jutott, (csak úgy mint a film maga), de a díjat nem lehet tõle elvitatni.... Kíváncsi leszek, ezek után milyen szerepeket osztanak rá.
A film maga, nem az a fajta, amit szívesen nézeget állandóan az ember (nehéz falat), de azért kíváncsi leszek a szinkronos verzióra is. (szerintem nem kell sokat várnunk a DVD-re).

Mo' mellett, a szintén jelölt Gabourey, és a tanárnõ, Paula Patton is szép teljesítményt nyújt, de kis mellékszerepeikben Lenny Kravitz (ápoló) és Mariah Carey (a felismerhetetlen szoc. munkás), is figyelemre méltóak!!!!

1x mindenkinek ÉRDEMES megnézni!
10/10
thorgard89 2010 márc. 11. - 16:27:46 10/10 Előzmény S.Csaba
(14/92)
Most néztem meg ... húúú de durva sztori. A színészek nagyon jól játszottak. 10 pont
10/10
S.Csaba 2010 febr. 08. - 17:02:30 10/10
(13/92)
Megnéztem a filmet és utána még másnap is a hatása alatt voltam. Ez a történet elképesztõen megkapó, megindító és felkavaró. KÕKEMÉNY DRÁMA a javából. Ami Precious-szel megesik ebben a filmben, az még 10 embernek is sok volna, nemhogy egynek... Szavakat nem lehet találni Mo'Nique játékára. Egyszerûen olyan szinten hiteles, hogy az Oscar a minimum. Ezek után jobbnál jobb filmszerepek tucatjaival kell, hogy megdobják. MERT MEGÉRDEMLI! A Precious-t játszó lány is ügyes volt, de neki ez az elsõ komoly filmszerepe. Mariah Carey gyakorlatilag felismerhetetlen a filmben, viszont a játéka neki is zseniális, ahogy a tanárnõt játszó színésznõé is. Lenny Kravitz is ügyes és gyakorlatilag minden szereplõ hitelesen játszik. A képi megvalósítás, a történetvezetés és a színészi játékok egyaránt tökéletesek. Várjuk Lee Daniels következõ siker-filmjét!!! Ennek pedig minél több Oscart kérünk szépen!!! Egyértelmûen: 10/10