Téma: Prometheus

1/10
Seemann 2012 jún. 07. - 23:09:23 1/10
(253/2133)
Valóban beszélnek róla, de ezeket a beszélgetéseket a csalódottság fûti, továbbá a hirtelen döbbenet, hogy "azért ennél többet vártunk". Az elsõ reakciója mindenkinek az, hogy a nagy és évek óta húzódó beharangozás következtében kialakult elvárásait valahogy megpróbálja összeilleszteni, kiegyenlíteni azzal kínaicipõvel, amit kapott. Tudom ez nehéz, és jelenleg a filmet látók többsége értetlenül pislog, és ugyanezt teszi. Magyarázza, magyarázza, forgatja, jobba-balra, hátha lehet találni valami többlet értelmet benne, amit eddig nem láttunk, talán egy ponton az egész majd összeáll, és kiderül, hogy valójában hihetetlenül jó filmet kaptunk, csak nem értettük meg elõször. Sajnos eljön azonban a végleges kiábrándulás órája is! Szerencsére egyre gyorsabban:)
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 23:03:23 4/10
(252/2133)
Oké, legyen igazad. Mondjuk ettõl szerintem csak mégnagyobb baromság a jelenet.
1/10
kodela93 2012 jún. 07. - 22:59:40 1/10
(251/2133)
SPOILER VESZÉLY

Egy bõvebb leirás a filmrõl ahogy nekem átjött.Elkezdõdik a film óriás oszlásnak indul aztán ami utánna olyan De ja vu érzés fog el mintha már láttam volna ilyet valahol ezelõtt (AVP).Nah jól van kapunk pár jelentéktelen infot pl filmekbõl tanulja szövegét az android meg fejekben kukucskál.Jön a felkeltés egy frigid csajjal akirõl elõszõr azthittem õis robot amilyen merev volt de akkor miért lenne hibernálva ne romoljon meg a szavatossága? Na mind1 gondoltam a ne piszkáld azt me drága tudtam használni fogják valamikor ez ilyen sejthetõ.Sietnek körülnézni.David ügyesen nyomkodja a gombokat és hologramm végig fut aztán egyik leáll és összeburul.Persze van pár félõs aki el akar menni és hogy a csudába ne sikerülne eltévednie mikor egész végig egyenesen mentek körülbelül . Jön a vihar sajnos csajért még izgulni se lehetett mivel egész film alatt érezni lehett szinte minden körülötte forog ha tippelnem kelett volna õ nem fog meghalni õ amolyan survivor.Ezidáig szerintem eltelt már egy óra semmi akcióval semmi lényeges infoval. 2 megtalálja amit David benyúlt. És egy aranyos kigyó szerü lény amit simogtnak hát persze biztos szelid.Ezen kivül ez egy értékelhetõ jelenet.A fejet életre keltik ami szétrobban David rosszalkodik picit az új lopott tégelyével amitõl csávó erõsen beteg lesz megpörkölik.Egy kicsit ugrok a történésekbe. Csaj hasába van valami amit kilézerez önoperáció gépsegitségével egy ilyen kapcsózógép azért nekem is jól jönne.Elsõ dolga gyakorlatilag frissen nyitott hassal hogy kereszt közbe elõbukkan Waylend is aki velük utazott mert biztos ettõl a felfedezéstõl a legelején rájött a nosztalgia és Queen-tõl halgatta Who Wants To Live Forever hát én ezért megyek velük titokba.ÉS inentõl felgyorsultak az események és ezek az események nem tudom választ adtak-e vagy több kérdést.Felkeltik a nagy behemótot akitõl az élet titkát kérdezi David eleinte barátságosnak tünt csak hogy õ nem értékelte a;túlsok kérdés volt a systemjének és nem tudta feldolgozni azt az 1et b;vagy biztos valamely szálon érzékenyen érintette egy nõ akitõl gyereket várt de õt elszakitották és annak a nõnek valamelyest nagyon mély leszármazottja Ripley (ez sokmindenre magyarázatot adna) nah de elég a Barátok Közt forgatásából c; megjött neki d;hát ha felébresztenének énis morcos lennék.Picit ideges lett és csak úgy széje csapkodott mindenkit aztán foyltatni akarta ahol abbahagyta elpusztítani földet (ha Cameron rendezte volna a filmet lehet hogy õ csak 1 terminátor és Sarah Connor érdekli meg John).Aztán a mellékszereplõk önfeláldozóak lesznek kamikaze akció bumm zuhan a gép a szöszi evakuálta magát és késsz.Eztán jön a kedvenc részem a zuhanó ûrhajó gurul és feltettem a kérdést magamnak miért elõrefele futnak?Ez ami nekem már télleg sok volt elesik a csaj kigurul elõ de a másik tovább fut maratonra készült vagy mi? bakker ha jön a lavina két lépés lenne kitérni elõle akkoris elindulna futni elõtte?Nah de mind1 csaj visszament megcsákjázni a kioperált dögöt ami túl nagyra nõtt inkább hagyta is.De jött a behemót mert mérges volt amiért lezuhantak de szarul jött ki neki a lépés a túlnagyra nõtt (anyuja biztos mondta neki egyé sok spenótot igyis tett) elkapta.Davidért elment a csaj mármint ami maradt belõle és elvitte mert õ tudja vezetni a másik gépet és á ne mennyünk haza mennyünk másik bolygóra keressük tovább most öszintén ezek normálisak? Mindenki meghal de keressük tovább mert jó buli.Kérdésekre választ nem kaptunk helyette pofánkba kaptunk még több kérdést amivel Scott a fantáziánkra akarta bizni talán.És most jöhetnek a folytatásra kitalált eszményeim. Hmm lássuk csak nem a földre mentek szal erõsités kizárva peddig kell az ember mert hogy a francba csinálnak egy izgalmas sci-fi thriller horror-t?Jövõ kérdése mindenféle képpen tippem se lenne rá mégis afféle Alien 3-as megoldásra számitok mondjuk most ûrkalózok támadják meg õket hogy legyen több ember akit a gépen lévõ dögök megpetézhetnek.Nah mind1 ezeket nem feszegetném.

Történet:Már valahonnan látott alap történet egy már valaha látott befejezéssel picit másképp 4/10 mert érdekes volt.
Hang: 8/10 sztem elvoltak találva a hangok zajok stb (én angolul láttam szal a szinkron se zavart)
Látvány: 9/10 Avatarhoz képest nem olyan látványos de azért látványos.
Színészek: õõõõõ ezt inkább nem firtatom.

Egyszer nézhetõ film de ha megnézed és érdekel akkor sajnos a benned rejlõ kérdések amik mélyebben érdekelnek nem kapsz rá választ.Eredeti történet jobb lett volna ahogy eleinte akarták kár volt ebbe belekavarni csak hogy több bõrt nyúzhassanak le róla.(Eredeti befejezésnek az lett volna a vége hogy megérkezik a Nostromo legénysége).
metalos1 2012 jún. 07. - 22:58:48
(250/2133)
SPOILER!


Ez nem egy verzió, ez tény, a filmben is elhangzik, akit megtalálnak a földön az Millburn, a sisakja esés közben törhetett be, mert arccal lefelé feküdt, mikor megtalálták. Aki visszatér az ûrhajóhoz az Fifield, Janek mondja is, hogy Fifield kameráján képet lát, és pont a hajó elõtt van.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 22:53:30 4/10
(249/2133)
SPOILER

Ez is egy verzió, de akit holtan találnak annak emlékeim szerint a sisakja tönkre volt menve (így ugrik ki a lény), viszont a szemüveges csávóba a ruháján keresztül jutott be a lény. Másrészrõl meg, akinek a pofájára olvad egy sisak az szerintem eléggé megdöglik, hogy utána ne legyen virgonc fekete cucc ide vagy oda. Nekem legalábbis így logikusabbnak tûnik. Mondjuk annyira nem oszt nem szoroz a dolog, nem tartom kizártnak, hogy neked van igazad. Ebben a filmben bármi megtörténhet. :)

SPOILER VÉGE
7/10
nickerer 2012 jún. 07. - 22:47:58 7/10
(248/2133)
Élvezhetõ kikapcsolódás, bár zsúfolásig van logikai hibákkal.
metalos1 2012 jún. 07. - 22:39:36
(247/2133)
SPOILER!


Pedig úgy van, a szemüveges csávóra(Millburn) tekeredik rá a lény, amit a mohawk frizurájú csávó(Fifield) akar levágni róla, és ennek következtében a sav a sisakjára fröccsen, majd bele is esik a fekete cuccba, ami az arcár aolvad és mutálódik tõle, Millburnt találják meg, akibe bele is mászott a lény és mikor megtalálják, kiugrik a szájából. Fifield pedig visszatér a Prometheushoz, csak már nem önmaga.

Másoknak: Hollowayben azért nem fejlõdött ki semmi, mert a fekete cucc, amivel megfertõzte David, õt magát mutálta, mint Fifieldet, mikor a sav bele égette az arcába.
CTU 2012 jún. 07. - 22:33:42
(246/2133)
A Prometheus egy valamit biztosan elért!

Azt, hogy megossza a nézõket, és kibeszéljék, megvitassák, elemezzék, dicsõítsék, fújjogják, szeressék, utálják.
Egyszóval hogy beszéljenek róla!
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 07. - 22:13:08 10/10
(245/2133)
Fogadok, nem értetted a felét, és erre ezt mondod.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 07. - 22:00:31 4/10
(244/2133)
Nem hiszem, hogy fordítva lenne, mivel elvileg pont amiatt az izé miatt változott át.
10/10
solicitor 2012 jún. 07. - 21:54:45 10/10
(243/2133)
De láttam, csak annyira izgultam, hogy már nem emlékszem az apróbb részletekre. Kösz a válaszokat! Lehet, hogy mégegyszer megnézem.
Lorden 2012 jún. 07. - 21:52:33
(242/2133)
Nem láttad a filmet ?

Spoiler

Csak nõben tudott kifejlõdni, a csávót meg kivégezték lángszóróval.
6/10
bittermoon1992 2012 jún. 07. - 21:49:32 6/10
(241/2133)
Megdöbbentõen igénytelen forgatókönyv, szégyen. Ugyanakkor elismerés a trailer-készítõnek, hogy egy ilyen harmatgyenge történetbõl összerakott egy 'nagyon ígéretes, mindenki a moziba be' elõzetest...

Nagyon vártam ezt a filmet, de hitetlenkedve és csalódottan jöttem ki a vetítése után. :-(
10/10
solicitor 2012 jún. 07. - 21:49:07 10/10
(240/2133)
SPOILER

És a csajba hogy került a polip? A robot megitatta a petét a faszival és az sexelés közben átadta a csajnak?
A faszival mi történt utána? Benne miért nem lett polip?
CTU 2012 jún. 07. - 21:47:03
(239/2133)
Nem érteném???

Titeket tesztellek kollegáim!:D

Azért úgy szivesen részt vennék egy online Prometheus kibeszélõs fórumon, neten vagy személyesen is akár összeülni!:)
Bírom az érveket ellenérveket hallgatni.:)
metalos1 2012 jún. 07. - 21:39:08
(238/2133)
SPOILER!

"A legelején a fehér lény miért itta meg azt a valamit, amitõl meghalt????????????"

Egy új létforma magját vetette el ezzel, feláldozta magát. Lehet látni, ahogy a DNS-ei átalakulnak. Ebbe bármit bele lehet gondolni, lehet, hogy épp a Földi életet teremtette meg ezzel.
6/10
Paszternák 2012 jún. 07. - 21:37:00 6/10
(237/2133)
Azért van egy szemernyi báj abban, hogy véded a filmet, de nem érted.
CTU 2012 jún. 07. - 21:33:04
(236/2133)
SPOILER

Guy Pearce-t látva hirtelen Benjamin Button jutott eszembe...:D

Janek kapitány megkérdezte Meredith-t, hogy robot-e? Erre a csaj behívta a szobájába '10 perc múlva'.
Kemény menet lehetett:D

A legelején a fehér lény miért itta meg azt a valamit, amitõl meghalt????????????

SPOILER VÉGE
Lorden 2012 jún. 07. - 21:26:54
(235/2133)
Spoiler
A férgek (akár az alienek) tömegpusztító fegyverek, az egész úrhajó erre lett kitalálva.
Nyilván egy "fegyver" ellenük fordult.
A csaj a droid testét eresztette le, a szõkét összenyomta az úrhajó.
A "polip" amit kiszed egy korai verziója a féregnek, csak épp kimûtötte a kifejlõdés elõtt.
1/10
Olympos 2012 jún. 07. - 21:25:27 1/10
(234/2133)
Ez rád is igaz. :)
...Te is a véleményedet szajkózod és még fogsz is fizetni a folytatás(ok)ért.

De Te mondjuk tényleg jobban jártál: Neked tetszett. :S