Téma: Prometheus

10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 16:35:45 10/10
(337/2137)
Komolyan sajnalom, hogy ilyen emberek "itelik meg" Ridley Scott munkajat, akik alapszintu dolgokat nem tudnak feldolgozni.

Eredetileg ugy volt beharangozva a film, hogy NEM sequel lesz. Szandekosan nem kotottek ossze a filmmel, emiatt nem is Alien 5, vagy Alien the Beginnings, etc. a neve, hanem teljesen mas. Ugyanabban az univerzumban jatszodik, csak elobb. Ennyi a kapcsolat.


Azt meg elvarni, hogy olyan szereplokre valo utalas legyen benne, akiknek meg a nagyapjuk se szuletett meg ebben az idoben, jo indulattal is retardaltsag.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 16:27:13 6/10
(336/2137)
Talán pont ezért szerettem/szeretem a legjobban a 4 rész közül.

A Prometheusra visszatérve, kb. csak úgy 15 éve érdekel hogy honnan jöttek ezek a tojások is pontosan, és a space jockey hogy is került az Lv426-ra.
Lehet, hogy ez már sose derül ki?
CTU 2012 jún. 08. - 16:19:15
(335/2137)
SPOILER

Ahogy Janek kapitány és emberei 1 perc sõt, 30 mp alatt teljesen érzelemmentesen elfogadták, hogy a halálba mennek az emberiség jövõjéért, az valami röhejes volt, ott szakadt el a cérna!!!

A simogassuk meg a kis aranyost címû jelenetben pedig nem tudtam hirtelen, hogy Ridley Scott féle tudományos sci-fit vagy Ivan Reitman féle Evolúciós viccfilmre ültem be:D:D

Guy Pearce 3 perces kimaradt jelenete hatalmas hiba! Ezzel kellett volna kezdeni, vagy épp lezárni a filmet!!

És a legröhejesebb iszonyat erõltetett koppintott dolog, ahogy dr. Shaw elköszön a nézõktõl.
"Itt Elizabeth Shaw, a Prometheus utolsó túlélõje..."

Ennél rosszabb utalásos befejezést utoljára a T4-be láttam, ahogy J. Connor elköszön: "Nincs végzet, csak ha bevégzed":D:D:D:D
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 16:17:46 6/10
(334/2137)
Lehet igazad van, de én kb. 2010 körül hallottam/olvastam elõször errõl a filmrõl. És már akkor úgy vezették fel ezt a filmet, hogy elõzménye lesz az Alien filmeknek, elmagyarázzá hogyan került az LV426-ra az ûrhajó, a space jockey...
Ez a film viszont csalódás.
Csodakapitány 2012 jún. 08. - 16:16:45
(333/2137)
Annyira rossz, és annyira gyenge az emberbõl kikelõ Alien polip vs ember Predator ami a végén zavarosan van 1/2 percig, nevetséges utánzat.

Ezen max tényleg nevetni lehet. És ahogy a filmet próbálták javítani a lány pofikájával és fókuszáltak rá, az a másik lol. Egyszerûen nem jöttek valahol készítés alatt rá, hogy amit csinálnak jobbnak kellene lennie.?

Az egyetlen sikere a filmnek, hogy sci-fi,de 160 millió dollárér 4szer jobbnak kellett volna lennie. Lehet útközben elcsordogált belõle?
CTU 2012 jún. 08. - 16:08:31
(332/2137)
Ami tetszett az Alien 2ben, hogy a mellékszereplõknek is adtak teret a bemutatkozásra.

Bishop, Apone, Hicks, Hudson, Vasquez, Burke, stb. mind szerethetõ vagy utálható karakterek voltak, persze Ripley a fõhõs.

Itt meg van a dokinõ mint fõhõs, David, Weyland pár percre és sok 'statiszta'.

Nagyon fontos a mellékszerep is.

Ugye ez a film nem egy Számkivetett, ahol Tom Hanks egyedül tarol...:D
CTU 2012 jún. 08. - 15:58:27
(331/2137)
Ahogy én is! Egy Alien elõzmény filmet vártam.

Ha más vonalon is haladt volna a Prometheus, én úgy gondolom, hogy valamilyen formában utalnia kellett volna az Alienre.

Megjegyzem a legnagyobb csalódás nekem, hogy semmilyen formában még egy pillanatra sem tér ki a majdani Ellen Ripley hadnagyra, vagy Bishopra, vagy a Nostromo-ra.

Ha nem is konkrétan, de valamilyen szinten köteles lett volna ezeket az elemeket belevinni a filmbe.
Ha nem is ténylegesen mutatva, akkor max párbeszédek formájában, istenem max 5-10 perccel lett volna hosszabb a film.

Itt sokszor kerestem, látni vagy hallani akartam a kapcsokat a (történetben) majdani Aliennel.

3 apró dolog köti össze a Prometheust az Aliennel:
1. a rendezõ Ridley Scott
2. Weyland és az LV-elnevezésû bolygók
3. és hogy Noomi Rapace kiköpött hasonmása a fiatal Sigourney Weavernak, fõleg az ajka:)

És ha ezeken felül több kapcsot vittek volna bele, akkor mehetne akármerre a sztori és befognám a szám:):)
metalos1 2012 jún. 08. - 15:56:08
(330/2137)
Épp fordítva, már egy éve azt nyomják a film készítõi, hogy ez nem elõzmény lesz, külön álló sztori, új mítosz. Az elõzmény dolog mind a sajtó hibája, mert mindenhol azt lehetett olvasni, hogy jön az ALIEN elõzmény, pedig ezerszer elmondták a készítõk, hogy egy darab Alien sem lesz benne, és nem úgy lesz vége, ahogy az ALIEN kezdõdik. Szóval nem a készítõket kell ezért okolni, hanem a félrevezetõ sajtósokat.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 15:43:31 6/10
(329/2137)
Oké aláírom, Scott is hibás. De ha eleve elcseszett történetet nyomnak egy rendezõ orra alá, akkor már eleve a film sem lesz tökéletes!
De szerintem az a legnagyobb baj, amit az egyik hozzászólásodban is leírtál azthiszem.
Mégpedig az, hogy egy éve ez a film úgy lett beharangozva, hogy Alien elõzmény, és mindenki ezt várta el. Az Alien-fanok felpaprikázva ültek be és csalódva léptek ki a termekbõl, persze jogosan.
Penumbra 2012 jún. 08. - 15:18:50
(328/2137)
Hatalmas csalódás a film miután leülepszik az emberben. Egyrészt baromi látványos és ez egy kissé elkendõzi, hogy borzalmas hülyeség az egész, de egy kis idõvel csak a sok áltudományos maszlag marad és az idegesítõ logikátlanságok. Sajnálom.
CTU 2012 jún. 08. - 15:16:33
(327/2137)
Azért szidja mindenki Scottot, mert az õ 'gyermeke':)

Sem az Aliennél, sem a Gladiátornál, sem a Blade Runnernél nem a forgatókönyvírót istenítik vagy szídják, hanem Scottot.

A forgatókönyvekrõl annyit, hogy a Hannibal sztorija otvaros baromság volt, de rendezésben, látványban, színészi játékban CSÚCS:)

A Prometheus tökéletes párja a Hannibalnak!!!

Bárányok: kult, csúcs, alap
Hannibal: gagyi sztori, tökéletes technikai, látvány és zenei hatások.

Alien: kult, alap, mûfajteremtõ
Prometheus: gyenge zavaros sztori, tökéletes technikai látvány és hangorgia.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 15:10:37 6/10
(326/2137)
Sziasztok!

Nem értem, hogy miért mindenki Scott-ot becsmérli. Õ csak rendezett! Akit esetleg szidni lehet az szerintem inkább a forgatókönyvíró!!!
CTU 2012 jún. 08. - 15:05:47
(325/2137)
Seamann barátom, kollegám tökéletesen összefoglaltad a legfõbb dolgokat.
Egyetlen dologban nem értek egyet veled, hogy gány f*s lenne a film, mert nem az.

Szerintem egyetlen dolog a baj, hogy SZINTE MINDENKI TELJESEN MÁST VÁRT A FILMTÕL!

És errõl beszélek: Alienek ide-oda eltelt majd 20 és 30 év, és még mindig itt van velünk a legenda.

A Prometheussal egyetlen gond van: hogy nem lesz velünk már jövõre sem, nemhogy 20 év múlva.

Attól még sci-finek egész jó volt:)
Gabica666 2012 jún. 08. - 14:33:39
(324/2137)
Nagyon gyenge film volt, pedig Ridley Scott-tól - klasszikus & kult filmek sora után - minõséget vártam. Gyermeteg, unalmas film, zagyva törtnet, tele szánalmasan gyenge párbeszédekkel, logikai bukfencekkel... filozófiai mélységeknek nyomát nem találtam a filmben, egyszerûen végig unatkoztam...Nagy dobásnak ígérezett, de önmaga paródiája sikerült.. Kár...Ridley kissé kifáradt, vagy szenilissé vált... Alien, Blade Runner-rel stb. és legutóbbi filmjeivel (pl a szintén jól sikerült Amerikan gangster) összevetve is elképesztõen színvonaltalan...
1/10
black_eagle 2012 jún. 08. - 14:30:01 1/10
(323/2137)
Nem olyan reg neztem meg a filmet a New York-i IMAX moziban, bemasolom ide, amit nem olyan reg irtam egy masik forumra.


"Megneztem itt NYC-ban az IMAX-ben a prometheus-t. Nos, egyvalamit mindig tudtam, hogy ezek az amerikaik segg hulyek (tisztelet a kivetelnek). A film alatt vegig drukkolnak valakinek, meg beszelgetnek, hogy Oh szegeny, Pl, amikor (spoiler)az idegen urhajo eltapossa C. Theron-t, akkor felhordult az egesz mozi es holly shit meg az oh my god szoveget hallottam terben :D a masik csaj kozben meguszta, ekkor par hulye meg elkezdtett tapsolni O_o , meg olyan szoveget nyomtak, hogy milyen ugyes. Ekkor mar a fejem fogtam. (spoiler vege)
Na mindegy, a filmrol annyit, hogy en nem ezt vartam RS-tol. Ez egy blockbuster, semmi tobb hatha valaki meg egy atlagos moziban nezi 2D-ben, annak lehet, hogy egyaltalan nem jon be.

Tehat a latvanyvilag (IMAX 3D) az valami elkepeszto, te jo eg siman elhittem, hogy valahol a galaxisban egy LV223 neveztu holdon vagyok, de az ur jelenetek is legjobbak, amit idaig lattunk. A csillagok, a bolygok maga az urhajo latvanytol kesz voltam. A hangok pedig Istenesek. Itt a szekekeben, mit szekek, fotelokban, shaker is van szerelve. A fent emlitett urhajo lezuhanasnal, azt hittem a fejemre omlik a mozi es a fotelom is kiszakad helyebol. A basszus es a tiszta hangorkanok egyvelege a latvannyal keverve szinte katarzis valtanak ki a nezobol. Viszont a tortenet az szerintem egyszeruen nem normalis, ha ugy ulsz be a filmre, hogy ez egy izgulos scifi, akkor boldogan jossz ki a mozibol, de ha alien filmet szeretnel, akkor csalodas lesz.(spoiler) A vegen az alien megtermekenyito polip, vagy mi a neve akkorara nott, mint egy nappali :DDDD ne mar :/(spoiler vege) A szineszek szo szerint sz@rok, semelyikert nem tudtam izgulni, vagy kivalasztani egyet, hogy az lesz a favorit. Gondolom, hogy lesz egy oraval hosszabb directors cut is, mert ennek a tortenetnek igy se fule, se farka.

Egy olyan 6 pontot adnek neki, de csak a latvany es a hangok miatt. A tortenete egy kalap kaka, akar a 8 eves gyerek is megnezheti, mert megijedni nem fog.
CTU 2012 jún. 08. - 14:04:12
(322/2137)
Tévedés:)
A film nem magától a filmtõl válik kulttá, hanem bizonyos jelenetei miatt.!

Pl.: tarantino ponyvaregényét 10ed annyian sem látták, mint pl a titanicot, az avatart, vagy a ghostot.
DE
én pl. a ponyvaregényt 1szer láttam, de bizonyos jeleneteket számtalanszor, és attól az egypár jelenettõl vált kulttá a film.

Félreértés ne essék Tarantino a mozi császára, csakúgy mint Scott.

Most mindentõl függetlenül, ha mondtok nekem 1 olyan jelenetet, ami klasszikussá válhat a Prometheusban, mint pl. (sharon stone bugyi nélküli villantása, ripley küzdelme a királynõvel, cliffhanger elejei zuhanás, darth vader lélegzete, travolta táncjelenete a ponyvaregényben, neo lehidalása a matrixban, freddy kalapja és csíkos pulovere, a hatodik érzék csavarja, stb.) akkor átértékelem az érzéseimet:):)
perry 2012 jún. 08. - 13:28:21
(321/2137)
A kultikus jelenetek attól válnak azzá , hogy nézik a filmet többen, többször majd vissza emlékeznek arra amit láttak,
de nem a premier után 2 nappal.
Valamint igen csak nagy jós tehetségre vall az ha valaki képes megmondani ez az lesz ez meg nem.
Tekintsünk téged korunk Nostredámusának
Valamint bízzunk abban , hogy a váteszek köztünk járnak.
Ha "puzsérkodni" akarnék azt mondanám : ma befutottál a kommersz zsákutcájába.
De mivel nem akarok, a fenti mondat tárgytalan.
Scott még jól fog aludni attól , hogy magyar oldalon magyar emberek idézem "szaroznak" a mozik megtelnek, a torrentek kattognak.
Aki sajnálja érte a pénzt és csalódott fuck you- ni fog.
Akik élvezték lelkesedni.
"Vájt szemû" itteni ítészek kicsiny dolgozatokat írnak.
Bunkó fórumozók:........át ....ért ......neki.
Értelem és ok okozat keresõk SPOILEREZNEK.
Szóval egy bizonyos lesz itt hsz. bõven.
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 13:02:44 10/10
(320/2137)
Nekem az, hogy "Nem gondolnk a fájdalomra" (bár ehhez hozzájárult a TED promo videó)
és hogy "Maga tényleg majdnem ember" sokáig megmarad.
De a kedvencem: "A Promethus leszállt."
Szeritnem Weyland jelenetei pl. amikor meglátjuk, hogy a hajón volt, nagyon emlékezetesek.

De persze értem én, mirõl beszélsz:
"Csodálom tisztaságát,....."
"Az istenverte falakból jönnek elõ"
"Nem is rossz egy embertõl."
"Szitnetikus vagyok, de nem hülye."
;)
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 12:57:59 10/10
(319/2137)
Húha..... Na majd nézd meg mégegyszer, és akkor nem kérdezel ilyeneket. Fõleg azt, hogy miért repültek bele a Promethussal a hajóba. Pofon egyszerû, hogy a Földet megmentsék. MÉg szép, hogy ezért hajlandóak voltak odaveszni.
CTU 2012 jún. 08. - 12:50:18
(318/2137)
Jönnek ám a kommentek, jaj de jönnek szépen:D

KULT JELENETEK
ALIEN: AZ ARCRA TAPADÓ LÉNY, JONCY CICA IJEDT JELENETEI, LAMBERT ÉS PARKER KIVÉGZÉSE
ALIENS: BISHOP KETTÉSZAKÍTÁSA, RIPLEY VS. KIRÁLYNÕ

Ilyen, és ehhez hasonló jeleneteket vártam volna, de sajnos maradandó jelenet, amirõl késõbb majd beszélni fognak.
Nem kell hogy koppintsa, másolja a régieket, hozzon valami újat.

EGY FILM AKKOR VÁLIK SIKERESSÉ, ELISMERTTÉ, KULTTÁ, HA VANNAK OLYAN JELENETEK, VAGY LEGALÁBB EGY JELENET, AMI MAGA KULTTÁ VÁLIK.

ÉS HA EGY JELENET KULTTÁ VÁLIK, AKKOR A FILM IS AZ LESZ, HA ROSSZ HA NEM.

A PROMETHEUSBA SAJNOS KULT JELENET NINCS, KLASSZIKUS JELENETEKET NEM FOGUNK IDÉZNI BELÕLE, ÉS EZ AZ EGYETLEN BAJ VELE.