Téma: Prometheus

10/10
Etlage4444 2012 jún. 12. - 16:31:23 10/10
(773/2133)
Kamerás verziót soha semmibõl nem érdemes letölteni.
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 12. - 15:36:06 1/10
(772/2133)
ezek a filmes bakik még elmennek, a mûtét után meg a rohangálást meg lehet magyarázni. Nálam a történet ami sántit... értelemetlen. olyan kb mintha egy sorozat 15.részébe kapcsolódnál be. Azt se tudod mivan..
10/10
Etlage4444 2012 jún. 12. - 14:45:09 10/10
(771/2133)
SPOILER

És volt valami anyag, amit a nõ beadott magának igen sûrûn a mûtét jelenetnél. Lehetett fájdalomcsillapító, de akár valami steroid is.
5/10
Denevér333 2012 jún. 12. - 13:34:00 5/10
(770/2133)
http://avpwar.hungarianforum.com/t2-a-faj

Ez elég jó én is így képzelném anno!
matesz88 2012 jún. 12. - 12:19:01
(769/2133)
Nektek van igazatok a dátumot illetõen! Köszönöm a pontosságot, tehát nyilvánvaló, hogy UTÁNA játszódik és nem elõtte! Ha ez sem gyõz meg, sajnálom:D
Legalább a fix tényeket figyelemmel kísérhetnék páran, s nyilvánvaló tényeket ne ferdítsünk el no!
5/10
Denevér333 2012 jún. 12. - 11:54:52 5/10
(768/2133)
Sajnos én is így jártam az Alien-t 2126 saccoltam lévén ez a történet 33 évvel az Alien elõtt játszódik de mint kiderül és utána néztem én is az Alien 2122-ben játszódik az elsõ felfedezõ képkockák játszódnak 2089-ben.
4/10
Kulcskészítõ 2012 jún. 12. - 11:49:20 4/10
(767/2133)
Az Alien 1. része 2128-ban játszódik. Ez a dátum található a regényben is, de ha csak szimplán beírod a Google-ba a kérdést hogy "mikor játszódik a Nyolcadik utas a halál?" akkor rögtön ott lesz az elsõ találatban.
8/10
ezusteger 2012 jún. 12. - 11:42:31 8/10
(766/2133)
Kicsit hatásvadász film ,és a téma is érdekes lett volna,de nekem nem igazán tûnt hitelesnek.Lehet benne valami ,de nagyon kicsi a valószínûsége,hogy így történhetett az élet kialakulása a földön.Vagyis inkább,csak remélni tudom,hogy nem így történt!:D De azért így is tetszett.Én 8 pontot adnék rá:)
szilvus 2012 jún. 12. - 11:40:04
(765/2133)
Hát az Alienben, amikor "Anyával" beszélnek, akkor 2037-et írnak, igaz az "interface"-hez Ebbõl feltételeztem, hogy 2037-ben, vagy kicsit késõbb járunk... De ha nem így van, akkor elnézést, nem kell így lehurrogni engem... Tényleg elnézést kérek.
4/10
Kulcskészítõ 2012 jún. 12. - 11:37:02 4/10
(764/2133)
Jó, csak az van tudod, hogy pontosan a készítõk áradoztak arról, mekkora tömény filozófia, újszerû látásmód, meg "sosem látott-hallott" elméletek kerülnek itt majd napvilágra. Nos, nem tudom, kinek sosem látott-hallott, mivel Eric von Daniken kb. 40 éve az ûrbõl jött istenekbõl él, de még külföldre se kell menni példáért, elég Nemere István hasonló témájú könyveire gondolni. Lehet, hogy a csízbörgörön szocializálódott jenki nagyfiúknak ez hú de újdonság, de errefelé nem annyira. Lehet, hogy Damon Lindelof forgatókönyvíró azt hiszi, hogy õ most találta fel a spanyol
"vigaszt" de valójában nem csinált mást, csak a Lost-ot követõen bugyuta zagyvasággá vágott még egy sztorit.
A mindenkori történelmi anomáliákkal meg magam is tisztában vagyok, csak nem akartam az összest oda-vissza listázni.
1/10
hbernadett 2012 jún. 12. - 11:27:40 1/10
(763/2133)
Napok óta olvasom a hozzászólásokat, teljesen egyet tudok érteni azokkal akik nagyot csalódtak, még jó, hogy nem fizettem a moziért - az ótvar ruszki kamerás verzióból is tökéletesen lejött hogy milyen f.s egy film. Még a Fûrészben is több filozófia volt, mint ebben a sz.rban!!!
1/10
hbernadett 2012 jún. 12. - 11:24:25 1/10
(762/2133)
Ez hatalmas! Minden szavával egyetértek :-D
Bigpapa 2012 jún. 12. - 11:21:31
(761/2133)
Mar nem akartam hozzaszolni, mert ennyit sem er a film, de ti csalodtatok benne, mert nem elozmeny film, meg nem alien 5. Most jon, hogy ez egy uj trilogia elso filmje es huha.
En a Terminator -megvaltassal jartam igy. Qrvara vartam es ugy jottem ki a mozibol, mint aki bement egy kupiba, befizetett egy oralis szexre, de neki kellett szopnia :))) ott is mondtak, hogy az uj trilogia elso resze, de az biztos, hogy meg nem nezem a folytatasait. Ez nem is erdekelt, megneztem es nem fog felcsigazni a folytatas.
kybuck 2012 jún. 12. - 10:57:38
(760/2133)
Ez csak spekuláció, mint szinte minden a filmben, de valószínû akkor ezzel az aktussal teremtõdött meg az élet a Földön, vagy legalábbis az emberé, de az is lehet, hogy a filmbéli bolygót vágták haza ezzel a "felessel". Mivel válaszok (még) nincsenek (mûvészinek beállított ötlettelenséggel), így ezek a legvalószínûbb felvetések erre a dologra, legalábbis szerintem.
1/10
domo.robi 2012 jún. 12. - 10:55:42 1/10
(759/2133)
Végigolvastam minden hozzászólást, és láttam, hogy mindenki a sötétben tapogatózik.
- Filozofikus film? Á, dehogy! Ezt az újságírók és a marketing promoterek találták ki.
- Alien eredet film? Már miért lenne az? Az ármányos ormányos, a dinka droid, az alien freskó, a patkó alakú ûrhajó, a savas vérû lények, a végén kifejlõdõ alien még semmit sem jelent. Semmi köze az Alienhez, ez nem elõzményfilm. Ridley Scott is megmondta.

Hát akkor MI EZ A FILM? Megmondom: a MAGYARSÁG EREDETE röviden. Ha neked nem ez jött le, akkor nem figyeltél! Minek jársz moziba? Mindegy, elmagyarázom, mert csak én tudom a tutit, én nyolcvanszor megnéztem az egész kvadrológiát, visszafelé is, vágom az alienológiát.

- Az LV 223 természetes LeVédiát jelenti, a magyarság szálláshelyét.
- A hét kutató, akik bemennek a szerencsepatkó alakú hajóba (õsi magyar motívum), a hét honfoglaló vezér
- Hologramon látják, ahogyan a folyosón Hunor és Magor kergeti a csodaszarvast.
- A nagy teremben, a freskón Emese álma van megörökítve, amint álmában megtermékenyíti a turulkirálynõ.
- Ott van még az idegenszívû germán-árja droid, aki a magyarság összes bajáért felelõs. Amikor a síppal, dobbal, nádi hegedûvel (õsi magyar sámánhangszerek) beindítja az ûrhajót, akkor nyilvánvalóvá válik gonosz szándéka: kezében akarja tartani a magyarság Földjét.
- Ezt nem hagyja szittya-sumér õsünk, és letépi a fejét. Méretes õsünk ezután megtudja, hogy a magyar földet Trianonban megcsonkították, és büntetõ ûrhajót indít az IMF ellen. De az idegenszívû sem rest, és polipként tekeredve szittya õsünkre megöli õt. A szerencsepatkó ezután lezuhan, de csak a germán-árja nõt temeti maga alá, a magyar vezér cselesen oldalra gurul (õsi magyar taktika), és megmenekül.
- A honfoglalást csak Töhötöm vezér éli túl, akit a film helytelenül nõnek ábrázol. Töhötöm utána a germán-árja droid levágott fejével lóra pattan, és elindul kalandozni a szomszédos galaxisokban.

És még egy: Ridley Scott az Kristó Gyula anagrammája, aki híres magyarság kutató volt, tehát az információ biztos, ne is vitatkozzatok!
matesz88 2012 jún. 12. - 09:32:12
(758/2133)
Legalább figyelted volna a filmet :( Így terjed a butaság...
Így mellélõni :D Évekkel ezelõtt tisztázták, hogy a film, az Alien elsõ része elõtti történéseket fogja elmesélni/feldolgozni!!!
Akkor mond meg kérlek, hogy állapítottad meg, hogy a Prometheus az Alien után játszódik? És ezt még kürtölöd is, úgy, hogy már magukkal az évszámokkal sem vagy tisztában (szomorú)! Erre mondják: bölcsebb maradtál volna, ha csendben maradsz! Ha vmit nem értesz, inkább kérdezz, de butaságot ne írj :)
szilvus 2012 jún. 12. - 09:24:05
(757/2133)
Sziasztok!

SPOILER!!!
Elõször is hozzátenném, hogy ez nem teljesen elõzmény film, ugyanis a Prometheus 2090 környékén játszódik, míg az ALien 1 (Nyolcadik utas a halál) 2036-ban, ha jól emlékszem. Tehát a Prometheus az elsõ Alien film UTÁN játszódik....


Viszont lenne egy kérdésem. Lehet, hogy már feltették, és meg is válaszolták, de nincs kedvem kb 800 hsz-t végigolvasni...

Szóval. A film legeslegelejét nem értem. Az a nagy fehér Teremtõ, miért itta, vagy ette meg azt az akármit? Mi volt a célja? Õ öngyilkos lett volna? Vagy netán az a Földön volt, és így teremtõdtünk meg Mi? És onnan egy teljesen más hajó emelkedett fel...
Nem értem:( De lehet, hogy majd egy következõ filmben kapunk váalszt!

Spoiler.
matesz88 2012 jún. 12. - 08:00:03
(756/2133)
Üpsz bocsi, most látom, hogy gyakorlatilag ugyanazt válaszoltuk, csak a kérdést olvastam el! Osztom a véleményed Én is egyébként, szinte ugyanazt válaszoltam Én is!
matesz88 2012 jún. 12. - 07:58:13
(755/2133)
Válasz a kérdésre!
Spoiler!
Minden bizonnyal a David teremtõje (Peter Weyland) programozta úgy, hogy ha bármilyen életformát/érdekességet is tapasztal a robot, akkor azt a hajóra vigye! Lásd Alien: 8dik utas a halálban szintén így cselekedett a robot, a legénység tudta nélkül! Minden bizonnyal azért mérgezi meg, mert erre kérték, parancsolták: láthattuk, hogy a robot beszélt egyszer (akkor még ugye nem tudtuk, hogy ki van lefagyasztva) Peter Weyland-del, tehát minden bizonnyal többször is eszmecseréztek/eszmecserézhettek! Peter Weyland-nek ugyanis napjai voltak hátra, mi vesztenivalója volt? Kísérletezgetett szépen az egész legénységen....
Tudta-e, hogy teherbe esik? Véleményem szerint Nem, de egy próbált megért, hogy a csávót megfertõzi, lesz ami lesz alapon! Honnan a pékbõl tudna volna David, hogy Elizabeth Shaw-t megdugja a csávó? :D Ez már csak egy (még)szerencsétlenebb véletlen volt!
4/10
torrente07 2012 jún. 12. - 06:53:00 4/10
(754/2133)
Rég láttam ilyen szar filmet!