Téma: Prometheus

10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 14. - 10:33:23 10/10
(853/2133)
Igen Charlize volt a kötelezõ fagyos picsa, semmi funkciója és értelme a szerepének.
matesz88 2012 jún. 14. - 09:23:30
(852/2133)
Jaja, SG ilyen szempontból mégdurvább!
Szerintem ott már virtuális késelés is volt xD
Sokfélék vagyunk na, túl sokszínû az ember, hogy legyen egy film ami mindenkinek teszik, de ez így is van rendjén! Csak persze a mikéntje a dolgoknak, na az más!
8/10
Johnye84 2012 jún. 14. - 08:26:41 8/10
(851/2133)
Az sg fórumán mennek még durva dolgok a filmel kapcsolatban.......na ott ölre mennek egymással :D
8/10
Johnye84 2012 jún. 14. - 08:23:20 8/10
(850/2133)
Én csak azt nem értem, hogy miért kell lehülyézni a másikat csak azért mert nem egyeznek a vélemények.......neki ez tetszik, neki az......képzelem, hogy a valóságba milyen verekedések lennének ezekbõl :D
borkasztik 2012 jún. 14. - 08:12:16
(849/2133)
Így van az akkori Alien filmek mind ott voltak Látványban is történetileg is toppon. Azért is szeretem annyira azokat a filmeket és hiányolom is a hiányukat hogy nem képesek hasonlót gyártani, ahol a látvány a történetet szolgálta még, és szép igényes kivitelzés is volt, az akkori tudásukhoz képest DE ezeknél a filmeknél nem is voltak felesleges kitérõk a látvány kedvéért és nem is könnyeztem be nézés közben a sok számítógépes túlzsúfolt extráktól, aminek néhol semmi értelme sincs mint egyes filmeknél.Igen egyet értek nem tökéletes a Prometheus de nem is olyan rossz mint ahogy egyesek lefestik és ennek még lesz folytatása is. (mármint ha elég bevétele elsz :D)
borkasztik 2012 jún. 14. - 08:04:12
(848/2133)
jaaj de nem érted? Én egy szóval se mondtam hogy ezek a filmek összeillenek én csak azokra reagáltam akik nagy látványorgiát vártak,és azoknak nem tetszett mert nem erre számítottak mint pl az ehhez hasonló filmeknél amiket említettem de azt is már csak külön neked hangsúlyoztam, mert az eredeti hozzászólásomnál amihez reagáltál meg se említettem ezeket e a filmeket. De semmi ilyet nem is utaltam hogy lenézem az Alienek filmeket meg stb. Pont az hogy szeretem ezeket és hiányoznak azok a filmek amikor még nem csak a látvány számított hanem a történet is és tövig rágta a körmöm izgalmamban.

Aztán persze vannak olyanok akik szintén szeretik a régebbi igazi Sci-fi-ket és még se tetszik nekik az lehet de én személy szerint reagáltam valakire akinél pont az volt a baj kevés volt a látvány.
matesz88 2012 jún. 14. - 08:02:30
(847/2133)
Teljes mérték egyet értek, a fanok túlzásba esnek, a tiprók meg alázzák! Aranyközépút lett ez, akárhogy is nézzük! Kezdetnek nem rossz, folytatás szagú úgyis!
8/10
Johnye84 2012 jún. 14. - 07:59:42 8/10
(846/2133)
Az elejétõl a végéig élveztem ezt a filmet.......vannak benne hibák igen ez nem is kérdés......de azért túlzásokba nem kell esni. Két véglet van. Van aki az egekig magasztalja és van aki a sárba tiporja. A kettõ között van az igazság
matesz88 2012 jún. 14. - 07:59:19
(845/2133)
Végül is ez is egy vélemény és álláspont, habár egy csöppnyi rajongást és eleven fanatizmust nem érzek Rajtad a sci-fi iránt...nem is tudom minek nézted akkor meg :D Én ilyen negatív-izmussal Filmplusszos ZS kategóriás filmeket illetek többnyire (: Igaz a mondás, ízlések és pofonok! Mindenesetre az furcsállom, hogy beültél egy filmre és szó szerint SEMMI nem esett le...
8/10
Johnye84 2012 jún. 14. - 07:57:32 8/10
(844/2133)
megszentségtelenítés? Húha, hát én nem is tudtam, hogy az Alienek meg lettek szentelve......na most komolyan......mi volt ebben szerinted a megszentségtelenítés?
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 14. - 02:03:11 10/10
(843/2133)
Ennyi sületlenséget leírni... Ne nézz filmeket, csak felhúzod magad! Szerintem ülj le a tengerparton és számolj homokszemeket... És ne oszd meg velünk, mire jutottál, léccilécci...
Norhytm 2012 jún. 14. - 01:38:03
(842/2133)
Tegnap néztem meg 2D ben véleményem a következõ. (spoilert is tartalmaz) : Ez az egyik legrosszabb film amit valaha láttam! Vicc nélkül. Az egész olyan mintha rákényszerítették volna a stábot hogy kb 2 hét alatt csinálják meg mindennel együtt. A vágások valóban borzasztóak.. Nem kötözködésbõl de tényleg feltûnt... A filmnek az ég világon semmi mondanivalója, semmit sem adott. A sokak által egekig marasztalt látvány is SEMMI. Semmi új, semmi lenyûgözõ. Többen írták hogy elgondolkodtató. Hát én csak azon gondolkoztam el hogy mit keresk ott.. A jó filmhez szerintem hozzátartozik a jó zene, na ennél ez is hiánycikk.. Az egész egy összevisszaság és tele van baromságokkal ( a mûtét , a futás, a viharnál is van két nagy hiba nem írom most le.. stb stb), Nincs benne egy szimpatikus karakter, egy valamit mondó dialógus.. Mindenki meghal mielõtt megtudnánk h õ egyáltalán ki volt meg mi járhatott a fejébe.. Két résznél teljesen kivoltam az egyik: amikor eltévednek és szolnak a kapitánynak ,aki nem segít, hanem mond valami baromságot aztán mosolyog. snitt következõ jelenet.. wtf?,.. a másik mikor belép a nõhöz és tájékoztatja róla 2 mondantban hogy amugy ez egy katonai telep meg ilyenek( na erre honnan az anyádból jöttél rá??).. hogy kibõl mi kel ki meg mivé változik és miért azt leginkább hagyjuk is...Az hogy elmennek egy hót idegen bolyógra és 2 perc mulva már látják az uticélt ami kb senkit sem lep meg különösebben. Az építményben meg úgy járkálnak mintha a sarki cba mennének le , ugyanis az elején a barlangba még lehetett látni az ámulatot a csajon, de ez vajon hol maradt mikor felfedezik h igazuk lett????. Találnak egy hullát : reakció: jé idegen hulla õt kerestük vigyük el a fejét (LOL ?)..Charlize szerepe számomra totál érthetetlen volt. Nem ragozom tovább ez a film egy nagy káosz . tömören: se feszültség se izgalom, se félelem, se újdonság , se érdekesség se mondanivaló. SEMMI!
6/10
Carolin80 2012 jún. 13. - 23:57:01 6/10
(841/2133)
"itt most a Prometheusról volt szó, hogy miért volt baj hogy nem észnélküli látványvolt mint pl Csatahajó vagy aTransformers -nél." ezt írtad.

Ez a fõ kiinduló pont amire írtam is elõször. Teljesen rossz oldalról nézed. Biztos lehetsz abban hogy akinek a Prometheus nem ütött akkorát, azok 99%-ban még véletlen sem az a közönség, akik egy Transzformersz vagy csatahajó blocbusterst vártak volna. Nem is illenek bele a vita tárgyába ezek a filmek semmilyen szempontból.
greeen 2012 jún. 13. - 22:53:09
(840/2133)
Nem tudom mirõl beszélsz de az elsõ két Aliennél nagyon is lényeg volt a látvány ( a bolygó neve halálnál meg akkor az baromi monument volt) és amit tudtak a kornak megfelelõen kihozták belõle. Nem fogták vissza magukat és nem minimalizálták a dolgokat. Ennek fõ bizonyítéka mindig az, hogy az adott korban milyen filmekhez tudod hasonlítani. Hát nagyrészt akkor szinte minden Sci-fi eltörpült mellettük látványban, sztoriban. Biztos lehetsz abban hogy 30 Év múlva a Prometheusra is bugyuta kis filmként lehet visszatekinteni technikailag, mert a Cgi fejlõdésében határ a csillagos ég. Akár Holografikus színházi elõadásként is meglehet majd élni nem lehet tudni. Az a baj hogy te most 2012 ben élsz és a mostani szemmel nézve akarod megítélni az akkori film látványvilágát. Abban az Idõben az sokkoló volt és a cél az is volt. Sokkolt úgy mint a Lumiére-fivérek filmjein megjelenõ képsorok, mint az állomásra befutó vonat ami már 110 éve volt.
6/10
Goodfella 2012 jún. 13. - 22:47:17 6/10
(839/2133)
Erõtlen, unalmas, hatásvadász, az Alien filmeket megszentségtelenítõ high-tech sci-fi. Pozitívum a látványvilága, negatívum pedig minden más... Se eleje, se vége, logikátlan, kidolgozatlan, rossz színészek, rossz forgatókönyv. Sokkal többet vártam, csalódott vagyok. Pedig úgy mentem el rá, h nincs köze az Alien filmekhez, aztán pedig SPOILER mégiscsak van... 6/10.
borkasztik 2012 jún. 13. - 22:31:44
(838/2133)
Húúúú és kimondta hogy ugyan az? xD Írtam én ilyet valahol? xD idéz melyik mondatot érezted annak xD
Én csak annyit írtam hogy reagáltam az elõzõre amit írt hogy nem 30 évvel ezelõtt vagyunk hogy elég volt egy két nõi szereplõ a sikerhez valami ilyesmi, jó most nagyjából
Én meg erre reagáltam hogy az akkori filmeknél még a Story volt erõsebb és nem az volt a lényeg hogy a látvány vigye a filmet, és ezzel lényegében megvédtem az elõzõ Alien filmeket is amiket a körül készítettek, de ezt nem említettem mivel itt most a Prometheusról volt szó, hogy miért volt baj hogy nem észnélküli látványvolt mint pl Csatahajó vagy aTransformers -nél.
Semmit nem írtam az Alien lehúzásról és arról sem hogy egy film az Aliennel. Attól függetlenül, hogy akészítõk az egész trillógiát majd mint egy elõzménynek szánják, de külön álló filmként.
6/10
bittermoon1992 2012 jún. 13. - 22:05:26 6/10 Előzmény Hannibal Lecter
(837/2133)
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Hát igen, a te stratégiád életképesebb az én nosztalgikus, konzervatív barométeremnél. Kicsit irigylem ezt a hozzáállást. :-)
4/10
sandoragi 2012 jún. 13. - 21:32:35 4/10 Előzmény lv 426
(836/2133)
tudom már miért húzod fel magad. nem érted amit írok! értelmezd már légy oly kedves. melyik mondattal mondtam, hogy az alien 2 szar? nem találom. és nem 57 éve vannak telepesek csak 20. melyik filmet nézted? 57 évig ripley kering. ezt csak úgy megkérdeztem mellékesen. a lenyúzott bõrt meg a prometheus-ra értettem, de ezt nyilvánvalóan leírtam. nekem ezzel van problémám nem a többivel. nem írom le többször ugyanazt, mert úgy látom, ha 100adjára írom, sem érted meg.
6/10
Carolin80 2012 jún. 13. - 21:31:20 6/10
(835/2133)
biztos mert ellentmondásos. A Prometheus szöges ellentéte az Alien filmeknek.
borkasztik 2012 jún. 13. - 21:08:20
(834/2133)
Biztos jól olvastad amit írtam? :D Én éppen hogy az ilyen filmeket védtem mint az akkori elsõ Alien filmek voltak, hogy akkoriban a történet igen is számított. Nem tudom hol értelmeztél olyat hogy éppen lenéztem ezeket