Téma: Prometheus

borkasztik 2012 jún. 19. - 17:53:24
(1033/2133)
Egyet értek :)
10/10
tarantino83 2012 jún. 19. - 16:24:23 10/10
(1032/2133)
kivétel a tiszteletnek:)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 19. - 16:15:22 8/10
(1031/2133)
milyen végre? már csomóan gondolkoztak rajta többek között én is :D már mindenre van válasz...:D
10/10
tarantino83 2012 jún. 19. - 16:07:22 10/10
(1030/2133)
végre valaki gondolkodik is, és nem csak a hibákat keresi a filmben. köszönöm!:)
Gatti89 2012 jún. 19. - 15:48:55
(1029/2133)
spoiler
Az elején pedig én úgy gondolom hogy a szétesõ SJ bõl fejlõdtünk mi ki hiszen mutatják is a DNS-t. És számomra teljesen egyértelmû hogy õ volt az aki feláldozta magát és elvetette azt a kicsi "magot" :)
Gatti89 2012 jún. 19. - 15:47:07
(1028/2133)
Tökéletes elemzés , a kérdések többsége bennem is felmerült és én is hasonló módon gondolkoztam a felvetett dolgokról. Szerintem vannak olyanok akik cska megnézik a filmet és a látványra mennek és vannak olyanok akik a film megnézése után kibeszélik és filóznak rajta hogy na most akkor mi is van :)) Kíváncsian várom a folytatás , szerintem remek indulás volt ez a film.
Spoiler
Az egyértelmú hogy azért támadt az emberekre az SJ mert õk is rátámadtak , David fejét meg szerintem azért vette le mert megmerte azt kérdezni hogy ad e örök életet vagy valami hasonlót a csávónak.
Álmatlan álmodó 2012 jún. 19. - 15:23:12
(1027/2133)
Érdekes azért az emberi élet. :) Majd száz komment van arra hogy ez emg az mekkora balfogás a filmben meg ilyesmi, meg hogy "ez már mért hogy merre ki hogyan miért?", erre szület pár hozzászólás (lényegtelen egy emebrtõl vagy sem) abba is már van aki megtalálta a hibát. :)

Viszont pár kérdésre én is válaszolnék. :)

SPOILER SPOILER SPOILER
Az hogy ez a DNs felszabaduláskonkrétan az elején mi meg hogyan a válasz sokszínû lehet. Igazából lehet egy kisérlet vagy akár spirituális jelent is. De mikor a teljes lebomlást mutatják akkor az is látszik, hogy a dns is felbomlik. Szóval akár a következmény lehetett véletlen is, ezt ha lesz több rész majd talán megtudjuk. :)

Az hogy mikor felkeltik a faszit mért támad másokra meg ha kicsit mint az emberiség magába néz nem nehéz válasz. Az aggressziót látta ami körülötte van feltámadt benne is az aggresszivitás. Szerintem mindenki ha egy vadidegen emberekkel teli szobában találja magát ahol valakit megvernek fenyegetve érzi magát amire aggresszívan felel.

Az peddig hogy hogyan nõtt meg ekkorára a polipszerû valami, nem nehéz a válasz. Mivel a szoporítás az egyetlen feladata valószínüleg felfokozottabb életritmust él ugyan úgy mint nálunk a baktériumok. Végülis egy éjszakával a megtermékenyítés után már két hónapnak felelt meg a fejlõdése. :) Szóval valószínüleg ezért fejlõdnek gyorsan.

Az peddig hogy ez az Aline filmek elõzménye sem vagy igen azt meg lehet még maga a rendezõ sem tusja. Viszont egy tuti, a rendezõ és a stáb, köztük a lényekért felelõs szakosztály is hasonló nevekbõl áll mint az Alien filmeknél a hasonlóság a lények közt könnyne magyarázható: ehez értenek a legjobban. :D Mutasson valaki nekem egy olyan filmet ma már aminek a storiját, zenéjét, látványvilágát nem lehet egy régebbi filmel összehasonlítani és koppintásnak nevezni. :)
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 19. - 12:42:05 10/10
(1026/2133)
A rádióüzenet fénysebességgel halad, ha az idegen ûrhajó esetleg gyorsabb, akkor a rádióüzenetet megelõzi... Valahol írták, hogy az emberek ûrhajója is gyorsabb a fénysebességnél. Ez talán ki is derül a filmbõl (csak össze kell vetni az idõpontokat és a Földtõl való távolságot), de nem emlékszem a konkrét számokra. Szóval, nem biztos, hogy volt más lehetõség a Föld megmentésére, mint ahogyan ezt tették is.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 19. - 12:33:33 10/10
(1025/2133)
Ha te a gagyi netes-kamerás-lopott verziót nézted, akkor mit vártál? Pontosan azt kaptad, amire befizettél...
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 08:01:43 1/10
(1024/2133)
egyébként a zenéje teljesen star wars koppintás volt, a tartalma meg a mars mentõakció, ami százszor jobban hozta az eredetkérdést, egyébként meg még a fûrészben is sokkal több filozófia van ennél!!! ez egy ûrszemét, a lostos lindelof idióta agymenéseivel!
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:51:53 1/10 Előzmény szszsz77
(1023/2133)
erre már kb 800 kommenttel ezelõtt rájöttek....
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:50:16 1/10
(1022/2133)
jézusom! te látszik hogy nem láttad a lostot, akkor már rég túl lennél ezenken az agyalós hülyeségeken! aki már beszopta egyszer a világ legjobb sorozatának induló, majd a legkeserûbb szájízzel lezárt lostot, az már nem dob hátast ettõl az ócska prométeusztól... gagyi kérdések, még hülyébb válaszok, semmi jóra ne számítsatok a folytatásból sem!
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:47:01 1/10 Előzmény Keló Scofield
(1021/2133)
csak ha fel akarod ba...i az agyad a lost-féle ócska és teljesen felesleges kérdésfeltevésekkel, amikre persze soha nem fogsz választ kapni, de ha kapsz azt se köszönöd meg.
aki látta a lostot és k...a nagyon csalódott a végén, az a prométeuszt se fogja bekajálni...
6/10
Carolin80 2012 jún. 19. - 04:47:36 6/10
(1020/2133)
egy kis evolution.
6/10
Carolin80 2012 jún. 19. - 04:22:06 6/10
(1019/2133)
szia. Kissé nyögvenyelõsen de végigrágtam magam nem mindennapi "filmelemzéseden". Nagyon hosszú nem akarok lenni de ehhez hozzá kell szólnom. Szóval.

legtöbb kérdésre nem tudom mért akarsz válaszolni, mert eleve a film sem akart még. Olyan érzést keltesz ezzel, mintha önjelölt forgatókönyv író lennél, és te leírod a saját forgatókönyvedet.

ez vonatkozik az 1,2,3,13,14 teóriádra. Nem kell erõltetni, mert nem akar a film erre választ adni még. Egyszerûen a folytatás lesz a válasz ami végtelen variáció. Azokat nem sorolom fel amiket magadnak megmagyaráztál, mert némelyik felesleges volt mert nem kérdezte kérdés tárgyát. Viszont az sem volt igazából talány , hogy David miért fertõzi meg Charlest, sokkal inkább hogy mért pont õt...létrát, fejszét hagyjuk már...:)Hogy Hogyan tudott futni Shaw megmûtött hassal szépen leírod, bár egy mondatban annyi lett volna ha felmegy az adrenalin ez történik. Ami igaz is, csakhogy ez max 10-20 percig tart azt elmegy ennek a hasznos hormonnak a brutál hatása. Képtelen lett volna ekkora mûtéttel már droidmentõ akcióba fogni és ûrhajót keresni. De ez film...A 15ös részed egy káosz.
LCsajszi 2012 jún. 19. - 03:53:40
(1018/2133)
Még egy utolsó gondolat, aztán már elég volt belõlem :). Amit érdekesnek találtam, az az evolúciós folyamat bizonyos fajokra nézve. Érdemes megfigyelni milyen fejlõdés megy végbe.


SPOILER SPOILER SPOILER
Space Jockey: egyelõre annyit tudtunk meg róluk, hogy nagyon erõsek, rendkívül intelligensek, magasak, agresszívak. Még nem tudni milyenek voltak elõtte, mindig is ilyen tulajdonságokkal rendelkeztek-e, vagy képesek tovább fejlõdni.

Emberek/Homo Sapiens: még elõemberként és õsemberként csak az ösztön hajtotta, agresszívak. Majd a többi állatvilágtól eltérõen képesek hangszálas kommunikációra, írásra, rajzolásra, mûvészet megalkotására, új technológia kialakítására, a természet felfedezésére, elvont gondolkodásra, egymás iránti szeretetre, szerelemre. Tehát a Space Jockey-tól eltérõen õk tudnak gyengébbek lenni és érzelmesebbek az evolúció során. A tudást a Space Jockey-tól örököltük, viszont érzelmeink sajátosak.

Robotok/Androidok: elõször parancsot teljesítenek (David - Prometheus). Agresszív és képes emberbe kárt tenni (Ash - Alien 1). Emberekkel barátságos, emberekkel együttmûködõ, nem tehet kárt emberben (Bishop - Alien 2-3). Érzelmei vannak (Call - Alien 4).

Arctapadós: elõször hatalmas (Prometheus), aztán kicsi (ALien 1-2-3-4). Mindig elpusztul, ha embriót ültet be valakibe. Savas vér.

Xenomorph: gyilkol és hódít. Hangyamód szerint folyik az élet. Rendkívül fejlett a védekezõ mechanizmusa, savas vér. Intelligens és iszonyú gyorsan tanul meg jól alkalmazkodik a külsõ környezethez. A következõ evolúciós lépésnél az egyik Királynõben (Alien 4) nem csak gyilkos ösztön lakozik, hanem kiderül neki is vannak érzelmei, melyeket az emberi fajtól örökölt, amikor Ripley 8 találkozik vele átöleli õt tudván, hogy õ az édesanyja és egyáltalán nem bántja Ripleyt.

Az Újszülött: a xenomorph királynõ szülte meg, gyilkos ösztön és anyai szeretet csörgedezik a vérében. Félig szörny, félig Space Jockye méretû ember. Érdekes, mintha az evolúció visszafelé haladna, hiszen elõdei a xenomorphok a vérrel teli emberbõl jönnek ki savas tulajdonsággal, míg az "Újszülöttnek" félig savas vére van, félig emberi vörösvérsejtek.

Vége.
LCsajszi 2012 jún. 19. - 03:18:29
(1017/2133)
Van egy vita, amelynek szeretnék véget vetni. Két tábor van. Az egyik azt állítja, hogy a Prometheus az Alien elõzményfilmje, míg a másik pedig, hogy ez egy teljesen önálló film. Nos, mindenkinek igaza van :). Én 2 éve folyamatosan olvasok a világhálón, minden cikket a filmrõl és újabb híreket a forgatókönyv véglegesítésérõl. Úgy tudom Ridley Scott elsõsorban azért készítette a Prometheust, mert szerinte az Alient megrontották (Alien 3, Alien 4, Alien Vs Predator 1-2), jó, nem pont ilyen szavakkal, mint én állítom, csak, hogy értsétek mire szeretnék célozni :). Elõször azt szerette volna, hogy rendbe hozza az Alien mítoszt a Space Jockey rejtélyének feltárásával, majd úgy döntött, hogy nem szeretné, ha nagyon az alienekrõl szólna (mivel semmi újat nem nyújtana), hogy még érdekesebb legyen, inkább a jockeyk életérõl. Párhuzamba szerette volna hozni az Aliennel a Space Jockey világát. Viszont megígérte, hogy egy kis célzást tesz az alienek felé, kis jelenetet adni szeretne nekik, de nem õk lesznek a középpontban, csak nagyon picit fogja õket érinteni. Eredetileg úgy volt, hogy a jockeyk embereket rabolnak el a Földrõl, szállítják õket hibernálva vagy miben, aztán kísérleteznek rajtuk. No meg háború van a Space Jockeyk meg egy másik faj között, hogy most ki a "Mérnök" vagy "Tervezõ" arra nem emlékszem. Egy másik forgatókönyv szerint a Prometheus legénysége felveszi a harcot a Space Jockey lények ellen, amikor észre veszik, hogy hoppá idegen helyen vannak, pont akkor, amikor a Nostromo leszáll a "Halál" bolygójára és ez egyidõben játszódna. Közben számtalanszor változtattak a forgatókönyven, míg végül Ridley úgy döntött, hogy a Lost forgatókönyvírója foglalkozzon a film megírásával. De az már számukra végleges, hogy egy olyan triológiát szeretnének létrehozni, mely egy új legendáról, egy új világról szólna alienek nélkül, akik csak egy csöppnyi bemutatkozást kapnának tiszteletbõl. Ezért nem 100%-osan elõzményfilm, viszont annál jobban önálló film.

Aki még nem látta a filmet, az mindenképp nézze meg a végleges forgatókönyv alapján és döntsön a saját meglátása szerint, hogy milyen film ez, jó-e vagy rossz, stb!

Egymással csúnyán beszélõ és másokat lehülyézõ kommenteket nem kérném!
LCsajszi 2012 jún. 19. - 02:31:12
(1016/2133)
Jaj, elnézést, 1-t kihagytam.


SPOILER SPOILER SPOILER
21.) Hogy hogy senki nem ügyel Shaw véres testére?
Nos, szerintem már a vizsgálat alatt Waylend hírt kapott terhességérõl. Amikor belépett, már azonnal David adott is a nõnek egy kabátot, odarohantak hozzá a fehér köpenyesek és segítették leülni. Biztosan rájöttek, hogy csinált valamit magával a csaj, de most fontosabb volt arról beszélni, hogy miért is vannak itt és elterelõdött minden figyelem Shaw problémájáról. Amúgy egyetértek azzal a véleménnyel, hogy túlságosan lenézték Shaw állapotát, nem tartották fontosnak.
LCsajszi 2012 jún. 19. - 02:11:23
(1015/2133)
Most jöjjenek a válaszok a kérdésekre az alapos megfigyeléseim alapján, természetesen ez az én szemszögem, mert mindenki másképpen látja, illetve értelmezi a filmet. Nagyon-nagyon hosszú lesz!


SPOILER SPOILER SPOILER
1.) Miért issza meg a "szteroidokat szedõ"-höz hasonló emberszabású lény a fekete löttyöt?
Erre 3 elméletem van: a) Mint, ahogy a cím is elárulja (ugye akkoriban háború dúlt, még nem tudni teljesen kik között, hogy az ellenség is úgy nézett-e ki, mint a "Tervezõk" vagy másképpen)Prometheus, amely a görög mitológiára is utal. Szerintem az egyik "Óriás" ellopott egy biológiai fegyvert, látni, hogy éppen megy el az ûrhajó, aztán kipróbálja magán, viszont látni rajta, hogy megdöbben, a döbbenete miatt nem hiszem, hogy öngyilkos szeretett volna lenni, aztán szétesik. Egyébként voltak jelek rajta.
b) Az ûrhajó épp távozni készül, de közben odaadják egyiküknek a löttyöt, hogy próbálja ki. Valószínûleg sejtik mi a hatása, amit nem árulnak el társuknak, hanem feláldozzák õt. Erre a bizonyíték, mivel az Õ DNS-ükbõl vagyunk, én teljes mértékben elhiszem, hogy köztük is vannak titkok, mint mi nálunk emberek között. A DNS szerepe az öröklõdés, mi is örökölhettünk olyan tulajdonságokat, hogy másokon kísérletezünk, sõt saját embertársainkkal is titokban.
c) Talán nem a Space Jockeyk a "Tervezõk", hanem valami más lények, talán szintén emberszabásúak.

2.) A "Tervezõ" DNS-e miatt megindult az evolúció az egysejtûektõl kezdve a Földön?
Erre is 3 elméletem van: a) Én nem hiszem, hogy a "Tervezõ" szétesése okozta volna az egész életet a Földön. Ha mélyen belegondolok, az emberek a dinoszauruszok után jöttek létre. Ha nem csapódott volna be meteorit, talán mi meg se jelentünk volna. Meteor becsapódása után a Tervezõk megjelentek a Földön, õk elpusztították az életben maradt dinoszauruszokat, majd létre akartak hozni valami mást.
b)Valószínûleg az újra egyesült DNS és a Föld atmoszférája miatt új emberszabású faj jött létre, mely olyan tulajdonságokkal rendelkezik, hogy evolúciós fejlõdése során nem csak új technológiát fog majd felfedezni, mint elõdje, hanem képes mély szerelmet is érezni, stb.
c) Mivel 100%-osan egyeznek a DNS-eink, talán õk is ugyanúgy néztek ki, mint mi, de voltak ellenségeik, akik miatt kialakítottak egy olyan biológiai fegyvert, ami miatt erõs body kinézetûek lettek, agresszív jellemük lett, gondolom azért, hogy leverhessék ellenségeiket, de az egyik már túlzásba vitte és ivott még, amely miatt felmondta a szolgálatot. Itt szóba hoznám a geológusunkat, aki a fekete lötty miatt agresszív és nagyon erõs lett, vagy Charlest, akinek kinézete kezdett hasonlítani a Tervezõkéhez.

3.) A barlangrajz térkép vagy meghívás?
Én kizárnám a meghívást, hülyeségnek tartom, hogy valaki pingál egy csillagtérképet és vár több ezer évet azért, hogy az emberi faj jöjjön el hozzá, és mikor bekopognak hozzá, akkor fogja magát és Chuck Norrist játszik. A filmben elhangzik, hogy a meghívás csak feltételezés. Lehetséges, hogy anno a "Tervezõk" egymásnak jeleztek, információkat hagytak maguk után, majd mikor meglátta az elsõ ember a barlangrajzot, nézte a gömböket, majd lemásolta. Hiszen, mint tudjuk emberi tulajdonságunk az, hogy tanulunk egymástól és mintákat másolunk.

4.) Vickers gép vagy ember?
Egyértelmûen ember. Õ is aludt, mint a többi ember, van féltékeny érzete, enyhe könnyeket hullatott apja halála után. Nagyon mérges volt az apjára, hogy Davidre jobban néz fel, mint saját vérbeli lányára és nem mond el neki mindent. Azért rideg, mert lelkileg és érzelmileg össze van tõrve. Azért ajánlja fel magát szexuálisan a kapitánynak, mert kigúnyolta õt a férfi a nõ rideg viselkedése miatt és a szex-el bebizonyíthatja nõiességét. Õ volt a legóvatosabb mind közül, ebben hasonlított is egy kicsit Ripleyre (aki az Alien 1-ben szintén nem akarta beengedni az ûrhajóba a fertõzöttet). Remélem elég bizonyítékot adtam emberi mivoltjára.

5.) David miért fertõzi meg Charlest?
Weyland kereste a halhatatlanság titkát. David remélte a löttybe van a válasz, de még õ se tudta pontosan mi lesz. Egyébként mielõtt beadná Charlesnak a pirulát, elõtte meg is kérdezi tõle, hogy mit tenne azért, hogy választ kapjon, mire Charles azt felelte, hogy bármit. Lehet, nem is dobta volna bele, ki tudja?

6.) Hogy került elõ a létra?
Megfigyeltem a létrát jó alaposan. Látszik rajta, hogy kinyithatós szerkezetû, tehát könnyû cipelni. Amúgy szerintem a létra lényegtelen dolog, hiszen ennyi erõvel azt is kérdezhetném, hogy kerültek elõ a geológus "térképet felfedezõ" kütyüjei, vagy egy táska Davidnél, melybe az urnát rejtette el. Ezek olyan dolgok, melyek lényegtelenek, mert nem kell az összes cipelt tárgyat megmutatni vagy, amit szállítanak. Emlékszem, a film elsõ nézésénél észre se vettem, hogy egy létrára mászik, csak azt figyeltem, hogy gombokat nyomogat, míg a hozzászólásokban szóba nem jött, aztán gondoltam a második filmnézésnél megfigyelem a létrát, aztán rájöttem, teljesen fölösleges róla beszélni.

7.) Miért akarta a biológus megsimogatni a mutánst?
Erre egyszerû a válasz. Mert hülye. A geológus félt egyedül mindentõl, a biológus csak határozatlanul bólintott rá, hogy vele tart. Aztán a szörny megjelenésekkor szintén a geológus volt az okosabb és óvatosabb, hogy jobb nem hozzányúlni, de a biológus makacs volt. Sajnos hülyék mindig voltak, vannak és lesznek.

8.) Miért tévedtek el?
Itt tényleg hiba van. Amikor a geológus fellövi a szerkezeteit az elején, akkor elhangzik egy olyan mondat a szájából, hogy ebbe az irányba kell menni, mert a kütyü ezt az utat mutatja. Fura, hogy visszafelé ez nem megy neki és nincs kapcsolatban egyetlen szerkezetével sem.

9.) A kapitány miért nem segített az eltévedteknek?
Jött a vihar és azt mondta a fiúknak, hogy várják meg. Aztán nem figyelt rájuk, de a 2 hülye, ahelyett, hogy megálltak volna ott, ahol vannak megvárva a vihar végét, fogták magukat és mentek tovább. Aztán nyavalyogni kezdtek a holttestek miatt, majd a kapitány újra felfigyelt rájuk és megemlítette a titokzatos fantomlényt. Utána végképp nem törõdött velük, miután remek szexuális felkínálkozási ajánlatot kapott.

10.) David honnan tudta, hogy Shawnak intim viszonya volt Charlessal?
Miközben Shaw aludt, már rég megfigyelés alatt állt. Csak nem mutatták, hogy David mikor kezdte el pontosan vizsgálni a nõt. Mivel biztos akart lenni benne, ezért megkérdezte a lányt, hogy volt-e intim kapcsolata a férjével, aztán jobban ráközelített a porontyra.

11.) Miért viselkedett a geológus zombiként?
Nem volt zombi. A fekete folyadéktól agresszív lett, lehetséges, hogy az Alienek is emiatt gyilkolnak. Az is elõfordulhat, hogy azon a Holdon az egyetlen túlélõ Space Jockey is valamennyire fertõzött lehetett, azért volt agresszív, mert ha jobban megnézzük a szemeit, olyan, mint a fekete leves :).

12.) Hogyan tudott futni Shaw megmûtött hassal?
Na ezt jó alaposan megfigyeltem. Elõször ezt én is nagy baromságnak tartottam, aztán másodszorra látva nagyobb felvilágosítást kaptam. A mûtét alatt kap valamilyen érzéstelenítõt, utána jön a félelem, amikor a csemetével küzd és kirohan. De nem sokáig, mert a folyóson megáll, nagyon fáj a hasa, ezt mutatják is. Mint bizonyított tény, a félelem olyan erõvel bír, hogy a fájdalmat késõbb érzed, lásd cápaharapással kapcsolatos történetek. Bead magának egy injekciót, ami morfium féle, lehet látni rajta, hogy úgy is viselkedik, mint aki fájdalomcsillapítós drogot kapott. Utána bemegy az öreg Waylendhez, ahol leültetik. Ott is mutatják, hogy szenved egy kicsit. Mikor megtudja, hogy egy Tervezõ életben van, úgy gondolja ezt nem hagyhatja ki. Bekap egy pirulát, ami szintén enyhíti a fájdalmait. Meg is jegyzi David, hogy csodálja mikre képes, milyen erõs. Mind azt, amit látunk képtelenség lenne, ha David nem mondta el volna ezt a kulcsmondatot, mely elárulta, hogy a nõ bírni fogja mûtött hassal. Néhányszor azért mutatják, hogy mennyire fáj a neki. A végén meg azért rohan erõteljesen, mert, mint tudjuk néha az ember olyanra képes, ha az élete múlik rajta, amelyre amúgy nem tudna. Ehhez van egy példa egy megtörtént eset alapján, hogy egy hegymászóra ráesett egy szikla, mely közel 10-szer nagyobb tömegû volt nála, és ekkor olyan erõt fejtett ki magán, hogy sikerült letolnia magáról, természetesen a keze nagy árat fizetett érte. Persze a filmekben elõfordulnak azért túlzások. Sose lehet tudni, hogy az ember mire képes, ha az életérõl van szó.

13.) Miért támadott Space Jockey az emberekre, mikor felébresztették õt?
Ezt a jelenetet figyelmesen néztem. Én szerintem, ahogy én láttam, mikor felébredt csak döbbenten állt és nézte az embereket. Aztán észrevette, hogy Shawt bántalmazzák, mert nem áll le a kérdéseivel, amivel Waylendet idegesítette. Valószínûleg megijedt, hogy mennyi ember veszi õt körül, hogy kerülnek ide, mit akarnak. Elkezdett vele beszélgetni David. Valami furcsát érzett. Érezte, hogy õ teljesen más, nem biológiai eredetû, ezért letépte a fejét. Aztán az öreget dühbõl erõsen arrébb lökte, amibe belehalt. Egyik fickó ezután rálõtt és ettõl bepipulva mindenkire rátámadt. Ez az én véleményem, egyáltalán nem biztos, hogy mindenkit megölt volna. Lehet, hogy az a látvány, amiért egy ember bánt egy másik embert, ez nem nagyon tetszett neki. Aztán látta, hogy Shaw elfutott és vele nem is foglalkozott, egybõl beült a székébe.

14.) Space Jockey miért a Föld felé vette az irányt?
Erre 2 elméletem van: a) Az emberek viselkedését látván úgy gondolta megnézi mi folyik a Földön. Csak a kíváncsiság hajszolta, nem biztos, hogy az urnákat akarta kibocsátani az emberekre.
b) A Föld volt amúgy is az uticél, tehát nekivágott a nagy útnak, akár a biológiai fegyverek felhasználásával, vagy akár anélkül.

15.) Hogy tudott nagyra nõni a kis polip vagy mi?
Shaw meg akarta öletni, de valami gázszerûséget fújatott rá. Csak azt nem tudta, hogy valóban az a gáz nem hat rá, hanem megváltoztatja. Amúgy az Alien 1-ben a Xenomorph is hirtelen megnõ, de õ vedléssel úgy, hogy elõtte nem is evett semmit.

16.) Miért fut a 2 nõ egyenest?
Megfigyeltem, volt, hogy oldalra fordultak futás közben és az ûrhajó is irányt változtatott pont feléjük. Amikor a gép Vickers felé dõl nem lehet 100%-osan tudni, hogy meg is hall, mert mikor ráesne, pont megáll a sarkán, tehát vagy ráesett, vagy idõben megállt, mert utána Shaw felé borult.

17.) Hogyan talált Shaw másik ûrhajóra?
Amikor leszálltak, pont 3 db építmény volt egymás mellett. A film végén, mikor elhagyja Shaw a droid testrészeivel együtt autójával a lezuhant ûrhajót meg mindent pont a másik épület felé halad, és mögötte van a 3. épület is, ha a 2. géppel baj lenne.

18.) Honnan tudta David mit kell nyomogatni?
A robot gyorsabban tanul, mint az ember. Az elején össze-vissza nyomogatott mindent, aztán véletlenül történtek az események, majd megfigyelte és megtanulta. Ilyen velem is elõfordult, én is jártam úgy egy géppel, hogy azt se tudtam mit nyomogatok, majd rájöttem és tudtam alkalmazni.

19.) Miért van balta/fejsze a fedélzeten?
Szerintem ez ugyanúgy lényegtelen, mint a létra. Attól, mert magasabb a technika, még lehet tartani. Sõt kanál is van :).

20.) Miért vág neki az útnak egyedül Shaw egyetlen androiddal?
Szerintem valahol a tudata alatt reméli, hogy más lényeket vél felfedezni, mint a Tervezõket. Ugye volt egy kulcsmondat a filmben, tudni szeretnénk, hogy miért terveztek minket, de azt is tudni szeretnénk, hogy õket kik tervezték.

Mint mondtam ez az én véleményem, de nem mondom azt, hogy én 100%-ig tudom a megoldást, mert nem igaz, én csak így látom. Mivel minden ember más, ezért azt mondom: "Ahány ember, annyi vélemény."

Remélem sikerült néhány embernek választ adnom néhány kérdésben!
Álmatlan álmodó 2012 jún. 19. - 01:12:02
(1014/2133)
Sikerült a tegnapi nap folyamán megnéznem a filmet. Kis kételyek után úgy gondoltam körülnézek a neten, hogy másoknak hogy tetszhetett a film, mivel nekem voltak benne ellentétes érzéseim amik akár jelenetrõl jelenetre változtak. Viszont itt érdekesebb dolgokat olvastam.
Szeretnék valakit kérni, hogy linkeljen (vagy idézzen forrást megjelölve) egy olyan oldalt ahol minden kétséget kizáróan eredeti forrásból van állítva hogy ez a film ténylegesen az Alien filmek elõzménye. Mért sok felé olvasgattam neten, külföldi filmes portálokon is és a legtöbb helyen inkább a rendezõ kilétére alapozva és célozgatva állítják ezt. De ténylegességet nem fedeztem fel. Pedig erre a lényegességre alapozva lenne egy két komment már már igaz vagy épp komikus.