Téma: Prometheus

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 18. - 09:36:41 8/10
(993/2133)
na jólvan ki szórakozik?? XDDDD
Ford Mustangg 2012 jún. 18. - 09:33:29
(992/2133)
A neten is...
10/10
tarantino83 2012 jún. 18. - 09:14:27 10/10
(991/2133)
valami hiba történt küldés közben:) gondolom, nem gondolod, hogy így írtam le. nem vagy ellenség. nem mondom, hogy nem voltak benne hibák, de nem kell túlzásba esni, mert nem olyan sok szerintem, és engem pl. egyáltalán nem érdekeltek, mert a film hangulata nekemm elég volt ahhoz, hogy érdekesnek találjam. jó, persze ízlések és pofonok. ami zavar, hogy minden apró baromságba belekötnek. talán nem a rossz dolgokra kéne csak fókuszálni. a nekatív kritikák meg mindig ugyan azon a 2-3 téma körül forognak. felnagyítva, és jó részletesen kivesézve persze.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 18. - 05:44:16 8/10
(990/2133)
hát tudod neten is vannak hírek...nem csak a híradóban...:DD
5/10
Doc Holliday 2012 jún. 18. - 05:04:38 5/10
(989/2133)
Érdekes akcentussal írsz.:) nagyjából kibogoztam mert legalább kihívás. Láttam a filmet moziban és olyan bugos mint az írásod. Én spec nem kerestem hibát a filmben mert tálalva volt töménytelenül...:) Akkor most ellenség vagyok? :))
5/10
Doc Holliday 2012 jún. 18. - 04:48:57 5/10 Előzmény _Freddy_
(988/2133)
szasztok eddig csak olvasgattam a fórumot de gondoltam már itt is reggelek. A film hatalmas csalódás. Viszont nagyon mulatságos miket eredményez... ne hari de ez hatalmas amit írtál. Neked van teóriád és beigazolódik? És benne van a hírekben? :)))))) hatalmas vagy hehe. Itt amúgy ennyire szabad fullra a kretént? vagy hol vannak a határok?
6/10
Carolin80 2012 jún. 18. - 01:45:42 6/10
(987/2133)
de ez engem mégsem zavart annyira mert David fejletlensége kifejezésre jutott valamelyest. A szögletesebb mozgásában, a beszédjében, nem volt olyan emberszerû még. Bishop már egy teljesen emberi érzéseket szimuláló, teljesen dinamikus mozgású emberi humanoid szerû gép volt. Amit csak abból lehetett tudni, hogy más, ha folyt a fehér "vére".
10/10
jean sol partre 2012 jún. 18. - 01:25:37 10/10
(986/2133)
Spoiler van benne
David feje leszakad - teljesen - és mégis tud kommunikálni, még rádiózik is???
Az Alien-ben amikor Ash feje félig leszakad, Brett -nek mindenféle dolgokat össze kell kötnie, hogy az android újra beszélni tudjon. Pedig elméletileg ez egy több évtizeddel fejlettebb modell.
Az Aliensben Bishopot kettétépik, és õ még elvan ezzel, ami valamelyest hihetõ is, ahhoz képest ami David-dal történik.
Soha nem magyarázták el konkrétan, hogy milyen elven is mûködnek ezek az androidok, de az elsõ Alien filmek legalább igyekeztek a hihetõség látszatát fenntartani, ami talán az egyik legnagyobb erényük is.
A Prometehus ezzel szakít: nem is akar hitelesnek tûnni.
Hogy pontosan mit is akar a film (és ebbõl mi az mit Ridley Scott akart, mi az amit a félõrült Lindeloff, mi az amit a FOX Dagobert bácsijai)azt nem igazán vágom.
Vannak kérdések, vannak dolgok amikre nem kapunk választ, ezt még a helyzetbõl adódóan el is lehetne fogadni.
De miért kell a nézõ elõl eltitkolni olyan dolgokat, hogy a szereplõk közül ki kivel mit kavar? Ez teszi igazán zavarossá és érthetetlenné a filmet. Lindeloff eladta nekik a LOST féle összezavarós paráztatást?
Miért nem tudhatjuk meg legalább azt, hogy mit próbált David mondani az engineer-nek?
Ez szerintem a minimum lenne. Így tényleg olyan, mint ahogy valaki fogalmazott: befizetsz a kupiban orális szexre, aztán kiderül, hogy neked kell sz@pni...
6/10
Carolin80 2012 jún. 18. - 01:02:25 6/10
(985/2133)
Természetesnek és következetesnek veszem, hogy a film látványosabb, a minõségi kidolgozása egy ûrhajónak egy szobának stb mai látványnak megfelelõ. Ez teljesen érthetõ nem is érdekes. Számomra csak ez az egy technikai különbség volt ami égbekiáltó. Mást abszolúte nem találtam annak. Úgy tûnt nem is volt. De ez nagyon nagyon kilóg...
10/10
tarantino83 2012 jún. 18. - 00:50:22 10/10
(984/2133)
szerintem a film készítÅ?i azt feltételezték, hogy a közönségnek lesz annyi fantáziája, hogy el tudjon vonatkoztatni a technikai különbségektÅ?l. persze bele lehet kötni, hiszen mibe ne lehetne.? csak azt nem tudom megérteni, hogy miért. valószínűnek tartom, hogy ez az egész élien história nem neked való, mert valami relytéjes oknál fogva csak a hibákat keresed, és ha nem találsz belemagyarázod. magad sem tudod, hogy mit vársz ettÅ?l a filmtÅ?l. ha minden olyan lenne mint ahogy azt te elképzeled nem lenne unalmas? én nem arra vagyok kíváncsi ami nekem is eszembe jut, amit én is elképzelek. én új dolgokra vagyok kíváncsi, pl egy rendezÅ? agyament képzelgéseire:) azt meg, hogy a prometheus valami új kezdete már egy milliószor elmondták. persze ha azt várod, hogy az eredeti alien miatt játszák el az akkori elképzelésbÅ?l eredÅ? jövÅ?nek megfelelÅ? múltat, hát... mindegy, te tudod.
6/10
Carolin80 2012 jún. 18. - 00:41:04 6/10
(983/2133)
"A repkedõ cikeszeket esetleg azzal lehet magyarázni hogy az a geológus srác találmánya és csak e párdarabot készítette így bolti forgalomban nem kapható."

Amúgy tetszenek az ilyen teóriák mert eskü viccesek. Meg igazából ha belegondolok ebbõl az aspektusból mindenre találunk magunknak magyarázatot. Mert Igen a kis tetkós geológus egy hihetetlen géniusz lehetett aki feltalált valami antigravitációs hajtómûvet és a kis kopóit azzal hajtotta meg. De halálával ez a találmány,( ami életében neki csak a munkájában segített de mivel nem volt boltban kapható ezért nem gazdagodott meg belõle) a sírba szállt... Nagy kár mert ha erre a technológiára építettek volna a jövõben akkor antigravitációs repkedõ fegyverek is lehettek Volna a bolygó neve halálban. Emberi erõforrás nélkül. De tudod mit, legyen ez a magyarázat.:)
Uff 2012 jún. 18. - 00:22:53
(982/2133)
Spoiler

Ahogy én képzelem
A repkedõ cikeszeket esetleg azzal lehet magyarázni hogy az a geológus srác találmánya és csak e párdarabot készítette így bolti forgalomban nem kapható.
A mit csinál a magányos Alien aki vélhetõleg savat köp, mint a kis kukuc aki lepattintotta sityót a srác fejérõl így a ladik nem akadály egy kis sétára a természet lágy ölén,de legalább megtudtuk a születése körülményeit,azt hogy tud-e vezetni ûrladikot amibõl kiderül több is van nem tudjuk de az eddigi Alien filmekbõl ismerve inkább csak potyautasként láttuk õket bár számító egy dögök az tény.
A idegen hajó amivel elmentek egy körre Bisopék szintén tartalmazhat franko kis csészéket méreggel a begyükben ami ha megérkezik új barátaink bolygójára nem biztos hepik lesznek.
A 2000 éves csak a test volt a fejre ha jól emlékszem azt mondták mintha most vágták volna le ezért volt friss zsenge.
Az egyszem hibernált colos meg nem miránk várt max a tesóira, de azt se hinném mert elég önfeláldozó fajként ismertük meg az elején így ha nem jönnek vissza a kísérleti teleprõl akkor baj van és így jártak, így õ lepihent és várt a haverokra csak azok nem értek vissza mert erõs volt a buli egy kicsit így a kukucokat a Földre buli jegelve lett 2000 évre.
A folytatás már tényleg talány, de reméljük majd meglátjuk egyszer.
A hasfelmetszett team megfertõzi a colosok bolygóját, ha egyáltalán még élnek, esetleg a hadsereg szokás szerint szeretne beújítani pár csápost a seregbe és elugranak turkálni paszz majd meglátjuk a vak is azt mondta.
6/10
Carolin80 2012 jún. 18. - 00:07:59 6/10
(981/2133)
haha a kettesben volt nekik egy ugyanazt a célt betöltõ detektoruk..Meg nem úgy készültek mint a Prometheus. Ennek ezen a szinten akkor lenne értelmes analógiája ha a kettõ között nem 100 év lenne. A bolygó neve halálban max akkor levitált valami ha kiesett az ûrbe. Idegeskedhetsz , stb. de ez ezeken a tényeken nem változtat. Végül is mit számít 100 év. Azért nem fejlõdik semmi mert mindenki hibernálva van..:) És mégis mi a célt szolgálna a kütyü... Nem nagyon tudtak mindent az Alien kettõben hogy mi hol van ( a detektoruk ehhez képest amúgy egy õskövület volt). Vagy elfogadod vagy nem ez már rajtad múlik. Gondolkodj már ha berepül egy ilyen detektor végig és mindenhol mutatja az alienek mennyiségét,aktivitását és azt is hogy max egy túlélõ volt, szerinted nekiáll begyalogolni 10 db Maugli ??? na mindegy...:)
10/10
tarantino83 2012 jún. 17. - 23:54:19 10/10
(980/2133)
bocs, de még annyit, hogy: a prométheus direkt erre a célra készült, a nostromo meg egy bányászhajó volt. most már tényleg leállok. az elsõ hozzádszólásomban túl indilatos voltam. ezért elnézést kérek.
10/10
tarantino83 2012 jún. 17. - 23:46:56 10/10
(979/2133)
a fantáziám határtalan, és az összes élient láttam beleértve a prometheus-t is, ne félts te engem! a második részen kívül mindig olyan helyen tartózkodtak, amelyet nagyon jól ismertek. a kettesben pedig volt nekik egy ugyanazt a célt betöltõ detektoruk, mint a felderítõ gömbök, és mégis szarba kerültek, sõt a legnagyobba mind közül. ez gondolom nem a prometheus rovására írandó dolog. ja, a hõtérképet amit az egész épületkomplexumról készítettek inkább nem is szólok. mi a f@szomnak kellett volna nekik az a gömb, mondjad meg? öszintén kíváncsi vagyok. talán, hogy harmadízben is megbizonyosodjanak róla, hogy ott vannak azok a dögök? jó, persze, fõ az óvatosság. a többi kronológiai hibába is kár belekötni, szerintem. különben is a prometheus nem tudta meghatározni bizonyos események bekövetkezésének valószínûségét. a nostromo igen. ugye ne folytassam...
6/10
Carolin80 2012 jún. 17. - 22:22:14 6/10
(978/2133)
"De azért egy két értelmes ötlet is volt benne. Pl.: a repülõ felderítõ golyó"

Hát hallod ha belegondolunk ez sem értelmes dolog a filmben.Mivel a film kronológiailag lényegesen korábban játszódik.ÉS mind az alien-ben, mind a bolygó neve halálban ami meg megin csak sok idõre rá történik, ilyen technika abszolúte nincs pedig azért ott nem jött volna rosszul egy repkedõ golyóbis ami mindent felfedez.Élõlényt stb. Úgy látszik addigra kicsit butultak..
10/10
tarantino83 2012 jún. 17. - 22:13:50 10/10
(977/2133)
Az elõzeteseket nézve nem ezt vártam. Annyira erõsre sikeredett (szerintem) a promója, hogy szinte biztosra vettem, hogy nem fogja megütni a mércéjét. Gondolom ezért is annyira megosztó. Sokan mentek rá el, és ez nem egy tipikus popkorn mozi, ami manapság olyan népszerû. A rettegés pedig egy fontos eleme volt a klasszikus Alien-nek, igen, úgyhogy akik meg azt várták, szintén csalódni kényszerültek. Megértem õket. Ellenben nekem nagyon tetszett a film úgy ahogy van. Pontosabban a hangulata. A zene egyszerûen fenomenális. A fõszereplõk ugyanúgy. A történet is jó szerintem. Meg is alapoz valamit, meg el is kezd valami újat. Mi kell még emberek?! Transformerek? Kamón!!!
4/10
crapgame 2012 jún. 17. - 22:07:52 4/10
(976/2133)
Üdv mindenkinek.

Sok fajfa véleményt lehet olvasni itt, most én is ideszúrom az enyémet.

Az igazán jó filmek általába könyvadaptációk. Ha egy sikrefilmnek folytatást vagy elõzményt kreálnak, akkor jön egy két forgatókönyvíró akik a megszokott építõkockákból próbálják felépíteni a nagy mûvet. Most is ez történt, és ezek az amerikánerek most sem voltak képesek túllépni önmagukon.

tehát a filmet tulajdonképpen egy összeollózásnak is lehet tekinteni, és tele van igazi dühítõ agyament baromságokkal, amit egy 4 éves gyerek is egybõl kiszúr.

Spoiler
Pl.: a fejet amit találnak kb 2000 éves. Akkor hogy az francba maradt meg épen benne az igazi fej, és mozogtak az izmai, meg nedves volt a szemgolyó?

Azt már nem is mondom, ha egy hulla 2000 évet pihen egy teremben, hogy a francba marad ott bármi életben? ("kigyó")

plusz teljesen felesleges cselekmények sorozata. A droid minek fertõzi meg a kutatógyereket? a cél csak annyi, hogy a vényember találkozzon egy space jockey -val. Az egész csak azért kerül beépítésre, hogy valahogy megszülessen egy alien. Ami szintén szánalmasra sikeredett.
stb.

De azért egy két értelmes ötlet is volt benne. Pl.: a repülõ felderítõ golyó

összességében biztos, hogy a képzelet nem negyon szárnyalt amikor kitalálták az egészet.

Ja még valami. Ha jól emlékszem az alien-ben az LV 426 on találkoznak a lezuhant ûrhajóval, ezek meg lv 223 on vannak.
Akkor most hogy kerül át egy lezuhant hajó egy másik bolygóra??
6/10
szinhazimado 2012 jún. 17. - 16:27:32 6/10
(975/2133)
Elértük a bûvös 1000 hozzászólást. Én akartam lenni az ezredik, ez nem ér!
greeen 2012 jún. 17. - 16:24:37
(974/2133)
na már csak Teória.:) Azér jobb ha csak az is marad ez:) hehe