Téma: Prometheus

10/10
Meklód fia 2012 jún. 16. - 14:12:08 10/10
(953/2133)
De te nem érted, hogy Scott valami újat akart alkotni és nem a saját koholmányát tovább rágcsálni? Õ nem az aki megrendez egy jó filmet és akkor a sikerre való tekintettel lehúz róla még több bõrt pár folytatással. Valami egyedit akart alkotni, ami nem hasonlít az Alienhez.
Köszönjétek meg Scottnak a facebook oldalán, hogy ezzel jött elõ, mert a FOX Alien rebootot akart.
6/10
nikizs 2012 jún. 16. - 13:45:40 6/10
(952/2133)
Kedves mayer333! :)
Nem azért agyalok rajta, mert hû de nagyszerû vagy kivételes a film. Egyszerûen csak azért mert kb. 19 éve várok kérdések megválaszolására, amire azt hittem végre kapok választ, de mégtöbb kérdés merült fel bennem. Legalább két éve vártam erre a filmre, amióta csak felszárnyaltak a hírek, hogy lesz, annak meg végképp örültem hogy Ridley Scott fogja rendezni.
Erre amikor kijöttem a moziból kétféle érzésem támadt. Egyrészt csalódás másrészt viszont hiányérzetem volt. Oké eleve lefektették hogy nem lesznek benne a megismert Alienek. Ezt nem is vártam el a filmtõl. Amit én mai napig hiányolok és már leírtam, hogy nem volt benne egy ember akit kicsit is kedveltem, nem tudtam izgulni érte. Másrészt viszont hiányolom azt az igazi borzongást, vagy talán csak pici félelmet amit az Alienben megismerhettünk.
Igaz kb. 10 évesen láttam az Alien filmet akkor rendesen féltem, de még most felnõtt fejjel is van hogy kiráz tõle a hideg.
Úgy gondolom többségünk egy ilyen rendezõtõl, mint Scott kicsit többet vártunk volna.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 16. - 12:52:35 8/10 Előzmény Carolin80
(951/2133)
Nem értelek...talán fáj az igazság vagy az hogy annyit nem tudsz megcsinálni hogy egy kicsit visszaolvasol vagy utánanézel a dolgoknak??
10/10
lv 426 2012 jún. 16. - 10:09:50 10/10
(950/2133)
Te nagy megmondó ember vagy, mindenhez van egy elmés megjegyzésed... Jó ha az embernek van véleménye és még meg is mondja a másiknak, hogy az övé meg szar... Büszke lehetsz magadra te logika királya...
mayer333 2012 jún. 16. - 09:50:14
(949/2133)
kedves nikizs...na látod ezért volt a film kivételes..még mindig agyalsz rajta és elõtted lesz még sokáig... aki erre a filmre rosszat mond annak vagy nagyon sekélyes a fantáziája esetleg harry potter rajongó amit megértek bár mélységesen sajnálom az illetõt.ez a rész egy megkezdett sorozat elsõ fejezete nem tudom mit vársz?...ugyan nincsenek benne bolygóközi óriási csaták véres habzó szájú idegen hordák mégis többet nyújt. a film a fantáziára épit ,mindenki saját maga alakitja az élményt ,ennél jobb nem kell,hogy te legyél valahol a" rendezõ". talán jobb lenne elolvasni egy két galaktika magazint az õskorból/1980-1985/hogy megértsd mirõl beszélek./ bocs a kisbetûkért/
greeen 2012 jún. 15. - 22:06:57 Előzmény _Freddy_
(948/2133)
idézlek. ami spoiler is!

"Direkt a kísérleti/katonai bolygóra hívták õket, nem az anyabolygójukra. Le lettek hibernálva a Jockey-k és ha majd felébresztik õket az általuk teremtett emberek, akkor elpusztítanak minket mert veszélyesek leszünk a világegyetemre nézve, meg rájuk nézve is. :D Kapizs??? :DDD
És csak azért 1 db maradt mert volt egy kis problémájuk az õ általuk teremtett Alienekkel..."

Ezt elolvasva szerintem bármilyen marhaságot forgatna egy rendezõ de olyat, hogy szándékosan azt akarná senki se értse, számodra akkor is tuti napnál világosabb lenne minden.:)

Az tény hogy hibernálva voltak a Jockey-k. De hogy nem ilyen primitív és logikátlan analógia miatt amit mondasz az tuti. Nem is értem hogy jut ekkora marhaság az eszedbe.:)) Mennek a hihetetlen okos földönkívüliek. Szálljunk le skacok aludjunk pár ezer évet ezzel a bizarr sziruppal, ez jó kis bolygó. Azt vannak ott azok a barlangrajzok a fõdön vágjátok. Úgyis megtalálja majd egy maugli és ha lesz neki király repcsije iderepül rögvest és felébreszt minket mint csipkerózsikát a hülye meséjükben. Na szóval akkor már jó gógyisak lesznek majd és lezúzzuk õket. Jó ötlet alvás... Na ne fárassz. Ha logikát szeretnél belevinni akkor következetesen érdemes csak. Mi az hogy abban reménykedik egy szuper intelligens lény hogy majd fel lesznek ébresztve? Marha megbízható harcmodor! Találj ki jobbat egyes:) Amúgy meg felesleges találgatni úgyis totál más válaszok lesznek majd a folytatásban. Egyébként ha már feltevés akkor nekem is van egy. De véletlen se jelentem azt ki, hogy ez a válasz de hogy a tiéd nem válasz az tuti. Ez egy olyan harci kolónia volt ahol elszabadult a pokol. Egy ilyen terraformáló koktélokkal teli ûrhajó. Megtörtént a baj, pontosan mi nem tudni (nem találgatok abban te jobb vagy.:)) és mint a sok Jockey hulla is mutatta, több volt a baj mint sima nátha. A kevés megmarad Jockey a hibernációba menekült, annak reményében hogy megmentik majd õket. Talán a saját népe az anyabolygóról, vagy bárki más. Ennek van logikája de természetesen közel sem biztos hogy ez van. És nem tudni mér tombolt a jockey mikor felébredt. Nincs értelmes logikus válasz rá a filmben. JA kikövetkeztetni szabad. Emlékszem anno a mátrix elsõ része után ami korszakalkotó volt, megjelentek a nagyon széles látokörû földi orákulumok és megmondták mi lesz a folytatás meg mit következtettek ki. Hát nem is tudom létezett e olyan aki ráhibázott de totál mást hoztak a következõ epizódok....
8/10
TheGreatDanton 2012 jún. 15. - 22:05:03 8/10
(947/2133)
Szerintem jó film volt. Egy percig nem unatkoztam a filmen, bár igaz nem is izgultam senki életéért a film közben.
A 3d ebben a filmben fantasztikus volt.
Nem értem, hogy miért adtak ennyi 1 pontot erre a filmre.
Nem a legjobb film, de 1 pontot semmiképp se ér, mert ennél vannak 100* rosszabb filmek.
6/10
nikizs 2012 jún. 15. - 20:37:09 6/10
(946/2133)
Nem vagyunk egyformák, az ízlésünk sem az. A látvány valóban jó volt, azelõtt le a kalappal.
Nekem inkább a sztori és a szereplõkkel volt gond. A film alatt egy cseppet sem izgultam senkiért, rettegni vagy félni az egész film alatt egy másodpercre se. Az én szerény véleményen szerint a film történetileg lapos és vontatott volt.
Nálam 6/10
De hát ahogy írták már elõttem"kinek a pap, kinek a papné":))
10/10
mnopur 2012 jún. 15. - 20:23:24 10/10
(945/2133)
Jó film nagyon. Nem tudom miért ilyen alacsony pontokat kapott. A sok hülye 'filmkritikus vagyok' emberke lehúzza, mert arra se képes h moziba nézze hanem otthon megnézi kamerásan. Jól tettem h megnéztem és nem csalódtam a filmben. Simán 10/9-es. Ajánlom mindenkinek. Ja és a 3D ennél a filmnél valóban 3D. Nagyon szép képekkel van tele. Nem mellesleg a sztori és a látvány is rendben volt, ja meg némi humort is csempésztek bele. Van ebbe minden ami kell! :)
6/10
nikizs 2012 jún. 15. - 18:54:05 6/10 Előzmény _Freddy_
(944/2133)
Lassan már egy hete, hogy láttam a filmet, de még mindig agyalok egy-két felmerült kérdésen. Valami hasonló teóriám van nekem is erre a dühkitörtésre. Nálam annyi különbséggel, hogy Spoiler!!! amikor "teremtõnk" megvizsgálta Davidet, rájött, hogy android, és hát azért pipult be, mert az emberek is próbáltak David által az õ szintjükre kerülni. Gondolok arra, hogy mi is "teremtünk!
David annyit mond a film végén valóban hogy rengeteg ûrhajó van még, erre asszociáltam, hogy több száz. De engem nem zavart, hogy kijavítottál :))))
10/10
Meklód fia 2012 jún. 15. - 17:39:51 10/10
(943/2133)
Maximálisan egyetértek. A legtöbben egy kamerás fos minõség alapján akarják bele magyarázni az emberekbe, hogy mennyire szar film ez a Prometheus. Hiába a filmkritikusok pozitív elismerése, itt õk a "nagy megmondók". Még késsel is neked rontanak ha nem vagy egy véleményen velük.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 jún. 15. - 17:36:35
(942/2133)
És most rögtön itt lesz a nemzetvédõ csürhe, mert megkérdezem, hogy miajóanyádér' nem tudtad kihagyni a zsidózást a behányásodból, te utolsó kis náci?
6/10
Carolin80 2012 jún. 15. - 17:16:17 6/10
(941/2133)
huha te aztán komolyan levezeted a dolgokat. Észre sem veszed , hogy minden mondatodba a szerintem, a mások ezt írták, a legvalószínûbb, a lehetséges, stb szavak vannak. Vagyis nem te vagy az aki itt bármire is tudja a választ. Persze hozzáképzelgetni történéseket nem tilos.
offtopic
_goldie_ 2012 jún. 15. - 16:36:50
(940/2133)
"csókjelenet, mint a modern sci-fi-k legfôbb ismérve"
xD
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 15. - 15:52:13 8/10
(939/2133)
akkor egyél parlagfüvet
1/10
kodela93 2012 jún. 15. - 14:45:55 1/10
(938/2133)
Spoiler

Engem inkább az érdekel mivan azzal az Aliennel tudom tudom fantáziánkra van bízva....de azért van 1 pár tipp?
a, Maszturbál
b, Sakkozik
c, Megtanul repülni
d, Unatkozik de qrvára....
e, Legozik
f, Feltalálja a dimenzió és univerzum teleportot és leharapja Ridley Scott fejét amiért egyedül hagyta egy üres bolygón
g, elél 2 éven keresztün a készleteken (bár konzervnyitó Alient még nem láttam)

Égy jó film minden részletre ügyel de ez sajnos eleve belülrõl öli magát a hülyeségeivel.A jaj de aranyos simogasd meg.Létra a semmibõl.Fussunk a guruló hajó elõl.Ez nem az a bolygó de haggyunk ott egy Alient. stbstb Egy jó filmbe is lehetnek hibák de az azért jó mert nem veszed észre benne a hibákat leköt.És az Avatar óta nem elég a látvány ahoz hogy valami jó legyen oké kétségtelen elmúlt évek legjobb sci-fije nah de kérdem én film+-on vetithetõ minõségü sci-fin készült mostanába valami?Én nem emlékszem erre szóval attól még hogy vakok között félszemû a király nem kell isteniteni szerintem......
5/10
szszsz77 2012 jún. 15. - 11:12:19 5/10 Előzmény Goodfella
(937/2133)
Egyetértek!

Alien rajongóként csalódás.
A látvány viszont lehengerlõ.

Én tegnap inkább bosszúságot éreztem csalódás helyett.
Ez egy beetetés.

Nem ezt vártam Ridley Scott-tól.
porthuuser 2012 jún. 15. - 10:33:15
(936/2133)
Na végre megmondtad a frankót!
Hogy ez eddig senkinek nem esett le!
A csókjelenet, mint a modern sci-fi-k legfôbb ismérve:):):)
A végén kiderül, hogy a Waterloo Bridge ihlette meg Stanislaw Lem-et meg Arthur C. Clarkot....
Még a parlagfû is kellemesebb, mint itt hozzászólásokat olvasni:)

porthuuser
borkasztik 2012 jún. 15. - 09:44:44
(935/2133)
Ne aggódj mást is félre szokott érteni de azért off-ol mindekit. Csak érdekes azokat senki más nem veszi észre csak õ.
10/10
Meklód fia 2012 jún. 15. - 08:47:42 10/10
(934/2133)
Tovább kéne már lépni és elfogadni azt, hogy Scott csinált egy háromszor jobb filmet, mint az Alien. Nemcsak hogy jobb, de korszerûbb is. Ebben legalább van csókjelenet meg egy jó csaj is.