Téma: Prometheus

10/10
Etlage4444 2012 jún. 13. - 14:03:58 10/10
(817/2137)
SPOILER

Ezen az egy ûrhajón ébresztettek fel egy olyan lényt. Arról meg szó se volt, hogy a többin is vannak ilyen alvó állapotban.
mellov 2012 jún. 13. - 14:00:09
(816/2137)
Felmerült bennem egy kérdés. Ha ezt a filmet pár évvel az Alien után készítették volna el, akkor is ennyien panaszkodnának a logikátlanságok miatt? Jó pár oldalt átnyálazva elég sok kérdésre választ lehet kapni, már ha az elkényelmesedett nézõ képtelen volt megfelelõ mértékben fókuszálni retináit a film alatt, vagy netán kicsit járatni az agytekervényeit. Mondjuk popcorn, Nachos zabálás közben nem várom el hogy mindenre kiterjedjen bárki figyelme, végül is nem filmet nézni járunk moziba...
Hasonló téma ez mint a jelen kor videojátékos problémája. Elbutult, elkényelmesedett nemzedék ez már, és valamilyen szinten fölösleges számukra olyan filmet készíteni, hol a látványon kívül más pozitívum is jelen van bármilyen alkotásban. Egyébként kicsit sem hibátlan a film, de annyi alapvetõ dologra sem jött rá rengeteg ember, hogy ez már több mint kiábrándító. Éljenek a Halálos iramban filmek... joo niggas
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 13. - 13:51:02 10/10
(815/2137)
A robotnak nincsenek erzesei. De a hajon eltoltott ido alatt, filmeket, almokat nezegetve igen jo felfogasa lett az emberi ertekekrol. Amikor azt mondtam, hogy ertelitelete alapjan, leginkabb ot ertekelte felaldozhatonak, akkor arrol beszelek, hogy legkevesbe tartotta erkolcsos elolenynek.

A robothoz valo negativ hozzaallasa az ennek csak megnyilvanulasa, ami Davidet, mint robot, legkevesbe sem "bantja". Bar fene tudja, azert abbol a jelenetbol lehetett kierezni valamifele sertettseget - de ez megint olyan lehet, hogy mi kepzeljuk oda, mivel emberi viselkedesformakban gondolkodunk.
5/10
Denevér333 2012 jún. 13. - 13:44:54 5/10
(814/2137)
Annyi van, hogy trillió és nem millió. Tudom tévedtem! Amúgy Imax 3D Arénapláza szerda éjfél.
dusi55 2012 jún. 13. - 11:56:53
(813/2137)
Még egy kérdés? :-)ha már ennyi van

Spoiler

A végén ugye elmennek egy másik ûrhajóval, hogy választ keressenek a miértre. Teszem fel a kérdést, a többi ürhajó miért nem indult el a földre anno, ráadásul, ha jól emlékszem több száz volt a droid szerint. Vagy minden ürhajón egyszere mindenhol elszabadultak a lények, és minden ürhajón kipusztult a legénység? Azért gondolom elég fejlett faj volt, hogy ha az egyik ûrhajón baj van, akkor jelezzenek a többinek, hogy vigyázzanak :-) Ráadásul, ha itt volt túlélõ, akkor a többin is lehetet, plussz ugye úgy tûnik a filmbõl, hogy indultak éppen a földre, azért is voltak lehibernálva, tehát akkor egynek sem sikerült elindulni a több százból ezekszerint.
Ja egyébként nagyon tetszett a film, ez csak úgy eszembe jutott a film végén, mint kérdés :-)

Spoiler vége
8/10
gio14 2012 jún. 13. - 11:51:58 8/10
(812/2137)
Spoiler

Igaz!
van különbség a két gép között, második ránézésre! :)
De azért majd még egyszer meg kell nézni a filmet, abból nem találtam képet, csak a régibõl!
8/10
gio14 2012 jún. 13. - 11:40:29 8/10
(811/2137)
spoiler

Igen, a bolygó számára nem emlékeztem, már leírták korábban, ahogy olvashattad a következõ üzenetekben, thx!
Ha megnézed az elsõ részt, akkor abban az ûrhajó fekve ugyanabban a helyzetben van, mint ahova itt a lezuhanás után került! Szinte egymásra lehet illeszteni a két képet! De az alkotók valószínû csak nekünk akarták elhitetni, hogy ez u.a. a hajó:) Biztos majd a köv. részbõl kiderül!
Deadpool 2012 jún. 13. - 11:21:21
(810/2137)
Már biztos százan leírták: ebben a filmben az LV 223-as bolygó szerepel, a régiben az LV 426. Az ûrhajó fekvésébõl következtetni arra hogy a két bolygó ugyanaz, szintén ostobaság. Mégis hogy a túróban állt volna meg az a patkó formájú ûrhajó miután lezuhant? AZ élén?
8/10
gio14 2012 jún. 13. - 10:42:09 8/10
(809/2137)
Egy két alapkérdésen fennakadóknak üzenem:

Spoiler

"mitõl nõtt meg a polip ekkorára, ha nem is volt tápláléka?"
A polip a mentõkabinban maradt ugye az operáció után (mivel ez a csodagép Meredith szõke ciklon fõnöknõ mentõkabinjában volt). Amirõl ugye elmondták, hogy 2 évnek megfelelõ oxigén és táplálék van benne. Itt lehet azért kajálni:)

"miért nem lehetett császármetszést csinálni az operáló géppel?"
Könnyen elképzelhetõ, hogy direkt így programozta a vállalat, hogy haza tudjanak hozni egy idegen lényt. Vagy akár David, amikor megtudta, hogy a nõben benne van a polip!!
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 10:35:03 8/10
(808/2137)
Mindenesetre várom, hogy mit hoznak ebbõl ki........mert, ha egy emberes lesz a folytatás, akkor bizony ütõsebb forgatókönyvet kell összehozni
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 10:31:46 8/10
(807/2137)
Azért ennyire ne gondold túl :D azért a két filmbõl látszik, hogy más bolygók......az Alienbe azért ridegebb volt az a bolygó és az Aliensbe még a nappal is sokkal sötétebb volt mint itt......
8/10
gio14 2012 jún. 13. - 10:27:16 8/10
(806/2137)
Spoiler

Kössz, igaz!
Na, akkor csak engem zavar egy picit, hogy ez a gép milliméterre ugyanabba a helyzetbe pottyant le, ahogy a Nyolcadik..-ban megtalálják? Mert ez teljes egészében arra utal, hogy ez az ûrhajó ugyanaz!
Vagy a Prometheus2-ben majd lepottyantanak még egy gépet a korrekt bolygón?:)

Ami még lehet, hogy Ripley-éket anno direkt vezették félre, és mondtak más számot ugyanarra a bolygóra, mivel köztudott, hogy a rettegettnek tudott bolygóra nem mentek volna önként. - de ez már nagyon beledumálás:)
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 10:20:33 8/10
(805/2137)
Jó azért nem min denki olvassa el az összes hozzászólást......ne idegeskedj ezen :D
matesz88 2012 jún. 13. - 09:58:36
(804/2137)
Basszus, vajon honnan tudja!? TALÁN Õ figyeli a filmben történõ dolgokat és lát a szemével és nyilvánvalóan kiderül, hogy nem ua. a bolygó sem hajó! Csak ebben a fórumban ez kb. te vagy a hatodik ember, aki kétségbe vonja ezt az infót!Amikor a napnál is világosabb TÉNYRÕL van szó!
Kezd már idegesítõ lenni komolyan, minek néztek filmet, ha az alapvetõ dolgokat sem veszik páran észre? :(
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 09:22:41 8/10
(803/2137)
Mert ebben a filmben ki is van írva a bolygó száma. És az Aliensbe mondják is......figyelni kellene :P
10/10
Sonic8 2012 jún. 13. - 09:22:35 10/10 Előzmény _Freddy_
(802/2137)
Pontosan:D
Még a Rém-be és gyönyörû...:D
10/10
Sonic8 2012 jún. 13. - 09:21:10 10/10
(801/2137)
Most nem azért de ezt honnan a francból tudod?
Nem sértésbõl kérdem tényleg érdekel.:D
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 09:18:20 8/10
(800/2137)
Mert ez nem ugyanaz a bolygó.....ez az LV-223. Ami az Alienbe van az az LV-426
8/10
Johnye84 2012 jún. 13. - 09:14:08 8/10
(799/2137)
Nos én hétfõn néztem meg és megmondom õszintén, hogy tetszett, nem is kicsit......viszont a lényekkel kapcsolatba csalódtam. Ennyire fantáziátlan lényeket, hogy a francba hoztak össze azt nem tudom......

SPOILER

Viszont a film végén az alienre hasonlító lénynél azért kirázott a hideg :)
8/10
gio14 2012 jún. 13. - 09:11:52 8/10
(798/2137)
Na, megpróbálom összerakni a puzzle-t:) Nem olvastam el az elõzõ 800 hozzászólást, de szerintem valami ilyesmi van! Lehet van benne félreértelmezés, de itt tartok:) SPOILER a négyzeten!

SPOILER SPOILER SPOILER



- A film elején az óriás ember a Földön van. A nagy emberek játszanak, teremtenek egy életet a Földön. A nagy ember megissza a löttyõt, elkezd bomlani és szétszóródik a vízben a dns-e. Közben látható az ûrhajó, ahol a haverjai visszatérnek otthonaukba, és várják az eredményt. És lõn a földi élet...
- Késõbb úgy döntenek, hogy valami miatt elpusztítják a földet. (ezt ugye nem tudjuk még pontosan hogy mi miatt csak találgatni lehet) Ezért kitenyésztenek egy parazitát, kísérleteznek vele, a mû elkészül, amint a nagyterem freskóján látható alien kép is bizonyít. A parazitát az ûrhajón indulni készülõ nagy bácsik szállítják a földre. De probléma történik, mert a parazita elszabadul, és a 4 krapek, aki lefagyasztja magát az út miatt, a bolygón marad. Közben a parazita elpusztítja a legénységet, amint a holografikus képek is mutatták.
- Megérkezik az ûrhajó. David a parazitát a fedélzetre viszi, beoltja vele a társát. Aki megtermékenyíti szerelmét, és ebbõl a frigybõl megteremtik a nõ testében az arctámadót. Amit kioperál magából, de nem sikerül elpusztítani.
- A kint éjszakázó tudós haverokra a nagyteremben lévõ giliszták és paraziták egyesülésébõl teremtõdött nagy kígyók támadnak. Ami kígyó ugye szintén emlékeztet az arctámadóra.
- A csapat felébreszti a nagyember haverunkat, akinek gyorsan eszébe jut, hogy hova is igyekezett, és útnak indul ismét a Földre, hogy elvigye a parazitát. Ezt megakadályozzák, az ûrhajó lezuhan.
- Elizabeth testébõl kimûtött arctámadó-elõd legyûri a nagyembert a végén, és megszületik az elsõ alien.
- Elizabeth és David elmennek a bolygóról egy másik gépen, amit David indít be.

Kérdések:
- A legelsõ részben látott vezérlõteremben, amikor az ûrhajóba bemennek a kutatók, miért nincsenek ott az emberi holttestek?
- Szintén ugyanitt, a megkövesedett nagyembert az irányító székében ülve találja a Nyolcadik...-ban a kutatócsoport. De hogy kerül oda, amikor a mentõkabinban maradt az óriás arctámadóval az utolsó nagy ember.
- Lehetséges, hogy az alienek elvitték a holttesteket, hogy szaporodni tudjanak?
Csomó kérdés megválaszolatlanul maradt egyébként, jöhet a -1. vagy 0,5. rész! :)



SPOILER VÉGE