Téma: Prometheus

9/10
zord01 2012 júl. 09. - 19:28:28 9/10
(1253/2133)
Tökéletesen igazad van barátom, belátom... tökéletesen...
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 09. - 19:22:10 5/10
(1252/2133)
Kedves mindenható értelmes...)))) én azt nem értem ha már nomyod a sódert és próbálsz magyarázkodni, akkor mért nem vagy következetes. Tipikus példája vagy annak , mint mikor valaki a bíróság elõtt van vádlottként és percenkén máshogy emlékszik a vallomásaira hehe. Na most azt írod , hogy

"majd leszögeztem, hogy viszont, akinek nincs annyi fantáziája, hogy a "cucc" alá a filmeken kívül MÁST is értsen, annak az asszociatív képességei meglehetõsen hiányosak, azaz az illetõ retardált. "

Ehelyett valójában mit írtál? "Értem én, hogy manapság már nem divat olvasni, de hogy valaki már a könyvek fogalmát se ismerje, az kicsit durva.."

Tehát összevissza dobálózol a mondatokkal.Fogalmad sincs mit hablatyolsz és ha valaki megmeri jegyezni akkor hülye mert nem helikopter mint te.:) És attól hogy indirekt módon úgy akarod befejezni a mondandódat hogy elképesztõ erkölcsi fölényben lennél, sajna bármilyen fájdalmas de a következetlen hozzászólásaid miatt ez konvergál a nullához. Ez van a cucc= könyv= a könyv fogalma amivel tisztában kell lenni. Ez az analógiád nagyjából egy önjellemzés is... Gratula. Oké értelmes vagy egye fene...
9/10
zord01 2012 júl. 09. - 19:13:47 9/10
(1251/2133)
Ha én SJ lennék, én azért akarnám kiírtani az emberiséget, mert ahogy Smith ügynök mondta a Mátrixban "Az ember nem is emlõs, az ember vírus." Ahova betesszük a lábunkat, elpusztítjuk a környezetet, elpazaroljuk az energiaforrásokat, stb. Sztem a SJ-k csak azt akarták megakadályozni, hogy az Ember nevû vírus, mint a rák, rászabaduljon az univerzumra.
Amúgy kíváncsi leszek, hogy mint faj, a túlélési, vagy az önpusztátási ösztönünk lesz-e erõsebb. Ala kijutunk-e a valaha a világûrbe, vagy elõbb atomozzuk vissza magunkat a kõkorszakba.
Én az utóbbira tippelek, de adja az ég, hogy ne legyen igazam...
9/10
offtopic
zord01 2012 júl. 09. - 19:06:48 9/10
(1250/2133)
Kedves Doc Holliday!
Úgy látom te vagy a leginkább retardáltabb az egész ügyben.

Elõször is, én azt mondtam, hogy imádom az AVP cuccokat, de a filmek speciel tök szarok.
Erre leoltottak, hogy milyen már az, hogy imádom az AVP cuccokat, de utálom a filmeket. Mert hogy ez olyan, mintha azt mondanám, hogy imádom a fagyit, de tök szar íze van.

Ezek után én elismertem, hogy valóban nem fejtettem ki, hogy a "cuccok" alatt nem csak a filmeket értem, hanem a könyveket, képregényeket, de még a "Batman dead end" c. kisfilm is idesorolható, akár csak a 2 AVP játék.
Szóval én elismertem a hibámat, majd leszögeztem, hogy viszont, akinek nincs annyi fantáziája, hogy a "cucc" alá a filmeken kívül MÁST is értsen, annak az asszociatív képességei meglehetõsen hiányosak, azaz az illetõ retardált.

Aztán jössz te, és belepofázol mindenbe, úgy, hogy még igazad sincs.
Most a kommentjeidre elég sok mindent tudnék mondani, de leginkább csak annyit mondok, hogy aki két ember vitájába (sõt még csak nem is vita ez, inkább csak eszmecsere), kéretlenül beleugat, és ezen lovagol, nos azt hiszem, az az igazán nagy példánya a barom nevû állatfajnak.

Hangsúlyoznám, hogy ez pusztán az én véleményem, nem univerzális igazság. Ezzel lehet egyetérteni, és egyet nem érteni.

Aztán mielõtt elpukkanna a fejed a méregtõl, kérlek írj nyugodtan bármit, akármit, elõre igazat adok neked, lévén ismerem a magad fajtát, tudom, hogy az értelem csírája nem igazán lelhetõ fel benne, ekképpen intelligens beszélgetést ezzel a fajtával nem igazán lehet folytatni.

Így kérlek hidd el, akár mit írsz, IGAZAD VAN, én maxxxxxximálisan egyetértek. Te mondod a tuti frankót, és itt tegyük is ki a pontot.
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 09. - 18:11:50 5/10
(1249/2133)
Természetesen fontosak a részletek, és Az Alien 1-2 elképesztõ nagy klasszikus. De ha ez alapján elemezzük azokat is, fõleg a második részt, kiváltképp a mai elvárásoknak megfelelõen, akkor aztán arról is lehetne 3-szor hosszabb szatirikus regényt írni, mint amivel lentebb megpróbálkoztál. És nem csak arra gondolok, hogy az Alien 2 végén hogy tudott megkapaszkodni Ripley hadnagy az elképesztõ huzatban (nyomáskiegyenlítõdés) úgy hogy a bokáján csimpaszkodik egy több tonnás szörny...Egyszerûen a sci-fi ezen mûfaja ha keresel teli lesz ilyenekkel. A részleteknek ott egy Ûrodüsszeia, vagy Solaris...
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 09. - 17:29:06 5/10 Előzmény zord01
(1248/2133)
Látod tényleg retard vagy.... te is de keményen.Nem csak az akikrõl te azt gondolod...:)

Elõször bõszen azt írod "hogy valaki már a könyvek fogalmát se ismerje, az kicsit durva". Tehát nyilván visszautalsz arra, hogy megfogalmaztad a könyveket egy igen míves hsz-edben. Most meg azt írod "Miért kéne kifejtenem" mármint azt amire te gondolsz...Hallod szerintem nálad óriási gondok vannak. Ráadásul vedd már észre ez filmes fórum nem egy könyves antikvárium. Mindenki tudja mi a könyv fogalma , de azt nem kötelezõ tudni, hogy mi jár az ebben a nyári forróságban kissé megbuggyant agyadban...
1/10
Hemish 2012 júl. 09. - 15:56:58 1/10
(1247/2133)
Jó neked, hogy el tudsz vonatkoztatni. Nekem sajnos fontosak a részletek és ha azok nem passzolnak, nem tudom egésznek érezni a történetet.
1/10
Hemish 2012 júl. 09. - 14:56:17 1/10
(1246/2133)
Sziasztok!
Bocs ha a véleményemmel valakit megbántok, most láttam a Prometheust moziban, szinkronosan a hétvégén.

Én nagyon el vagyok keseredve. Ez a film számomra ZS kategóriás baromság volt, ami semmi másról nem szólt, csak az undorról. Undorító volt az egész forgatókönyv, a sztori, a fényképezés, a kameramozgás. Nem tudom ki írta ezt, de komoly komplexusai vannak a nõkkel, az majdnem 100%.

Hozzáteszem, hogy Alien õrült vagyok, majdnem az összes film megvan (csak az AVP2 nincs) sõt az összes könyv is ami a témában íródott a DVD-ket "extended" vagyis rendezõi változatban szereztem meg, Sigorney Weavert pedig imádom, pedig nem ebben a filmben láttam elõször (a Dolgozó lányban, de az más kategória), nekem õ az etalon!

Nem tudom mi a fenét mûvelt ezzel a story-val Ridley Scott, de a fos AVP ennél százszor nézhetõbb.

***SPOILER***
Olyan dolgok is szúrják a szemem, hogy amikor az öreg Peter Weyland a hajón (Prometheus) eligazítást tart, az teljesen olyan mint az AVP-ben amikor Charles Bishop Weyland tartja az eligazítást a Piper Maru jégtörõn.
A karakterek elnagyoltsága is zavar. Szörnyen elnagyoltak a SJ-k alakjai, a viselkedésük, motivációjuk nem teljesen tiszta számomra.
Minek életet teremteni, ha utána az általad létrehozott életet el akarod pusztítani? SJ-ra vonatkoztatva, minek hoznak létre életet egy bolygón? Azért, hogy kiirtsák?
Vagy az élet létrehozása a Földön, egy kb. 100 millió éves projekt része, melynek lényege, hogy az uralkodó fajjá kinõtt emberek ellen alkotott biológiai fegyvert(azt a fekete anyagot) teszteljék? Minek ennyit várni egy tesztre?

Menjünk idõrendben. Létrehozzák az életet a saját DNS-ükbõl pár bolygón, köztük a Földön. Ok. Utána jeleket hagyatnak õsi civilizációkkal az utókornak saját magukról és abban meghatározzák annak a bolygórendszernek a piktogramját mely valójában egy kísérleti bázis, ahol halálos biológiai fegyverekkel kísérleteznek pont a földi élet ellen?! Ennek meg mi a fene értelme van?
Amikor a Prometheus megérkezik az LV-223ra, találnak pár SJ hullát melyeknek a mellkasából kitört valami. Ami a 3 méteres testhez viszonyítva kb. akkora mint egy kisebb pöttyös gumilabda. Ok. A végén a filmnek nem tudom mi a fene tört ki a SJ-ból, de minimum szétrobbantotta az egész mellkast. Egy ilyen egy egész embert szétrobbantana, nem csak véres öklömnyi lyukat hagyna a mellkason. Ráadásul a végén az a fekete nemtudommi a fejének a hegyes végével szakítja végig a SJ mellkasát. Legjobb emlékeim szerint a mellkasrobbantó nem így töri ki a bordákat, nincs hegyes vége a fejének és nem így alakul át.

David egy robot, egy gép. Ha beleprogramoznak valamit azt teljesíti. Ezt a fekete anyaggal való megfertõzést sem értem. Mi értelme van bárkit is megfertõzni ezzel az anyaggal amirõl senki nem tud semmit?! Miért pont az egyik kutatót?
Kicsit találom-szerûnek tûnik neked az egész jelenet. Mintha Davidnek pont mindegy lett volna kit talál meg. Ok, lehet hogy Weyland adta rá az utasítást, de akkor miért nem utalt erre valamilyen jelent, vagy párbeszéd, bármi...miért nekem kell találgatnom?!

Ok megfertõzött Charlie barátunk dug a másik kutatóval (2 szereplõ akinek a legtöbb agya volt a legénység közül) és lesz belõle....egy tojáspolip. Remek. 10 óra alatt akkora lett mint egy elcseszett 30 centis tojáspolip. Remek. Érdekes elegy egy megfertõzött humanoid és egy egészséges humanoidból. Polip. Aha. Mintha az lenne az egyetlen logikus következtetés...ebbõl az aktusból csak egy ilyen szörny lehet, világos mint a nap.

A császármetszést és az utána való azonnali le-föl rohangálást most szinte alig említem, maradjunk annál hogy ez a legelvadultabb álomban sem lehetséges. Kizárt, egyszer valaki kérdezzen már meg egy átvágott hasizommal rendelkezõ nõt, hogy mit érzett csak attól, hogy a mûtét után 1 nappal ráparancsoltak, hogy álljon fel. Ha meg nincs leszedálva a páciens az a minimum, hogy elveszti az eszméletét egy ilyen mûtét közben.

Azt már meg se kérdem mitõl lett a kis 30-40 centis polipka akkora, hogy simán betakarta a 3 méteres SJ-t. Nyilván felzabálta az orvosi kabin szteroid készletét, vágom. Csak ha nekem kell minden kérdésre választ találnom, akkor írhattam volna én is a forgatókönyvet és rendezhettem volna én a filmet.

A fekete anyag ami kifolyik a tartályokból (abban a teremben ahol a fej van) és ami történik a többi utassal, nahát az sem piskóta. Kb a hülyeség netovábbja.

1. kifolyik ez a cucc a tartályokból mert a csapat amikor bemegy, valamit elbasznak.
2. a földön mászik pár barnás giliszta
3. a két eltévedt barom (akik a rakás SJ hulla megtalálása után úgy döntenek mégis visszamennek a fejes terembe) találkozik 2 szürkés fallosz alakú kígyó-szerû valamivel ami a kezdeti barátkozás után felveszi a punci alakot, kitárulkozik majd rácuppanva hülyegyerek szemüveges barátunk karjára azt eltöri, végül valahogy bekúszik a ruhába és orálisan megerõszakolja a csávót aki ebbe belehal.
4. Másik vörös punk barátunk naná, hogy nem tud segíteni, ráadásul a nyiszatolásnak arci savmarás a vége, õ se hal bele a savmarás okozta mérgezõ gáz belégzése miatt, inkább hagyja magát õ is orálisan megerõszakolni.
5. vörös punk barátunk esetében több érdekesség is van. Valami miatt furcsa pózba tekeredve újra éled az ûrhajó mellett, törött sisakkal (miután a többiek odahurcibálják, bár a szemüvegest érdekes mód otthagyták a tartályok mellett, miééért?! már mindkettõ halott volt) - teljesen elváltozva széthenteli a többieket, amely jelenetben szerintem többen meghalnak ahány utasa volt a Prometheusnak (az elején kiírják hogy 17 fõ van a hajón + min 1 fõ Peter Weyland személyében)
6. Amikor a Csaj (Noomi) véletlenül felfedezi Peter Weyland jelenlétét azt csodálhatjuk teljes 1 képkockán nagytotálban, hogy az öreg milyen kib.szottul gombás körmû undorító lábfeje van. Mi szükség volt erre a jelenetre?! Mit tett hozzá a történethez az undoron kívül?!

Összefoglalva:
A fej vizsgálatakor értetlenség volt bennem. Mi a fene van? Ezek a randa Paudits Bélára hajazó lények a SJ-k?!
Az dupla orális erõszaknál éreztem, hogy jól tettem, hogy nem hoztam be kukoricát vagy nachot.
Az élõ ember -Charlie- felgyújtása, vizsgálat és karantén nélkül ismét értetlenséget éreztem.
Vörös Punk barátunk átváltozása elefántemberré és brutális zúzására elkezdett forogni a gyomrom. Mi értelme volt ennek a történet szempontjából?!
A csaj hevenyészett császármetszése totálisan borzolta az idegeimet és magamra borítottam az ásványvizemet. Mi a fene értelme van ennek?! Hogy kapcsolódik ez az egész a sztorihoz?!
A tojáspolip ami nyomokban sem emlékeztetett sem tojásra, se az arctámadóra, sem az egész xenomorph morfológiájából egyik alakra sem, ismét a totális értetlenséget hozta. Hogy a fenébe is kapcsolódik majd ez a nemtudommi az egész sztorihoz, azon kívül, hogy undorító?!
A SJ-k viselkedése és egész motivációja számomra érthetetlen. Persze lehet azzal magyarázni, hogy nem emberi, nem érthetjük. Ok, kezet fogok a forgatókönyvíróval. Mi értelme van egy filmnek ami semmi mást nem tud felmutatni, csak azt hogy undorító jelenetek vannak benne és értelmetlen halál dögivel?!

A SJ hajó majdnem egész legénységét valami (ami szintén mellkasból tör ki csak kisebb) kiirtotta egyikük maradt életben a kamrában. Kiderül, hogy végezni akartak a földi élettel csak valami elszabadult, mellkasrobbantó lett és emiatt fuccs lett a földi kipusztításnak. Remek. Mi szabadult el, mi ölte halomra a SJ-kat mielõtt az emberek odaértek?! A SJ-k miért nem keresték ezeket a hajókat?! Otthagytak egy egész bázist az LV-223-on és nem néztek utána miért nincs kapcsolat a legénységükkel?! Miért?

A film végén a nagy tojáspolip által orálisan megerõszakolt SJ-bõl kikelt valami, szerintem nem Alien volt. Egyáltalán nem úgy nézett ki, még ha a mellkasból is robbant ki, meg fekete is volt...

Az Alien morphológiája:
tojás - arctámadó - mellkasrobbantó - újonc - harcos(ok) (siblings)/ vagy királynõ (aki tojja a tojásokat, a bolytól függ)

A Prometheusban én nem találtam logikusan felépített morphológiát.
fekete takony - elemeire bontja az eredeti DNS-t majd újat épít.
giliszták - fekete takony hatására - szürkés falloszszerû kitárulkozva punciszerû kígyó, nyomokban sem emlékeztet arctámadóra bár orálisan is támad, a halálokozáson kívül nincs más funkciója, esetleg a végtagtörés és savazás
fekete takonnyal fertõzött ember - piszkosul rosszul néz ki, rosszul is érzi magát, szürkés-fehér bõr, fekete szemek, nyomokban emlékeztet a SJ-ra, de nem tudjuk mi lesz, emberi fogalmakkal még tisztában van, szeretlek szóval elbúcsúzik, majd halálra ég a felhajtó platón. (ahol nem értem hogy éghetett tûz, a tûz égéséhez oxigén kell, a leszálláskor elsorolták milyen összetevõi vannak a légkörnek - nitrogén, argon, emberi belélegzésre alkalmatlan - életben maradási idõ sisak nélkül 2 perc) Bár lehet tévedek és egy nitrogén-argon elegyû légkörben is faszán ég az éghetõ anyag, mint egy ember pl.
giliszta által kinyiffantott vörös punk barátunk is átalakul õsemberré, hentel - többiek kinyírják - remek, nincs további alak
visszatérünk fekete takonnyal fertõzött emberünkhöz - dug, csajszi aki nem lehet terhes, mégis az lesz, de kikerülve az emberi DNS-t valami egész más lesz belõle ami tényleg nem emlékeztet semmire amit eddig láttunk. Maradjunk a tojáspolipnál.
Tojáspolip kaja nélkül ÓRIÁSRA NÕ, fszmt a biológiába - ami szerves annak anyagcseréje kéne lennie. Ez a lény nem szerves, pont. Ennek ellenére úgy tûnik rá van gajdulva mindenre ami mozog, szerencsésen SJ haverunkat kapja el és be is borítja ami nem egyszerûen egy orális erõszak...a száján kereszül kifordítja szerencsétlen szürkecsávót, csak ezt nincs szerencsénk végig nézni.
Aztán mellkasrobbant valami ami egy undorító Alienbe oltott Gollamra emlékeztet biciklis sisakkal a fején.
***SPOILER VÉGE***

Nem tudom palástolni a csalódottságomat. Számomra az Alien-ötlet is most már egy kuka. Annyian nyúltak már bele a zsíros ujjacskáikkal és annyian magyaráztak már bele hülyeséget ebbe a sztoriba is, hogy úgy döntöttem nekem az Alien véget ért a második résszel. Több bõrt, rólam, ezzel sem húznak le ahogy a Terminátorral se.
offtopic
_goldie_ 2012 júl. 09. - 10:41:53
(1245/2133)
na végre :)
a mosolyt ne felejtsd el máskor :D
nq 2012 júl. 09. - 10:38:56
(1244/2133)
Már bocs, de rosszul értelmezted. Az a mûtõ nem Meredtith-nek volt hanem:

SPOILER

Peter Weyland-nak. Ha egy 100 éves csóka van a hajón nem árt ha mindenre fel van készülve.

SPOLIER OFF
9/10
zord01 2012 júl. 09. - 09:19:54 9/10
(1243/2133)
"Amúgy te igen magasan mûvelt, te hol fejtetted ki a könyv fogalmát?:)))"
Miért kéne kifejtenem. Ha valaki nem jön rá magától, hogy a világon nem csak film létezik, ott már nagy a baj...

Sovngarde
A te szakmai érvekkel alátámasztott érveiddel nem nagyon lehet vitatkozni, maximum elkérném az ötös lottó számaid, hátha olyan pontosan bejönnek, mint a filmekkel kapcsolatos vízióid.

Komolyra fordítva, én személy szerinte úgy hiszem, nem Charlize Theron vitte a hátán a filmet. Itt eléggé csak mellékszereplõ volt, a fõszereplõ Noomi Rapace (Shaw doki), akit próbáltak egyfajta Ripley-vé avanzsálni. Mindent megtettek, hogy visszahozzák a "kemény, túlélõ" karaktert, olyannyira, hogy néha már nevetségesen komolytalan volt, ettõl függetlenül nekem bejött. Kövezzetek meg, de bejött. Miss Theron számomra ezúttal csak egy igen mutatós díszlet volt. :) Pedig imádom, de ezúttal tényleg tök jelentéktelen volt a karaktere.
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 08. - 22:32:17 5/10
(1242/2133)
HEHE. Hát te vérbeli kritikus lehetsz:))))
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 08. - 22:31:36 5/10
(1241/2133)
Hát ez az amikor két olyan ember vitatkozik amikor egyik "kreténeb a másiknál"..Visszaolvasva benneteket nem semmi. Amúgy te igen magasan mûvelt, te hol fejtetted ki a könyv fogalmát?:))) Kretén ha egy kreténnel összecsap nagy dolgok születnek...:)
offtopic
_goldie_ 2012 júl. 08. - 22:22:41
(1240/2133)
nyomós érv :D
9/10
zord01 2012 júl. 08. - 22:16:18 9/10 Előzmény Carolin80
(1239/2133)
Elismerem, nem fogalmaztam teljesen világosan. De hogy valaki annyira kretén legyen, hogy ne fogja föl, hogy az AVP filmeken kívül léteznek még AVP KÖNYVEK!!!!!!!!!, képregények, figurák, és igen, köszönet a kollégáknak, még játék is.
Értem én, hogy manapság már nem divat olvasni, de hogy valaki már a könyvek fogalmát se ismerje, az kicsit durva...
hermikus 2012 júl. 08. - 21:42:46
(1238/2133)
Ez a film nem egy ALIEN film! Ajánlom mindenki figyelmébe aki még csak ez után akarja megnézni. Én elkövettem azt a hibát, hogy valami alien-est vártam. Szóval szerintem egy középszerû egyszer megnézhetõ film hangsúlyozom ha nem úgy ülsz le, hogy alien-t és besz@rást akarsz mert akkor csalódni fogsz mint én! A sztori elég erõltetés és hát úgy fejezték be, hogy lesz folytatás (gondolom) de össze kell kapják magukat a forgatókönyvírók, hogy valami ütõset találjanak ki ez után! 10-bõl 5 pont nálam! Marad legjobb filmnek a bolygó neve halál!
8/10
Horcsogg 2012 júl. 08. - 21:24:28 8/10
(1237/2133)
Hé! Fogadok erre nem sokan gondoltak. Akkor is megérdemlek egy kis elismerést :(
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 08. - 20:22:19 5/10
(1236/2133)
"Az a szõke nõ az eredetileg férfi volt, csak átoperáltatta magát nõvé. Úgy nézett ki, mint a David. Ezért volt a Medicabinja férfi betegeknek készítve, ezért nem volt túl jó kapcsolata az apjával, gondolom az apja nem tudott megbékélni azzal, hogy a fia hirtelen lány lesz... A David és õ egyforma magas, szemszínük ugyanolyan, arcformájuk is hasonló."

Húha...Jesszus ez nem semmi.Én arra is rájöttem, hogy David eredetileg egy porszívó volt, csak átépítették és kapott egy Bios frissítést. Sõt arra is rájöttem, hogy a Fõszereplõ csaj (Elizabeth) is férfi volt valójában, és ezért nem lehetett gyereke! És ebbõl kiindulva szerintem csak átmûtött férfiak voltak az ûrhajón.
8/10
Johnye84 2012 júl. 08. - 20:21:41 8/10
(1235/2133)
Így van :D egyébként elnézést kérek mindenkitõl, ha esetleg bunkó voltam.......nincs jó napom. Egyébként válaszolva a kérdésedre: Nem
8/10
Johnye84 2012 júl. 08. - 20:20:00 8/10
(1234/2133)
Kötekedj csak, forgasd ki a szavaim még jobban :)