Téma: Prometheus

7/10
JoeM 2012 júl. 20. - 20:48:54 7/10 Előzmény Izolder
(1313/2133)
A linkelt címen a kritika gyakorlatilag a "sz@r díszdobozba csomagolása". Mondom ezt úgy, hogy Alien filmnek csak az 1-2. részt tartom. A Prometheus nem elõzmény film, nem is tudna az lenni. Ugyanis üres, koncepciótlan.
Aki hasonló adottságokkal rendelkezik, az valóban szórakoztatónak találhatja, de a valódi alien rajongó nem ilyen és az gáz, hogy jó Ridley-nk ezt lesz@rta.
10/10
Izolder 2012 júl. 20. - 10:00:25 10/10 Előzmény Hemish
(1312/2133)
Jómagam 30 fölött vagyok, és én nem Imax-ben vagy 3D-ben néztem a látvány miatt.. Biztos vagyok benne hogy a folytatásban sok kérdésre lesz válasz!Javaslom hogy nézd meg te is még 1X úgy hogy nem az effektekre koncentrálsz :)
1/10
Hemish 2012 júl. 19. - 10:27:50 1/10
(1311/2133)
Mi a veszélyesebb? Az ami nem tud hajót építeni?
Vagy az ami úgy manipulál, hogy azt hiszed biztonságban vagy, valójában pedig sosem lehetsz biztonságban és sosem lehetsz biztos abban, hogy kiirtottad?
Számodra ez a fontos, hogy az Alien nem veszélyes annyira mint az emberi faj, mert nem tud hajót építeni?!
A logikád szerint az emberi faj léte önmagában sokkal veszélyesebb, mert tud terjeszkedni és pusztítani?!

Baromság. A SJ-k is tudnak hajót építeni és terjeszkedni, elviszik több bolygóra azt a fekete taknyot amit egyikük megiszik és új fajok alakulnak ki belõle. Ez mi? Ez nem veszélyes? Õk is terjeszkednek, pusztítanak ha nekik valami nem tetszik kiirtják ugyanazzal a fekete takonnyal amivel teremtettek. Ennek meg mi a fene értelme van? A teremtés lényege nem a pusztítás kellene legyen. Jó magyarázzuk azzal, hogy ez egy ilyen faj. Akkor legalább egy utalás lenne rá a filmben...de az sincs.

Mellesleg csak a Prometheusból jött ez a sugallat, hogy az Alienek valójában biológiai fegyverek. Hülyeségnek tartom. Egy ilyen biológiai fegyvert, egy ilyen aggresszív fajt nem lehet lokalizálni, elszigetelni (akkor se ha nem tud hajót vezetni), fõleg nem úgy, hogy a létrehozójára is halálos. (Vírus címû film - hogy ne csak az Alien filmeket hajtogassam) Ki a fene akarna egy olyan fegyvert létrehozni ami a saját faját is kiirtja?! Ennek mi értelme van?!

A Prometheusba szívesen igyekeznek belemagyarázni egyesek, hogy a filmnek köze van a mitológiához. Ugyan mi a fenét akart ellopni a Prometheus legénysége a SJ-któl a nagy büdös semmin kívül?! Semmit nem loptak el, hanem baromagyú módra nekiálltak kísérletezni valamivel amirõl fogalmuk sem volt, pláne, hogy David honnan, kitõl kapta az utasítást, hogy az egyik dokit fertõzze meg, arra még egy nyavalyás utalás sem volt, találjam ki. Ez nem lopás, ezt agyalágyult baromság.

A Prometheus egy baromság, fõleg azért mert logikátlan a történetvezetés és nem kapcsolódnak egymáshoz a jelenetek. A karakterek elnagyoltak, hibás a motiváció, hibásak a logikai ok-okozati összefüggések, szinte találomra vannak a cselekmények benne.

Engem a látvány a legkevésbé sem kárpótol az elcseszett sztoriért, a szituációk fantáziátlan ellopásáért és a filmes sablonok túlzott alkalmazásáért.

Guy Pearcere meg egy pillanatig azt hittem Brad Pitt Benjamin Buttonként.
fmaci38 2012 júl. 18. - 17:18:26
(1310/2133)
Alien filmnek gyenge és logikátlan, scifinek jó lett volna ha nem keverik bele az alient, elég lett volna a nagy alapkérdések és teremtõink témakörre koncentrálni. Azért egyszer nézhetõ látványos film. sajnos itt is igaz, ki sokat markol keveset fog, úgy látszik az álomgyárban elfogyott a fantázia, pénz hiába van.
1/10
Hemish 2012 júl. 18. - 16:03:19 1/10 Előzmény Izolder
(1309/2133)
Tévedésben vagy! A filmet ekézõk többsége pontosan fel tudja vázolni, hogy miért nem tetszik nekik a Prometheus. Ha végig nézed a hozzászólásaimat egy egész kisregényt írtam arról, hogy mi zavart ebben a filmben, tételesen felsoroltam!

Nem a realitás a lényeg mint általánosság, hanem a sztori az ALIEN UNIVERZUMBAN VALÓ ELHELYEZÉSÉNEK REALITÁSA!! Ha Scott nem akart még egy alien-filmet, akkor nem kellett volna ehhez hozzányúlnia! Nem így, és nem kellett volna hülyének néznie az Alien rajongó közönséget!

A mostani 18-25 éveseknek - akik még nem látták az Alient és a többi Alien-filmet - lehet hogy pont jó a Promethus.

De szabadjon megengedni nekünk 30-35 éveseknek, akiknek ez volt az etalon ha már földönkívülieket akartunk a moziba - hogy erõsen csalódjunk és a csalódásunknak hangot is adjunk!
1/10
Hemish 2012 júl. 18. - 15:54:01 1/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(1308/2133)
Totálisan egyetértek!
Nafi 2012 júl. 18. - 15:53:10
(1307/2133)
Na, tegnap mi is végre megnéztük 3D-ben..egy pár kérdés felvetõdött bennem,de majd biztos választ kapok rá, ha visszaolvasom a véleményeket........Irigyeltem Shaw doktornõt,hogy egy hasi mûtét után egészen jól tudott mozogni..
1/10
Hemish 2012 júl. 18. - 15:52:44 1/10
(1306/2133)
Pont ez az Alien faj lényege, hogy ha a bolyt veszély fenyegeti, akkor a szaporodást felváltja a túlélés.

Tehát mindegy, hogy hol van, hajón, bolygón, meg fogja találni a módját, hogy az áldozat ne hagyhassa el a boly közvetlen környezetét, vagy ha mégis egy Alien egyed (egy harcos, vagy egy arctámadó) mindenképp az áldozattal menjen.

Erre írtam, az Alien 2 részeket, illetve az Alien 3 is gyakorlatilag errõl szólt. A királynõ lerakott 2 tojást a Sulacora, a tojásokból kikelõ arctámadók miatt zuhant le a mentõkomp és az egyik termékenyítette meg Ripley-t egy pedig egy börtönlakó kutyáját a Fiorin.

Az Alien 4-en is amikor becsapódási pályára állította a hajót Winona Ryder karaktere az android, és a túlélõk a Bettyvel menekültek akkor az az ocsmány újszülött (ami Ripleyt tekintette anyjának) szintén utánuk ment a Betty rakterébe és ott bújt el.

Aki nem látta az eddigi Alien filmeket, vagy nem emlékszik rájuk, csak a Prometheusból indul ki, az legyen szíves ne oktasson ki.
1/10
Hemish 2012 júl. 18. - 15:41:27 1/10 Előzmény greeen
(1305/2133)
Nem hasonlítottam össze a két fajt (Ember és Alien). A Promethus címû filmet ekéztem, mert szerintem fércmunka, logikátlanságok láncolatából építkezik és szerintem Scott csak egy új legendát akart teremteni a következõ generációnak, de úgy hogy közben teljesen hazavágta a sztorit és az egész Alien univerzumot.

(mekkora siker volt a 79-es Alien - lett belõle egy franchise mondjuk, nahát akkor a mai 18-25 éves korosztály is megkapja a magáét)

A Prometheus önálló filmként is szar, nem csak elõzményként.
DeGaulle 2012 júl. 17. - 16:29:27 Előzmény DeGaulle
(1304/2133)
Igyekszem a hozzászólásokban választ keresni korábban lefektetett problémáimra a filmmel kapcsolatban. De így nem tudok. Azzal takargatják a bibijeit, hogy ,,sci-fi". Eddig ez csak ,,fi". A ,,tudományos" jelzõvel ellátott fikció nem engedheti meg magának, hogy gyökereiben felrúgja a fizika szabályait. Jó, tudom, az amerikaiak igen. De attól lesz egy sci-fi jó, ha logikus. Azért nézik, mert a logikussága miatt elgondolkodtató. Nem pedig a látvány miatt. Akinek látvány kellett annak tetszett a Prometheus.
1/10
tzoli06 2012 júl. 17. - 00:33:05 1/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(1303/2133)
Egyetértek, fájdalmasan rossz volt. Az egyetlen ami megérte az a 3D, és a 3D szemüveg... Még a parkolódíj kifizetése is többet ért, mint a mozijegy erre a borzalomra.
Custom House for ExCeL 2012 júl. 16. - 00:09:08
(1302/2133)
SPOILER lehet.
Hatalmas csalódás ez a film. Egyszerûen nem értem, hogy 33 évvel az Alien után minek kellett Scottnak hozzányúlnia megint ehhez a sztorihoz, ha egyszer ennyire nincs semmi mondanivalója... Ennyire kellett a pénz??
Az egész történet egy katyvasz, több a lyuk benne, mint egy ementáli sajtban. Néhány jelenet meg már a burleszk határát súrolja. Viszont legalább jól néz ki, gyönyörû képekkel operál, csak kár, hogy erre költötték a 130 milliót normális forgatókönyv helyett.
Ami engem a legjobban bosszant, hogy az eredeti filmet is elrontja. A Nyolcadik utasban részben az volt a félelmetes, hogy nagyon keveset lehetett tudni az egész hátterérõl. És most 124 percen át azt a faék egyszerûségû választ kell néznünk, hogy "elszabadult biológiai fegyver". Hát ENNYIÉRT nem volt érdemes belefogni ebbe a projektbe...
Ridley Scottról eddig is tudtam, hogy elég gátlástalan figura, de hogy pont a legnagyobb mestermûvét vágja gallyra ezzel a szeméttel, azt nem gondoltam volna.

3/10
greeen 2012 júl. 15. - 18:38:30
(1301/2133)
Nem éreztem de csak azért mert nem volt benne...De nem kötekedni akarok hidd el..Ironikus akkor lenne ha pont azt akarnád kifejezni vele (Smile jellel a végén), hogy igen valóban hülyék a karakterek és fogjuk rá arra hogy nemrég olvadtak ki...De te vér komolyan írtad a szövegkörnyezetben.Lényeg a lényeg tökmindegy nekem... hehe
10/10
Izolder 2012 júl. 15. - 09:38:03 10/10 Előzmény greeen
(1300/2133)
Az általad említett mondatban szerintem nem igazán érzékelted az iróniát! :)
Én sem tudom milyen a hibernáció után, de a film ezért Sci-fi mûfaj, ha a közelmúltban játszódna, ismert dolgokkal nem lenne az kivéve ha nyilvánosságra hoznák Roosevelt :) !
Miért néz meg valaki egy Alien-filmet? Valószínûleg sejti hogy Alienek lesznek benne..
Te találkoztál már földi életed során Aliennel?
Én még nem... De ettõl függetlenül nekem nagyon tetszett a film!
greeen 2012 júl. 14. - 22:38:11
(1299/2133)
nekem nem a hülye válaszaiddal volt a bajom...:)

Hanem azzal a nagyon gyermeteg kérdéseddel. :)
10/10
Izolder 2012 júl. 14. - 22:14:46 10/10
(1298/2133)
Ha nem esett volna le, én csak hülye kérdésekre adtam fél hülye válaszokat!
greeen 2012 júl. 14. - 20:15:25 Előzmény Izolder
(1297/2133)
Szia nagyon vicces amit írsz meg ahogy fogalmazol...Tulajdonképpen nem is azért mert magyarázatot adsz bármire is. Valóban minden kézenfekvõ annak aki elfogult, hogy minden úgy tökéletes ahogy van...De van egy mondatod ami hatalmas.:)))) idézem

"Tudjátok ti egyáltalán hogy hibernációból való ébredés után mik a tünetek a következõ 48 órában?"...

Sajnos nem tudjuk. A fenébe erre senki sem gondolt.:((((( Mond már el de részletesen. Mivel jár az? Késik a csajok peteérése vagy mi? :)))))
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 14. - 17:04:20 5/10 Előzmény Izolder
(1296/2133)
ha 3 pingvin és egy bohóc is lett volna az ûrhajón, te azt is logikusnak találtad volna:)))))
10/10
Izolder 2012 júl. 14. - 09:31:31 10/10
(1295/2133)
Ezekre nehéz lesz szavakat találni :)
Pont olyan dolgokba köt bele a két illetõ amikre álmomban nem gondoltam volna, bár szerintem õk azok a típusok akik az élõ fába is képesek...
Én nem éreztem tinédzser-feelinget, de az semmiképp sem lett volna jobb ha az öregek otthona megy az expedícióra.Az emberek viselkedése mint italozás, vulgáris megnyilvánulások, felelõtlen, vagy éppen hõsies megmozdulások mind a hirtelen látott,kapott impulzusoknak köszönhetõ, nem beszélve arról hogy 2évre hibernálva voltak!Tudjátok ti egyáltalán hogy hibernációból való ébredés után mik a tünetek a következõ 48 órában?Az öngyilkos kommandós résznél pedig gyorsan átpörgött mindenki agyán hogy úgysem lesz hová hazamenni késõbb ha az a hajó elmegy, nem beszélve otthon a családról, vagy talán jobb lett volna ha ez a cselekmény elhúzódik fél órát mint sok más filmben hogy vajon föláldozza-e az életét vagy sem?

lv 426 kritikai linkelése kiváló:(aki az alsó 3 bekezdésnél magára talál az ne nézze meg)
http://port.hu/article/29740

Szerintem akinek ez a film nem teszik az nézegesse az AVP2 vagy az AVP3-at, az baromira be fog jönni neki!
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 13. - 23:02:09 5/10
(1294/2133)
mivel mások 1000 szer leírták csak azért...
asszem carolin 80 és segítõ béka is írt errõl.

bekopizok kettõt...tõlük..


SPOILEREK

carolin80

"Teljesen helytálló Béka meglátása, pedig nem mindig értek egyet vele. De valóban szürreális és következetlen karakterek lettek felvonultatva. Egy Milliárdos, vagy billiárdos ( mert amerikában a billiárd matematikailag európában milliárdnak felel meg de most ebbe ne menjünk bele.) költségvetésû kutatás jellegû ûrutazásnál a személyzetet is maximálisan a személyes értékeik , tudásuk , kompetenciáik alapján válasszák ki. A Két vigyorgó fogyatékos 20 évnél nem sokkal idõsebb Beavis and Butthead klón pilóták már már a mûfaj parodikus határait súrolják. Egyébként mikor a film készült 27-28 évesek voltak mielõtt utána jár valaki. Ó Igen õk lehettek a legalkalmasabbak tuti, fõleg a félkettyós kapitány mellett.
Teljesen beleillett a film dramaturgiájába mikor a legnagyobb örömmel széles mosollyal mentek vigyorogva a halálba a hülye gyerekek. Na ilyen burleszk szerû támadó triót nyomokban sem láttunk az Alienekben. Hála ég...:))) A Díszjapcsi valóban kötelezõ díszlet volt. Multikulturális ûrhajó nah. (És ez nem rasszizmus te gyógyegér:)) A tetkós geológus a jedi kard gyakorlós golyóival is ott volt a szeren. Jobban járt volna az öreg Weyland ha a legénység felét kicseréli és helyettük az A-Team -et alkalmazza. Bár nagyjából azoknak a lebutított változatai mind mind megtalálhatók a hajón..."


segítõ béka

"borzalmas.
mindenki fiatal, a nyolcadik utasban középkor végén jártak, látszott, hogy a kapitány értelmes, és a legénység is, akik tisztek voltak, persze, a szerelõknek nem kell úri modorban, értelmesen megnyilvánulni, és lám, nem is tették egyik klasszikus Alienben sem 1-2-3-4, nagyon helyesen, én nem errõl beszélek, én arról beszélek, hogy egy tudós, aki egész életét végigolvassa, azon az meglátszik, és nem lesz idióta részeges balf*sz a billiárdasztalnál, vagy hol kínálja itallal button a robotot.
az ûrhajó kapitánya itt botrány, már leírtam miért."

"
egy rendezõ intellektuális színvonalát az is megmutatja, milyen szereplõk vannak a filmjében, hogy viselkednek az adott helyzethez képest, milyen egyéniségeket, jellemeket válogat be a filmjébe.
minek raktak bele egy sárgát? ez a polkorrekt etnikai válogatás elcsépelt (ráadásul ez a sárga teljesen úgy néz ki mint egy idegen lény).
és nem szeretem az olyan filmeket sem, ahol csak fiatalok a szereplõk, mert az olyan tinifilm-szerû, és nem vehetõ komolyan se
a néger kapitány jelleme olyan, mint egy kamionsofõrnek, de könyörgöm, ez egy ûrhajó, miért nem vizsgálta meg ridley scott a nagy tengerjáró hajók kapitányainak jellemét? az utasszállító repülõgépek kapitányainak vagy a vadászpilóták jellemét? nevetséges, hogy egy ilyen buta néger legyen egy expedíciós komoly tudományos munkát végzõ ûrhajó kapitánya.
nem volt az expedíció elõtt amúgy pszichikai, pszichológia vizsgálat? akkor a geológus, kinek fizimiskája és viselkedése szintúgy pocsék és a retardált amerikai benyomását kelti, miért õrjöng, mikor lát egy holtestet?
amúgy ezek úgy mennek el 4-5 évre valahová, hogy a szerzõdés aláírása elõtt és után fogalmuk sincs az utazás céljáról? ezek civilek, nem katonák, akkor miért tartanak elõadást nekik az ûrhajón? hogy a nézõk is képbe legyenek, értem, de nem életszerû. az egyik fõszereplõ a jenson button-hasonmás viselkedése is rendkívül idióta. ez doktor? akkor miért olyan primitív? akkor miért nem viselkedik úgy mint egy értelmes ember? életében nem fogott ez 1000 oldalnál többet a kezében. ez már nem az alien vs predator színvonalú film (-nek kéne lennie), könyörgöm. ezt maga ridley scott rendezte, aki az elsõ, klasszikus 1979-es Alient is. vagy az évek során õ is degenerált amerikai lett, akinek egy hiteles szereplõt sem sikerül a vászonra vinnie? kivétel persze az android, David, aki nagyon jól játszik és hiteles, csak kár hogy folyton utalgatnak á, hogy õ nem ember. értem, rágd a számba, köszi.
leveszik a sisakot idegen bolygón, értem, tehát ilyen felelõtlenek a tudományos tisztek.
charlize theron meg úgy viselkedik mint egy szappanoperában, olyan egysejtû a karaktere, mintha õ lenne egy primitív napi sorozatban az intrikus, + egy feketével van (mellesleg charlize is túljátssza a szerepét), egy újabb menõ polkorrektség, de egyszerûen irritálóak ezek az ostoba szereplõk. mint az alien vs. pred-ben, csak ott azért elment, ezt meg klasszikus sci-fikén reklámozzák"