Téma: Prometheus

cometzjeah 2012 júl. 05. - 16:53:36
(1213/2133)
Zagyvasz .
Ez a véleményem.
Szerintem nem érdemes áldozni rá idõt.
Menjetek helyette, krumplit pucolni ,jobban jártok higgyétek el.
CrissCole 2012 júl. 05. - 01:44:47
(1212/2133)
Vártam ezt a filmet mint zsidó a messiást. megnéztem az összes fellelhetõ trailert,utána olvastam. aztán leültem csend és engem most senki ne zavarjon. a kezdés nagyszerû volt ...kicsit meglepõdtem mert valami elefántfejû óriás lényekre számitottam...SPOILER ! ami végül kiderült ugye hogy maszk . SPOILER VÉGE ! rengeteg helyen hibázott a történet. Mint megrögzött Alien film fanatikus olyan mértékben estem pofára hogy az valami borzasztó. Ez a film a tökéletes porba alázása a nagy négyesnek... elõzmény ??? Hol ??? ha nem játszott volna benne Charlize Theron nem nézem végig. na és az utolsó jelenet Xd röhej ! SPOILER ! kisbige szintén egyedül mint a jövõben Ripli :D naná hogy mentõkabinban há mé ne útnak indul a hoppá nagy semmibe mekkeresni csunyabácsikat XD SPOILER VÉGE ez a film kb oylan mint a Vin Dieseles halálos iramban filmek :D Ott is ott van a Tokiói hajsza :D Diesel meg szintén csicssen sehun XD nem megnézni ! hacsak theron szûk rucija miatt nem az a NÕ valami ijjjjjjjjjj... a mozira dvdr-e szánt pénzen venni hamburgert kólával és megnézni a négyest nnna az jó film :) Inkább a folytatást csinálták volna...
8/10
Johnye84 2012 júl. 04. - 15:32:01 8/10
(1211/2133)
Ez szép volt :D
10/10
mindennévfoglalt 2012 júl. 04. - 14:44:23 10/10 Előzmény DeGaulle
(1210/2133)
amit a férfiba juttattak nem lárva volt, hanem egy folyadék, ami ha érintkezik más élõlénnyel, mutálódik.és ez magyarázza azt a kígyószerû izét, ami nem sehonnan jött hanem elég szájbarágósan kb 50szer mutatták, h férgek vannak a földben....õket elérte a folyadék és õk is mutálódtak. azt, h akire rásavazott a lény miért lett szuper-zombi, valószínûleg a következõ részben megválaszolják (mert amúgy könnyû fikázni egy filmet ha nem nézel utána, ugyanis trilógia lesz belõle..)a mûtõgépet nem férfiakra tervezték, hanem férfira volt állítva, mert hát ez is elég szájbarágós volt -de úgy tûnik nem mindenkinek- azt a gépet bármilyen jellegû orvosi beavatkozásra lehetett használni egyébként. a néni pedig valóban kicsit erõltetett volt h rohangál összekapcsozott hassal, de azt is kb 30szor mutatták, h adrenalinnal és érzéstelenítõvel szurkálja magát kb 5 percenként.és miért ne kelhetne ki férfiból az alien,láttad te egyáltalán bármelyik alien filmet...amúgy!??
DeGaulle 2012 júl. 03. - 22:35:47
(1209/2133)
Bocsánat, muszáj ezt a negyven gondolatot még megosztanom: (SPOILER!)
A Zufóknak megvolt a hullája. Azoknak amik elpusztították õket, nem.
A kis, ujjnyi lárva férfiba került. Aztán spermán át (nem Tom hogy fért bele, vagy hogy talált oda) nõbe. Abban gyors' megnõtt, kaja nélkül. Bár ezt a jelenséget megerõsíti, hogy utána szintén ellátmány nélkül akkora lesz, mint egy kamion. A férfi meghalt. A nõ nem.*
De volt egy kobrakígyó is, ami ,,csak úgy" jött, nem kelt sehonnan ki. Ez belement egy férfiba, de nem lett belõle semmi, ám elõtte rásavzott egy másikra. Aki szuperképességekkel rendelkezett utána. Én kipróbáltam, és nem tudtam falra mászni savval az arcomon sem, ja, meg gonosz sem lettem.
Az ûrruha a jövõben: Namost gyulékony, ámde simul a fenékhez. A szkafander nem biztonsági üvegbõl van, mégcsak nem is olyan, hogy apróra törik.
*A nõ azért nem halt bele, mert egy gép (amit férfiakra terveztek, tehát nem szülésre) hasi mûtéttel eltávolította, de a ,,behatolás" sebét nem gyógyította (ugye a gépnek nem hiányzott a pimpilimpi). Pedig az lett volna csak a beteg, ha a hölgynek összevarrja, ahol bejutott az idegen test.
A nõ beforratlan sebbel még aznap újra fellépett a cirkuszban, hibátlan mozdulatokkal. Kramlizva volt a hasa. A jövõben kramliznak.
Jó látni viszont, hogy ilyen elhivatott csapattagok jöttel el az útra, akár az útszéli munkások. És a még fel nem térképezett radarképernyõre nem figyelnek, mert álmosak, há' meg mindennap látnak ilyet.
Jó lehetett a befagyasztott pezsi az elején. Annak aki azért utálja, mert pezseg.
És a nyolcadik utasból frankón az alien kel ki a végén. Pedig férfi. Vagy... mi? Hol vagyok?
Díjakat osztunk ki a megfejtõknek!
DeGaulle 2012 júl. 03. - 22:02:37
(1208/2133)
Semmi önálló nem volt a filmben. De nagyon szépen mutatták a tájakat és jól néztek ki a viharok. Ha valaki nem látta az Éljent az ezt megnézheti, nem bonyolultabb ez sem.
offtopic
zottyo534 2012 júl. 03. - 21:20:14
(1207/2133)
Szép próbálkozás.
6/10
Carolin80 2012 júl. 03. - 15:31:51 6/10
(1206/2133)
Én csak azt kérdezem, hogy ez neked miért horrorfilm???
4/10
caya 2012 júl. 03. - 11:37:32 4/10
(1205/2133)
Csipogjon a mozgásérzékelõ, daráljon a telepített gépágyú és frecsegjen a sav! Tegyenek bele egy két jó, eredeti karaktert mint pl a kopasz paraszt a négybõl és máris jót fõztek. Már elnézést de nekünk ez kell, olyan nehéz ezt megérteni?

Ehelyett kaptunk egy B kategóriás horrorfilmet jó látvánnyal. Sok volt a pénzük és kevés az eszük. Hagyják már ezeket az elõzmény+folytatás rögeszmét, vagy ha nem akkor vegyenek példát George Lucas bácsiról, mert õ nagyon jól megoldotta.

Csináltak volna egy független filmet Alienekkel egy más történettel, mint ahogyan annyi jobbnál jobb könyv született pl Rekviem (Yvonne Navarro), és még ebbõl csináltak egy marha jó PC-s játékot is (A Vs P), aminek a története megint messze felülmúlja ezt a filmet és mégha egyszerû is legalábbb következetes és logikus. Az ötletek tárháza végtelen, rengeteg lehetõség volt, sok pénz és az ember csak áll csalódottan és csak ezt kérdezgeti: de miért?
1/10
detox 2012 júl. 03. - 01:28:05 1/10
(1204/2133)
vizuális orgia totálisan zagyva sztorival. minek kell ezt az alien vonalat erõltetni? csináltak volna egy rendes sci-fit inkább
8/10
bonca96 2012 júl. 01. - 21:35:14 8/10
(1203/2133)
Szerintem jó film volt, de azért a Nyolcadik Utas a Halálnál és a Bolygó Neve Halálnál nem jobb. 10/8
6/10
taylor88 2012 júl. 01. - 21:07:14 6/10 Előzmény Owl
(1202/2133)
SPOILER!!!!!!!!!!!
Én azt nem értettem igazán, hogy azt a polipot miért nem nézte meg senki mielõtt hatalmassá nõtt volna? Mert ha már kiszednek valakibõl egy polipot akkor az már amúgy is elég érdekesen hangzik. Ehelyett viszont senki nem nézett be a kabinba. Pedig ha én lettem volna a kapitány helyében azon nyomban megnéztem volna azt a szörnyet csak azért legalább, hogy láthassam elpusztult-e. A filmben viszont még az sem derült ki, hogy tudott-e a kapitány csaj mûtétérõl. Egy ilyen csúcs szuper modern ûrhajón ez elég érdekes.
6/10
taylor88 2012 júl. 01. - 20:50:32 6/10
(1201/2133)
Hogy õszinte legyek ez a film valóban gyengébb mint az Alien 1 meg az Alien 2. Bár összességében ez így sem rossz azért ebbõl többet is össze lehetett volna hozni. A film pedig filozófia kérdésekkel foglalkozik rendkívül közhelyes, primitív módon. A karakterek sem voltak kidolgozva: félelmek, emberi érzelmek, rettegés vagy valami megdöbbenés egyáltalán nem jött át a szereplõkön. Pedig azért voltak történések.
2/10
Owl 2012 jún. 30. - 02:39:31 2/10
(1200/2133)
Még egy kérdés, ami megadja a film keretét, de nincs rá válasz. Az idegenek jeleket hagytak a Földön, különbözõ civilizációknak mondták el, hogy hol van a SUFNI, amiben a fegyvereket tárolják. Mert ugye nem a fõvárosuk volt a célterületen, hanem a raktáruk. És ezt közölték 2000 évvel ezelõtt élõ eleinkkel. Hát, szerintem ennek sok értelme nem volt, de ha a lejjebb említett "értõ közönség" elmagyarázza, hogy miért történt így, én leszek a legboldogabb.
2/10
Owl 2012 jún. 30. - 02:12:17 2/10
(1199/2133)
Lehetne még elemezni, de minek. Aki meg azt hiszi, hogy az LV-426-on levõ ûrhajó valami különleges esemény eredménye, az lehet, hogy csalódni fog, mert Ridley Scott fejével a következõt találnám ki:
SPOILER
Shaw bemászik a másik ûrhajóba, táskájában a droid leszakadt fejével, de mivel egy másik építményben másféle raktár és fegyverek lehetnek, menet közben megfertõzi egy arctámadó, ami egy urnából, vagyis már tojásból pattan elõ. A Tervezõk világa felé tartó utazása közben furcsa, feszítõ érzést érez a mellkasában, kényszerleszállást hajt végre a szomszédos LV-426-on, David elküldi a figyelmeztetõ rádióadást, mielõtt a rázkódó hajó miatt a feje a sarokba gurul... :))))
SPOILER vége.
Szóval, mert az Indexen néhány nagyokos megírta, hogy ez egy gondolkozós film, attól még nem lesz az. Inkább összedobált. Én csak azon gondolkoztam alatta, hogy mire fizettem ki a 4000 Ft-ot. Leginkább a látványra, amiben nem is csalódtam.
2/10
Owl 2012 jún. 30. - 02:11:58 2/10
(1198/2133)
SPOILER
1. Space Jockey futkározik a hologramon, de honnan, és minek? Csak nem azért, hogy a szereplõk hirtelen "megtalálják" a kamrát? A síppal, dobbal, nádi hegedûvel vezérelt ûrhajó meg egyszerûen nevetséges!
2. Az arctámadó polip a végén akkorára nõ, mint egy ház. Mibõl zabált annyit, és miért is nõ ilyen nagyra? Csak nem azért, mert a SJ is egy drabális állat, és hülyén vette volna ki magát, ha egy "hagyományos méretû" arctámadó ugrik rá? Túl nagy és erõs a Space Jockey? Megvan! Küldjünk rá egy még nagyobb polipot, az majd lerendezi. Hogy az szaporító szervnek eltúlzott (funkciója 30 másodpercben merült ki), nem számít.
3. David le akarja nyugtatózni és hibernálni Shawt, hogy a Földre küldje a kis magzatával, aki magához térve szétüti a rá küldött dokikat. Késõbb - mi se természetesebb - ez a kis malõr szóba se kerül, Shaw fel se dobja a témát, miközben egy normális ember a droidot jégcsákánnyal aprította volna miszlikbe.
4. Az egyetlen megoldás az idegen hajó megállítására egy jól irányzott találat. Shaw rádión 20 sec alatt meggyõzi a kapitányt, hogy ezt bizony be kell, hogy vállalja! Ám ekkor hirtelen önkéntes merénylõk jelentkeznek a feladatra, mert a két segédpilóta? is jelentkezik, hogy Õk is szeretnének mártírrá válni, mert a kapitány "nem is vezet túl jól"???? Ahhha, a világegyetemet átszelõ expedíciós hajó kapitánya egy debil lenne, aki még vezetni se tud? Maradt volna otthon!
5. A filmben felbukkanó létra szerintem nem gáz, bármelyik barkácsáruházban megvehetõ ez a jövõbe mutató csúcstechnika. http://www.argep.hu/trend/LETR/Letra-teleszkopos.html kis helyet foglal, szerintem ez volt az.
Nagyobb gáz a mindenhez értõ droid, aki megízesíti egy kis trutymóval az egyik tag itókáját! Mert az magától értetõdõ, hogy az ilyen idegen anyagokat italba kell keverni, hogy megkapjuk "a választ" mire is? Vagy mi is a válasz? Hát, szerintem erre nincs válasz a filmben. Azért mert a film elején a humanoid megissza a trutyit, még a droid nem kell, hogy tudja, hogy az mire való, fõleg, hogy élõlények ugrálnak elõ a trutyis urnák környezetébõl, azok eredeti lelõhelyén...
6. Persze, hogy a végére kiderül, hogy ez az egész építmény, valami raktár egy távoli elhagyott bolygón, de aki arra számít, hogy ennek a felderítése izgalmakkal jár, az csalódni fog. A kapitány ezt egyszerûen kijelenti, és kész!
SPOILER VÉGE
2/10
Owl 2012 jún. 30. - 02:11:13 2/10
(1197/2133)
Én úgy vártam ezt a filmet, mint a Messiást. Nagy csalódást okozott, mert én azt szeretem, ha egy film története egészet alkot. Arra gondolok, hogy a Gyûrûk ura 3 részben lett leforgatva, de ott tudtuk, hogy egy-egy rész nem az egész, ki kell várni a 3 évet, és csak egyben lesz kerek a történet. Az nem egy opció, hogy majd a folytatás elmagyarázza, mert nem arra vettem jegyet! És ha elüt egy autó, akkor hülyén halok meg? Itt meg kaptunk egy befejezetlen sztorit, tele ostoba dramaturgiai hibákkal. Mire gondolok?
1/10
Amarillotalp 2012 jún. 29. - 22:17:46 1/10
(1196/2133)
Ráadásul számomra érthetetlen, hogy értékelhették az emberek ezt a filmet összesítve 7,2-re. Én az 1 pontot is csak azért adtam, mert nulla nincsen.
1/10
Amarillotalp 2012 jún. 29. - 22:16:04 1/10
(1195/2133)
Ez a film egy borzalmas szar. Aki nem akarja úgy érezni magát, hogy elbaszott 2 órát az életébõl ahelyett, hogy valami hasznossal töltötte volna az idejét (akár alvással is), az inkább ne nézze meg.

A cselekmény kb. barátok közt színvonal, csak jobb technikai háttérrel.

Óriási csalódás a film és remélem nem folytatják.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 29. - 15:59:55 10/10 Előzmény Owl
(1194/2133)
Alapvetõ, hogy nincs vége a filmnek. Az meg, hogy a film felénél nincsenek válaszok a miértekre és hogyanokra, tök természetes. Pontosan úgy, mintha te lennél a film szereplõje, te szállnál le a bolygón, Rengeteg kérdésed lenne, a miértekkel és hogyanokkal kapcsolatban, s nem lennének válaszok. Te, nézõként még mindig többet tudsz a globális történetrõl, mint a film szereplõi a film bármelyik pontján.