Téma: Prometheus

borkasztik 2012 okt. 13. - 23:14:56 Előzmény jani-wan
(1673/2133)
Nem tudom itt annyit lehetett látni hogy az anyag hatott mindenre ami élõszervezet volt. és olyan tüneteket is produkált ami a késõbbi eredeti Alienekre is jellemzõ. Savas vér kialakulása, polipszerû lények, köztes gazdák stb. Szóval szerintem itt se kell olyan sok magyarázat, fõleg azért nem mert a film elsõ része nem ad annyi információt hogy ezt megtegyük.
El tudnám azt képzelni hogy maguk a lények véletlen mutációk során alakulnak ki majd vagy kitudja, de akkor is ennek a fekete anyagnak a következménye ként. Innen indul minden. Persze aztán lehet majd a következõ részben (ha lesz), erre teljesen rácáfolnak
Itt a fekete anyag hosszú átvészelésének meg itt ott voltak az edények..
borkasztik 2012 okt. 13. - 22:52:17
(1672/2133)
:D hát igen :D Tudom mit éreztél akkor .
Én magam részérõl meg Davidnek a robotnak a viselkedését tartottam idegesítõnek :D Legszívesebben fejbe rugtam volna. Minden lében kanál féle volt. Mindenhez hozzá nyúlt beindította megnyomta, azt se tudta mi lesz a következmény de kíváncsiskodott mindenhol :D plusz még meg is itatta azt az anyagot a komával. Az egész filmben azt vártam mikor lesz már valami baja. Örültem mikor leszedték a fejét :D
10/10
sidhartya 2012 okt. 13. - 20:45:21 10/10
(1671/2133)
Emberként a mai ember sem fejlettebb a néhány ezer évvel ezelõtti embernél. Csak a tudomány, a technika, a technológia lett fejlettebb. (És még mindig az a tudományunk csúcsa, mikor beismerjük végre: semmit sem tudunk.) Biztos, hogy a maguk módján õk is ugyanolyan önelégültek és önhittek. Az is lehet, hogy már rég kiirtották magukat: Shaw-ék már csak romokat találnak és mindenféle szörnyeket... Véleményem szerint várható egy ilyesfajta kifejlet. Már csak abból kiindulva, hogy semmiképp sem járhatnak majd sikerrel (miután a jövõben már senki nem tud róluk semmit sem - és a Tervezõk sem látogatják utána a Földet újra meg).
10/10
wert22 2012 okt. 13. - 19:26:43 10/10
(1670/2133)
Nana! Azért õk mégis több ezer évvel elõttünk járnak! :)
10/10
sidhartya 2012 okt. 13. - 19:16:00 10/10
(1669/2133)
Nem szokásom haragudni (legalábbis virtuálisan :), s mint én magam is szóvá tettem (már korábban többször is), pont a karakterek elnagyoltsága a forgatókönyvben a film legbosszantóbb hibája (sokkal élvezetesebb lett volna mindez, ha kellõ gondot fordítanak erre is - mondjuk nem Lindelofra bízzák rá). Ettõl függetlenül azért érthetõ, hogy ez a fajta kiszámíthatatlanság egyúttal valahol a sztori részét képezi.

Minden genetikai mutáció részint véletlenszerû és nem megjósolható elõre, hogy hová vezet majd. Felteszem, késõbb kiderül, a Tervezõk "biológiai fegyvere" (amennyiben egyáltalán tényleg az) pont azért sült el rosszul, minthogy végül õk maguk sem tudták irányítani. (Ugye õk sem okosabbak nálunk, végül is csak emberek. :)
2/10
Diferente 2012 okt. 13. - 18:24:09 2/10 Előzmény sidhartya
(1668/2133)
Szerintem ez nem magyarázza valamennyire sem, ne haragudj :)
Arra, hogy valami teljesen logikátlanul és kiszámíthatatlanul történik, ez elég gyengus magyarázat, ennyi erõvel azt is bele lehetne magyarázni, hogy a csillagok állása és az aznapi középhõmérséklet is befolyásolhatja.
Véleményem szerint, ez bizony nem az "átgondolt" kategóriába tartozik.
6/10
jani-wan 2012 okt. 13. - 10:28:21 6/10
(1667/2133)
"Miért az Alien filmekben miért savas a szörnyek vére? Azért mert. Ott se adnak magyarázatot.
...vagy miért pont polip arctámadós szerû köztes gazda kell az embriótovábbítására? Azért mert így álmodták meg. A kikelt kis szörny miért tud megnõni az is oylan nagyra ami késõbb gyilkoló állattá válik? stb stb "

Én nem vagyok nagy Alien rajongó és semmit sem olvastam ebben a témában, de a savas vér kialakulhat önvédelmi célból, mint ahogy vannak mérgezõ állatok is.
A tojás a hosszú átvészelési idõszakra kell, és az Arctámadó polip meg a haltól a gyíkon keresztül a kutyán át az emberig mindenbe le tudja rakni a petét... stb.
Ergo fel sem merült senkiben hogy magyarázatot kérjen, mert nem volt rá szükség. Egyszerûen magyarázható és elfogadható ahogy van.

De ezt a fekete szmötyis káoszt nem lehet csak úgy elfogadni, ezért utólagosan kell(ett) kitalálni mindenféle nyakatekert magyarázatot, ami egyszerûen szánalmas, tekintve hogy az egyetlen magyarázat amit tudtak adni (UTÓLAG), hogy minden egyes élõlényre, és nem a különbözõ fajokra, hanem egy fajon belül az egyedekre is ilyen drasztikusan máshogy hat.
Az emberek elvárják hogy hihetõ legyen valami, de ez egy vicc.

Szóval egyáltalán nem ugyanolyan kérdések.
borkasztik 2012 okt. 13. - 08:55:20 Előzmény Diferente
(1666/2133)
Miért az Alien filmekben miért savas a szörnyek vére? Azért mert. Ott se adnak magyarázatot.

vagy miért pont polip arctámadós szerû köztes gazda kell az embriótovábbítására? Azért mert így álmodták meg. A kikelt kis szörny miért tud megnõni az is oylan nagyra ami késõbb gyilkoló állattá válik? stb stb
Ez ugyan olyan kérdések.
s ez most kiderült hogy ezt a filmet úgy akarták bemutatni, hogy mutatnak ilyen fekete anyagot aminek köze van ezeknek a lényeknek. Csak ugye attól függ milyen fajjal érintkeznek. Mikor kiszedték a csajból azt a polipot látszott rajta hogy hasonlít nagyon arra az arctámadós szörnyre is az eredeti Alien filmekbõl csak még akkor is más. Aztán az is megnõt mint a kikelt embrió az eredeti filmekbõl csak még az másmilyen stb.

MIkor megitta vagy megette azt az anyagot mutatják közelrõl hogyan bomlik fel sejtrõl sejtre még a Dns molekulát is mutatták közelrõl felbomlani és amint láthattad az nem ugyan az az fekete anyag volt amit késõbb találnak az ûrhajóban. Mert ahogy elnéztem az valami zselés izé volt :D

Az én elméletem szerint öngyilkos lett mivel tudta milyen borzalmas anyagot találtak fel /fejlesztettek ki xD :D
10/10
sidhartya 2012 okt. 12. - 21:07:59 10/10
(1665/2133)
Valamennyire magyarázza, hogy az alany személyisége és a tudatállapota (vagy a jelleme és a lelkivilága) is beleszól a változásba. Többé-kevésbé jellemzi a karaktert, hogy mi lesz belõle. Pl. a férgek kiválóan regenerálódnak (kettévágsz egy földigilisztát), vagy Shawnak apakomplexusa van és meddõ, a geológus antiszociális stb.

Sajnos viszont ez a része éppen olyan (önkényesen) kidolgozatlannak tûnik a forgatókönyvnek, mint amennyire maguk a szóbanforgó karakterek is...
2/10
Diferente 2012 okt. 12. - 18:14:30 2/10 Előzmény borkasztik
(1664/2133)
"Az a fekete anyag ami abban a fura kémcsõben volt szeritnem az a találmányuk amitõl agresszívvá válik mindenki és DNS beli változást okoz."

DNS-beli változást okoz. Ez lenne az a jól átgondolt ötlet? :)
Ez bizony máris megmagyarázza, hogy
- Holloway-nek miért jelentek meg kis kukacok a szemében a löttytõl (agresszív nem lett tõle, hanem durván fertõzés jeleit mutatta)
- Shaw méhében miért egy hatalmas csápos tintahal kezdett nõni a fertõzött Holloway-jel folytatott közösülés után
- a tervezõ miért bomlott fel sejtjeire, miután megitta a löttyöt
- a kukacokból miért lettek hófehér kobraszerû izék, amiknek savas vérrel és fejvisszanövesztõ képességgel
- Fifield miért lett szuper erõs zombie, miután arccal a trutyiba zuhant...

Ja, tényleg teljesen logikus és jól átgondolt, követhetõ és következetesen felépített koncepció.
2/10
sznúp 2012 okt. 12. - 15:09:21 2/10 Előzmény borkasztik
(1663/2133)
Ja azért írtam (?)- el, mert az elején még a kényelmes ülõ pozíciót kerestem a moziban és elsiklottam e fölött.
De köszi, így már jobban értem egy kicsit.
borkasztik 2012 okt. 12. - 07:33:07
(1662/2133)
Nem a víztõl porlad szét :) Látom nem figyeltél, hanem attól amit megiszik még elõtte.
Az a fekete anyag ami abban a fura kémcsõben volt szeritnem az a találmányuk amitõl agresszívvá válik mindenki és DNS beli változást okoz.

Mikor bemennek elsõnek abba a kamrába ott mutatják hogy a talaj tele volt olyan kis kígyószerû rovarokkal csúszómászókkal. MIkor aztán kifolyt az az anyag és érintkezett azokkal a talajban átalakultak olyan kígyókká ami rájuk is támadt.

MIkor megitatják a komával azt az fekete anyagot, megindul az átalakulás hogy olyan agresszív legyen és mivel elõtte volt nemi kapcsolata a csajjal mutatják hogy az öröklõdést is biztosítani tudják az anyagnak. Ilyen formában.
2/10
sznúp 2012 okt. 12. - 00:33:46 2/10
(1661/2133)
***SPOILERes***

Akkor most van a fekete trutyi, kukacszerû valami, ami megöli az embert, nagy kopasz kigyúrt kidobóforma ûrlények, valami cucc amit megiszik a csávó, aztán kijön a csajból egy polipszerû izé, abból egy nagy polipszerû izé lesz, ami viszont rátámad a kopasz kidobóra, akikbõl az egyik már az elején szétporlad a víztõl(?) :D Ez igen, egy körültekintõen átgondolt "sci-fi".
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 11. - 15:32:25 8/10 Előzmény Diferente
(1660/2133)
nem nem értettem mindig egyet, de nagyon sokszor egyezett a véleményem a filmrõl velük
és nem nem szokta befolyásolni a véleményem, azért írtam, hogy még jóval elötte értékeltem...
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 11. - 00:59:15
(1659/2133)
De minek? :)
Nem értelmesebb/hasznosabb egy neked tetszõ dologgal foglalkozni?
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 11. - 00:04:49 Előzmény Sz. Péter
(1658/2133)
Persze, mert próbálom megérteni, hogy mit lehet ennyit nyünnyögni egy ilyen gagyisztáni kis sci-fi-n.
Sz. Péter 2012 okt. 10. - 22:30:53
(1657/2133)
Ja, Dallas meg kapitány. Aki: megszegte a biztonsági protokollt, majd miután Kane magához tért, "menjünk ebédelni" felkiáltással megint csak lesz.rta a karantén-elõírásokat, majd hagyták meglépni a lényt, majd mikor keresni kezdik és belépnek a szobába, tárva-nyitva hagyják az ajtót (Ash zárja be kb 5 perc múlva) majd a kapitány egyedül(!) hajkurássza a lényt (amirõl tudja, hogy már hatalmasra megnõtt), stb stb.
Ezek is mind logikátlan ökörségek.
1/10
Ameliee 2012 okt. 10. - 22:22:53 1/10
(1656/2133)
***SPOILER***nagy szar***SPOILER***
BigaC 2012 okt. 10. - 22:21:51
(1655/2133)
na jó, de Kane még orvos se volt, ez meg elvileg egy biológus.
borkasztik 2012 okt. 10. - 22:13:04
(1654/2133)
Pontosan errõl van szó :) MIndkettõben az emberi kíváncsiság volt a mozgató erõ ezért nyúltak a tojásokhoz és ebben azért nyúltak a kígyóhoz.

Csak egyesek nem tudnak elszakadnia régi megszokott képektõl.