Téma: Prometheus

3/10
offtopic
szamóca67 2013 okt. 16. - 01:11:15 3/10 Előzmény Keló Scofield
(1853/2133)
Isten ments, hogy ebbõl scotttata triológiát csináljon! Az öreg mennyen csak nyugdíjba, Cameron majd csinál rendes filmet belõle!
3/10
Keló Scofield 2013 szept. 11. - 19:55:11 3/10
(1852/2133)
Persze hogy kevés, mivel ez egy trilógia elsõ része.
Egyértelmûen az Alien filmek elõzménye.
abisztriczky 2013 szept. 11. - 19:42:42
(1851/2133)
**SPOILER**
Szerintem ez a film az ALIEN-filmek elõzményét dolgozza fel, csak kevésbé színvonalasan az eredeti trilógiához (összesen 4 filmhez) képest.
6/10
MH0809 2013 szept. 11. - 18:43:06 6/10
(1850/2133)
...SPOILER...

Szóval...szeretem az ilyen típusú filmeket...de ebben nekem nem volt kerek minden.
Tök jó a gondolat,h megkeressük a "teremtõket"...de ezzel a szóval a nézõ,nem egy ilyen lényt azonosít,mint amilyet kap.
Az elsõ két perc azt sugallja,h "valami" rituálisan,feláldozza magát,h nekünk életet adjon...ehhez képest mit kapunk ettõl a fejlett,értelmes,teremtõ lénytõl?
Bambán bámul,majd leszakítja vki fejét,h azzal verjen agyon egy másikat...(itt kezdtem el röhögni)
És ekkor szembesül a nézõ az, "és most akkor ez mi" érzéssel...ezért az a temérdek,bolygóra mutató,rajzolt "meghívás"?
Hogy elvergõdjünk vhova,ahol módszeresen meghalunk?
Vagy ez volt a B terv,ha õk mégsem jutnak el hozzánk a gyilkos rakománnyal?
Gondoltam,h nem lesz könnyes ölelés és megható magyarázat...de ez akkor is...:D
Minimális magyarázat kellett volna...nekem ez így vminek a fele volt csak.
Kevés.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 11. - 01:18:34 9/10 Előzmény Razze
(1849/2133)
Spoiler!
Nem az android, David fejére gondolsz?
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 11. - 01:06:02 9/10
(1848/2133)
Ez viszont valóban logikus, ezzel viszont egyet értenék.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 11. - 01:01:29 9/10
(1847/2133)
Spoiler veszély! (ezt azoknak írom, akik már látták a filmet!)
Én érdekesnek találom ezt a film-mût, de ez arról szól, hogy pl. mi van akkor, ha egy, vagy több ember valami "extrém" céllal nekivág Földön kívülieket keresni...
Erõs Spoiler: És ha a Földön kívüliek így is néznek ki, mint a filmben, akkor is mi lehetne a vége, mondjuk, amikor kapcsolatba lépnénk eggyel, az (a lény) mire számhatja el magát...
Tovább erõs Spoiler! Egy dollármilliárdos örök életet akar tõlük, de egy ilyen lény számára az emberi "kis" civilizáció csak egy kis bolhafészek, amit hozzá hasonlók hoztak részben, talán véletlenül létre.
Szóval magyarázat egy-két paradox dologra: talán komoly köze van a homo-sapiens-nek ezekhez a lényekhez és ez egészen rendkívüli tudományos szempontból, de ahogy a Jane Doe c. filmben elhangzott: "Ha hulló csillagot lát, ne kívánjon!"... Nem minden arany ami fénylik. - Talán azért nem sértettem meg senkit (bocs, ha mégis).
6/10
offtopic
jani-wan 2013 szept. 01. - 12:02:00 6/10
(1846/2133)
Persze az alaptörténet érthetõ mindenki számára, miszerint
*** SPOILER ***
hogy keletkezett az emberiség stb...
és azt is hogy Alien elõzmény, annak ellenére hogy ezt többen tagadták
*** SPOILER vége ***

Nem is ezzel van a legnagyobb baj, hanem a részletekkel, amiket sokan említenek.
Az intelligens elme már csak olyan, hogy nem viseli el ha nem állnak össze logikusan a dolgok. És irtózik attól ha valami teljes mértékben elüt attól amit megtanult.
Ha például látom az olvadt fémet akkor tudom hogy forró, és nem fogom elhinni hogy hideg.
Azonkívül ott vannak a sztereotípiák. Például egy szõke nõrõl elhiszem hogy buta ha azt mondják, habár lehet hogy nagyon okos.
Egy tudósról is sok mindent elhisz az ember, hogy õrült, excentrikus, megalomániás, stb... De egyvalamit semmiképp nem tud hiszek el.
Hogy retardált.
Az hogy retardált tudós az egy oximoron. Önmagának mond ellent.

Tehát a baj hogy a rengeteg logikátlanságon és az elrontott karaktereken keresztül a film teljesen hiteltelenné válik a nézõ számára, pedig nagyon lényeges hogy elhiggyem azt amit látok.
Ez a film itt bukott meg.
Mr. Taifel 2013 aug. 31. - 22:58:44
(1845/2133)
Természetesen egyetértek veled több pontban. Valóban egy film akkor jó, ha legkésõbb a végén a legtöbb kérdésre választ kap az ember. Ez a fim ebbõl a szempontból igen nehezen értelmezhetõ de a lényeg úgy gondolom levehetõ. Én nem tartom magam IQ bajnoknak de butának sem, kicsit jobb mint az átlag. Mondjuk van 2 diplomám de manapság ez már nem nagy cucc. Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell hozzá szuperintelligensnek lenni, hogy megértsd a film lényegét. Én sokmindenre választ kaptam magamtól is. Mondjuk 2x kellett megnézni. Elsõ alkalommal nem értettem sokmindent de tudtam alapból is, hogy az Alien kvadrológia elõzményfilmjének a legelsõ darabját látom. Ezt nagyon fontos megértenie mindenkinek, hogy a filmtörténelem legjobb ûrsci-fi folytatását (elõzményét) nézi.

Második nekifutásra összesz****rtam magam a filmtõl. Nem mindenre kaptam választ de nyolcvan százalékára igen. Annyira nagy élmény volt, h még most is a hatása alatt vagyok. A film után órákat foglalkoztam cikkek, blogok olvasásával. Ma megnézem újra a hábéón.
6/10
offtopic
jani-wan 2013 aug. 31. - 21:47:19 6/10 Előzmény Mr. Taifel
(1844/2133)
Kár hogy az egész iromány egy utólagos, erõltetett belemagyarázásnak tûnik, ami sok dolgot igazából nem is magyaráz meg.
De ezt tegyük félre egy pillanatra, és feltételezzük maximális jóindulattal, hogy minden magyarázat tökéletesen elfogadható mindenki számára.
Így már csak egy probléma marad. Mégpedig az, hogy ha valaki azt szereti, ha csak úgy lehet megérteni valamit, ha ennyi háttér információt kell "összeszednie" hozzá, akkor az inkább könyvet olvas mint moziba megy.
Mert moziban ilyen nincs.
Aki moziba megy, az nem azért megy, hogy utána hetekig azon agyaljon (álmában is), hogy hogyan lehetne valami magyarázatot találni a láthatólag értelmetlen és teljesen érthetetlen dolgokra.
Az átlagember aki moziba megy azt akarja hogy legkésõbb a film végén megértse hogy mit is látott. Ha ez nem történik meg akkor a filmmel baj van.

Nem beszélve arról, hogy rengeteg intelligens ember még a legnagyobb jóindulattal sem tudja elfogadni a sok teljesen irracionális dolgot, amit ez a film prezentál a vetítõvásznon, akkor sem, ha akár elõtte, akár utána elolvassa ezt az erõltetett, rengeteg sebbõl vérzõ maszlagot, amit megmagyarázás címén elõadott az iromány szerzõje.

Ami meg azt a meglátásodat illeti, hogy azok közül akik "csak fikáznak", ha kicsit is tájékozódnának akkor más lenne a véleményük, már talán vették a fáradtságot, és olvasták "az irományt". Javaslom az általad belinkelt iromány alatti negatív jellegû hozzászólások elolvasását. Õk ugyanis biztosan olvasták "az irományt".
Persze nyilván van egynéhány nézõ aki "megveszi" ezt a maszlagot, de nem úgy tûnik hogy õk a többség.
És nyilván vannak azok is, akik elkezdték olvasni, de abbahagyták mikor rájöttek hogy mennyire nincs értelme ezt végigolvasni.
Egy idézet az irományból, ami egybõl az elsõ pontban található:
"... de erre jelenleg nincs válasz, és nem is volt a film célja, hogy ezt egyértelmûvé tegye."
Valóban?
Na igen. Sajnos ez nagyon sok mindenrõl elmondható ebben a filmben.
És az is elmondható, hogy rengeteg dolog van ami nagyon is egyértelmû, csak sajnos értelmetlen és irracionális.
Illetve ha már a "nagy védelmezõ" sem talált értelmes magyarázatot egybõl az elsõ pontban, akkor mi értelme van az egészet végigolvasni, azon kívül hogy elütöm az idõmet valamivel, meccsnézés közben?
Mr. Taifel 2013 aug. 29. - 13:48:29
(1843/2133)
Akik 'mostanában' kommentelik azt, h szerintük zagyva a film tele hibákkal, javaslom olvassák el a korábbi kommenteket. Ott szinte le van írva minden. Akiknek nincs kedvük végigböngészni, azokanak belinkelem a legjobb magyarázó cikket:


http://index.hu/kultur/cinematrix/2012/12/27/baromsag_a_prometheust_cikizo_40_kinzo_kerdes/


Szerintem ez egy hatalmas film korrekt történettel. Akiknak csak fikáznak vegyék a fáradságot és olvassák el a fenti cikket.
xxxxx1 2013 aug. 28. - 22:51:30
(1842/2133)
miért "kell" azt hinni, hogy csak azért csinálták ezt a filmet, mert x bõrt ...? nem lehet, hogy egyszerûen elõ-tovább gondolunk-, folytatunk egy történetet, a-nélkül, hogy "sorozat érzésünk" lenne? ...mert érdekel? ... és nem lehet, hogy ez a film "csak" egy kis epizódja egy kerekebb történetnek, és a következõekben nyer további értelmet...? én nem éreztem zavart abban, hogy a "stílusok" keveredtek, mert szerintem nem tették azt. "hihetõ" volt számomra, és nekem azok a filmek tetszenek, melyek "hihetõek" számomra. az biztos, hogy nem a "nyolcadik utas...", de tetszett... és annál jobban, azzal arányban, hogy többször megnéztem. ;)
illuminator 2013 aug. 26. - 11:50:01
(1841/2133)
Becsszó szeretem a rendezõt, de ez a film valami elképesztõ szar. Ridley Scott miatt persze eleve magasak voltak az elvárásaim a filmmel kapcs.ban, de ezt a rendezõ éppen saját magának köszönheti korábbi jól sikerült munkái miatt. Emiatt is éreztem most ekkora csalódást. Komoly filmnek nevetséges, vígjátéknak meg siralmas, de inkább utóbbi kategória. Ebbõl az alapötletbõl sokkal többet lehetett és KELLETT volna kihozni, és óriási hiba volt az ALIEN trilógiához kapcsolni. Nem vagyok sem ufó hívõ sem az idegenek általi teremtés elméletének hívõje, de ebbõl a storyból ki lehetett volna hozni valami jó kis ütõs filmet. Nagy kár érte....
stalone 2013 aug. 22. - 12:32:17
(1840/2133)
Nem kis csalódás volt ez a film. A témához teljesen dilettánsan nyúltak a forgatókönyv írók. Nincs annál nagyobb kihívás, illetve nincs annál izgalmasabb téma mint egy idegen civilizációt, egy degen bolygót bemutatni. Hiszen az emberiséget ez foglakoztatja õsidõk óta, hogy van e élet a Földön kívül is.
Erre itt ez a történet. Lehetett volna hihetetlen látványvilággal elõjönni, bemutatni egy másik civilizációt, tájakat, városokat stb. Erre mi történik? Egy sötét barlangban szaladgálnak....Na ez aztán a kreativitás.
4/10
Kulcskészítõ 2013 aug. 22. - 12:08:25 4/10
(1839/2133)
Mondjuk ki kereken; ha Ridley Scott annak idején egy ilyen koncepcióval kezdi az Alien-sorozatot, akkor tuti, hogy nem lesz belõle kultuszmozi. A látvány szép, kár, hogy ez az egyetlen pozitívum. A sztori ugyanis zagyva, láthatóan teljes tanácstalanság: mintha nem tudták volna eldönteni, min is legyen a hangsúly a történetben. Kezdenek sci-fivel, aztán lesz belõle kalandfilm, kevernek bele gy kis szerelmi szálat, aztán áttérnek horrorba, ahol kicsit még be is zombulnak közben, így bizony azt kell látnunk, hogy legalább öt különbözõ sztori kavarog értelmetlenül, amit még olyan sültbaromságokkal is meghintenek, mint például a biológus találkozása egy földönkívüli (valami kígyószerû) létformával, amivel - és nem túlzok - úgy kezd el játszani, mint szõke kislány a szomszéd macskájával... szép egyébként, hogy kissé mintha Eric von Däniken gondolatvilágát akarták volna végigvinni az égbõl jött istenekrõl, na de mindezt úgy, hogy el-vissza ugrálunk a mûfajok között, nem nagyon megy. Az átkötéseket meg olyan bénán oldották meg, hogy egy filmsuliban is csak kegyelemkettes járna a forgatókönyvíróknak, vizsgán meg tuti, hogy méretes karó. Szóval itt csak egyetlen dolog jön át vásznon a nézõ felé: hogy valami iszonyú nagy arccal álltak a saját filmjükhöz a készítõk, de nem tudom, hogy mire fel?
10/10
Tomonas-23 2013 aug. 16. - 19:52:03 10/10
(1838/2133)
Nemrég láttam a filmet,Számomra nagy élmény volt....persze ehhez az is kellett, hogy nem e tavalyi felfokozott elvárások idõszakában kezdtem el nézni, és a kivágott jelenetekkel is teljesen más értelmet nyer sok minden.

----SPOILER----

Ridley Scott film vagdosását nem tudom hova tenni, elment az esze? A tervezõ felébresztése, majd a kabinba lejátszódó jelenet megvágása hiba volt, ezek hiányában jó néhány dolog nehezen érthetõ......

----SOPILER----
3/10
szamóca67 2013 jún. 27. - 17:49:07 3/10 Előzmény borkasztik
(1837/2133)
Arra megy ki, hogy lehúzzák a nyolcadik bõrt is a kreálmányukkal rólunk. Ez a film ahogy írták is, egy látványos foscsi. Én biztos nem fizetek a sorozat következõ részéért egy fillért sem.
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 10. - 00:01:37 Előzmény Razze
(1836/2133)
Azért legyünk õszinték.
Pl az Alien legelsõ része nincs tele "baromságokkal"?
Dehogynem. :)
Aki bújt, aki nem 2013 jún. 09. - 23:37:20
(1835/2133)
Ez mekkora egy söpredék foscsi.
kirisz 2013 máj. 22. - 18:36:22
(1834/2133)
Nem vagyok nagy filmkritikus, ezért általában megtartom magamnak a véleményem. Ebben az esetben viszont muszáj kommentálnom.
Én teljesen idegenként ültem le a film elé (még az Alien részekbõl sem láttam egyet sem végig). Amikor még frissen kijött a mozikban akkor akaratlanul is beleütköztem, de eszembe sem jutott, hogy megnézzem. Végül a napokban találkoztam vele megint így rászántam az idõmet.
Semmilyen elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban (talán az Imdb 7,2-es pontozása egy cseppnyit izgatottá tett, de semmi egyéb).
Számomra az eleje volt a favorit (kb. az elsõ 30 perc), teljesen felkeltette az érdeklõdésem. Utána ahogy jött a varászlat úgy tova is szállt. Összességében hihetetlenül gyengére sikeredett, szerintem.
Látványos képi világ ... és ennyi. Minden más csapnivaló. Sokkal többet ki lehetett volna belõle hozni, hiszen az alaptörténet (alapötlet) hatalmas kaput nyit meg a fantáziában ahol aztán lehetett volna szárnyalni. Pont, ezért tetszett nekem az elsõ 30 perc, mert beindítja a nézõ fantáziáját, felizgatja.
A cselekmények beindulásával minden varázslat eltûnt. Egy hihetetlenül pontatlan, összecsapott film lett belõle. Már ott dõlt minden amikor*

(SPOILER veszély/ON)

* bemennek a "barlangba" és mindenhez hozzányúlnak, összefogdosnak. Semmi kutatás, elõvigyázatosság. Az az egy két csavar amit beletettek csak tovább rontotta az amúgy is gyengére sikeredett sztorit. Végig ott lengett bennem egy hatalmas ûr amit az elsõ felvonás hagyott és végig arra vártam, hogy végre megtöltõdjön.

OFF

Nekem olyan érzésem volt végig mintha egy C kategóriás horror/sci fi filmet néznék péntek este az egyik csatornán, felturbózott képi világgal.

Hihetetlenül sokáig lehetne részletezni a hiányosságait, hogy hol rontották el. Én akármennyire is akarnék valami pozitívumot mondani róla, a látványos effekteken kívül nem tudnék mást.

Röviden úgy írnám le, hogy egy izgalmas alapra épített trágyadomb. Megfelelõ költségvetés + kiváló alaptörténet és mégis egy hihetetlenül gyenge végeredmény, ehhez tényleg "õstehetségnek" kell lenni.