Téma: Prometheus

BigaC 2012 okt. 10. - 22:21:51
(1655/2135)
na jó, de Kane még orvos se volt, ez meg elvileg egy biológus.
borkasztik 2012 okt. 10. - 22:13:04
(1654/2135)
Pontosan errõl van szó :) MIndkettõben az emberi kíváncsiság volt a mozgató erõ ezért nyúltak a tojásokhoz és ebben azért nyúltak a kígyóhoz.

Csak egyesek nem tudnak elszakadnia régi megszokott képektõl.
Sz. Péter 2012 okt. 10. - 21:53:50
(1653/2135)
"miért simogatta meg a biológus a kígyófajzatot"?

Mert az Alien-ben Kane-nek miért kellett a tojások között mászkálnia és nézegetnie, hogy kb "Jaj de jó mi ez?"
Ugyanakkora baromság mind a kettõ.
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 21:40:39 10/10
(1652/2135)
Különösen mivel választ kapunk belõle, hogy miért hívják az Alienben Dallasnak a kapitányt. :)
2/10
Diferente 2012 okt. 10. - 21:26:07 2/10
(1651/2135)
Én támogatom a Jockey Ewing verziót! Zseniális! ;)))
2/10
Diferente 2012 okt. 10. - 21:25:12 2/10
(1650/2135)
Részemrõl kizárt, hogy az Alien-ben valójában egy biomechanikus testpáncél volt, amit a legénység a derelict-en talált.
Nézzétek meg újra a filmet, a lénynek még szája is van, ami nyitva van. Jó nagy, épp az "orra" alatt helyezkedik el és nyitva van.

Én egyértelmûen abban hiszek, hogy amikor 78-ban készítették a filmet, bizony egy több ezer éves megkövesedett tetemre gondoltak a készítõk és egyáltalán nem arra, hogy az valójában csak egy ûrruha.
Idõvel aztán jött ez az ötlet, ahogy egyre többet gondolkodtak a témán.

Olvassátok el a Wikipedia-t: http://en.wikipedia.org/wiki/Prometheus_(film)

"...Spaihts was tasked with exploring unresolved mysteries from Alien, such as the Space Jockey. He considered the mysteries of Alien to be alien in nature, and said, "all the mysteries have alien players: the exoskeleton nightmare and ... the elephantine titan that was called the 'space jockey' ... How do you make anyone care about events between creatures like this?" His solution was to link the alien mysteries to the past and future of humanity. He said: "if that story is somehow ours, and deeply enmeshed with the human story. That story changes meaning within our own life, things of such significance that we think of our own lives differently"."

Korábban se a space jockey-nak, se a xenomoph-nak köze nem volt az emberiséghez. Aztán eltelt 33 év és rágni akartak még a csonton.
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 21:02:45 10/10
(1649/2135)
Az a legfeltûnõbb az összehasonlított két képen, hogy míg valamennyi díszlet (az ülés és távcsõ is) mindkét képen pontosan ugyanakkora (!), addig a benne ülõ alakok közt hatalmas a méretkülönbség. Míg az alsó képen az eredeti Space Jockey (az Alienbõl, aki messze kiemelkedik a szék fölé a fejével) egy ormótlan óriás, addig a felsõ képen pedig (a Tervezõ a Prometheusból, aki besüllyed a székbe) ehhez képest valóságos törpe. Érdemes csak mindkettõnek megnézni a karját (a Space Jockey egy King Kong!). Közben tehát: a szék, amiben ülnek, ugyanakkora. Könnyen kisülhet, hogy nem is ugyanolyan lény.

Képzeljünk most oda pl. egy embert, az még mennyivel kisebb lenne ugyanott...
BigaC 2012 okt. 10. - 20:33:04
(1648/2135)
Giger ezt mondja róla, amikor csinálta:

The Jockey itself is regarded as a marvel of the movie; a sight unparalleled in the series in its mystery. Giger himself was humble when describing it, saying: "I modeled it myself, in clay. It was then cast in polyester. I worked particularly on the head, and I painted it. To make the pieces of skin, I put on some latex and then scrubbed it off. Then painted some more. If we had more days, we could have made it better — but I think for the film it's okay."

itt is fejet emeleget, nem sisakot...

Ezt Scott:

"I wanted a fossil, almost, one which you’d have a hard time deciding where he leaves off and the chair, on which he died, begins."

Fosszíliát mond, azt meg inkább megkövesedett élõ dologra mondják...

De végülis mindegy, Giger alkotásairól úgyse nagyon lehet megállapítani, hol kezdõdik az élõ, és hol folytatódik a gép. Pont ez volt az egyik varázsa :)
BigaC 2012 okt. 10. - 20:26:20
(1647/2135)
ez eddig a legdurvább elmélet, miszerint a mérnökök idõutazók és bármelyik múltba vissza tudtak térni. :)
a hajó alatt nagy gyorsító van, a lötyi pedig fekete anyag. így amikor a Földre mentek volna, valójában megint a Föld múltjába mentek volna vissza, hogy meg se legyen teremtve... vagy valamit nem jól értettem :)

http://www.youtube.com/watch?v=u94wR0NfewE&feature=related
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 20:18:14 10/10
(1646/2135)
Az Alien scriptben nyilván azért emlegetik így, mivel (ránézésre) azt hiszik a szereplõk, hogy az (nincs lehetõség jobban megvizsgálniuk, és egyikük sem szakértõ). A Prometheusban is azt hiszik róla elõször, hogy koponya (a párbeszédben "exoskeleton"), csak akkor jönnek rá, hogy sisak, mikor megröntgenezik és szétfûrészelik, majd kibukkan a benne lévõ fej.

Igen, ember is bemászhatott oda, viszont mivel olyan nagyon sokkal nagyobb méret, ezért akkor mindjárt hárman-négyen lehetnek. Meg hát persze vissza kellett volna repülniük hozzá egy-két ezer évet.
BigaC 2012 okt. 10. - 20:08:22
(1645/2135)
most olvasom, hogy arra a kérdésre, hogy miért simogatta meg a biológus a kígyófajzatot, egy FAQ azt a választ adta, mert füvet szívtak a sisakon belülrõl. tényleg rémlik ez rész. nekem mint egykori szmókernek, eszembe se jutna egy ilyen szívni, ekkora marhaságot :) nem elég parás a helyzet, még be is szívnak :D
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 20:01:04 10/10
(1644/2135)
Nem tudom, nekem az összes képen úgy tûnik, hogy a szemek körüli bõrfelület mélyebben (tehát alatta) van a kerek lyuknál, amibõl kinéz. Ezért bennem kétségkívül sisakszerû benyomást kelt külön magyarázat nélkül is. (A korábbi képen pedig - amit szintén te linkeltél be és az Alien film elõtt készült egy évvel - látszik is, ahogyan a csõ a hátukon lévõ tartályba megy be.) De hát persze nem a realista stílusban fogant egyik sem, így nehéz eldönteni, valójában mit ábrázol - akármelyik magyarázat helytálló lehet.
BigaC 2012 okt. 10. - 19:47:45
(1643/2135)
akkor lenne csak igazán WTF :D
BigaC 2012 okt. 10. - 19:43:20
(1642/2135)
ezzel vitatkoznék, a korábbi Giger képeken (az SJ eredetije is a Necronomicon-ból való) egy biomechanoid lény van, akinek ilyen a feje, és az Alien script-ben is megkövült csontvázról beszélnek koponyástul. a második képen is inkább csont, mint sisak.

http://4.bp.blogspot.com/-YnzCp9zEYxI/T4UeMXhrHzI/AAAAAAAACuo/a4suOBSidQY/s1600/hr_giger_necronom_vdetail.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-MF_rz1wphuA/T4cSQdYZe9I/AAAAAAAACyg/8oJ3bFHZ4nc/s1600/Spacejockeyhead34.jpg

a Prometheusban pedig látható, hogy a sisak ráhúzódik a mérnökre, a "bordák" rácsukódnak, és még a kezére is valami mesterséges dolog kerül. tehát akár egy ember is bemászhatott oda.
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 19:12:58 10/10
(1641/2135)
Erre a mondatodra hoztam ellenpéldaként:

"A probléma az, hogy ezek után elõállni egy teljesen más alien eredettel igencsak inkorrekt dolog."

Arra utaltam vele, hogy az alienek eredetérõl itt egyáltalán szó sem volt.
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 19:08:17 10/10 Előzmény BigaC
(1640/2135)
Szerintem a székben Jockey Ewing van. :)
7/10
offtopic
Rahar 2012 okt. 10. - 19:06:57 7/10 Előzmény sidhartya
(1639/2135)
"Szerintem az AVP filmeket és a rájuk épült egyéb rajongói képzeletcsapongást soha senki nem is vette egyetlen pillanatig komolyan (és a legkevésbé éppen Ridley Scott - mondjuk Andersonról nem is beszélve), ugyanakkor nem szükséges mégsem aggódni, hiszen mindenkinek bõven elég szabad tere marad rá, hogy elhelyezze akármelyik alkotást a saját univerzumában. Én úgy látom, hogy nincs ütközés közöttük."
Ha nem magánnyomtatásban megjelent könyvek címében és tartalmában szerepel az alien vagy az avp, akkor az nem képzeletcsapongás, hanem tény. Valamint én egyáltalán nem vagyok rajongó és sci-fi-hez mérten komolyan is vettem. Azzal tisztában vagyok, hogy ez téged vagy az általad magasztalt rendezõket nem érdekli, mert úgy is mindig azt csinálnak amit akarnak vagy amire a finanszírozótól engedélyt kapnak.

"Például azt (legalábbis egyelõre) egyáltalán nem állítja sehol senki sem (igen, még a Prometheus sem - bár a BD/DVD-hez nem volt szerencsém, így lehet, hogy ott megvilágítják), hogy a xenomorphokat a dzsokik hozták volna létre - éppúgy elképzelhetõ, hogy begyûjtötték õket régen valamelyik bolygóról, vagy tetszõleges egyéb megoldás."
Ezt én sem állítottam, akkor meg miért írtad nekem. Sõt a gondolatmeneteddel teljes mértékben egyetértek.
10/10
sidhartya 2012 okt. 10. - 19:04:11 10/10 Előzmény Diferente
(1638/2135)
Hát azért az elég furcsa lenne, hogyha Shaw (az apró termetû) a két rész között megnõne négyméteres magasságúra. :)

Viszont annyi Giger festményébõl látszik, hogy az ormányos fejforma a legkorábbi tervekben is sisak volt és nem fej (bár az nem derül ki, milyen humanoid volt pont alatta). Ott van belinkelve lentebb (a három szkafanderes dzsoki a három húsvéti záptojással, kettõ fertõzött), rajta pedig ott az évszám: 1978 (pontosabban: "HR Giger 78").

Azonkívül mivel Scott már sok riportban elmondta, hogy az LV-426-on lévõ Derelict (a megkövült és eredeti Space Jockey-val a székben és a tojásrakománnyal) szintén kb. kétezer éves (plusz/mínusz egy pár száz év), ezeket a nyilatkozatait is nehéz lenne visszavonni utólag. (Idõutazásról - legalábbis eddig - nem volt szó.)

Így szerintem nem kell aggódni...
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 10. - 17:49:12
(1637/2135)
Az Alien elsõ részét én sem röhögtem végig, csak a fejem fogtam, hogy kétezerszázakárhányban tényleg ilyen ostobák az emberek, pláne akikre ûrhajókat bíznak?! :)
BigaC 2012 okt. 10. - 17:14:59
(1636/2135)
még annyi reményem maradt, hogy ezek a mérnökök valóban nem azok, akik az Alien-ben vannak. talán azok egy a mérnököknél is feljebb álló lények (az igazi Teremtõk), akiket a mérnökök csak utánoznak. olyan ruhát, sisakot csinálnak maguknak, mint amilyenek az SJ faj egyedei. ezzel még a méretbeli difit is el lehetne simitani. mert amúgy rohadtul semmi értelme egy ilyen tapír sisaknak, se összecsukódó bordáknak - biztonsági övnek van, vagy miaszar?
ha a legrosszabb valósul meg, és tényleg Shaw vagy akárki lesz ott a székben, az nemcsak az SJ mítoszának a lerombolása, hanem Scott öntökönszúrása.