Téma: Prometheus

10/10
Palex 2012 jún. 11. - 11:47:49 10/10
(673/2133)
SPOILER!!!

Na de, ha be volt zárkózva, akkor miért kellett hibernálnia magát? Ott már nem volt bent semmi más ugye.
És mire számított, ki fogja felébreszteni? Mert a társai csak odaértek volna 2000 év alatt...
10/10
Palex 2012 jún. 11. - 11:45:47 10/10
(672/2133)
SPOILER.

Ez mondjuk igaz, mert a neve is LV-223, míg LV427 volt talán a másik bolygó.
Mondjuk az ûrhajó típusa megegyezett, ha nem is tök ugyanaz volt.
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 11. - 11:42:44 1/10
(671/2133)
Spoiler!!!!!!!!!lehibernálta magát, gondolom azok elöl akik kiirtották a legénységet. Magától hogy kelt volna fel??
5/10
Denevér333 2012 jún. 11. - 11:39:11 5/10
(670/2133)
Szóval ha nem csak néznél hanem látnál is akkor tudnád, hogy ez a bolygó nem az Alienbe lévõ bolygó. Mondják is utalnak is rá és a bolygó kialakítása sem olyan. Az meg már csak hab a tortán, hogy ez nem is bolygó hanem hold.
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 11. - 11:38:44 1/10
(669/2133)
Spoiler!!!

Értsétek már meg hogy ez nem az az ûrhajó!!!!!
10/10
Palex 2012 jún. 11. - 11:28:51 10/10
(668/2133)
Ja igen!

SPOILER!!!!

Azt mondjuk nem értettem, hogy miért aludt a "teremtõ" 2000 évig, ha csak úgy simán felkelt, és el tudott indulni az ûrhajóval.
De lehet erre is lesz késõbb válasz.

SPOILER OFF
10/10
Palex 2012 jún. 11. - 11:26:14 10/10
(667/2133)
Lehet velem van a baj, de ez a film simán elmegy elõzménynek is.

SPOILER!!!

- Megtudtuk, hogy az ormányos forma igazából csak egy szkafander
- Megtudtuk, miért volt ott a lezuhant U alakú hajó
- Ott volt az arcmászó nagyméretû változata, aminek még a formája is majdnem azonos volt, aki elkapta a "teremtõt" a film végén.
- Kikelt belõle a majdnem "végleges" Alien
Mégis, mi kell még? Azt meg ugye tudjuk (ugye tudjuk:D), hogy a herék képesek magukat királynõvé "átalakítani", aki így szépen bebattyog az ûrhajóba, lerakta a tojásait, és vár.

Persze az még kérdés, hogy az U alakú hajó vezetõ ülésében, hogy lesz egy szétnyílt mellkasú Space Jockey, mert ugye kiszállt onnan, és átment a mentõkabinba, ahol utolérte a végzete. Erre lehet, hogy választ kapunk a folytatásból.
Amúgy valóban kérdés, hogy ha már ezt az expedíciót tudta a Weyland társaság, akkor késõbb miért küldtek oda telepeseket komolyabb felderítés nélkül?
Az ilyen apróbb hibák azért szerintem beleférnek, lévén nehéz úgy elõzményt kreálni, ha eredetileg nem volt megtervezve.

SPIOLER OFF!!!

Az IMAX 3D-t meg felesleges szidni, mert dob a film élvezeti értékén. Ennyi, nem több.
A film ettõl még nem lesz rosszabb, vagy jobb. Szerintem megéri úgy megnézni, nekem sikerült IMAX-ba jegyet szereznem, és nem az elsõ sorok szélére :) Ahol egyébként nem értem, ki képes egy mozit végigülni...?
A szinkronért kár volt, de majd megnézem angolul is pár hónap múlva letöltve :)
7/10
krampampuli 2012 jún. 11. - 11:25:26 7/10
(666/2133)
Szerintem a 7.5 átlagban most korrekt. Kb. ilyen valóban.
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 11:23:29 10/10
(665/2133)
Az Annunakik értelmezése már nem rejtély az Asszirológiában, persze ehhez ismerni kell a folyamközi urbánus élet kialakulását stb. Míg érdekfeszítõek "bizonyos" Danikenes felvetések, addig az Annunaki teremtés értelmezés már tisztázott a tudományban és bármennyire is szomorú, nincs köze a földönkívüliekhez.
metalos1 2012 jún. 11. - 11:23:00
(664/2133)
Az igaz. De sok ember letöltötte, pl. az orosz vagy angol nyelvû kamerás felvételt nulla nyelvtudással és csak a látott képek alapján akarja megmagyarázni, hogy egy rakás sz*r a film és úgy kommentel, hogy nem érti a filmet, csak saját magát fosztja meg attól, hogy jó élményben legyen része.
9/10
Mr.T. 2012 jún. 11. - 11:08:12 9/10
(663/2133)
ez egy magyarázat a filmre, a teremtõkre, az elsõ jelenetre:

http://www.prometheus-movie.com/community/forums/topic/7436
Az õsi perzsa mítológiához köti a történetet. Érdekes.
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 10:20:01 10/10
(662/2133)
Igen, benne volt, hogy nagy film legyen. Ez így van.
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 10:19:14 10/10
(661/2133)
SPOILERES

"az embert pofátlanul kételyek közt hagyja", hogy ezek a mai filmesek, mikre nem vetemednek, hihetetlen.

Bezzeg a regi szep idokben, amikor meg mindent a szankba ragtak.”

A szájbarágás megint véglet. Megismétlem: Nem tudjuk kik a Space Jockey-k, honnan jöttek, mit mûveltek a kezdetektõl az õsi kultúrákig az emberrel, nem tudjuk mi történt velük a hajójukon, nem tudjuk miért dühösek, miért akartak kiirtani, miért nem irtottak ki eddig is stb.

”A kampanyrol meg annyit hadd mondjak, hogy ahhoz aztan Ridley Scottnak kurvara semmi koze. A film megy a sales agenthez, onnan a distributorhoz, ez az olyat hogy "filozofikus" Ok aggatjak ra. A filmet kell nezni, ha azzal van bajod, azt huzd le. En nem ereztem ki a rendezesbol egyszer sem, hogy RS azt mondta a szinesznek, hogy ha lehet, most filozofikusan nezz a kameraba. RS-nak meg semmi koze a marketinghez.”

Scott annak a három rendezõnek az egyike, akikre nem érvényes a final cut. Õ egy legenda és nagy neve van a szakmában, ezért kétlem, hogy nincs beleszólása a filmrõl kialakult képhez. A kritikusok általában 1-2 ingyen jegyért és pár filmes bögréért gondolkodás nélkül leírják a felülrõl kapott szövegeket, de nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy két dolognak látszott ez a film, annak ellenére, hogy milyen kamu kiszivárogtatásokról lehetett hallani:
- Filozófikus sci-finek és (valamilyen formában) Alien elõzménynek. Mindenki azt gondolta a trailerbõl, hogy most valami frappáns elképzelést hallunk a szerintem teljesen irreális paleoasztonautikára, illetve a trailerben látott space jockey ûrhajó az egyenlõ az Alien 1-ben látottal. Miért mutatták a trailerben az Alien dombormûvét és miért mondja David: Minden dolog kicsiként kezdi ha ezzel nem az Alienre akarnak utalni. Mindenki úgy érezte ez az lesz, aminek várja, különben ne annak sugallják, de engem nem is ez zavart ebben.


”OFF Amugy ugyanaz tortenik, mint anno a Star Wars elozmenyekkel, Lucas olyat akart alkotni, amire az emberek nem szamitotottak. Meg is kapta a magaet, szet is szedtek a filmet. Persze, hogy nem volt annyira letisztult, mint az elso szeria, de az senkinek nem tunt fel, hogy ez azert van, mert 20 evvel kesobb, az hogy fiu megy, lezerkard, nyer, mar nem eleg. Nem tul sokan fogtak fel mennyire zsenialis a politikai hatter es a karakter fejlodese (bukasa) kozotti parhuzam.”

Engem sokakkal ellentétben az SW prequel nem zavar, sõt. Bár bevallom annakidején nem ilyennek képzeltem el Anakin elõéletét, Lucas se, de megbarátkoztam vele. Lucas árulását a Clone Wars agyrém sorozataira értettem. Sky srác és hasonlók.

”A film nem a teremtesrol szolt, hanem az ember kapcsolatarol a teremtessel. A film nem arrol szolt, hogy hogyan lettunk teremtve, hanem arrol, hogy EGYALTALAN MIERT KERDEZZUK EZT A KERDEST? Azt mondod, nem a jo kerdeseket tette fel a film. Tevedes. A film kerdese ilyen szempontbol tokeletes. De megint osszekevered a szereplok dialogjat a film mondanivalojaval/kerdesevel. A film kerdesei nem azonosak a foszereploevel, es nem is kell. A film hatralep, es a foszereplovel foglalkozik, nem pedig a kerdeseivel.”

Találtak egy csillagtérképet és feltételezik, hogy földönkívüliekhez van köze, mivel a csillagokat az emberek akkor nem láthatták. Miért gondoljam ebbõl azt, hogy itt a teremtés a kérdés? Daniken pl tanítóknak hívta sokáig az idegeneket.

”Ezert kezdodik a film, ahogy kezdodik. Ezert foglalkozik a hittel. Es folyamatosan azt kerdezi: van ertelme? Vezet valahova? Erdemes hinned abban, hogy VALAHOL vannak valaszok? Es a valasz egyertelmuen NEM, valaszokat keresni tulajdonkeppen celtalan. Es o megis hisz, es nem adja fel. Mert ez az emberi termeszet. Igy lettunk teremtve, de nem szandekosan. Veletlenul szuletett velunk kivancsisag, mint ahogy olyan sokmindenre nincs igazi valasz. Es ez vezerel minket, ez ad hitet. Ha TUDNANK, hogy valaszok vannak, akkor hitre nem lenne semmi szukseg.”

A hit semmire nem ad választ. A film karakterei a bajt keresték, nem a teremtésüket, mivel egy tudós ember pontosan tudja, hogyan alakult ki az élet a földön és azt megfelelõen átlátja, hogy a föld és az élet történetében milyen szakasz és milyen következmény az emberi faj. Mondod, hogy így lettünk teremtve, nem szándékosan. Épp az a gond, hogy ez nincs megválaszolva. Nem értjük a motivációikat, ezért erre nem lehet felépíteni érveléseket. Az igény mindenkiben megvan, mindenki keresi a válaszokat, ez a normális, de ez még kevés. Ebben a filmben is kerestük a válaszokat, amik nem voltak, de nem azért !!!!!mert nincs, hanem azért mert nem tudják a készítõk, ez a gond.


”Amikor az "eloember" valasz helyett szettepi a robotot, en lehidaltam. Annyira osszeallt az egesz film abban a jelenetben. Annyira meg voltak gyozodve, hogy ha kerdezel, akkor valaszt kapsz, hogy a lehetosege sem merult fel bennuk, hogy csak mert visszajutsz a forrasodhoz, az mar kozel sem biztos, hogy hajlando valaszokkal szolgalni. Egesz vegig elhitettek velunk, hogy ez lesz a vegkimenet, hogy megertjuk, mi vezetett mindehez. Es aztan rajottunk, hogy nincsenek valaszok. Mert a kerdes nem az volt, hogy honnan jottunk, hanem hogy van-e valasz egyaltalan.”

Ha keresel találsz. Éppen ha eljutsz annyi viszontagság után a forráshoz, akkor értesz meg mindent. Nem tudjuk ott miért reagált így a Space Jockey, ezt az elképzelést már te vagy mások húzták rá. Azt is mondták, hogy talán õ is fertõzött és ezért agresszív, vagy attól tartott, hogy azok a támadók lehetünk, akik a holografikus emlékekben is támadtak, de nincs tisztázva, ahogy az se, hogy miért akartak a földre menni. Mondják, hogy kiirtani az embert, de ezt honnan veszik és miért is tennék? Miért nem tették eddig? Egyszerûen arról van szó, hogy megpróbálod kitalálsz ráhúzni a storyra egy értelmezési sablont, mert érzed, hogy sántít, ezzel csak az a gond, hogy 1-2 infóval az egész borulna. Ezeket az infókat nélkülözte a film.

”-Engem miert teremtettetek? -Mert tudtunk... -El tudod kepzelni, milyen csalodas lenne, ha a Te kerdesedre ezt a valaszt kapnad? -Szerencse, hogy keptelen vagy csalodni.”

Az említett felvetést, miszerint mi lenne ha megtudnánk, hogy a teremtésre az a válasz, hogy képesek voltak rá, a film karaktereinek felvetése, nem a válasz. Valamiért átadták a csillagokról a tudást, mivel maguktól nem jönnek rá ilyenre az eszközök nélküli õsemberek. Valamiért minden kultúrában (szerintük, szerintem nem) tisztelték és emlékeztek ezekre a lényekre. A kitenyésztett férgeidnek átadnál ilyen szintû tudást? Rengeteg kérdés és 0 válasz és nem a szájbarágás a gond, hanem az, hogy a film készítõinek vagy nem állt szándékában a normális konklúzió vagy õk maguk se tudták mit lehetne ebbõl kiépíteni, ezt éreztem a Lostnál is.
Mint írtam ettõl még élvezhetõ film, de nekem rém gyenge az a filozófiainak tûnõ erõlködés amit erre megpróbálsz ráhúzni, mert ez nem filozófia. Nagyon hosszan kilehetne fejteni, miért nem az, de erre itt nincs lehetõség és egyébként sincs értelme. Ez a film sose vállalkozott ilyenekre, csak kellett valami nesze semmi fogd meg jó, hogy az intellektuális nézõket is behúzzák a moziba. A prometheus jó nyári film, de annak jó és nem többnek.
micra 2012 jún. 11. - 10:01:06
(660/2133)
Hm. Lehet hogy igaz. "blockbuster nyári ûrhorror"- alapján tényleg lehet pontozni.
Én azért haragszom, mert egy ilyen drága (gondolom drága volt) látványos filmet minimális odafigyeléssel akár tényleg "kultuszfilmé" lehetett volna varázsolni, és ez fáj. Így elb*szni MÛVÉSZET.

Rosszindulat nélkül javaslom mindenkinek, hogy "nyári ûrhorror" elvárással üljön be mert úgy lehet, hogy én is élveztem volna...
10/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 09:39:46 10/10
(659/2133)
A pontozásnál azt nézem, hogy a film a funkciója szerint elérte e a maximális hatást. Vannak olyan filmek amikre csak beülsz és megnézed és annak tökéletes ami, még akkoris ha több is lehetett volna. Ha tehát van egy vígjáték, ami bár tré hulladék a filmtörténet magaslataihoz mérve, de hülyére röhögöm rajta magam, mert éppen olyanom volt, akkor teljesítette a funkcióját. Kicsit Puzséres ez a hozzáállás. A Prometheus gyorséttermi instant megoldás, de annak jó és ezért nem nekem kell szégyenkeznem, ahogy azért se mert intellektuálisan többet várok el tõle. Vagyis lehet tökéletes egy film anélkül, hogy az un. "tökéletesség" szintjét elérné. A mai filmeket úgy nézem, hogy a funkcióját teljesítette e 100%-osan és ha a prometheus a "létfeszegetõ filozófiai sci-fi"-vel ellentétben "blockbuster nyári ûrhorror" akkor annak mûködött és ha nem az elõzõt várom el tõle, akkor lehet 10/10. A hatalmas filmekre is így tekintek, de azok értelmi - érzelmi szinten érik el a maximumot, meg az mûvészet stb, az egy más terület, azt más viszonylatban kell (nézni)pontozni.
Kicsit olyan ez, mintha a sivatagban találnál egy pohár vizet, semmi extra de a sivatagi kontextusban minden. De ha ebbe a vízbe találok egy döglött férget, az mindennél jobban zavar. Manapság ezt nézem a filmekben. Irritálnak a degenerált identitást generáló karakterek, pl amit a Brave-hez is írtam és ezek alapján szûröm a filmeket. Emellett reménykedek, hogy valahol, valahogyan (dvd,folytatás) értelmes összefüggésbe kerül a film és a logikai hibáktól eltekintve a minõségén azért látszik, hogy sok munka van benne.
micra 2012 jún. 11. - 09:31:34
(658/2133)
Nem értettük. Hát nem volt benne értelem.

***SPOILER***
1."téged szeretlek a legjobban, a legnagyszerûbb nõ vagy a világon"-"de nem lehet gyerekem-"- bla-bla...itt persze már a hülye is tudja, "-de bizony lesz kis alien-ed"...hát ilyen romantikus gyomorkiforgató tiniszart beleszõni nagyon lejárt.
2.A csajt szinte kettévágják a mûtét során de 5 perc múlva már olimpikonokat felülmúlóan teljesít, "menti meg a világot"..
3. Meg amikor elégetteti magát a csávó, mert annyira önfeláldozó...jaj- hát már minden bele kell rakni egy filme, ugye?
4.vagy amikor beszélget a 60cm-es kis szörnyel, hogy milyen aranyos. Hát tudom, hogy sci-fi de kurva nehéz volt beleélni magam.
5. manapság a munkahelyen még fingani sem lehet a fõnök engedélye nélül, itt meg átutazzák az univerzumot és mindenki azt csinál amit akar gondolok itt arra, hogy leveszik a szkafandert mert, õ úgy gondolja, hogy nem veszélyes, a másik nem csinálja tovább mert õ geológus..., meg az egyik embert kinyírja egy 60cm valami, a másik aki eltûnt, megjelenik és kérdés nélkül nyitják neki az ûrhajó ajtaját, hogy elkezdhesse írtani a legénységet....
6. a fõszereplõnek természetesen mint minden filmben meghaltak a családtagjai vagy kurvára tragikus dolgok történtek vele. MINT MINDEN FILMBEN.

Ami engem meglepett, hogy a port.hu kritikájában ezeket elbagatelizálja valami apró logikai hibákat emleget, vagy valami ilyesmi, közben az egész film lelke sérül és az ember nem tudja beleélni magát...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 11. - 09:15:46 8/10
(657/2133)
szerintem meg csak nem értettétek a filmet, és már lesz*rozzátok...
a színészi alakítások pedig jók voltak..fõleg Fassbenderé meg Theroné
micra 2012 jún. 11. - 09:12:22
(656/2133)
Hát sok év után (tegnap elmentem és megnéztem a filmet a barátaimmal, és) most megérett bennem a gondolat, hogy regisztráljam magam.

A filmrõl a következõ szavak jutnak eszembe: fostalicska, borzasztó rossz,megaszar.

Most azért írok, mert a Port.hu 10-bõl 8 pontot adott a filmre. Szerintem itt valami gubanc lehet, mert nem tudom elképzelni, hogy valaki aki látta egyáltalán pontot adna a filmnek...4en néztük, de teljesen egyértelmûen mindenki nagy csalódással jött ki...

Az egész film nem szól semmirõl, nem történik semmi, pocsék színészi alakítások, egyetlen valamire használható új gondolat vagy jelenet sincs a filmben. A nevetségesség és az elcsépelt közhelyek tömkelege.

Nem a 2 ezer forint fáj, hanem az idõ, amit az életembõl ellopott...

És 8 Pont?! Tisztelt Port.hu. A kedves kritikusukat kérdezzék már meg, hogy látta-e a filmet!
8/10
kukulec 2012 jún. 11. - 08:28:15 8/10
(655/2133)
scott nem mondta egyszer sem, hogy most kaptok egy alien filmet. arról volt szó, hogy abban a világban egy ripley elõtti történet lesz, ami szép lassan megvilágítja a szörny születését. ha az elsõ részben mindent ellõttek volna, akkor mi lenne késõbb? illetve ki örült volna annak, ha van egy 3 órásra nyújtott film, ami viszont tényleg felszínes és alig válaszol meg valamit?
10/10
lv 426 2012 jún. 11. - 08:22:44 10/10
(654/2133)
Te neked tényleg igazad van. A másik véleménye nem számít, akkor ezen a logikán tovább haladva a tied se! Tehet minek is írsz a forumra?