Téma: Prometheus

5/10
Denevér333 2012 jún. 10. - 18:53:46 5/10
(613/2133)
Amúgy ami a borzongást illeti mivel nem volt kiért izgulnunk és ismertek voltak ki mennyire marad meg a végére, ezért nem adta azt a nyomasztó bizonytalan érzést mint az Alien! A másik, hogy az Alien szûk helyen játszódik sokszor csak egy lángszóró fénye mellett ezért sokkal félelmetesebb volt. A terek túl nagyok voltak a térképezõ lebegõ gép meg egy nagy faszság volt hisz mindent fel tárt még minimálisabbra csökkentve a feszültséget.
De amúgy a kérdések amire az ember megmaradt ugyan úgy tovább élnek.

Tehát még mindig nem tudjuk kik a SJ van róla némi infó hogy esetleg ûrbeli biokémikusok,de ez a száll itt megáll aztán nem tudjuk az alienek eredetét vagy is itt is elindítottak egy szálat, de hogy ez az lesz.
s persze jöttek az új kérdések. Kinek dolgozott David? Mi történt a többi ûrhajóssal? Mi lesz az Aliennel? Le ül malmozni?
Ha ez az LV 223 akkor az LV 426 is ehhez a rendszerhez tatoztak?
Kíváncsi lennék hogy pl a megtett út ami a föld és az LV 223 közt van megegyezik a föld LV 426 közti távolsággal?
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 18:41:10 8/10
(612/2133)
*érted

kicsit olvass már utána mirõl szól a film
matany001 2012 jún. 10. - 18:37:21
(611/2133)
Az imént néztem meg a filmet és eléggé vegyes érzelmek kavarognak bennem. Van olyan amire számítottam és van olyan amit teljesen másként képzeltem volna el. Nem is tudom de valamiért nem tudott magával ragadni, pedig a látvány a helyén van. Igaz, hogy ez nem Alien elõzmény film de viszont ebbe a bizonyos kitalált világban játszódik mint az Alien filmek persze jóval korábban. Itt valahol inkább a hitet éreztem, hogy feszengették illetve az alapvetõ kérdéseket: kik vagyunk és honnan származunk avagy jöttünk? A szereplõk játéka eléggé halványnak bizonyult szerintem. Két központi szereplõkkel igaz nem volt gond. Hiányzik nekem valami a filmbõl sajnos... valamit másként is lehetett volna csinálni. 6.5/10
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 18:31:36 8/10
(610/2133)
de nem réted hogy nem kötötték össze ezt sehogyse az Aliennel???? miben lett ez összekötve az Aliennel? :DD
6/10
LawAbidingCitizen 2012 jún. 10. - 18:25:19 6/10
(609/2133)
////SPOILER////
Többet vártam a filmtõl... elõször is a párbeszédek 45-50%-a az Alien, illetve az Aliens vs Predator filmekbõl van... csak helyenként más szóhasználattal, és ez a jelenetekre is igaz... Akkor ott van még Weyland... " Building better worlds " ha ez egy Alien film lenne nem lenne gond de így... Ha ezektõl eltekintünk nem egy rossz film fõleg azok számára akik nem látták a fentebb említett filmeket. 10/6-7 még gondolkozom rajta.
5/10
Denevér333 2012 jún. 10. - 18:23:41 5/10
(608/2133)
Nos akkor hogy pontos legyen bár a fejemben 33 év volt ami nem volt hülyeség mert a film nagy része 2093-ban játszódik azonban film kezdõ jelenetei tehát mikor a felfedezést teszik ez pedig 2089.
De amúgy a két film tényleg egy 30-33 év idõkülönbséggel rendelkezik.
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 18:06:30 10/10
(607/2133)
Oké, persze, így már értem. Ezt inkább csak egy kis ironiával írtam.:)
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 17:47:59 10/10
(606/2133)
Nem ugyan az a roncs és nem ugyanaz a bolygó! Ezen már túl kéne lendülni és fel kéne fogni!
8/10
jmisi31 2012 jún. 10. - 17:43:01 8/10
(605/2133)
Nos... tegnap már kifejtettem pár dolgot a filmrõl és az azt körülölelõ misztériumról.
Tegnap nem voltam elég objektív, mert én elõzményre számítottam... de miután ma belenéztem az Alien 2 rendezõi változatába, rájöttem a nagy hibára. Az elején Nute(kislány) apja ugyanazt(ismétlem ugyanazt) az ûrhajót találja meg, ami a Prometheus által lezuhant!!! Nézzetek utána nyugodtan, mert még a környék is egyezik!!! Most akkor 30 év alatt változott a bolygó száma, vagy az írók voltak ennyire tájékozatlanok! Másik, a Prometheus végén a SJ arcára ragadó óriás "polip" megegyezik a az Alien 1-ben megismert apróságokkal, de... hogy lett az olyan kicsi 30 év alatt??? Vagy most akkor ez mi???
Mint sci-fi, a film nagyon jó 10/8, de mivel összekötötték az Aliennel... jobb esetben 10/2!!! A logikai összefüggésekre jobban kellett volna figyelni, és eldönteni, hogy merre viszik a törénetet.
10/10
fenrir 2012 jún. 10. - 17:33:26 10/10
(604/2133)
semmi "összenyomás" nem történt a filmben. a gép elgázosította a frissen kioperált jószágot, mint láthattuk sikertelenül.
4/10
Harry_Angel 2012 jún. 10. - 17:32:34 4/10
(603/2133)
SPOILERES, ÉS KÜLÖNBEN IS TÚL HOSSZÚ ÍRÁS!


Képzelt beszélgetés a rendezõ, Ridley Scott (S) és a forgatókönyvíró , Damon Lindelof (L) között a Prometheus forgatókönyvének végsõ változatáról:


S: Na Damon, készen van a script?
L: Hát persze, és kurvára felülmúltam önmagamat! Ez nagyot fog szólni, én mondom!
S: Nagyobbat, mint a Cowboyok és ûrlények?
L: Ha-ha, baromi vicces! Te is tudod, hogy én csak egy voltam az ezer író között.
S: Oké, csak ugrattalak. Remélem is, hogy jó lett! A Robin Hood óta néhányan úgy néznek rám, mint a leprásra.
L: De nem hozott az egy valag pénzt?
S: Hát jah, nemzetközileg kb. annyit fialt amennyibe került, de a kibaszott amcsik inkább arra a fos Vasember 2-re ültek be századszor. Hálátlan köcsögök! Pont, mint a Filmakadémia! Pedig direkte Gladiátorosra vettem a figurát, sõt még a gladiátort is megszereztem hozzá. Nem értem, de tényleg. Lehet, belõlem hiányzik már valami?
L: Dehogyis, mind hülye seggfejek! Nem értették meg a te zsenidet.
S: Igazad lehet, de azért bosszantó. Olyan szépen nyitva hagytam a befejezést a folytatásnak.
L: Ez van, most viszont majd megmutatjuk nekik, hol lakik az atyaúristen!
S: Hehe, szó szerint. De ha már szóba került, gondban vagyok a befejezést illetõen.
L: Már mér? Azért mert megint nyitott és lehet, hogy most se tudod lezárni, amit elkezdtél?
S: Egy picit azért is, de most másról van szó. Alienesebb kell.
L: Szerintem úgy jó, ahogy van. Olyan gyönyörû, ahogy a nõ elrepül a teremtõk nyomába és utal egy szépet az Alienre.
S: Igen-igen, de a stúdió baszogat, hogy ez nem elég. Esküszöm, rosszabbak, mint a filmben Weyland! Konkrétan akarnak egy alient a végére, hogy az legyen az utolsó képsor.
L: Még mindig nem fogták fel, hogy ez nem Alien-film?
S: De, többé-kevésbé. De tudod milyenek, el is akarják adni, és úgy könnyebb, ha dobunk pár csontot a régi filmem rajongóinak.
L: Rendben van, megírom, de nem tetszik ez nekem. Épp te mondtad, hogy csökkentsük minimálisra az alienes dolgokat! Így is benne maradt egy csomó utalás, amik miatt azt hiszik majd, hogy ugyanazon a bolygón járunk, pedig nem is.
S: Pedig de. Ez ugyanaz a bolygó, csak még nem úgy hívják.
L: Mi van???
S: Nyugi, csak szívatlak! Más a bolygó száma, csak rájönnek ebbõl.
L: Szerinted a kockákat leszámítva van, aki fejben tartja, hogy hívták azt a kurva bolygót?
S: Elõbb-utóbb feltûnik a sok ellentmondásból.
L: Végülis igaz, és addig is gondolkoznak.
S: Jaja, ez a cél! Ez lesz az én 2001-em, csak persze több szörnnyel meg mutánssal.
L: Az ember teremtéstörténete mutánsokkal és szörnyekkel. Ez annyira eredeti! Bár amikor elõször mondtad, úgy éreztem a kettõ üti egymást, de azt hiszem így több réteget ki tudunk szolgálni.
S: Így igaz. A kritikusok is kinyalják majd a seggünk, meg a nézõk is.
L: Nincs is annál jobb, viszont, ha a stúdió Alien elõzményfilmnek adja el, akkor Alien elõzményfilmet is vár a nép, erre mi az elsõ, amit meglátnak? Egy kimeszelt díjbirkózó, aki megiszik valami lötyit, ami nem válik épp az egészségére.
S: Ó, a kezdet! Ne is beszéljünk tovább errõl a részrõl, mert könnybe lábad a szemem!
L: Oké, maradjunk a témánál! Szóval, tudom, hogy lesznek majd nyilatkozatok, amikben majd sokszor elmondjuk, hogy ez más, és különben is a címe se Alien a filmnek, de azért legbelül mégis egyfajta folytatásként gondol rá a legtöbb ember, erre pedig mi valahol még rá is játszunk. Jó ez nekünk?
S: Ez már nem a mi problémánk öregem! Mi megcsináljuk a filmet, oszt annyi.
L: De azért van beleszólásod a marketingbe. Megelõzhetnéd.
S: Igaz, van beleszólásom, de ebbe most ne menjünk bele! Van egy-két fontosabb dolog, amit meg akarok beszélni veled.
L: Például?
S: Tudom, hogy ezt már többször átrágtuk, de még mindig félek, hogy nem fogják érteni a filmet. Nem kéne legalább egy kicsit egyértelmûsíteni, hogy mirõl szól?
L: Hát, a párbeszédek így is szinte kizárólag a mondanivalót és a cselekményt magyarázgatják. Direkt azért írtam meg azt a jelenetet is, amiben a kapitány elmondja, szerinte mi ez a bolygó, hogy a szerencsétlen közönség legalább ennyire képben legyen. Elég kiszólás szaga is lett, de szerintem megússzuk, viszont, ha még többet árulunk el, még rájönnek, hogy egy humbug az egész. Én például még mindig nem tudom pontosan, hogy mi a halál az a DNS.
S: Az egy olyan spirál, nem?
L: Jah, nagyjából eddig jutottam el én is. Ezért mondom, jobb, ha inkább a nézõ gondolkodik helyettünk.
S: Igaz. Nagy igazság. Tudod mit? Azt hiszem, még homályosabbá tehetnénk bizonyos részleteket, és legfeljebb majd ráfogjuk, hogy a folytatásban megválaszoljuk õket.
L: Ez tetszik, nagyon tetszik! Válaszokat ígérünk, erre még több kérdést hagyunk magunk után. Szeretlek Ridley!
S: Én is szeretlek Damon!
L: Tudom Ridley, és annyira boldoggá teszel ezzel! Már a Lostban is imádtam elsütni, hogy minden válaszra még több kérdés jutott. Eláruljak egy titkot? Nem is kellenek válaszok, elég az illúziójuk, hogy a nézõ azt képzeljen a történetbe, amit akar.
S: Ezért is szerzõdtettelek drágám, pont ez kell nekem. És, ha fel is cseszünk ezzel pár agyat, legalább bõven lesz mirõl beszélniük a fórumokon.
L: Mondom én, ez a tuti módszer! Ott van például a hajón titokban alvó, halottnak hitt Weyland. A világon semmi értelme, de olyan jó rejtélyes, és milyen meglepõ lesz, amikor elõhúzzuk, mint nyuszit a kalapból!
S: Aham, de nem veszi ki hülyén magát, hogy pont akkor, amikor Shaw betoppan az operációja után? Szerintem ez kissé esetlen.
L: Épp ez az, ami majd elfedi. Annyira meglepõdnek majd a csóringerek, hogy leszarják Shaw hasfájását.
S: Oké. Ezzel kapcsolatban még valami: Arra gondoltam kihúzhatnánk azt az okádós részt a felébredéskor. Tudod, Weyland elég gyenge, egy félholt vénember. Ökörség, hogy életerõs embereket így megvisel az utazás, õ meg az állapota ellenére simán túléli.
L: Elég távol van a két rész, hogy ne tûnjön fel. És olyan frankón hiteles az a hányás, mutatja, hogy még a hibernáció tökéletlen.
S: Oké, hányás marad, viszont meg akartam már korábban is kérdezni, mi ez a macskakaparás itt a lap tetején Holloway neve felett: „A tudós, aki minden áron válaszokat akar”.
L: Jah az? Jellemábrázolás, kis segítség a színésznek. Egy jelenetben persze ki is mondják konkrétan, hogy a nézõnek is egyértelmû legyen, mirõl szól a karakter.
S: És gondolod, hogy ennyi elég karakterárnyalásnak?
L: Bõven.
S: Én nem vagyok benne biztos. Ugye te is tisztában vagy vele, hogy egy film nem kis részt a karaktereken áll vagy bukik? A mi szereplõinknek viszont se ízük-se bûzük, és nekem valahogy nem is tûnnek igazán profi csapatnak.
L: Ettõl olyan eredeti!
S: Gondolod?
L: Higgy a zsenimnek! Reggel szartam egy nagyot és esküszöm rózsaillatú volt!
S: Ez érdekes, mert mióta ezen a filmen dolgozunk, valahogy én is sokkal okosabbnak érzem magamat!
L: Delejes érzés, ugye?
S: Mámorító, de mit is akartam? Jah igen, a két eltévedt tudóssal is kezdenünk kéne valamit. Nem hihetõ, hogy eltévednek.
L: Hidd el Ridley, mi most olyan mélyfilozófiai kérdésekkel dobálózunk ebben a filmben, hogy leszarják majd az ilyen piszlicsáré dolgokat! Akármit megengedhetünk magunknak, de tényleg!
S: Nem lenne mégis jobb, ha eltévedés helyett kutatgatnának és elmenne velük az idõ, vagy ilyesmi?
L: Most írjam át a forgatókönyvet csak ezért? Tudod, hogy mennyire utálok újraírni meg utánaolvasni a dolgoknak. Annyira, de annyira fárasztó!
S: Ezért fizetünk, baszod!
L: Jó, de akkor sincs kedvem.
S: Na, erre még visszatérünk fiatalúr, bár van egy sanda gyanúm, hogy, ha sokáig húzzuk, akkor a végén megfeledkezünk róla! Nekem így is ezer dolgot kell kézben tartanom.
L: Túl sokat aggódsz.
S: Lehet, de nagyok az elvárások. Ez a visszatérésem a sci-fihez, meg minden, és a rajongók keresztre feszítenek, ha nem teszek ki magamért.
L: Bekaphatják! Úgyis megnézik, sõt még DVD-n, Blu-rayen meg Isten tudja min is megveszik, akár ötször-hatszor is, akármilyen is a film. Elvégre az Alien-univerzum része. Nem lehet elmenni mellette!
S: Ez igaz, mi pedig semmiképp se veszíthetünk.
L: Pontosan. Úgy szeretem az eszedet!
S: Én is a tiédet! Na, ennyi mára elég az agyalásból! Kreatív megbeszélés volt, szeretem az ilyet. Azért bõven vannak még befoltozni váró lyukak, ezért holnap itt folytatjuk. Minden jót Damon!
L: Ahogy akarod. Aztán pihend ki magad, kellenek a zseniális ötleteid a forgatókönyvbe! Azokon élek. Azokkal alszom. Te vagy az Isten, imádlak!
(Ridley elment)
L: Vééégre! Ez azt hiszi, õ szarta a spanyolviaszt. Elképesztõ! Na, adjunk a melónak! Apucinak még meg kell írnia egy csodás befejezést!
metalos1 2012 jún. 10. - 17:29:52
(602/2133)
Prometheus - 2093
ALIEN - 2122

29 évvel játszódik az ALIEN elõtt.
10/10
Meklód fia 2012 jún. 10. - 17:27:02 10/10
(601/2133)
Közben rájöttem :D Az LV-426-on ekkor már ugye javában hemzsegtek az Alien tojások várva Ripleyekre. A S.J. ûrhajója már több ezer éve lezuhant ott, sokan meg azt hitték itt, hogy az lesz a befejezõ jelenet.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 17:19:03 8/10
(600/2133)
hát elvileg amit Elisabeth kivett a hasából annak meg kellett volna halnia...mert utasította a gépet hogy nyomja össze, ölje meg, valszeg nem sikerült és mire visszament megnõtt...látta talán hogy jön a Jockey hogy megölje õt és kieresztette a polipot ami legyõzte a Jockeyt és ottmaradtak bennt azon a helyen és ennyi...:D
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 17:16:50 10/10
(599/2133)
És a 2. részben pedig 57 évig nem küldtek oda senkit?:D Kicsit hihetetlen.:D Tehát minden filmbe bele lehet kötni, ha egy film ezért nem tetszene akkor nem szeretném az Alieneket, csak természetfilmeket néznék.:D
10/10
offtopic
Meklód fia 2012 jún. 10. - 17:12:26 10/10
(598/2133)
Visszavonom a kérdést, már értem.
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 17:11:22 10/10
(597/2133)
Bocs 2126-ban.
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 17:10:47 10/10 Előzmény _Freddy_
(596/2133)
2123-ban játszódik az Alien 1

http://time.absoluteavp.com/time1.html - from Alie DVD
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 17:06:25 10/10 Előzmény sandoragi
(595/2133)
Te jó ég még egy logikai bukfenc az Alien 1 és 2 között, hogy képzeli ez a Scott meg ez a Cameron, hogy szórakoznak a nézõk érzéseivel, át vagyunk verve felháborító!:DDDDDDDD

Viccet félretéve, simán elképzelhetõ, hogy a Prometheus-nak nem maradt meg a fekete doboza. De az Alien 1-ben egy segélykérésre mentek, és csak tipp volt, hátha értelmes élet, ha már segítséget kér. A Prometheusban meg ugye egy térkép volt az inditék, amit õk fedeztek fel. Ja és ugye a 2 bolygó nem ugyanaz, Alien 1-ben lv-426, a Prometheusban lv-223.
10/10
Meklód fia 2012 jún. 10. - 17:04:50 10/10 Előzmény _Freddy_
(594/2133)
Ja, ez tényleg fura egy kicsit.

***SPOILER***
Két dolgot nem értettem: Elizabeth hasából amit kioperált polipot vagy mit, azzal mi lett és mi volt az? Csak nem egy arctámadó volt ami nagyra nõtt és a film végén a S.J.-t megtámadta, abból meg ki kelt az Alien?
A másik meg hogy a többi S.J.-ból is kelt ki Alien, mert a gyomrukból vmi kitört, de akkor azok meg hova lettek?