Téma: Prometheus

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:19:41 8/10
(493/2133)
de Elisabeth utasította a gépet, hogy nyomja össze azt a dolgot amit kivett belõle, szóval annak meg kellett volna halnia...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:18:35 8/10
(492/2133)
hát ezt majd valamikor még egyszer meg kéne néznem...:D
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 10:18:24 1/10
(491/2133)
szerintem a haver arra gondol talán amelyik belemászott a biológusba még a barlangban??!! És az hogy került akkor utánna az orvosi szobába? Hülyeség a polip a csajból jött...
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:10:32 10/10
(490/2133)
ld. a válaszomat Ridley-tõl vett idézetrõl és Jézusról :)

Amúgy meg nem volt kérdés, hogy a Földre menne, mert elõtte a hajónaplóból azt láthattuk, hogy oda indultak volna, ha a "fegyver" nem fordul ellenük valami bakinak köszönhetõen.
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 10:10:04 1/10
(489/2133)
De a hajó tele volt azzal a fekete trágyalével.. azzal akarták kiirtani talán a földet...
1/10
Seemann 2012 jún. 10. - 10:09:26 1/10
(488/2133)
"EZ NEM POLIP B+...A POLIP AZ AZ AKI ÁTVÁLTOZOTT ÉS KINNMARADT ÉS NEM TUDTUK MI LETT VELE..."

Mi van??? Ökörségeket hordasz itt össze...
A "polip" a csajban fejlõdött ki, és "valahogy" megnõtt, majd a csaj elintézi, hogy helyette a spacejokey-ra támadjon.

Akik védik a filmet, értsék meg: rossz volt. Nem azért mert elõzmény, nem azért, mert nem elõzmény, hanem azért, mert hibákkal, meg nem válaszolt kérdésekkel, hülyeségekkel és butaságokkal van teletûzdelve. Ha semmi köze se lenne az alienhez, akkor is egy b kategóriás iparosmunka max.
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:08:22 10/10
(487/2133)
Egy pár dolgot azért te sem értettél, de az mindenképpen jó, hogy legalább használod az agyad ;) Ezt nem ilyen lefitymálóan mondom persze, nekem is volt ami már csak otthon tisztult ki, vagy másik kommentjei révén. Javaslom neked is az olvasgatást, egészen a "megitta a mérget" jelenettõl (SPOILER) ami "valójában" az alkotó önfeláldozása egy új (mondjuk a földi) élet megteremtésére. Konkrétan Ridleyt idézve:

"All he’s doing is acting as a gardener in space. And the plant life, in fact, is the disintegration of himself."

A film egyébként tele van ehhez hasonló mitológiai és vallási utalásokkal, párhuzamokkal. Engem a legjobban az foglalkoztatott, mi történt 2000 évvel (a tetem életkora) azelõtt, hogy az SJ-k a földre indultak volna? Megint csak Ridley:

"Movies.com: We had heard it was scripted that the Engineers were targeting our planet for destruction because we had crucified one of their representatives, and that Jesus Christ might have been an alien. Was that ever considered?

Ridley Scott: We definitely did, and then we thought it was a little too on the nose. But if you look at it as an “our children are misbehaving down there” scenario, there are moments where it looks like we’ve gone out of control, running around with armor and skirts, which of course would be the Roman Empire. And they were given a long run. A thousand years before their disintegration actually started to happen. And you can say, "Let's send down one more of our emissaries to see if he can stop it." Guess what? They crucified him."

Aztán ott van pl. a szûzfogantatás ill. meddõség kérdése Elisabeth Shaw, hogyan lett terhes?

Lukács evangéliumában esik szó arról, hogy Máriának megjelenik egy angyal és elmondja hogy fiúgyermeket fog szülni, aki az isten fia lesz, mire Mária (aki szûz) értetlenkedik egy sort, hogyan is történthetne mindez, ha még nem is látott férfit :) Erre azt a választ kapja, hogy nézze meg az unokatestvérét, aki meddõ, mégis a hatodik hónapban van már... Mária unokatestvére Erzsébet névre, vagyis Elisabeth-re (!!!) hallgatott :)
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 10:07:58 1/10
(486/2133)
"Mondjuk azt sem értem hogy mitõl nõtt ilyen Alien a nõ hasába de mind1...ez megint egy -pont...kivétel megtörténik Alien meghal...EZ NEM POLIP B+...A POLIP AZ AZ AKI ÁTVÁLTOZOTT ÉS KINNMARADT ÉS NEM TUDTUK MI LETT VELE"

Te most mirõl is beszélsz??
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:07:40 8/10
(485/2133)
aha és miért akarták elpusztítani õket? mert odamentek páran? ez nevetséges...biztos nem a Föld-et akarta elpusztítani, és nem errõl szólt a film...aha, majd persze egyedül elmegy elpusztítani a Föld-et nem?? leszáll és agyonlövik..
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 10:03:47 1/10
(484/2133)
miért szted hova akart menni? végig arrol szolt h az embereket akarták elpusztítani, errõl hisztizett a nõ is!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 09:51:01 8/10
(483/2133)
Ja meg itt olvastam, hogy azért repültek bele a hajóval a Space Jockey hajóba mert meg akarták menteni a Föld-et...miért a Space Jockey elmnodta nekik hogy most éppen oda megy és elpusztítja a Föld-et mert odamentek és megszólalt a robot az õ nyelvükön??? XDD nevetséges...
8/10
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 09:15:44 8/10
(482/2133)
A sok negatív kritika ellenére megnéztem a filmet tegnap. Érdekes egy film volt. Nem tudom hogy tetszen e vagy ne. xD Ezt majd még eldöntöm miközbe írom a véleményem. Már kb 1 éve vártam a filmet, megvettem néhány újságot csak azért mert írtak róla, van kinnt a falamon egy Prometheus óriásposzter is, az összes trailert meg hozzá kapcsolódó videót én szúrtam be meg nézegettem õket sokszor, és hát igen, megnéztem a filmet...

SPOILER!!!

A kezdõjelenet a Spacey Jockey-val: itt csak találgatni tudok hogy mi lehetett ez, megitta a mérget AMIT A TOJÁSALAKÚ cuccban tartottak mert lehet , és ebbe a tojás alakú cuccokba nem Alienek voltak te i**óta, ezt az egyik hozzászólónak üzenem...látom sokan nem értettek egy csomó mindent és az ilyen csököttagyúak húzzák le a filmet 1 pontokkal...nem is értik mit néznek...
Másik lehetõség, hogy a Space Jockey eljött a Földre, elhozta az elsõ embereket de közbe volt benne egy Alien és meg kellett hogy ölje magát, nehogy az õ általuk teremtett emberek elpusztuljanak a Föld-ön.
Jó hipp-hopp ottvagyunk az ûrhajón...ezt sajnos túl gyorsan elintézték, ez nem tetszett.
Megtörtént a felébresztés, megtörtént a küldetés elmagyarázás, itt megjegyezném, hogy Theron ebben a filmben nagyonszép és jól áll neki a ruha ami rajtavan, mondjuk neki majdnem minden jól áll.
Szóval megtörtént a küldetés elmagyarázása, találtak barlangrajzokat, meg néhány kõtáblán láttak megegyezéseket, meg valahogy megfejtették hova is kell menniük. Elmentek, azt mondták hogy tudományos expedícióra mennek vagy mire, és nem kell fegyver...de emberek...AZT SE TUDTÁK HOVA MENNEK...mert soha nem jártak még ott, miért nem vitt mindenki fegyvert?? Meg mi az hogy tudományos expedícióra mennek?? de ha jól emlékszem nem ezt mondta de teljesen mind1, ha jól tudom nekem akkor nem tetszett amit mondott, mert igazából a teremtõkkel akarták felvenni a kapcsolatot meg ilyenek, de szerintem ez csak az utasok félrevezetése volt, de azért vihetett volna mindenki 1-1 fegyvert, hátha meglepetés éri õket. Ez a Shaw egy kemény de visszafogott nõ volt, sokkal nõiesebb mint Ripley volt. xD Megkaptunk egy tudóst, egy vicces fekát, meg egy igazi meghalnivaló tetováltfejû keményembert, egy robotot, meg még sokmindenkit akikrõl nem igazán tudtunk meg dolgokat. Az eleje nekem nem tiszta, csak találnak barlangrajzokat és már ott is vannak a hajón és csak ott tudják meg miért mennek, de valójában az is hazugság, de ezek most mind Weyland emberei?? Mondjuk én nem mennék el akkor se egy idegen bolygóra hibernált állapotban mert bármi történhet útközbe meg fõleg úgy nem ülnék be egy ûrhajóba hogy azt se tudom hova megyek, kicsit többet beszélhettek volna a legénységrõl. Jó, leszálltak elmentek egy barlangba ahol egyszercsak hologrammok jelentek meg akik futnak, de ezeket a történéseket hogy vették fel egyáltalán? Erre se kapunk magyarázatot, meg hogyan indultak be ezek a hologrammok? Jó egyiket látják hogy az ajtónál meghal, odamennek és megnézik, a fejét elviszik, elmennek egy helyre ami televan ilyen tojásalakú mérget tartalmazó cuccokkal. David visz belõle 1-et. Eddig oké, itt már haverral azt sejtettük hogy õ miatta fog meghalni mindenki...:D A LÉTRA dolgon meg minek kell ennyire fennakadni?? Nem értelek titeket...Lehet vittek magukkal kihúzható létrát, az már egy másik jelenet volt, és az is lehet hogy idõközben hoztak egyet az ûrhajóból, de EZT MINEK MUTASSÁK??? Istenem hogy ti mi mindenen fenn tudtok akadni...FÚ HA ÉN IS ÚGY MEGNÉZTEM VOLNA AHOGY ODATÁMASZTJÁK AZT A LÉTRÁT MEG ÉRDEKES LETT VOLNA AHOGY VISSZAMENNEK ÉRTE MEG BEVISZIK A BARLANGFA...FÚ DE JÓ LETT VOLNA...:DDDD
Jó, megmérgezés megtörténik...intim kapcsolat megtörténik...utána barlangos jelenet, 2 csávó megy be...megtámadja õket az a kígyó, belemegy az emberbe, lemegy a torkába...stb...elmennek értük elhozzák a palit közbe Shaw férje rosszullesz és kéri hogy perzseljék el...jó megtörténik, a pali akibe a kígyó volt átváltozik (ÁTVÁLTOZIK???), vagy most igazából ki is változott át?? mert ez nekem nem volt teljesen tiszta...jó az megöl pár embert és ennyi, nem tudjuk hova tûnik meg mi lesz vele, közbe Show rosszullesz, és megkéri Davidot hogy vegye ki belõle azt a cuccot, nem veszi ki, odamegy a géphez...hogy majd az elintézi...ITT MEGINT EGY HOZZÁSZÓLÓNAK ÜZENEM...Vickers-é és ennek semmi köze hozzá hogy nõi vagy férfi a gép, császármetszést nem csinál..az oké, de a nõket is meggyógyítja ha olyat kérnek...szóval ez a gép csak császármetszést nem csinál mert az nõi, és a gépen van 95%-ban férfi meg 2 nõ akik közül egyik se terhes, egyik meg nem is lehet az...Mondjuk azt sem értem hogy mitõl nõtt ilyen Alien a nõ hasába de mind1...ez megint egy -pont...kivétel megtörténik Alien meghal...EZ NEM POLIP B+...A POLIP AZ AZ AKI ÁTVÁLTOZOTT ÉS KINNMARADT ÉS NEM TUDTUK MI LETT VELE...komolyan mondom lehidalok, ilyen noname felhasználók akik csak azért regisztrálnak hogy beírják milyen gyenge egy film ez mert nem értik azok elsüllyedhetnek mélyre...meg hogy lehet 1 pontot adni rá??? ez nem zs kategória...ez egy mozifilm...
Jó visszamennek barlangba, megtalálják Spacey Jockykat, felébresztik az egyiket és megpróbálnak beszélni vele. A robot odamegy és az állítólagos õ nyelvükön megszólal. Az meg nézi ideges képet vág mert odamennek az õ bolygójukra akik a "mi" isteneink és még meg is merünk szólalni a nyelvükön pofátlanul akkor persze hogy ideges lesz. És úgy is meglehetett volna oldani hogy ne legyen ideges és kommunikált volna velük, de így sokkal jobb volt...Arra a kérdésetekre meg hogy miért teremtettek minket, valószínûleg ez a válasz: Spacey Jockey megalkotta az Alient amik ellenük fordultak már réges régen és õk hadban állnak velük, és a lakható bolygón (Föld) létrehozták az embert akik hasonlítanak rájuk, szóval a csúfos kudarc miatt az õ képmásukra alkották meg az embert akik a Földön eléldegélnek, és ha kihalnának a Spacey Jockeyek akkor még mindig van egy bolygó amiken az õ általuk létrehozott faj él amik hasonlítanak rájuk...vagy majd egyszer ha fejlettek leszünk eljönnek hozzánk vagy mittudomén, sok magyarázata lehet. De térjünk vissza a filmre...Shaw elmenekül, Jockey felszáll, de nem értem hova a rákba akar menni...meg azt se értem minek kellett belemenni a hajóval amin még volt pár ember....önfeláldozó belerepülés...nagyszerû..valószínû hogy a többi ember meg akart halni mert ezt nem bírták feldolgozni, hogy ez történt velük, de ahhoz képest a fekának jó kedve volt és nem félt...:DD Jockey ûrhajó lezuhant, és gurul rendkívül lassan Shaw és Vickers (C. Theron) felé...EMBEREK...Miért kellett volna oldalra menniük amikor az a szar gurult és bármikor eldõlhetett volna ami baromi nagy volt és úgy is meghaltak volna...legesélyesebb ez volt hogy futottak elõle...Shaw elesett, itt most meg kellett vonla hogy ilyedjenek az emberek?? én nem ilyedtem meg mert Theronnak szurkoltam hogy ne haljon meg...XDD sajnos õ elesett és meghalt...de õ is minek esett el? késõbb esett el mint Shaw de azért õ halt meg...mekkora marhaság...ezért kár volt kilõne, legalább maradt volna életben...Meg ez a Jockey-polip harc is érdekes volt xD a vége is elég fura volt..felajánlja neki David hogy elviszi a Földre...de õ az idegenek bolygójára akar menni bosszútállni...MIÉRT IS?? Egy szál ember?? Szóval ennyi lenne.

Nekem tetszett is a film meg nem is. A tájak szépek voltak, a képi világ gyönyörû, és volt egy érdekes hangulata a filmnek. Mondjuk még azt sem értem hogy ez hogy játszhatott 2093-ban amikor az Alien 1 is akkor játszódik, és azt mondták ez évekkel az elött fog játszódni...hát mégsem...és nem ez nem azon a bolygón játszódott ahova Ripleyék mentek...meg az Alienhez se volt semmi köze...

Szóval néhány dolog nem tetszett, néhány dolgot nem értettem. De azért a film nem olyan rossz...egy nagyongyenge 8-ast azért megér..az 1 pnotot adóknak meg üzenem hogy nincs összehasonlítási alapotok, és azért ne csak úgy értékeljétek a filmet mert TI nem értitek a 100%-át a filmnek...szánalmas ez a sok 1 pontozás...1 pontot a ZS kategóriás megacápa - robotnindzsaaligátorokra szokás adni...meg az iylen Jack és Jill produkciókra...de hát ti tudjátok...

10/8
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 08:15:45 10/10
(481/2133)
És attól lesz rossz, hogy 10- bõl hatnak nem tetszik. Az én ismerõseimnek nagy része nem szereti a Alien, Star Wars és az Indiana Jones filmeket... Akkor ezek szar filmek zsenikém???
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 08:10:04 10/10
(480/2133)
Hát ez nagyon jó volt... mindegy, hogy elõzmény vagy sem, simán megközelíti bármelyik Alien film színvonalát, tényleg érdekes olyan dolgok vannak benne, hogy hihetetlen. Nem szokásom így dicsérni egy filmet, de ez megérdemli, mert simán azt kapta a nézõ, amit Ridley Scott ígért... ezt vártam.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 07:37:58 8/10
(479/2133)
na jó én meg az összes videót szúrtam be ide és én meg kb már 1 éve várom a filmet meg csomószor nézegetem a trailereket, mégsem nevezem magam rajongónak xD
1/10
enkiduCA 2012 jún. 10. - 06:54:37 1/10
(478/2133)
A filmrõl csak érzelemmentesen lehet szólni. Az Aliens-ben még volt szellem, Ebben az opusban csak a IMAX próbál valamit adni.... Nem sikerül. Amit a kritikákban olvashatni, mármint a lét kérdéseit, azt talán egyetlen nyakba akasztott kereszt képviseli. A filmben kísérlet sincs valami új ötletre, szellemtelen Aliens utánzat, csak nem szabályos tojás, hanem egy tojásra utaló mértani forgástest. A film tele van egészen durva logikai hibával, amit csak a látványosnak álmodott IMAX csodák próbálnak feledtetni (nálam sikertelenül).
Balu64 2012 jún. 10. - 05:41:44
(477/2133)
Hihetetlen ez a "véleményorgia"... Nálam nagyobb Alien-rajongó kevés van, már hónapok óta a trailerek nézegetésével kezdõdött/végzõdött a napom! Sajnos én is kicsit többet vártam, de ami a lényeg, hogy ilyen véleménykülönbségek komolyan elõfordulhatnak. Nevezetesen: mindkét tábor kicsit nevetséges!... Teljesen lehúzni ezt a filmet szerintem marhaság, rengeteg látványos, eredeti jelenet van benne. Ha csak azért megnézi valaki, már egyszer megérte. De a "10/10-es" tábora is kétségeket támaszt bennem. Biztos nem IQ-bajnokok az biztos! Már bocsánat...
Szóval kinek a pap, kinek a papné...
kybuck 2012 jún. 10. - 04:52:23
(476/2133)
Figyelem! SPOILEREK!
Minden hibájával együtt a Prometheus egy igényesebb sci-fi, már csak az Alien-vonal miatt is, de azért érzõdik az olcsóság: A Space Jockey-k egyszerû kidobóemberek, akiket bármelyik diszkóból szalajthattak volna (bár elsõ blikkre Cseh Laci is beugrott), és minden fejlettségükkel együtt a modoruk is kábé olyan (mintha az ötvenes évek sci-fi lénye lenne: morog, verekszik, beszélni nem tud), szóval (megint) túl költséges lett volna nem a Star Trek útjára lépni, és valami tényleg idegennek megcsinálni. Választ semmire nem kapunk, ez csak az elõétel volt, a miértekre (talán) a leendõ folytatás ad választ. A hirtelen odakerülõ létra, meg hasonlók semmiségek ehhez, bár ezek is rontják az összképet. (Minek maszkírozták Guy Pearce-t? Nem akadt egész Hollywoodban egy korosabb színész?? Ha a csajé az orvosi ágy, miért van férfira programozva??? stb.)

Én már kinõttem abból, hogy a látvánnyal kenyerezzenek le (fõleg, hogy egy netes, szemcsés változatot láttam), engem a sztori érdekel, ezért látom az utóbbi idõk filmjeit nagyon unalmasnak, vontatottnak, illetve önismétlõnek: ötlet nincs, lopnak mindenhonnan, klasszikusokból, ahogy ennél a filmnél is, de nem csak önmaguktól, hanem másoktól is, több jelenetnél például A Dolog ugrott be. (Ezeket a nyúlásokat amúgy az egyik kritika is sorra felemlegeti.) Ezek miatt nem is éltem meg csalódásként a filmet, mert a tapasztalat miatt ilyenre is számítottam, ami viszont kivételesen egyáltalán nem unalmas. Az a pár jó jelenet, ami volt (pl. Fassbender androidalakítása) viszont nem menti meg a döccenõket, a hatásvadász, szubjektív vallási célozgatásokat pedig hanyagolhatták volna. A Cél sok filmmel ellentétben itt legalább tiszta volt, más kérdés, hogy nem kerültünk közelebb a válaszokhoz, csak egy koszos, telephelyként használt bolygóhoz, ahol egy jót kergetõztek, ennyi.

79-ben, meg ezekben az idõkben, 70-es, 80-as években még lehetett mítoszt teremteni, mikor még csak mozi, meg esetleg videó volt (no meg néhol vasfüggöny is), de a 2010-es években, az internet, a blogok, Facebook, YouTube, Twitter, Second Life stb. mellett ember legyen a talpán, akinek ez sikerül. A Baljós Árnyakkal (nomen est omen) elindult elõzménymesélés rendre csalódást okoz, mert már nem ugyanaz a világ, mint akkor volt, a tényleges kezdetnél - amúgy ugyanezért buknak a kései folytatások is. Bõrnyúzásánál ez nem egyéb. Új ötletek, új tervek, új mítoszok kellenek.

A Prometheus így, ezzel nagyon karcsú, közepes film, nem rossz, de ugyanúgy, stílszerûen szólva "élõsködve" akar megélni a legendán, mint ahogy a Star Wars elõzménye is tette. Mítosz, legenda semmi esetre sem lesz, csak egy látványos fejezet egy megtépázott franchise történetében. Ja, a filmzene viszont tényleg borzasztó volt.
3/10
SpencerBarnes 2012 jún. 10. - 02:18:42 3/10
(475/2133)
ngergo35: attól még hogy 4 külön kommentben leírod mekkora volt a film, még nem lesz jobb ( sajnos )
Tény, hogy van 8-10 kommentelõ akki pro és kontra már a 20-ik hozzászólását írja, viszont az is tény
hogy ha megnézzük az átlag tetszés faktort, akkor így vagy úgy de 10 emberbõl 7-nek csalódás a film.
Ez pedig nem jó arány, és ezen az se segít, ha az akinek tetszett lehülyézi azt akinek nem...
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 00:33:26 1/10
(474/2133)
Miért nem lehet erre a filmre 0-t adni??!! A legnagyobb csalódás volt ez a film, pedig már azóta vártam hogy megjelentek az elsõ infok a Prometheusról!

Spoiler:************

--Akkor most az Alienek teljesen véletlenül "keletkeztek". A robot megfertõzi a fekete trágyával a csávót, õ megd*gja a csajt , abban kifejlõdik egy polip , az "belepetézik" a space jockeyba és kikel az elsõ alienhez hasonlító valami.
--A Space Jockey tömegsír: Azokból mik keltek ki? mert szét volt robbanva a mellkasuk??!!
--Azoknak a kígyóknak mi volt az értelme? Belemászott a biológus szájába, aztán kiugrott és annyi??!!...

Spoiler vége***************************************************************


És még lehetne sorolni az értelmetlen marhaságokat mert ebben a filmben csak az volt!!! A látvány sem volt olyan hûû de jó, pedig 3d-ben néztük. Ha folytatása lesz ennek az már nem fog érdekelni!!