Téma: Prometheus

septimus 2012 jún. 09. - 22:52:46
(453/2133)
Most néztem meg nem nemrég, ez a létra dolog nekem is feltûnt. :) Biztos a space jockey-k hagyták ott, arról szedték a meggyet.

**SPOILER lehet
A csaj nem csak a bolygón futkos, de már közvetlenül a önkibelezés után, némi tûzõgépes összevarrás után szinte azonnal. Ja és a mûtét elõtt kicsit összerugdossa a kollégákat, de senki nem szalad utána! Azt magyarázza még el nekem még valaki, hogy Weyland-ot miért nem egy idõs színésszel játszatták el? Miért egy fiatalembert maszkíroztak el überszar módon, amikor egész idõ alatt öregemberként mutatkozik? Azt hittem, majd visszafiatalodik, ezért öregítették meg Guy Pierce-t, de nem. Mellesleg Józsa Imre volt a magyar hangja, nem Jakab Csaba, kedves Port.hu.
A space jockey-nak nem a ûrhajó ûlésébe beszíjazva, szkafanderrel a fején kellett volna megmurdelnia? Így találtak rá az Alienben, kirobbant mellkassal, nem?
**SPOILER vége

Egyetlen bajom volt ezzel a filmmel: egy szikrányi izgalom nem volt benne. De még gondolkodni való sem. Csak az ilyen logikátlan baromságokon töröm a fejem, mióta kijöttem a moziból.
shoc 2012 jún. 09. - 22:43:04
(452/2133)
Hogy került oda a egy ket es fel méteres létra?
5/10
wavrekordz 2012 jún. 09. - 22:33:00 5/10
(451/2133)
Hát ez nagy csalódás volt... mindegy, hogy elõzmény vagy sem, meg sem közelíti bármelyik Alien film színvonalát, tényleg akkora baromságok vannak benne, hogy kín. Nem szokásom lehúzni filmet, de ez megérdemli, mert csúnyán át van baszva a nézõ... nem ezt vártam.
10/10
_Balee_ 2012 jún. 09. - 22:30:00 10/10
(450/2133)
Most értem én is haza a Prometheus-ról, nekem nagyon tetszett. Nyilván nem ér az elsõ Alien film nyomába, akkora hatást nem gyakorol az emberre, és más is, de mint Alien rajongó oda és vissza voltam tõle, fõleg a rengeteg rejtett utalás miatt. Várom a 2. részt, szinte biztosra veszem, hogy folytatják.
5/10
Denevér333 2012 jún. 09. - 22:27:45 5/10
(449/2133)
Én nem fikáztam senkit az ízlése miatt a baráti körömben is vannak akiknek bejött a film és vannak akiknek még annyira se mint nekem! De az ,hogy valaki azért lenne elmeroggyant, mert tetszik vagy nem tetszik a film ez kiverte a biztosítékot nálam!
A stílusért minden normálisan író fórumozótól elnézést kérek!
10/10
ngergo35 2012 jún. 09. - 22:26:28 10/10
(448/2133)
Na szóval!...nem tudom mi az isten bajuk van a filmmel majdnem minden második hozzászólónak! Ugyanis film nagyon jó és rendben volt! Izgalmas szép látványos és a történetben is volt egy két csavar, a nõ mikor saját magából kivette az élõlényt na az durva volt..no meg a végén amikor az alien a teremtõvel összeverekedett...totál nem értek senkit aki a filmet fikázza, mert az alienes elõzményrõl csak annyit, hogy a végén ott van az alien aki kikelt a teremtõ hasából és simán lehetne innen folytatni az alien elsõ részével, nincs ezzel semmi gond, itt volt az utalás, kikelt a kis alien, ennyi! Mert hogy ugye mindenki alienes elõzményként tekintve ült be a filmre és értetlenkedett össze vissza...A film egyetlen talán tényleg nem érthetõ dolga az volt, hogy a teremtõ miért akarja elpusztitani az emberiséget vagy a földet, mikor õk csináltak minket...de ezen kivül 10/10 nálam és a két barátomat is teljesen lenyûgözte! Nem kerestük a hibákat és nagyon tetszett nekik is, ennyi! Ezt meg kell néznetek feltétlen nektek is! A film lényege mint általában az összes sci-fi lényege az volt hogy tudat alatt elültesse bennünk az idegenek és ufo-k létezését ugye...mint minden sci-fi filmben így ebben is, a 30 százaléka igaz a történetnek..és ez épp elég hogy beépüljön az emberek tudatába, nyílván a többi 70 százalék körítés és badarság, de maga a tény hogy foglalkozzanak az emberek a témával és végre szakítsanak a sületlen nevetséges darvin elmélettel, az ebben a filmben is benne volt, az emberiség eredetét keresték, a mi voltát, és a barlangrajzok eléggé meggyõzõek voltak a filmben..láttuk a teremtõt is a filmben egy másik bolygón, hasonlított az emberre, de erõsebb magasabb volt és érdekes kinézetû..Idegenek teremtettek minket és ez tény!
2/10
sdt 2012 jún. 09. - 22:17:00 2/10
(447/2133)
Az a baj, hogy egy sztorit magyarázni kell, akkor a történet nem kerek. Nem az a baj, hogy egy filmbéli asztalost megbírálunk, mert nem szakmahû - nem is kell annak lenni, a film szerintem stilizál, elnagyol stb. A bibi ott kezdõik, ha leragadunk egy ilyen ponton és kétségbeesetten próbáljuk megírni a forgatókönyvíró helyett, mert nemcsak ezt, az egész sztorit nem tudjuk elfogadni. Hány ilyen van benne... A filmrõl szóló port kritika is gondosan elmondta, mit kell látnunk a vásznon (túl azon amit ténylegesen látunk). Ha egy film történetét magyarázni kell, és rejtvényt kell fejteni (s nem azért mert nem figyeltünk oda)akkor az már a film kritikája. Egyébként annyi ilyen magyarázni, megfejteni való volna, mint a tenger. Legyünk toleránsak, bocsássuk meg R. Scottnak ezt a filmet, hiszen annyi tökéleteset alkotott - de én ennek nem várom a folytatását. Rémülten hozzáteszem, nem baj, ha valakinek tetszik...
shoc 2012 jún. 09. - 22:09:34
(446/2133)
Ti emlékeztek erre? Ezt a létra dolgot valaki magyarázza mar meg.

A szereplõk lelekszakadva szaladnak a kopar koszlott barlangban a "hologramok" után, amikor megtalálják a lefejezett testet. A robot nézi az ajtó fölötti részt, meglatja a zarat, míg a többiek vitatkoznak. Próbáljak kinyitni az ajtót, amikor a robot egy b***ttnagy 3 méteres letrat nekitamaszt a falnak és felmaszik rá.

Honnan a banatbol került elõ öt másodperc alatt egy ekkora a létra?

Két perce meg rohantak a folyosón üres kézzel, nem pedig letraval mint a tûzoltók!

Ez egy spéci létra volt ami minden szkafanderhez jár? Ha igen akkor odadobhattak volna egy animaciot ahogy a zseb létra három méteres kinyílik....

Én mikor ezt megláttam úgy röhögtem hogy ramszoltak.

Aztán meg. A csalt megmutik a hasán, fullosan, teljes szélességben. Tíz perc oszt futkos a Marson egy szkafanderben. Hat eleg jól sikerült a mûtét! Ha ennyire fejlettek hogy mûtét után mar jöhet a futás akkor a fájdalmat mar miért nem szüntetik meg teljesen valami spéci fajdalomcsillapitoval.... Meg mit keres az ûrhajót egy olyan béna nagy balta? Fura.
2/10
sdt 2012 jún. 09. - 21:50:47 2/10
(445/2133)
Na de ha a film valakinek tetszik és valakinek nem, akkor persze még le lehet nézni a másikat ízlésficama miatt, de ettõl még teljesértékû ember. Azt hiszem. És attól, hogy módszeresen fizikailag terapizálják miért változna meg az ízlése? És ha presszió hatására "átáll" az vajon véglegesnek tekinthetõ? Próbáljuk azt keresni egymásban, ami összeköt, nem azt, ami elválaszt...
5/10
Denevér333 2012 jún. 09. - 21:24:30 5/10
(444/2133)
Ide figyelj kis köcsög találkozhatunk mondjuk és én mint az elroggyant( mert nem volt számomra 100-as a film) az biztos alienesre verem a hülye személyeskedõ faszkalap fejedet.
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 20:58:05 10/10
(443/2133)
egy kis érdekesség a kérdéseket megválaszolandó...

(forrás: http://cavalorn.livejournal.com/584135.html#cutid1)

"Through Shaw and Holloway's investigations, we learn that the Engineers not only created human life, they supervised our development. (How else are we to explain the numerous images of Engineers in primitive art, complete with star diagram showing us the way to find them?) We have to assume, then, that for a good few hundred thousand years, they were pretty happy with us. They could have destroyed us at any time, but instead, they effectively invited us over; the big pointy finger seems to be saying 'Hey, guys, when you're grown up enough to develop space travel, come see us.' Until something changed, something which not only messed up our relationship with them but caused their installation on LV-223 to be almost entirely wiped out.

From the Engineers' perspective, so long as humans retained that notion of self-sacrifice as central, we weren't entirely beyond redemption. But we went and screwed it all up, and the film hints at when, if not why: the Engineers at the base died two thousand years ago. That suggests that the event that turned them against us and led to the huge piles of dead Engineers lying about was one and the same event. We did something very, very bad, and somehow the consequences of that dreadful act accompanied the Engineers back to LV-223 and massacred them.

If you have uneasy suspicions about what 'a bad thing approximately 2,000 years ago' might be, then let me reassure you that you are right. An astonishing excerpt from the Movies.com interview with Ridley Scott:

Movies.com: We had heard it was scripted that the Engineers were targeting our planet for destruction because we had crucified one of their representatives, and that Jesus Christ might have been an alien. Was that ever considered?

Ridley Scott: We definitely did, and then we thought it was a little too on the nose. But if you look at it as an "our children are misbehaving down there" scenario, there are moments where it looks like we've gone out of control, running around with armor and skirts, which of course would be the Roman Empire. And they were given a long run. A thousand years before their disintegration actually started to happen. And you can say, "Let's send down one more of our emissaries to see if he can stop it." Guess what? They crucified him.

Yeah. The reason the Engineers don't like us any more is that they made us a Space Jesus, and we broke him. Reader, that's not me pulling wild ideas out of my arse. That's RIDLEY SCOTT."
10/10
Gaben26 2012 jún. 09. - 20:52:40 10/10
(442/2133)
A film úgy jó ahogy van 10bõl 10 nálam, nem álok le vitatkozni a sok elmerogyantal akik belemagyaráznak vagy meg akarnak magyarázni dolgokat a filmel kapcsolatban.
ÉN azért megyek a moziba hogy szórakozzak és ez a film látványos szórakoztató érdekes......a többi gyp-s meg le van szarva
Még annyi akinek nem tetszik az nézzen Film+ vagy filmmúzeumot.............
2/10
sdt 2012 jún. 09. - 20:15:26 2/10
(441/2133)
A Filmkatalógus honlapjain hatalmas vita van a filmrõl, ahogy elnézem, itt is. Megnéztem, az elsõk között,legalább huszan ültünk a nézõtéren, plusz az a hapsi, aki azt nézte, videjozik-é valaki. A film sajnos igen gyenge. A forgatókönyv reménytelen, a szereplõk papírmasé szinten hozták a figurákat, a történet érdektelen, zavaros, a képek már megjelentek egyszer az Alien-ekben,itt kétségtelen, jobb a technika. A horrorisztikus technika öncélú, bakik tömege. A film önmagához képest is alig nézhetõ, de ha Ridley Scott eddigi munkáihoz hasonlítom, fõleg azok mondanivalójához (ld. pld. Szárnyas fejvadász) akkor ez sehol. Hangsúlyozom, helyes, hogy van akinek tetszik, de nekem sajnos nem.
8/10
go84 2012 jún. 09. - 19:44:32 8/10 Előzmény kodela93
(440/2133)
omg ujabb pelda mennyire nem ertenek az emberek alapveto ossszefuggeseket ha nem adjak a szajukba, gondolkodni is kene mar. kiragadva csak ezt hirtele:

"Az egy sluszpoén hogy min kisérleteztek egy üres bolygón?Ha õk teremtik az életet valószinü elis tudják azt venni nem hiszem nagy tudomány lett volna kiirtani pár kövel dobálozó(tudom akkor már volt kard,íj stb) egyént.Mi értelme ha ellepnek egy irányithatatlan féreg fajjal egy bolygót?"

talan azert, h ezek az alien -ek meg veletlenul se jussanak el a "teremtok" bolygojara. kiirtani akartak minket talan azert mert csak eletet akartak teremteni de a veletlenek folytan letrejott egy hasonloan fejlett az o nezopontukbol humanoid, mi emberek amit nem neztek jol szemmel es pont indultak volna hozzank mikor vki bekapta a legyet a teremtoknel! es ahogy az alien elso reszeben is, itt is oda veszett mindenki kiveve a hibernalt fazon az egyik hajon.

de ez csak egy elmelet az emberre van bizva ha hasznalja a fantaziajat de ahogy lenni szokott a tudatosan butitott tarsadalomnak csak akkor jo egy film ha minden ele van talalva, h meg veletlenul se eroltesse meg magat a user.
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 18:55:32 10/10 Előzmény domo.robi
(439/2133)
Azért mert ugyanabban az univerzumban játszódik nem kell ugyanolyan hangulat. Példa Riddick és Pitch Black. A hangulat még véletlen se volt hasonló. Ha Alien hangulatot akarsz nézd meg Alien-t, csak nehogy csalódj, mert az elsõ részben még lassan mozogtak a alienek, a másodikban meg gyorsan. Mekkora logika bukfenc, tök nem realisztikus.:D
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 09. - 18:39:57 10/10 Előzmény tomcsicsi
(438/2133)
Jó ötlet. De nem lesz könnyû dolgod. Gondold meg jól!!!
10/10
ngergo35 2012 jún. 09. - 18:20:59 10/10
(437/2133)
most jöttem két barátommal a filmrõl! Na idefigyeljetek kedves emberek, totál nem tudom mi az isten bajotok van a filmmel!! Nagyon nagyon jó volt, izgalmas szép látványos és a történetben is volt egy két csavar talán, a nõ mikor saját magából kivette az élõlényt na az durva volt..no meg a végén amikor az alien a teremtõvel összeverekedett...nagyon komoly volt...totál nem értek senkit aki a filmet fikázza, mert az alienes elõzményrõl csk annyit, hogy a végén ott van az alien aki kikelt a teremtõ hasából és simán lehetne innen folytatni az alien elsõ részével, nincs ezzel semmi gond, itt volt az utalás, kikelt a kis alien, ennyi! A film egyetlen talán tényleg nem érthetõ dolga az volt, hogy a teremtõ miért akarja elpusztitani az emberiséget vagy a földet, mikor õk csináltak minket...de ezen kivül 10/10 nálam és a két barátomat is teljesen lenyûgözte! Nem kerestük a hibákat és nagyon tetszett nekik is, ennyi!
CTU 2012 jún. 09. - 18:02:50 Előzmény MaxwellRobinson
(436/2133)
Leírni bármit lehet.
Hiába tervezik trilógiának, ha a Prometheus nem váltja be a hozzá fûzött reményeket, akkor nem lesz több rész, és lógni fog a levegõben egy
"nem alien elõzmény nem elõzmény de elõzmény is utalásos de mégsem nem teljesen csak részben alienes alieneket nem felvonultató de mégis érintõ más bolygón játszódó de teljesen ugyanolyannak tûnõ helyszíneken játszódó az élet értelmét kutató de nem megtaláló és valamilyen szinten az alieneket is belekeverõ pedig nem ehhez a sztorihoz tartozó ridley scottos tehát nagyot elvárós részben csalódós de látványos valami,
amihez nagyon sok fantázia, képzelõerõ, és mindenki magában eldöntõs választ meghozó új mûfaj keletkezik, aminek a neve: interaktív sci-fi!:D:D
1/10
domo.robi 2012 jún. 09. - 17:22:26 1/10
(435/2133)
SPOILER
Elég kétszínû munka volt Ridley Scott részérõl, hogy egy "nem is elõzményfilm" elõzményfilmet csinált. 10-bõl 8 ember azért nézte meg, mert annak idején tetszett neki az Alien film/trilógia/quadrológia. És ha nem is csöpögõ állkapcsú, banánfejû szörnyet várt, de a hangulatot legalább igen.

Ehhez képest kaptunk egy Csillagközi Invázió bonyolultságú filmet, egy kis "ne bízz a robotban, hideg gép, semmi más", utánérzéssel, amatõr, ismétlem amatõr színészekkel.

Mr. Scott persze széttárja a kezét: ki mondta, hogy az Alien benne lesz? Vagy annak a hangulata? Végül is ha Elvis emlékkoncertre mész, akkor sem várhatod, hogy Elvis lesz ott személyesen... Hát azt tényleg nem. De azt igen, hogy a dalait autentikusan énekeljék el.

A film gyenge közepes sci-fi, benne van a folytatás lehetõsége, ahol nyilván kiderül, hogy a Space Jockey gonosz változata mellett van Space Bobby is, aki jó, és nem akarja megölni a saját teremtményét...
1/10
kodela93 2012 jún. 09. - 17:16:29 1/10
(434/2133)
Ha valami poizitivumot akarnak kihozni belõle akkor inkább igy:
SPOILER

Azért mikor felkelt nem csapkodott széje mindenkit elvégre is nem akarta elpusztitani embereket kérdés felzaklatta nagyon az a kérdés miért? Ugyanakkor azis elképzelhetõ hogy õ már fertõzött volt mint a zombi csávó és már ugy hibernálták le.Az egy sluszpoén hogy min kisérleteztek egy üres bolygón?Ha õk teremtik az életet valószinü elis tudják azt venni nem hiszem nagy tudomány lett volna kiirtani pár kövel dobálozó(tudom akkor már volt kard,íj stb) egyént.Mi értelme ha ellepnek egy irányithatatlan féreg fajjal egy bolygót?Mibõl gondolja Janek biológiai fegyver?Pluszz én továbbra se tudom mi lett azzal a csávóval akibe belement az a kigyó szerü lény azon kivül h meghalt és a lény?.Egyébként meg a hologramnál nagyon ugy tünt hogy letérdelt és kitört belõle egy lény.Több helyen sántitó történet aminek vagy még egy elõzmény vagy egy kövi részbe.És arra hogy meg fantázia kell hozzá hogy elképzeljük hülyeség vagy ha igyis van 1 féle képpen vagy 2 féle képpen képzelhessük el.És még 1 dolog akik szerint ez az év alkotása akkor hogy lehet hogy a Trailerbe gyakorlatilag összezsufolták az összes kulcsmozzanatot?