Téma: Prometheus

metalos1 2012 jún. 08. - 20:58:02
(353/2133)
"Márpedig a történet egy bolygórendszer egyik holdján található aminek a számozás LV 426 ( alapjában fasszság ez mert az Alienben még nem volt számozása a bolygónak legalábbis a Aliensben az elején mondja a cég embere, hogy a bolygót most már LV426-nak hívják és telepesek lakják!"

Persze, mert ez nem is az LV-426, hanem az LV-223, az LV-426-ot itt még nem fedezték fel, az a szomszéd bolygó, ami látható, mikor az eligazítás van.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 20:21:03 6/10
(352/2133)
Meglehet, hogy a sajtó nagyban felelõs a csalódásokért. Legyen. De sokan ennek a hibának köszönhetõen csalódtak. Másrészt viszont elõzmény vagy nem elõzmény, a történet egy kicsit összetettebb is lehetett volna.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 20:18:35 6/10
(351/2133)
Szerintem neked kellett volna megírni azt a forgatókönyvet. Fantáziában és humorban nincs hiány nálad az tuti:D
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 20:15:29 5/10
(350/2133)
Tudom mi a különbség a dokumentum és a sci-fi között! Attól függetlenül ez még is csak a nevében benne van tudományos - fantasztikus mû s nem egy Aliz csodaországban mese. S tartom, hogy az ottani viszonyokhoz képest is vannak benne olyan logikai bukfencek amelyek max. egy beszívott meseíró tudna alkotni. A legbutább akció meg sci-fikbe van olyan, hogy 2 perc 5 percig tart reálisan azért pl Scott apó ilyenekre figyelni szokott. Vagy hogy állítanak egy dolgot utána meg rögtön megcáfolják vizuálisan!
CTU 2012 jún. 08. - 19:58:30
(349/2133)
Ja, vagy kiderült volna hogy David nem más mint Bishop 'apja' tervezõje:D

Dr. Shaw meg lehet, hogy Ripley unokahuga anyai ágról:D

Charlize Theron meg, Rebecca 'nyuszi' nagynénje apai ágról:D

Janek kapitány biztosan Apone õrmester nagybátyja:D

A végén kiderül, hogy itt kavar mindenki mindenkivel térben és idõben:D:D:D
10/10
lv 426 2012 jún. 08. - 19:44:24 10/10 Előzmény nikizs
(348/2133)
Csak a media írta, hogy elõzmény film lesz, ajánlom olvasd el Ridly Scott nyilatkozatát interneten, kell egy kis angol tudás hozzá, mert angolul van. Szó szerint azt nyilatkozta nem elõzmény film és csak nagyon lazán kapcsolódik az eredi saga-hoz. Ezt egy új trillógia elsõ része.
10/10
lv 426 2012 jún. 08. - 19:37:57 10/10
(347/2133)
Szerintem meg csak akkor lett volna jó film ha Riply megjelenik egy predator sisakban.:D
10/10
lv 426 2012 jún. 08. - 19:27:52 10/10 Előzmény Denevér333
(346/2133)
Azt ugye tudod, hogy ez nem dokumentum film! Azt írtad, hogy "rengeteg realitástól elrugaszkodó rész volt"???????? Komolyan??????? Egy SCI-FI-ben???????? Szerintem pereld be õket!:D És egy akció filmben meg túl sok akció van?????????:D
CTU 2012 jún. 08. - 19:15:54
(345/2133)
"Szerintem te még egyszer nézd meg a filmet, mert valamit nagyon benéztél hátha megérted, hogy egy elõzményfilmben nem lehet utalni egy késõbbi szereplõ kilétére! Minek és hogy és miért?"

Kedves kollega, szerintem pont hogy ettõl lett volna benne valami új, egy olyan dologra utalni, ami még meg sem történt, de mi már tudjuk, hogy megfog......:) Ez a fajta helyzet-bemutatás nagyon hatásos tudna lenni.
Egyszerû évszámvariálással közelebb lehetett volna hozni a sztorit az Alienhez.

Ami még érdekes lehetett volna, hogy a Prometheus az LV-426on landolt volna, valamivel odébb, mint a Nostromo legénysége, és pár perc erejéig a két film azonos úton párhuzamosan haladt volna pl. Shaw-ék csapata, vagy Ripley-ék csapata pár órán múlt, hogy találkozzanak, vagy éppen egyszerre landoltak, és csak a vihar, és a sziklák miatt nem találkoztak:) utána meg a prometheus és a nostromo is halad tovább a maga útján...

Persze ez egy másik forgatókönyvet igényelne:D

A Prometheus azért lett ilyen, mert részben Ridley Scott így akarta! Ha tetszik ha nem ezt így kell elfogadni, most már én is ezt vallom:)
8/10
yogibear81 2012 jún. 08. - 19:04:47 8/10
(344/2133)
Teljes mértékben egyetértek veled!! :)
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 17:42:36 9/10
(343/2133)
Most értem haza róla..3D-ben néztem. Kicsit féltem ugyan tõle, mivel tegnap vagy 100 véleményt olvastam itt végig róla, és a nagy többségnek nem jött be. Nos én csak ajánlani tudom mindenkinek a magam részérõl! Logikátlan forgatókönyv? F*s a rendezõ? Rengeteg kérdés vetõdik fel? Sok a baki? Nincs köze az Alienhez? A felvetõdõ kérdéseitek cirka 80%-ra kaptam választ a film alatt, amire meg nem, az nyilván a képzeletünkre van hagyva. Szerintem emberek mi vagy teljesen más filmre ültünk be, vagy csak nem figyeltetek oda rendesen. A színészek is abszolút rendben voltak, oké nem Oscar-díjas alakítások, na de nem is volt sz*r. A zenék is klappoltak a jelenetekhez. Azért adtam rá 9-et, hogy a jelenlegi átlagot legalább a részemrõl felfelé mozdítsam...egy derék 8-ast egyébként megér a film! Jó pár év óta az egyik (de azért mégsem A) legjobb sci-fi, amit láttam.

***SPOILER***
Ami nekem nem állta meg a helyét az egész film alatt, az a sokat emlegetett homokvihar volt, valamint a mûtét...viszont az meg annyira király jelenet volt, hogy nem is bánom. :D
Ezeket leszámítva viszont a többi amit írtatok, az felesleges kukacoskodás, a nem megfelelõ filmre koncentrálás, és a fantázia hiány szüleménye.
Persze véleménye mindenkinek lehet, még ha nem is egyezik az enyémmel, szóval részemrõl ennyi. Písz
***SPOILER VÉGE***
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 17:18:04 5/10
(342/2133)
Ja és a történet pont 33 évvel az Nostromo története elõtt játszódik, ami úgy utalás a 33 évvel ezelõtt készült filmre!
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 17:16:04 5/10
(341/2133)
Aki esetleg ismeri a régi Alien elsõ szinopszisát az tudja, (ha nem akkor meg olvasson utána az indexen egy kitûnõ cikk van róla), hogy a polipszerû lény már az alien elsõ terveiben is szerepeltek sõt a történet szerint az alien nem is az ûrben hanem a földön játszódott volna egy piramisban. Tehát a polip nem újdonság bármennyire is faszság így már amikor az Alien-nek 4 része készült!
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 17:05:28 5/10
(340/2133)
Elírtam nem az LV 426 ezt akartam írni hanem az LV 223
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 17:04:24 5/10
(339/2133)
Kedves Barátom!

Szerintem te még egyszer nézd meg a filmet, mert valamit nagyon benéztél hátha megérted, hogy egy elõzményfilmben nem lehet utalni egy késõbbi szereplõ kilétére! Minek és hogy és miért? Márpedig a történet egy bolygórendszer egyik holdján található aminek a számozás LV 426 ( alapjában fasszság ez mert az Alienben még nem volt számozása a bolygónak legalábbis a Aliensben az elején mondja a cég embere, hogy a bolygót most már LV426-nak hívják és telepesek lakják!)Na mindegy lényeg, hogy semmi köze nem lehetett még a késõbbi filmekhez történéshez.
Rengeteg reálistól elrugaszkodott rész volt a filmbe szinte életellenes megoldásokkal.
Spoiler:
-Ilyen pl mikor elején jön a elektromos-homokvihar akkor azt mondják azért siessenek vissza mert megfognak pörkölõdni közben Shaw vagy 5 percig fürdõzik a viharba mire be tudják húzni.
-Vagy mikor megmûti magát nevetséges, hogy kivették belõle a teljes méhét tulajdonképpen bármilyen fejlett is a tudomány ezt a kétperces mûtétet senki nem élete volna így túl!
-A szörny megnövése is táplálék nélkül röhej. Aki emlékszik az elsõ részre tudja, hogy elrabolta a lény az embereket és evett belõlük és csak egy részét használta keltetõnek.
- Az is kérdés, hogy mi volt a céljuk és mire jött rá a David robot aki tökéletesen alakította a vállalat beépített emberét és én itt gyanítom nem az öreg volt a fõ irányító hanem egy másik személy.
- Az se volt tiszta mire volt ez a telep csak kísérletezésre vagy tényleg egy raktárbázis volt és a tisztító folyamatok miatt kísérleteztek ezzel a fajjal.
- Az alien mint olyan mesterséges faj vagy sem? Mert az is lehet, hogy a mérnökök is csak genetikailag lopták ezeket a mintákat és úgy kísérleteztek vele.
- Ha volt több hajó akkor ott voltak-e tervezõk s ha igen akkor miért nem keltek fel? Alapjában hihetetlen hogy egy fejlett ûrhajó aminek nincsen védekezõ mechanizmus csak úgy kószálni engedi az embereket!
- Vagy pl mi értelme volt a Ginger féle képnek és designnak mi van ha a hit úgy jelenek meg, hogy ezek a tervezõk azért telepítik az embereket, hogy utána Istenként kezelt dupla fogúakat oda tudják telepíteni s legyen nekik elég takarmány. ( persze ehhez nem kell az embereket odacsábítani igaz az is lehet, hogy oda akarták csábítani õket, hogy kipróbálják mûködik e a fegyver.)

Amúgy a film mitológia mondanivalója lehetne az ha eléred az Istened vagy meglátod akkor az Istened el pusztít!

Alapjába nem az a baj, hogy nem kaptunk választ, hogy mik is az Alien-ek hanem az, hogy bejött egy plusz faj és még több kérdést vet fel, mint amit esetleg a film vizuálisan megválaszolt.

Nekem amúgy az egész film kicsit olyan volt mintha klipszerû lett volna és nem volt egységes folyama.
pl miért kellett dugdosni a vállalat alapítóját? Kicsi hiányoltam, hogy a szereplõk életét még mondatszerûen se mutatták be, szinte elembertelenítve a potenciális hullákat. Az eddigi 'halál' filmekben nagyjából lehetett tudni a szereplõkrõl mit csináltak milyen karakterek, honnan jöttek.
Nekem egy mondat maradt meg a filmben mikor kapitány beszól a Charlize Theron-nak hogy ha szexet akar akkor nem muszáj a barlang térképrõl érdeklõdni. Mire azt mondja a Charlize hogy azért hogy dughassak nem kellett volna Több száz millió kilométert megtennie mire a kapitány mondja, hogy maga robot erre Charlize Theron jó a 10 perc múlva a kabinomban!! Na ez egy igazán jó dialógus volt!

Amúgy a Prometheus-t eredetileg ugyan úgy mint a Hobit-ot vagy a Kill Bill-t két részesre tervezték ezt utána elvetették, de úgy látszik a film forgatókönyvírójának nem szóltak.
Én a 10 pontból 5 pontot adok a filmnek. Bármennyire is elvarázsol a technika és a látvány mégis olyan érzésem volt mintha a film sok helyen még a "b" kategóriát sem éri el.
Kenshitora 2012 jún. 08. - 16:53:00
(338/2133)
Hali! :-)
Én is elmondanám a saját véleményem és verziómat:

A Film
a film maga jó (10 / 10). Én azt vártam, amit kaptam.
Vagyis: nem Alien-ek, de mégis azok; külön álló történet, de mégis köthetõ az Alien-filmekhez (már, aki akarja).
A film olyan, mint maga az élet, vagyis ismétli néha önmagát, de ez még nem eget rengetõ baj. :-)
Ridley Scott nagyszerûen csinálta meg ezt a filmet (is), akár folytatás (illetve, elõzmény), akár nem az.
A sajtó hibája szerintem is a tévesnek hangzó beharangozó, de a média már csak ilyen. :-)

OFF
Néhány észre vétel és összefüggés.
Azok a polip szerû izék teljesen más életformák voltak, mint az 1979-es Alien-ben.
Bár lehet, hogy a Ragadozók (Predator) is kísérleteztek ezekkel a polip formájú valamikkel (Halál a Ragadozó ellen (Alien vs Predator) 2004-bõl).
Tehát a 3 méter magas humanoid szerû lények nem hiába vehették ellenségesnek a Földet és annak lakóit.
OFF
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 16:35:45 10/10
(337/2133)
Komolyan sajnalom, hogy ilyen emberek "itelik meg" Ridley Scott munkajat, akik alapszintu dolgokat nem tudnak feldolgozni.

Eredetileg ugy volt beharangozva a film, hogy NEM sequel lesz. Szandekosan nem kotottek ossze a filmmel, emiatt nem is Alien 5, vagy Alien the Beginnings, etc. a neve, hanem teljesen mas. Ugyanabban az univerzumban jatszodik, csak elobb. Ennyi a kapcsolat.


Azt meg elvarni, hogy olyan szereplokre valo utalas legyen benne, akiknek meg a nagyapjuk se szuletett meg ebben az idoben, jo indulattal is retardaltsag.
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 16:27:13 6/10
(336/2133)
Talán pont ezért szerettem/szeretem a legjobban a 4 rész közül.

A Prometheusra visszatérve, kb. csak úgy 15 éve érdekel hogy honnan jöttek ezek a tojások is pontosan, és a space jockey hogy is került az Lv426-ra.
Lehet, hogy ez már sose derül ki?
CTU 2012 jún. 08. - 16:19:15
(335/2133)
SPOILER

Ahogy Janek kapitány és emberei 1 perc sõt, 30 mp alatt teljesen érzelemmentesen elfogadták, hogy a halálba mennek az emberiség jövõjéért, az valami röhejes volt, ott szakadt el a cérna!!!

A simogassuk meg a kis aranyost címû jelenetben pedig nem tudtam hirtelen, hogy Ridley Scott féle tudományos sci-fit vagy Ivan Reitman féle Evolúciós viccfilmre ültem be:D:D

Guy Pearce 3 perces kimaradt jelenete hatalmas hiba! Ezzel kellett volna kezdeni, vagy épp lezárni a filmet!!

És a legröhejesebb iszonyat erõltetett koppintott dolog, ahogy dr. Shaw elköszön a nézõktõl.
"Itt Elizabeth Shaw, a Prometheus utolsó túlélõje..."

Ennél rosszabb utalásos befejezést utoljára a T4-be láttam, ahogy J. Connor elköszön: "Nincs végzet, csak ha bevégzed":D:D:D:D
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 16:17:46 6/10
(334/2133)
Lehet igazad van, de én kb. 2010 körül hallottam/olvastam elõször errõl a filmrõl. És már akkor úgy vezették fel ezt a filmet, hogy elõzménye lesz az Alien filmeknek, elmagyarázzá hogyan került az LV426-ra az ûrhajó, a space jockey...
Ez a film viszont csalódás.