Téma: Prometheus

8/10
kukulec 2012 jún. 10. - 22:49:29 8/10
(633/2133)
ezt azoknak írom, akik abba a típusba tartoznak, hogy olyan film tetszik nekik, ami a többségnek nem. ez egy kiváló film. azokra a kérdésekre, amikre nem kapunk választ elég egyértelmûen azért nem, mert egy több részes történet elsõ darabjáról van szó, és ezzel a szemmel kell nézni.

1. akárki akármit mond, ennek a filmnek van egy jó értelembe vett régebbi stílusa. a tájfelvételek nincsenek agyon szûrõzve, nem egy mesefilm, mint az avatar. továbbá nem egy hentelõs, "legyen még több vér, mert az jó" típusú alkotás. vannak benne normális párbeszédek, helyenként kimondottan elmés szövegek.
2. noomi rapace nagyon jól játszik, és szép íve van a karakterének, nem igaz, hogy egy felejthetõ, közepes teljesítmény lenne, és igen a mellékszereplõk is tisztességesek. nem tudom itt kik mi alapján beszélnek rossz alakításokról, de egy 2 órás filmben, ahol nem is a szereplõkön van az igazi hangsúly szerintem igenis normális ábrázolást kaptunk.
3. a zene kimondottan jó volt.
4. a film egy saját atmoszférával rendelkezik; hideg, embertelen, és a nem elnagyolt jelenetek miatt, a negatív teremtõ kép, és azok hibái miatt nekem néha teljesen realisztikusnak hatott, sõt az volt benne a kemény, hogy simán el tudtam hinni, hogy valakik "csak hogy legyen" gondolatából születtünk, ami lássuk be a valóságban több mint fájó volna.
5. a "szörnyek" nem félelmetesek, inkább nyomasztóak (akár az egész film). nem rondák, de érzõdik a baljós jövõ:)

összességében egy nagyon jó film, akik nem szeretik tényleg más elvárással mentek moziba. a cselekmény nem bonyolult, mégis - bocsi a szóhasználatért - tartalmas. kicsit vicces egy ilyen filmnél, de tényleg. szóval, aki alien szintû borzongást vár, de pusztán a hentelés és para okán, az nem fogja megkapni. aki egy olyan jellegû borzongást akar, ahol érezni, hogy mi milyen kis senkik vagyunk, és valójában mennyire utálnánk egy ilyen rideg, bizonyos szempontból kiszámított, és mások által dominált világban élni, annak ajánlom.
9/10
sonbi1987 2012 jún. 10. - 22:44:45 9/10
(632/2133)
Dettó pontosan ahogy írtad, egyszerûen, csak valaki már olyan elvakult, hogy nem képes önállóan
és objektíven értékelni a filmet, szerintem konkrétan min 8/10 a film, sõt.... és mivel ez
gyakorlatilag "csak egy elõételnek" készült a várható folytatáshoz képest, amiben remélhetõleg
sokkal több minden fog kiderülni.
CTU 2012 jún. 10. - 22:41:50
(631/2133)
Jól olvastam a korábbi kommenteket????

Most már ott tartunk, hogy az eredeti Alieneket is fikázzák????

Fiúk/lányok ennyit nem ér az egész!!!

Már túlságosan is szétcincáltuk szegény Prometheus-t.

Annyira nem volt rossz film, hogy ez idáig elfajuljon.

AZT JAVASLOM, HOGY MOST MINDEZEK UTÁN, MINDENKI FOGJA MAGÁT, ÉS NÉZZE MEG MÉGEGYSZER A FILMET, MÁS SZEMLÉLETTEL, ÉS MÁSFAJTA ELVÁRÁSOKKAL.
ÉS AKKOR RÁJÖTTÖK, HOGY A PROMETHEUS IGENIS EGY MINÕSÉGI SCI-FI, A LEGJOBB FAJTÁBÓL (apróbb hibákkal igaz)

ÉN EZT TETTEM, ÉS BIZONY NEM BÁNTAM MEG!:)
10/10
Dya0225 2012 jún. 10. - 22:36:13 10/10
(630/2133)
Én nem szeretnék vitatkozni és senkivel sem vitába szállni.....csak mint egyszerû laikus,nézõ tudok véleményt mondani a filmrõl. :)
Tetszett,sõt Nagyon tetszett! :)
A történet elgondolkodtató a látvány lenyûgözõ.
Ridley Scott újra hozta a formáját.Nem okozott csalódást.
Várom a folytatást.....
:)
9/10
sonbi1987 2012 jún. 10. - 22:30:02 9/10
(629/2133)
Egyszerûen nem értem meg, hogy miért vártak az emberek többet ( az eredeti idegeneket), amikor kristály
tisztán leírták, hogy nem lesznek benne, már hetekkel a premier elõtt. Az meg, hogy nem derül ki benne
szinte semmi, és hogy több kérdést vett fel mint amennyit megválaszol nyilvánvalóan az okozza, hogy ez
nem egy különálló film, hanem egy trilógia kezdõ darabja. Az hogy ki mit vár el elõre, egy nem hivatalos
forrásból kiszivárgott kamu hír vagy cikk alapján, az az õ szociális problémája. Persze attól még lehetnek
a filmnek hibái, itt most a kevésbé kiforrott karakterekre gondolok. De arra apellálni, hogy miért nincsenek
benne ilyen olyan lények teljesen felesleges, ugyan is nem egy közvetlen elõzmény.
kybuck 2012 jún. 10. - 22:01:23
(628/2133)
Ha egy film jó, mármint történetileg, akkor egy kamerás verzión is átjön a hatás, ha moziba kell elmenni, hogy a látvánnyal szúrják ki a szemet, az rossz jel, mert nincs igazán potenciál a történetben! Itt is ez a helyzet, és egy csomó filmmel is: a látvány önmagában kevés, történet is kell!
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 21:54:31 10/10
(627/2133)
Akkor egyetértünk. Én se akarok meggyõzni senkit, értem, hogy neked nem tetszett, ezzel semmi baj. Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat azok ironikusak max de nem szoktam durván személyeskedni. Engem legfõképp azok a hozászolások zavarnak, amikbe olyan van pl. hogy Ridley Scott minden nézõt átvert stb... Tehát semmi gond, ha valakinek nem tetszik.
8/10
go84 2012 jún. 10. - 21:53:41 8/10
(626/2133)
Egesz 1xuen tulsagosan is beharangoztak a filmet es tul nagy elvarsokkal ult be nehany ember es ehez meg hozzajott ahogy irtam, h egyfajta 0. epizodot vartak az Alien-bol sokan. Olyasmi van mint anno a SW-nal az elso episoddal, de meg rosszabb mert az egyertelmuen elozmeny volt ennek ellenre megis csalodas volt sokaknak. En egy trailert neztem meg es egy cikket olvastam rola miben taglaltak, h a space jockey -kat fogjak eloterbe helyezni h azok kik es az idegen urhajora hogyan kerulhettek ilyen idegen letformak igy meg nem csalodtam hanem egy jo filmet lattam es raadasul csak sima 2D-ben neztem meg mert nem volt jegy se 3D se IMAX 3D-re.
3/10
SpencerBarnes 2012 jún. 10. - 21:18:03 3/10
(625/2133)
Ezzel az erõvel amit mondasz azt is el lehetett volna adni,
hogy 90 percen keresztül a fekete vásznat nézed, és az erõsítõ sercegését hallgatod.
Jó, ez erõs túlzás, de a bevételi adatok csak azt igazolják, hogy akár milyen szar is
akkor is az összes alien fun elmegy és megnézi, még akkor is ha azt olvassa hogy nem jó.Vágod?
Olyan ez mint a téliszalámi, ha szereted, és elmész vásárolni, akkor is megveszed ha egy darab
fát csomagolnak bele, mert rá van írva hogy téliszalámi..
A személyeskedést meg Te kezdted, azzal hogy "le zsenikémeztél" Azért kérdeztem hogy a következõ
az anyázás lesz? Fogadd el, hogy ha másnak nem tetszik az ami Neked igen. Én is elfogadom hogy számodra
az év filmje, de attól a véleményem még nem változik meg róla...
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 21:07:22 10/10
(624/2133)
Most miért személyeskedsz zsenikém? A réteg film nem hoz 100.000.000 USD-t egy hétvége alatt zesenikém. Szerintem meg az nem állja meg a helyét amit te mondasz. Na cáfold meg!:D
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 21:07:13 10/10
(623/2133)
Egyébként meg megéri újranézni (már annak akinek tetszett), mert másodjára még jobban fog! :D
3/10
SpencerBarnes 2012 jún. 10. - 20:55:54 3/10
(622/2133)
lv 426: "zsenikém"... a következõ az lesz hogy anyázol?
Nyilván hogy ha egy film az emberek harmadának, vagy negyedének tetszik, az rétegfilm.
Rossz példa amit felhozol mert ha egy sci-fire ül be valaki, az nyilván szereti azt a kategóriát.
A példád akkor állná meg a helyét, ha mondjuk 10 embert az utcán megállítva nem tetszik 6 embernek a film
hiszen evidens, hogy abból a 6-ból lesz olyan, aki magát a mûfajt sem szereti
Viszont ha azokat kérdezed akik látták, nyilván ez nem áll fent
10/10
lv 426 2012 jún. 10. - 20:44:40 10/10
(621/2133)
Akkor azt mondod, hogy Alien 2 szar film, mert logikai bukfencek vannak benne az 1-el kapcsolatban. pl.: 1-ben a társaság elküldi õket a roncshoz, de a 2-ben 57-évig ott élnek a telepesek, de senki nem mondja nekei, hogy menjenek oda. Alien 1-ben mindig tök lassan mozog a xeno, a 2-ben pedig gyorsak. Tehát ez a két film egy szar a te nézeted szerint. És a 2-ben lehúztak még egy bõrt, és annak a szagát te utálod. Gratula!!!
metalos1 2012 jún. 10. - 20:43:05
(620/2133)
Így igaz, moziban jobban átjön az egész, mint egy rossz minõségû kamerás verzión.


Denevér333: A rendszer a Zeta II Reticuli, az LV-426 is ebben a rendszerben található, látható is a filmben, az a bolygó, amire nem szállnak le. :)
David, Weylandnek dolgozott.
"Tehát még mindig nem tudjuk kik a SJ van róla némi infó hogy esetleg ûrbeli biokémikusok..." A film végén Shaw az õ bolygójuk felé veszi az irányt, majd a folytatásból kiderül, hogy kik is õk, az emberiség teremtõin kívül.

Miért nem érti meg senki, hogy ez egy új történet elsõ része? Jó hogy nem fog minden kiderülni belõle, két folytatást terveznek, egy direkt folytatást, amiben nagy valószínûséggel azt fogjuk majd látni, hogy Shaw megérkezik a Tervezõk bolygójára és... Aztán a harmadik rész, ami a második rész folytatása lesz, egyben az ALIEN direkt elõzménye is. Persze, ha termel elég bevételt a film. Addig is nem érdemes ilyeneken gondolkozni, hogy miért és hogyan került egy Tervezõ egy tojásokkal teli hajóval az LV-426-ra. A film által felvetett kérdéseken lehet gondolkozni, meg belebeszélni dolgokat de nem érdemes annyira véresen komolyan beleloholni magát az embernek, mert ez ahhoz is vezethet, hogy ha lesz a folytatás, megint csak nem azt foglya várni az ember, amit kap, mert õ nem így képzelte el, aztán megint jön a megosztottság.
10/10
Meklód fia 2012 jún. 10. - 20:23:56 10/10
(619/2133)
Vagy csak jobban kellett volna figyelned és akkor értenéd. Itt a legtöbb embernél az a baj, hogy megnéz netrõl egy moziból felvett élvezhetetlen kézi kamerás fos felvételt. Aztán csodálkoznak, hogy elmarad a várt hatás.
Aki még nem látta az mennyen el nézze meg moziba. Ha nem úgy ül be, hogy most egy Élien elõzményfilmet fog megnézni, akkor az egy jó filmet fog látni.
CTU 2012 jún. 10. - 20:18:34
(618/2133)
Szerintem így volna egyedül értelme, ha a Prometheus franchise párhuzamosan haladna, részben érintve az Alien-vonalat!

Ha így lesz, akkor elégedett leszek, és nem agy alien nemelõzmény filmként gondolok majd rájuk:D:D

Egy kikötés lehetne azért: a Prometheus többi részét is Ridley Scottnak kell rendezni!
4/10
sandoragi 2012 jún. 10. - 19:39:12 4/10 Előzmény Robykee
(617/2133)
na igen ez így sokkal érthetõbb lett volna. biztos lesz majd folytatás, de akkor ezt a szálat folytatják vajon? és az alien mellett párhuzamosan halad ez a másik sztori?
CTU 2012 jún. 10. - 19:16:34
(616/2133)
Hello Emberek!

Legfrisebb hírek: a Prometheus 50.000.000 USA dollárral nyitott a hétvégén, nemzetközileg meg további 90.000.000 dolcsi.

Biztos vagyok benne, hogy tartósan nem marad meg a nézettsége, de nagyon bíztató, hogy az elsõ hétvégén plusz minusz, de kb behozta a gyártási költséget.

Ami ezután van az már tiszta haszon, és eddig eléggé bizalomgerjesztõ, tehát pénzügyileg van remény a folytatásra!!!!
4/10
sandoragi 2012 jún. 10. - 19:09:28 4/10
(615/2133)
bocs már, hogy zavarnak a következetlenségek. láttam már jópárszor mindegyik Alien-t és elvárom, hogy ne egy hanyagul összedobott vacakkal szúrják ki a szemem. bocs már, hogy összefüggõ történetet szeretnék kapni. és meghajlok hatalmas fantáziád elõtt, amely oly ügyesen tölti ki az értelmetlen részeket, amik csak a te számodra olyan teljesen magától értendõek.
tehát megkérdezem utoljára: ha nem elõzmény film, akkor miért van ez a rengeteg hasonlóság? vagy a végén nem is alien mászik ki a csávóból, csak valami, ami nagyon hasonlít. biztos a kínaiak gyártották. meg pont egy olyan hajót találnak, pont egy olyan pilótával. aztaaa!!!! minõ véletlen!!!!! scott azt hitte ha a látvány király, akkor a sok hülye elnézi neki, vagy csak leszarja. aki nem látta legalább 10x azokat a filmeket, le is fogja. és mi az, hogy nem akart elõzmény filmet? MIÉRT????? Arra várt mindenki, könyörgöm! ki a francot érdekel egy, csak hasonlítani akaró film? nem bírom a lenyúzott bõr szagát.
de persze az is lehet hogy az én értelmi képességem nem üti meg ezt a szintet és akkor szeretnék mindenkitõl elnézést kérni a tudatlanságomért.
4/10
sandoragi 2012 jún. 10. - 18:57:58 4/10
(614/2133)
köszönöm, eddig ez a legszimpatikusabb válasz, pedig már jó párat elolvasgattam. még mindig van egy-két kérdés bennem, de egyszer majd csak választ kapok rá.