Téma: Prometheus

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 16:52:18 8/10
(593/2133)
azért örülök hogy vannak páran akik értették a filmet és tetszett is nekik :D

amugy az mekkora már hogy ez 30 évvel az Alien 1 elött játszódott...ez ilyen túlmodern volt, abba meg ilyen régimódi frizurája volt mindenkinek meg mindenki olyan régimódian nézett ki...meg milyen számítógépeket nyomogattak már..:D de mind1 a 2 nem kapcsolódik egymáshoz, de akkor is :D
10/10
Meklód fia 2012 jún. 10. - 16:23:52 10/10 Előzmény Sonic8
(592/2133)
Scott rengeteg kérdést megnyitott, amire a folytatásban kaphatunk választ. Egy Prometheus 2 ami a Space Jockey-ok bolygóján játszódik? Remekül hangzik!
Én tudtam, hogyha valaki csinál egy Aliennel felérõ Scifit, akkor az csakis õ lehet.
10/10
Meklód fia 2012 jún. 10. - 16:15:41 10/10
(591/2133)
Örülök, hogy nem a lerágott csont Alieneket húzták elõ 46odszorra, hanem ez egy teljesen új témájú film. A sok Alien fannak ez nyilván nem tetszik és ezért húzzák le a filmet.
A feszültség megvolt. A színészi alakítás rendben volt és a rendezés is.
Éjjeliõr 2012 jún. 10. - 14:50:07
(590/2133)
Hát nem tudom, mit is mondjak. Csalódás voltszámomra a film, sokkal "alienesebbre" számítottam. Jó, tudom, ez valójában nem elõzmény film, leírták már sokan, de a médiából akkor is ez jött le a bemutató elõtt, hogy ez bizony az lesz.
Aztán aludtam egyet rá, újból átgondoltam az egészet. Számomra olyan, mintha Ridley Scott egyszerre két filmet szeretett volna készíteni, amit végül is egybe gyúrt. Egyszer egy filmet, ami az alien sorozat univerzumában játszódik, lazán kapcsolódva az eddigi filmekhez, a Space Jockeyre koncentrálva, egy akció-horrort, másodszor viszont egy erõsen filozofikus, sci-fi teremtéstörténetet. A baj az, hogy a kettõ együtt olyan egyiknek sem eleget tevõ lett, két szék közt a földre. Amíg a másodiknál szinte követelmény, hogy alaposan meg kell rágniuk a nézõknek, és 10 ember 15 féle teóriát alkothasson rá, addig az elsõnél ez nagyon nem hiányzik.
9/10
sonbi1987 2012 jún. 10. - 14:42:00 9/10
(589/2133)
Így van ahogy mondod, az "õs" sorozat, nagy problémája az volt, hogy a 8. utas után már nehéz volt
újat mutatni. Gondolom többek közt ezért álltak másképpen hozzá, és így lett A bolygó neve inkább
akció orientáltabb. A Végsõ megoldásban pedig meg próbáltak visszatérni az eredeti koncepcióhoz,
fõleg kevesebb mint több sikerrel.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 10. - 14:35:45 10/10
(588/2133)
Lehet, de ha én egy nagy, látványos ûr-scifit szeretnék látni, akkor egy Hold nem elégít ki. Egy Prometheus igen. Annak idején tetszett a Lost in Space. Sokadszorra már nem. Az Alien-t akárhányszor meg tudom nézni, a folytatásokat már nem annyira. Azok már inkább akciófilmek. Az elsõ részben még ott volt az ûr, az ismeretlen...
9/10
sonbi1987 2012 jún. 10. - 14:25:17 9/10
(587/2133)
Szerintem az a film is jó, de egészen más értelemben, ott a Sci-fi elemek csak a szereplõ elszeparálása véget
vannak jelen. A fim mondanivalója inkább az emberi klónozás etikája, illetve annak valószínû kimenetele
körül forog.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 10. - 14:18:40 10/10
(586/2133)
Ó jajj... Kétszer kezdtem el nézni a Hold-at, de nem tudtam a végére jutni... Nem lehet egy napon említeni a kettõt. A Hold-ra kár volt dollárokat pazarolni.
5/10
Denevér333 2012 jún. 10. - 14:18:11 5/10
(585/2133)
Az a baj, hogy a film két szálat indít el és egyik vonalából kapkod a másikba olyan mint egy DNS lán spirális. S ezért van az, hogy sok ember nem tud mint kezdeni kérdésekkel. Nincs íve a filmnek hisz úgy építkezik, hogy sok esetben a két száll ellent mond egymásnak.
Szóval nem fantáziátlanság hisz ha van a történetnek íve és esetleg úgy fejezõdik be akkor lehet min gondolkodni.
Az Alienben a Nostromo-t a vállalt irányítja úgy, hogy Ash segítségével közelítsék meg a bolygót. Tehát ha ezen az elven megyünk akkor valószínû Davidnek is sokkal több szerepe van minthogy egy tolmács-lakáj-mindenes fiú legyen.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 13:59:04 8/10
(584/2133)
akkor én tudtam rosszul, elnézést :D amugy köszi szépen :D
a robot viselkedése tényleg érdekes volt...kicsit sokat tudott...hát aki programozta az biztos értette a dolgát, biztos járt már efféle helyen, vagy járt itt valamikor és azért tudta hogy van több hajó is, vagy David amikor elindította a "2. hologrammot" akkor látta meg az információkat...

Szerintem Fassbender jól játszott a filmben, jó volt robotként. :D Ha lesz 2. rész remélem abba is bennelesz.
10/10
agregator 2012 jún. 10. - 13:57:08 10/10
(583/2133)
Egyetértek veled.
Ez egy jó film. Sok kérdés maradt nyitva, de jobb ez így, mintha minden részlet szájbarágósan el lenne magyarázva.
Jó film ez, fõleg objektívan nézve a mai mozi kínálatot. Ritka a jó sci-fi manapság ami ilyen színvonalú, és nem valami bugyuta lövöldözõs akcióban merül ki.
5/10
Denevér333 2012 jún. 10. - 13:52:16 5/10
(582/2133)
Ez játszódik 2093-ban az elsõ Alien 2126-ban játszódik! Scott meg is mondta azért mert az elsõ film pont 33 évvel ezelõtt készült + ugye 33 év az a krisztusi kor. Van egy olyan mondás amúgy, hogy a kevesebb néha több. Ez erre a film is jellemzõ.
Spoilerek:
A hologramokat David indított el. A folyóson épp úgy mint az irányítóteremben. Nekem a David szerepe nem tiszta sokkal többet tudott az idegenekrõl mint amennyit tudni kellett volna. Még ha ismerte is a nyelvet, honnan tudta, hogy kell mûködtetni?
A bolygó nem bolygó hanem egy LV 223-asnak elnevezett hold. Az Alien-ben LV 426 volt a bolygó jelzése.
Ha a holdon több hajó volt arról hova tûntek a SJ-ik?
Szóval itt a kulcskérdés David szerepe. Hisz nem tudhatjuk milyen elõélete volt és ki programozta?
9/10
sonbi1987 2012 jún. 10. - 13:46:47 9/10
(581/2133)
Üdv tegnap néztem meg a filmet. Én speciel gyerek korom óta imádom az eredeti filmeket.
Nos az a véleményem, hogy sokan követik el azt a hibát, hogy párhuzamot akarnak húzni ez a film
és az AVP filmek világa közt, a vállalat az idegenek és még ki tudja hogy milyen elemei miatt.
Véleményem szerint teljesen felesleges, ugyanis az a filmsorozat bár erõs jóindulattal megüti a
nézhetõ kategóriát, attól még egy ipari szemét(két független történet megerõszakolása).
*****SPOILER*****
Tehát ha épp ésszel felfogjuk, hogy a film nem lehet közvetlen elõzmény(két különbözõ bolygó).
És nem várjuk el, hogy minden sarokból a már ismert "dögök" ugráljanak elõ. Akkor nem fogunk
csalódni, mert ez igenis jó film. Mellesleg ha jó emlékszem, még be is jelentették, hogy ebben a
filmben nem fogunk találkozni a régi lényekkel. Véleményem szerint egy kérdéskörrel nem nagyon
foglakozik senki, még pedig az, hogy miért is gebedt meg az a sok "space jockey", ha jól emlékszem
a tetemeken jellegzetes fej és mellkas sérülések voltak, szerintem ez a kulcs ami összeköti a
régi film-el.
1/10
kodela93 2012 jún. 10. - 13:40:16 1/10
(580/2133)
Nem azért de mivel egy konkrét már elõtte meglévõ univerzumhoz raksz hozzá valamit akkor elvárják a magyarázatot és ha én akarok univerzumot teremteni irok eggyet. Érdekes Tolkein képes volt kifejteni 100%-ra egy világot sallangmentesen és részletesebben öszefügésekkel mint amilyen ez.És biztos a barlangrajzolóktól féltek ugyanár.Többször is votlak a földön mint ahogy a festmények is utalták.És honnan tudod hogy kisérletezgettek és nem kényszerleszálást hajtottak végre mert vmi szar helyzet lett?És azért volt ott még 1 hajó mert segítségére ment.Ha meg kiakart minet irtani egy egész faj azt ne magyarázd meg hogy 2000 év alatt nem tudtak volna küldeni még egy hajót.....Mint emlitettem ehez kell 1 elõzmény meg 1 folytató rész vagy egy rendes bõvitett verzíó mert az hogy találgatsz 5000 lehetõséget hordoz magába.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 13:38:34 8/10
(579/2133)
ez egy különálló film...nem elõzmény...és semmiképp sem csatlakozik az elsõ részhez...
a végén meg nem "Alien" van az a Jockey által "tenyésztett polipszörny"
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 13:23:43 1/10
(578/2133)
hopp!! 2122-ben játszódik a 8. utas!!! 30 évvel a Prometheus után. A kérdésem még mindig nyitott aki tudna esetleg rá a választ!!
Balu1993 2012 jún. 10. - 13:22:53
(577/2133)
*SPOILER*
Jó oké mindenre van magyarázat:
-a nyitó jelenet a teremtõ szétbontja magát DNSeire a földön ,hogy létrehozza az embert (mivel a filmben végig öt nevezik a teremtõnek ezért gondolom ezt)
-A cég elindul a bolygóra kutatni a teremtõ után(hátsó szándékkal ,hogy az öreget a teremtõ fiatalabbá tegye)
-ezen a bolygón a teremtõk gonoszak ezért mindenféle rosszat készítenek (polipszörny,kigyószerüség,zombivírus)
ezt a földre akarják küldeni ,hogy egyfajta emberiség holokausztot csináljanak-> Miért akarnak a földre menni azt nem tudni tegyük fel a robot rájött az úti céljukra és ebbõl gondolták a földre dobják ezt a sok nyavalyát.
-A teremtõk 99% meghal az ûrhajón egy gikszer miatt.(1 marad csak)
-A létrát egy modern svájci bicskából húzták elõ.
-A két eltévedt fickó egyikét megöli egy kigyóizé a másikat meg megfertõzik a zombivírusal.
-A robot kísérletezik a csávón ezért adja neki az idegen lényt a piájába ami aztán átmegy a csajba a sexnél.
-A freskón lévõ alien lehet ,hogy már ismert volt (pl: másik bolygón egy baleset által ,mint ami a film végén van)
-Amikor Elizabeth véresen rohangál azért nem érdekel senkit mert nagy a fejetlenség.
-A lényt amit kiszedet magából mondjuk nem tudta megölni a gép.
-A végén a kamikaze jelet azért történhet meg mert mondjuk elhiszik Elizabeth meséjét és önfeláldozóak..oké
-Elizabeth azért nem haza megy mert mondjuk már nincs veszteni valója és talán be is kattant.
Két dolog szerintetek ez a sztori jó???? a másik meg ha ez nem elõzmény akkor micsoda?? fõleg az alienel a végén!
6/10
Findzs 2012 jún. 10. - 13:21:52 6/10
(576/2133)
egyébként aki végignézte a filmet a stáblista végéig az nem tudja mi volt az a waylandes dátum?
mellov 2012 jún. 10. - 13:18:16
(575/2133)
Hoppá elnézést :D.
Az elején csak annyit akartam írni hogy ugyan azon véleményen vagyunk, de közben kicsit elragadtattam magam :).
Elnézést még egyszer.
1/10
kodela93 2012 jún. 10. - 13:17:53 1/10
(574/2133)
igaz hozzá hasonló nem csak jobb pl a Hold szerintem 2x veri oda vissza.....