Téma: Prometheus

8/10
gomezgts 2012 jún. 10. - 00:30:41 8/10
(473/2133)
Ez tény? Értem, tehát találkoztál velük :D


Viccet félre téve. Azok, akik csalódtak, egy olyan filmet vártak, ami megközelíti, vagy leveri az Alien filmek izgalmát és egyediségét. Ez szerintem sem volt meg ebben a filmben.

Viszont, aki a film közben felmérte, hogy ez nem errõl fog szólni, az onnantól kezdve képes volt kicsit más szemmel nézni a mûvet, és felismerte azokat a jelentõségeket, amiért ez a film készült. Elõzménynek jó, de, ahogyan az öreg Wayland is mondta..."ez még kevés!"
Bizony, ez még kevés, egy 2 órás filmhez...érthetetlen, hogy miért kellett több részre bontani (merthogy folytatása szinte biztosan lesz). Azaz nem is olyan érthetetlen...ez is csak üzlet gyerekek.

Aki egy picikét is kedvelte az Alien sorozatot és szeretné tudni, hogy honnan jöttek ezek a dögök és miért, az nézze meg, de aki egy Alien filmet vár, az csak otthon :)
Furcsa kettõsség lehet, amit leírtam, de az a tábor amelyiknek ez a film tetszhet és az, amelyiknek nem, elég közel található egymáshoz, ez a film akár mezsgye is lehet köztük...
zsottiecsem 2012 jún. 10. - 00:10:23
(472/2133)
Utóbbi évek legjobban és legtisztességesebben megcsinált Sci-fi-je! Pont le**arom, hogy ki mibe akar belekötni ennél a filmnél, mert engem elejétõl a végéig magával ragadott a kellõen sötét és baljós történet. Igazi tartalmas és szépen lassan építkezõ feszültség, pont ami jellemzõ volt az elsõ résznél. Le a kalappal Ridley Scott elõtt aki 75 évesen is képes egy ilyen projektet levezényelni. Nagyon kellett már egy jó Sci-fi és ez AZ!

Én biztosra mentem és eredeti nyelven néztem szigorúan 2D-ben és minden nagyon nagyon rendben volt így.

spoiler
Nem volt tökéletes benne minden szál és volt logikai ge*asz, de pár jelenet (önmûtét, "kígyók enyelgése" a 2 hullajelölttel viszont kimondottan zseniális lett.
spoiler vége

Még egyszer: Long Live Mr Scott várjuk a folytatást nagyon!!
septimus 2012 jún. 10. - 00:02:57
(471/2133)
Tényleg belemehetnénk itt az egészen apró részletekbe (pl. egy 2000 éve kövesedõ tetem idegrendszerének stimulálása és fejének életre keltése...), de felesleges. Én szerettem volna egy jót izgulni, borzongani, mint anno az elsõ részen - és ez nem jött össze. Ennyi.
8/10
jmisi31 2012 jún. 09. - 23:58:53 8/10 Előzmény ngergo35
(470/2133)
Azért fikázzák itten ezt a filmet, mert alapjáraton egy kalap sz@r! Nem azért, mert nem lett Alien elõzményfilm, hanem azért, mert Scott bácsi utalása, hogy bemutatja az Alien univerzumot is csõdöt mondott. A baj az, hogy a készítõk annak idején kérdéseket hagytak maguk mögött az Alienben, és erre nemhogy nem kaptunk választ, de még jött vagy 10-15 újabb kérdés, ami megválaszolatlan maradt.

Mint sci-fi, nem rossz(bár akkor már inkább Pitch Black), de a logikátlansága miatt nem üti meg a mércét. Én speciel 6-ost adtam, de azt is csak a látvány miatt, mert a történet... na ezt inkább nem írom le!

Inkább csinálta volna meg Ridley az Alien 5. részét a Földön, merthogy az volt tervbe, és akkor most mindenki örülne :P

Õszintén szólva, nekem jobban bejött az AVP, mert ott legalább válaszokat is katunk... nem is keveset!
septimus 2012 jún. 09. - 23:52:26
(469/2133)
Ha a következõ rész (már ha lesz) magyarázza meg az érthetetlen dolgokat, azzal még ki tudok békülni. De hogy már akkor a 17 perccel hosszabb rendezõi változattól várjam a megváltó értelmes válaszokat, amikor még javában adják az "eredetit", az elég nagy szegénységi bizonyítványa a filmnek.
Tényleg nem akarom ízekre szedni a filmet és belekötni minden apróságba, de az ördög a részletekben lakozik, és ez a slendriánság kihat az egész mûre.

De hogy valami jót is írjak: a szinkronstábot dicséret illeti! Nem tudom, észre vette-e valaki, de az Arábiai Lawrence c. filmben (amit David nézett) Peter O'Toole hangja Szakácsi Sándor volt! Tehát elõvették az eredeti szinkront, és azt használták fel a filmhez. Elismerésem.
shoc 2012 jún. 09. - 23:38:06
(468/2133)
Tok jó a teleszkopos létra! Köszi.
shoc 2012 jún. 09. - 23:34:48
(467/2133)
Tudom. Bocsánat nem akartalak bosszantani vele. Belõlem valamiért ösztönös nevetest váltott ki.
shoc 2012 jún. 09. - 23:33:09
(466/2133)
Tényleg furcsa volt hogy a csaj szetrug mindenkit a mûtét elott, aztán senki nem szalad utána, õ meg zavartalanul megmuti magát. Aztán pedig lenyom egy olyan akciosorozatot mûtött hassal hogy azt a die hard forgatókönyv írója is megirigyelné....
9/10
Ronaldo 2012 jún. 09. - 23:32:32 9/10
(465/2133)
Miért kell látnod, hogy összerakta a létrát? Anélkül hihetetlen, hogy létezik 1 perc alatt összeszerelhetõ létra? Vagy keress rá a teleszkópos létrára és láss csodát, nem kell ehhez a jövõbe menni. Ez már csak nevetséges szõrszálhasogatás.
shoc 2012 jún. 09. - 23:25:39
(464/2133)
De persze. Ez a leglogikusabb verzió. Viszont átmenet nélkül a falnak támasztani egy letrat...hat lehetett volna egy távoli felvétel ahol butykol a robot a letraval.... Jó gyorsan osszerakta. Kb öt mp. alatt.
matesz88 2012 jún. 09. - 23:24:30
(463/2133)
Valóban akad (sajnos)!
De nagy részére hátha majd választ kapunk a bõvített rendezõi változatban (+17 perc lesz)!
És sok mindent talán (ha lesz) a következõ rész magyaráz meg!
Valamint mi magunk nézõk figyelmetlenségbõl is benézhetünk ezt azt...
septimus 2012 jún. 09. - 23:23:17
(462/2133)
SPOILER lehet
Aztán nekem is megfordult a fejemben, hogy talán egy rendezõi nyisszantásnak köszönhetõ, hogy végül is fiatalon nem láthattuk Weyland-et. Köszönöm a tippet, rákeresek erre a videóra!
PzZoll 2012 jún. 09. - 23:22:45
(461/2133)
És az nem fordult meg a fejetekben, hogy az valami "kihúzható" létra féleség volt, ami esetleg ott volt Davidnél, vagy ilyesmi?
septimus 2012 jún. 09. - 23:19:11
(460/2133)
"Ez nem ugyanaz az ûrhajó mint ami az LV-423on lefog zuhanni és amiben megtalálják majd az Ûrutast Ripley-ék!"
Hm, erre tényleg nem gondoltam. Köszönöm!

Ettõl függetlenül még akad logikai bukfenc bõven.
shoc 2012 jún. 09. - 23:14:39
(459/2133)
Lehet hogy volt ott egy létra? Oké. Értem. Igaz.

Akkor ezt kérdem: mit keresett egy emberi léptékû, három méter magas létra a három méter magas emberek barlangjaban?

Jó magasra raktak a kilincset hogy csak ok érjék el, de azért oda tettek egy letrat hátha jön valaki nem olyan magas. :))

Csak hulyulok, értem hogy nem ez a fõ gond, de ezen a letras dolgon úgy röhögtem mint a fakutya.
10/10
_Balee_ 2012 jún. 09. - 23:10:56 10/10
(458/2133)
Spoiler!

Bizony a SJ-s dolog nem logikátlanság. Az elsõ Alien film az LV-426 planétán játszódik, ez pedig az LV-223-on. :)
shoc 2012 jún. 09. - 23:08:09
(457/2133)
:)))) tehát sz*r helyre tettek a kilincset ugye? A mindenttudók nem tudtak normálisan létra nélkül ajtót építeni!
shoc 2012 jún. 09. - 23:05:29
(456/2133)
Arról szedték a meggyet! Marha jó duma! Jó hogy ez nem jutott eszembe a film közben különben az orromon jott volna ki a kóla a röhögés miatt.

Guy Pierce... Erre késõbb jöttem rá. A netes promocioban nyomattak Guy Pierce három perces beszedjet a jövõrõl, mint mr. weyland.... Egy nagyon jól sikerült videó volt a TED oktató oldallal kapcsolva.... Butaság volt guy-t maszkirozni, mert aki nem látta ezt a pár anyagot az nem értette ennek a jelentõségét.
matesz88 2012 jún. 09. - 23:04:07
(455/2133)
**SPOILER

A space jockey-nak nem a ûrhajó ûlésébe beszíjazva, szkafanderrel a fején kellett volna megmurdelnia? Így találtak rá az Alienben, kirobbant mellkassal, nem?

NEM! Vagyis félig igaz, így találtak rá: de ez másik Ûrutas!
Ez nem ugyanaz az ûrhajó mint ami az LV-423on lefog zuhanni és amiben megtalálják majd az Ûrutast Ripley-ék!Ha figyelted volna eleve az egész film a LV-223on játszódik! Tehát nem fér össze a kettõ!
Miután az életben maradt "fõhõsnõnk" és fél androidunk elmennek a MÁSIK hajóval, na sztem az már valóban az Alien elõzmény sztori lesz!

**SPOILER vége
9/10
Ronaldo 2012 jún. 09. - 22:56:05 9/10
(454/2133)
Gondolom az a kézenfekvõ eshetõség meg sem fordul a fejedben, hogy már eleve ott volt egy létra.
A tûzoltó fejsze meg, hm... tényleg furcsa. Gondolom 2090-ben egy olyan ûrhajón ahol valami szerencsétlenség következik be, már minimum jedi erõt kéne használni bontáshoz, ugye?
Egy ilyen filmben neked tényleg ezek az apró lényegtelen dolgok voltak a legfurcsábbak?