Téma: Prometheus

10/10
ngergo35 2012 jún. 09. - 17:16:27 10/10
(433/2133)
most jöttem két barátommal a filmrõl! Na idefigyeljetek kedves emberek, totál nem tudom mi az isten bajotok van a filmmel!! Nagyon nagyon jó volt, izgalmas szép látványos és a történetben is volt egy két csavar talán, a nõ mikor saját magából kivette az élõlényt na az durva volt..no meg a végén amikor az alien a teremtõvel összeverekedett...nagyon komoly volt...totál nem értek senkit aki a filmet fikázza, mert az alienes elõzményrõl csk annyit, hogy a végén ott van az alien aki kikelt a teremtõ hasából és simán lehetne innen folytatni az alien elsõ részével, nincs ezzel semmi gond, itt volt az utalás, kikelt a kis alien, ennyi! A film egyetlen talán tényleg nem érthetõ dolga az volt, hogy a teremtõ miért akarja elpusztitani az emberiséget vagy a földet, mikor õk csináltak minket...de ezen kivül 10/10 nálam és a két barátomat is teljesen lenyûgözte! Nem kerestük a hibákat és nagyon tetszett nekik is, ennyi!
1/10
black_eagle 2012 jún. 09. - 17:08:57 1/10
(432/2133)
:D!
6/10
hossza 2012 jún. 09. - 17:08:41 6/10
(431/2133)
Ugyanazt gondolom, mint Tomcsicsi.
Ez a film egy klisékkel teli zagyvaság, és nagyon-nagyon erõs túlzás filozófiainak nevezni.
Nagyon vártam, és nagyot csalódtam, 6/10. (Látványban azért ott van, többnyire.)
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 16:57:11 10/10
(430/2133)
Ez, hogy a "folytatás senkit nem érdekel" kb olyan duma mint az, hogy a "folytatás mindenkit érdekel"!!! Ez csak a te felületes véleményed. Van akit érdekel a folytatás és van akit nem!!!
2/10
srph25 2012 jún. 09. - 16:49:50 2/10
(429/2133)
A film legnagyobb hibája, hogy akkora egy zavaros összevisszaság lett, hogy a folytatás már senkit nem fog érdekelni.
tomcsicsi 2012 jún. 09. - 16:43:13
(428/2133)
Köszi, a Mónika show már megvolt. Inkább megnézem a Magyar Vándor-t és a Csak szex és más semmi-t, hogy Veled azonos értelmi szintre kerüljek: hogy ne csak nézzek, hanem lássak is.
10/10
Robykee 2012 jún. 09. - 16:20:37 10/10
(427/2133)
Findzs, az elsõ kérdés bennem is felmerült:

SPOILER
-------------------------------------------
A teremtõink jeleket/üzenetet hagytak nekünk, hogy keressük meg õket. Nyilván ennek technológia feltételei vannak, el kell jutnunk egy olyan szintre, amikor képesek leszünk erre. Mint kiderült, nem a rendes "címüket" adták meg, hanem ezt a bolygót, amit gyakorlatilag biológia fegyverek gyártására és tárolására használtak. Lehet ebben egy olyan szándék, ha az emberiség elér arra a szintre, hogy át tudja lépni a földi határait, akkor sétáljon bele ebbe a csapdába és irtassék ki. Briliáns ötlet, csak azt nem értem, akkor miért akartak maguk a földre jönni (hiszen a hajónaplóból kiderült, hogy ezt tervezték éppen, csak aztán ellenük fordult a fegyver és megmurdáltak mind). Ööö, jut eszembe, a Space Jockey tetem amit megvizsgáltak emlékeim szerint már 2000 éves volt... ha ez földi év (nyilván), akkor mi értelme lett volna kb. az idõszámításunk kezdetén kiírtani az emberiséget??? Mert akkor még nem ártottunk a légynek sem (legalábbis felételezem) :D

Erre kétféle választ is kaptam:

"A film alapján szerintem az is simán benne van a pakliban, hogy a teremtõk nem az emberiséget óhajtják megteremteni, az csak egy lépcsõ a végsõ cél felé, aminek szüksége van kellõ mennyiségû gazdatestre és biológia masszára a gyarapodáshoz... :)"

Vagyis ha ez a kellõ mennyiség megvan, a továbbiakban nincs szükség rájuk...

A másik reakció a 2000 évvel azelõtti okra egy lehetséges válasz:

"Azért pont akkor rághattak be, mert A.D. 33 körül feszítettek keresztre egy konkrét személyt a Közel-Keleten..."

:))
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 16:12:11 10/10
(426/2133)
Valahogy nem érzõdik a stílusodon, nem inkább valami bulvármagazinon?
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 09. - 16:06:37 10/10
(425/2133)
Amennyiben utánaolvastál, tudhatod, hogy ez egy trilógia elsõ része...
10/10
lv 426 2012 jún. 09. - 16:05:55 10/10
(424/2133)
Szivesen!
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 09. - 16:02:55 10/10
(423/2133)
Felejtsd el, hogy nézted, hisz nem láttad. S ne írj indokolatlanul butaságokat! Nézd a Mónika-show-t, az való Neked!
tomcsicsi 2012 jún. 09. - 15:25:19
(422/2133)
Ridley Scott nyilván nem felejtett el filmet készíteni. Ha ezt a tényt elfogadom, akkor felvetõdik a kérdés, hogy mi ez a borzalom? Mi volt vele a célja? Számomra rejtély.
Tarantinonak viszont egy igazi aranybánya a Prometheus. Ha látta már, biztosan a haját tépi, mert ez a film önmagában több klisét, egymáshoz még véletlenül sem kapcsolódó jelenetet és blõdebbnél blõdebb párbeszédeket tartalmaz, mint húsz videótékányi VHS összesen.
Fájóan gyermeteg, bugyuta és béna ez a film. Gondolom az a kijelentés, hogy ez az alkotás (többek között) egy filozofálós sci-fi akarna lenni, ami az ember nagy létkérdéseit feszegeti, csak egy rossz vicc lehet. Nem is nevetek rajta.
A film bármelyik Mónika show-t magasan veri. Abban az értelemben mindenképp, hogy még annak a nézése közben sem éreztem ilyen kínosan magam.
6/10
bittermoon1992 2012 jún. 09. - 15:15:48 6/10 Előzmény Bountyhunter
(421/2133)
Sztrugackij és Tarkovszkij mûvein szocializálódtam, talán ez lehet a gond...
CTU 2012 jún. 09. - 14:59:25
(420/2133)
Nem csak abból szûröd le, hogy rossz egy film, hogy felállsz és kimész, ugyanolyan, mintha azt éreznéd, hogy elalszol, és beálmosodsz.

Nekem a közepe táján volt egy pillanatnyi álomkórom, és csodálkoztam is, hogy na mivan nem tud lekötni a film?
8/10
go84 2012 jún. 09. - 14:54:36 8/10
(419/2133)
En tegnap neztem es jo volt ez. Par kerdesre valaszt kapott az ember par resz total felesleges is mondhati idiota volt de veled az a baj es azert vagy csalodott es fikazol mert total egy Alian 0. reszt vartal kb es nem ezt kaptad ezert lehuzod egyesre a filmet mikozben vegig nezted ergo neked is 1x nezheto ami pedig 1x nezheto az minimum 5-os vagy 6-os egy 10-es skalan. Arra adjal 1-es vagy 2-es osztalyzatot amirol felkelsz es kimesz a mozibol ember.
CTU 2012 jún. 09. - 14:42:57
(418/2133)
SPOILER

Emberek, hát teljesen egyértelmû: Janek kapitány és emberei nem áldozták fel magukat, vagyis csak a hajót!!
Õk az utolsó pillanatban katapultáltak!!
Tudták, hogy nem halnak meg, csak a drága hajót sajnálták, ezért nem látszott az arcukon semmilyen halálfélelem!!!

A Zombis jelenet teljesen felesleges volt (hirtelen a Holtak hajnala, vagy Tébolyultak feeling kapott el), helyette örültem volna egy 2-3 perces dialógusnak a tudományos témából, vagy akár bõvebbre venni a császározás utáni fájdalom bemutatását. Hihetõbb lett volna.

+ "a simogassuk meg a kis aranyost" helyett inkább mutatták volna, hogy tovább bolyongnak az alagutakban és csak hangkeffektet használtak volna.

+ a legvégén amikor az óriáslény küzdd a poliplénnyel, kajakra a Dreamcather, vagyis az Álomcsapda végsõ jelenete ugrott be. Egy az egybe mintha azt koppintották volna, de még kamerabeállításban is. HASONLÍTSÁTOK ÖSSZE, NEM KAMU!!
1/10
Aquatika 2012 jún. 09. - 14:33:01 1/10
(417/2133)
Huh, öreg te nagyon elfogult vagy a filmmel kapcsolatban. Te nagyon hasonlítasz a hakapeszi makira.
Öreg, nem véletlenül van ilyen sok negatív kritika! Valószínû, hogy aki a fórumot látogatja az nem az egyfilmes nézõk közül kerül ki, tehát sokunknak jó a meglátása. Van persze néhány úttörõ aki bemagyarázza magának, hogy így-meg úgy micsoda fantasztikumot alkotott az öreg Ridley, de ha magad is mélyebben elgondolkodsz, akkor meglátod, hogy a film készítõit a hirtelen pénz motiválta! Nem véletlenül adták le Mo.-on elõbb mint az USA-ban. Ez a film az év bukása és csalódása lett, lesz, ebben fogadok veled ha gondolod.
CTU 2012 jún. 09. - 14:08:27
(416/2133)
TÖKÉLETESEN ÖSSZEFOGLALTAD A LÉNYEGET:

Ha Ridley Scott határozottan folytatni fogja a Prometheust, akkor minden negatív érzésemet, kommentemet visszaszívom, és izgatottan várom a folytatást!

A Prometheus így olyan mint egy félbevágott film... Mindenképp kell folytatás!
8/10
offtopic
Hoppancs 2012 jún. 09. - 14:04:23 8/10
(415/2133)
Kétszer is írtam, hogy lóg a levegõben, elnézést.:)
8/10
Hoppancs 2012 jún. 09. - 14:02:34 8/10
(414/2133)
Nálunk is jelent meg kritika, remélem, nem baj, ha megosztom (elvégre simán át lehet ugrani, ha nem érdekel valakit:)):

http://www.napvilag.net/film/20120608/prometheus_ridley_scott_ujabb_kerdeseket_gyartott

Nekem bejött a film, kicsit érzékenyen érintett, hogy az illetõ, akivel megnéztem, körberöhögött, amiért nem ócsároltam. Érthetõ, hogy sokan csalódtak, nehéz az embernek elfojtani magában a túlzott elvárásokat, de azért azt sem kell hülyének nézni, aki nem olyan szigorú. Remélem, lesz folytatás, mert anélkül tényleg csak összekavarja az eddigi infókat, aminek nincs sok értelme. Lehet mondani, hogy ááá, nem elõzményfilm, óóó, csak lazán kapcsolódik, ha konkrétan azokat az ûrhajókat, meg utasokat mutogatják, amikbõl az Alienben is láttunk egyet, akkor azért valahogy csak össze kellene kötni, mert így lóg a levegõben. Az, hogy van is köze hozzá, meg nem is, nem túl kielégítõ. Szerintem Ridley Scott sem gondolhatja komolyan, hogy ezt így hagyja, lógni a levegõben. Szóval, ha valóban lesz folytatás, akkor nem csalódás a film, sõt, izgatottan várom a fejleményeket.