Téma: Prometheus

10/10
Bountyhunter 2012 jún. 08. - 22:53:06 10/10
(373/2133)
Az ott az ember teremtése. A Földön az õsidõkben. Tudja õ, hogy bele fog halni, a vízbe mosódik, így aztán a vízben kezdõdik meg az élet. Így aztán ez nem a Darwinizmus felrúgása, de nem is ugyanaz.

Hûû de sok kérdés van errõl a filmrõl, mondjuk az biztos, hogy végre gondolkodni kell rajta.
10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jún. 08. - 22:43:43 10/10
(372/2133)
Te komolyan, veled mi van???! Azt el tudod kepzelni, hogy egy urhajot epitenek, de egy tal elkeszitesehez mar nem lennenek "szakmunkasok"?? Probalj ugy hsz-t irni, hogy kozben ebren vagy.
CTU 2012 jún. 08. - 22:29:29
(371/2133)
Egy kérdés!!

SPOILER:

A film elején a fehér emberszabású lény a vízesésnél megissza a löttyöt és attól rosszul lesz.

A kérdésem: honnan van az a kis tálka, amibe a lötty van???????????????
Azt a kis tálkát valaki elkellett hogy készítse, tehát akkor vannak a fehér lények között szakmunkások is????

Esküszöm nem hülyéskedve kérdezem, mert ha valamit emberszerûnek ábrázolnak, akkor arra magyarázat is kell!!!

Az Alienben a lény totál nem volt emberszabású, ezért a nézõ nemis kereste a válaszokat miért úgy néz ki...
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 22:27:56 9/10
(370/2133)
Ezzel az írással kb. egyetértek a magam részérõl. Ezért is tartom korrekt sci-finek. Aztán részemrõl vita lezárva...szép estét mindenkinek.
http://aeonflux.freeblog.hu/archives/2012/06/08/kifejto_prometheus_-_bloff_blaszfemia_vagy_blade_runner_minoseg/?utm_source=miner_hu&utm_medium=feed&utm_campaign=blog
Denevér333, amúgy sok ilyen élõlényt tudnék mondani, aminek van annyi raktárolt tápanyaga, hogy nem csak vegetál, hanem konkrétan el is tud kezdeni növekedni belõle, és igen egybõl a születése után. Baj csak az, hogy ha mondanék ilyeneket, arra azt kapnám, hogy szintén fikció párhuzamba állítva a filmbelivel. Ami igaz is, de attól még ha a Földön is vannak, akkor miért ne lehetne máshol is, másképp.
Az a könyvgyûjtemény meg szép lehet! :D
CTU 2012 jún. 08. - 22:20:35
(369/2133)
Ha így folytatjuk egy hét alatt meglesz az 1000.dik hozzászólás is!!!

Emberek! Haladunk a Prometheus kult státuszba lépése felé....:D
10/10
milanello01 2012 jún. 08. - 22:17:36 10/10
(368/2133)
Imax 3D ben néztem, nagyon vártam a filmet és nem csalódtam benne!!

spoiler...sok kérdésre tényleg nem kaptunk választ, nyitva is hagyták rendesen, de úgy tudom, h még 2 folytatása lesz a storynak úgyhogy biztos vagyok benne, h a végére kerek lesz a történet...spoiler vége
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 22:15:18 5/10
(367/2133)
Már bocs, de a hajó belsõ kinézetét és a termeket a kedves Ginger barátunk tervezte illet rajzolta tehát nem lenne értelme más fele nyúlni! Az bizony egy alien design ahogy a hajó nagy része. Ezért gondoltam, hogy esetleg az alinet egyfajta Istenként imádták!
6/10
nikizs 2012 jún. 08. - 22:06:58 6/10
(366/2133)
De röhögnék, ha ez tényleg így is lenne :P
10/10
lv 426 2012 jún. 08. - 22:01:07 10/10
(365/2133)
Az nem alien a falon, csak annak látszik. Ismeritek a rorschach tesztet, na ez olyan. De ezt minden részben eljátszák, hogy valamirõl a xeno jut eszébe az embernek.
CTU 2012 jún. 08. - 21:59:03
(364/2133)
Az biztos!

Na figyeljetek:D

SPOILERESEN:

A Prometheus nem más mint az Alien mostoha testvére harmad anyai ágról:D

A Prometheus 2-ben fog kiderülni, hogy Charlize Theron nem halt meg, mert a hajó pont úgy esett rá, ahol éppen volt egy nyílás, õ meg pont egy gödörfélében volt mikor ráesett.
Shaw elviszi magával David fejét, és tovább keresik az élet értelmét, eközben a Weyland vállalattól expedíció indul Meredith keresésére, és megis találják félholtan a roncsok alá betemetve.
Meredith tovább viszi apja tervét, elegendõ hatalommal és pénzzel folytatja a projektet, és késõbb megint találkozik Shaw-val.
Idõben ilyenkor kb. ott fogunk tartani, amikor Ellen Ripley megszületik, de ekkor neki még semmi köze az eseményekhez.
A Weyland vállalat szárnyal, újjabnál újjabb technológiák fejlesztésében világelsõ, vagyis galaxiselsõ.
Meredith beszámolói alapján mintákat vesznek a bolygóról, ahol a Prometheus landolt. A végsõ jelenetben mutatott szörny, nem más mint az elsõ kifejlett alien-királynõ, aki önmegtermékenyítés útján kezdi majd a tojásokat gyártani, de nemcsak ezen a bolygón... Ugyanis a mentõosztag mikor felveszi Meredith-t, a királynõ is feljut a hajóra.
A mentõosztag hajója az LV-426on fog landolni, ahol ugye a királynõ majd a tojásokat rakja az Alien 2ben.
Eközben Shaw csak keres és keres.
Mivel Peter Weyland halála után Meredith lett a Weyland vállalat ura, egyértelmû, hogy a Nostromo szállítóhajón, az 'anya'-ként nevezett computer az Õ hangjára van hangolva, mint a Cég urának/úrnõjének hangja.
Ripley kiskora óta ûrhajós szeretett volna lenni, ezért fiatal éveit Weyland iskolákban végzi el, és mikor a Nostromora kap megbizatást, végülis így kerül (közvetett) kapcsolatba a Prometheusban megismert vállalat embereivel.
Tényleges, személyes kontaktot sosem fogunk látni ugye, mivel most már tudjuk, hogy a Prometheus csak óvatosan érinti az Alient.:)
Szóval Ripleyék a Weyland vállalat utasítására (az alien 2.ben 'A Társaság parancsára'), tehát Meredithék parancsára száll majd le az LV-426on.
A Prometheus 2, de lehet hogy a Prometheus 3 története fog akkor játszódni, amikor Ripley éppen 57 évet átalszik az Alien 1 és az Alien 2 között.

A továbbiakban nem vagyok biztos semmiben...:D:D:D:D:D:D:D:D
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 21:57:10 5/10
(363/2133)
Én nem csak a fali képpel nem tudtam mit kezdeni hanem az egész Alien-szerû designnal, hisz sok értelme nem volt.
De biztos lesz egy dvd kommentár amiben elárulnak némi titkot.
Folytatása szerintem bõven lesz!
10/10
Sonic8 2012 jún. 08. - 21:55:13 10/10
(362/2133)
Eddig Július 7én a film világszerte Amcsi Jul 8 nincs beleszámítva: Worldwide: $46,073,959
hozott. Infó: http://boxofficemojo.com/movies/?id=prometheus.htm
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 21:54:08 5/10
(361/2133)
Értem! A véleményem nem változott Több mint 1000 horror és sci-fi könyvem van itthon és 300 film is ilyen témába,de csak a "b" kategóriájú vagy rosszabb filmeknél, hogy nincs gerince a filmnek nincs markáns képe és ötletek ugyan felvet, de még részben se ad válaszokat.
Amit írtál az mind feltételezés! Egy része elképzelhetõ nagy része nem! Amúgy nem tudok olyan élõlényrõl ami táplálék nélkül tudna fejlõdni max vegetálni fõleg a megszületése után.
Persze mindenbe belelehet magyarázni pro és kontrát.
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 21:45:00 9/10
(360/2133)
Sajnálom, ha úgy tûnik, hogy rosszindulatú nézõnek tartom azt, akinek nem jön be. Szó sincs róla pedig. Csak egyszerûen rengeteg olyan dologba is beleköttök, amibe szerintem nem kéne egy sci-finél.
***SPOILER***
Denevér333
Az alien a falon dologgal pl. én sem tudok mit kezdeni. Az valóban el van k*rva :)
***SPOILER VÉGE***
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 21:40:25 5/10
(359/2133)
Két dolog ami nagyon bekavart az ûrhajóba!

Az egyik, hogy mit keresett az Alien királynõ képe a falon ha nem született még meg ez a fajta szörny?
Illetve ha meghaltak a tervezõk mitõl haltak meg és azok akik megölték õket hova tûntek?

Az biztos, hogy valami vírusféle terjedt el aminek köze van a terraformáláshoz!

Jól mondta egy elõttem hozzászóló olyan mint az evolució c filmben. Fel van gyorsítva ez a folyamat.
De az elsõ két kérdésre akkor sem kap az ember választ!
1/10
Seemann 2012 jún. 08. - 21:35:56 1/10
(358/2133)
Te vagy minden balfácán rendezõ/forgatókönyvíró álma. Minden hibát, minden logikai bakit, minden sutaságot és történetvezetési zagyvaságot ki tudsz magyarázni, át tudsz könnyedén hidalni. A te logikád szerint: nincs rossz film, csak fantáziaszegény és rosszindulatú nézõ. Bravo!
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 21:34:55 9/10
(357/2133)
nikizs, természetesen nem neked, hanem Denevér333-nak szántam az elõbbit, csak vak vagyok sry. :D
9/10
Randal Graves 2012 jún. 08. - 21:33:05 9/10
(356/2133)
Nem tudom mi az a rengeteg öncáfolás, amit véltél benne felfedezni a homokviharon kívül. Az meg, hogy maradnak nyitott kérdések egy sci-fiben nem jelenti azt, hogy mese lenne, ennyi szerintem belefér.
***SPOILER***
"A szörny megnövése is táplálék nélkül röhej. Aki emlékszik az elsõ részre tudja, hogy elrabolta a lény az embereket és evett belõlük és csak egy részét használta keltetõnek."
Csakhogy ez nem az elsõ rész, ez a faj még nem az, csak annak az elõde. És most lehet, hogy belemagyarázok, de szerintem itt a Földön is élnek olyan élõlények, melyek raktároznak magukban annyi tápanyagot a születésük után, hogy tovább tudnak fejlõdni. Oké, konkrétan nem derül ki, de ez is olyan, hogy minimális fantáziával bármi értelmeset bele lehet magyarázni, és emiatt nem tartanám logikátlannak.

"Az se volt tiszta mire volt ez a telep csak kísérletezésre vagy tényleg egy raktárbázis volt és a tisztító folyamatok miatt kísérleteztek ezzel a fajjal."
Ezt megválaszolja a film, miszerint biológiai fegyvert akartak belõlük létrehozni. Mivel veszélyes dologgal játszottak, így ezt a holdat választották a saját lakóhelyük helyett, ha esetleg beütne a sz*r, ami meg is történt.
Szóval tulajdonképpen egy katonai kutatótelep.

"Az alien mint olyan mesterséges faj vagy sem? Mert az is lehet, hogy a mérnökök is csak genetikailag lopták ezeket a mintákat és úgy kísérleteztek vele."
Erre azt tudom mondani, hogy a biológiai fegyverek SZERINTEM (aztán lehet távol állok a valóságtól) mindig meglévõ organizmusok, fajok genetikai módosításával (vagy módosítás nélkül is akár) keletkeznek. Így azt gondolom nem mesterségesen hozták létre, hanem egy adott fajt tovább tökéletesítettek, amibõl majd lesz az Alien.

"Ha volt több hajó akkor ott voltak-e tervezõk s ha igen akkor miért nem keltek fel? Alapjában hihetetlen hogy egy fejlett ûrhajó aminek nincsen védekezõ mechanizmus csak úgy kószálni engedi az embereket!"
Mikor még az elején David beindítja azt a hologramot, ott látszik, hogy menekülnek...nyilván nem jó kedvükbõl, hanem mert elszabadult a kísérletük. A szerencsések is épphogy le tudják magukat hibernálni, nemhogy még aktiváljanak védekezõ mechanizmusokat, ha ugyan vannak egyáltalán a hajó belsejében. Ha pedig mindegyik vagy halott, vagy alszik, akkor mégis ki keltené fel õket?

"Vagy pl mi értelme volt a Ginger féle képnek és designnak mi van ha a hit úgy jelenek meg, hogy ezek a tervezõk azért telepítik az embereket, hogy utána Istenként kezelt dupla fogúakat oda tudják telepíteni s legyen nekik elég takarmány. ( persze ehhez nem kell az embereket odacsábítani igaz az is lehet, hogy oda akarták csábítani õket, hogy kipróbálják mûködik e a fegyver.)"
Ez tipikusan az a kérdés, amibe mindenki azt gondol amit szeretne, ha csak nem lesz folytatás. :)
***SPOILER VÉGE***
Gondolom a film jobban ezután sem fog tetszeni, csak hátha mégis rábólintasz akár egy válaszomra is, akkor már megérte lekörmölni! Ja meg még annyit, hogy ha mindegyik kérdésedre pontos választ várnál szinte bármelyik sci-fiben, akkor azt hiszem nem 2 órás játékidõkkel kéne számolni.
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 21:13:24 5/10
(355/2133)
Tehát akkor még egyszer!
Ez a történet az LV 223 számozású holdon játszódik 33 évvel Nostromo leszállása elõtt az Lv 426-os bolygóra aminek a nevét az idõ alatt kapta míg a Ripley az ûrben hánykódott.
5/10
Denevér333 2012 jún. 08. - 21:06:37 5/10
(354/2133)
Olvasol is vagy csak látsz és úgy okoskodsz! Utána javítottam ha tovább olvasnál láthatod!!!