Téma: Prometheus

erazor 2015 dec. 14. - 16:16:41
(2033/2133)
Többedszerre nézve is rossz ez a film, (nem a nézhetetlen kategória, de...) a minap pl addig bírtam nézni, hogy "némá, itt tisztább a levegõ, mint a földön" - és leveszi a sisakját. Aha. Nagyon logikus, és reális. A jövõ ûrhajósai komplett idióták lesznek... Errõl ennyit.
Szigune Sz. 2015 dec. 14. - 10:00:34
(2032/2133)
Kb. kidobott idõ volt, logikátlan pontok/szálak, - gyenge.
7/10
caseyjones 2015 aug. 30. - 14:14:17 7/10 Előzmény tik1
(2031/2133)
Egyetértünk. Önmagában sem sikerült valami jóra a film, de ha úgy tekintünk rá, mint az Alien-filmek elõzményének elsõ darabja (ugyanis trilógia lesz a Prometheusból, a következõ rész elvileg jövõre jön), még inkább veszít fényébõl... Nekem leginkább a fõszereplõ nem tetszett a filmben. Szerintem sokkal jobb lett volna Charlize Theron fõszerepbe, az õ karaktere és annak jelleme sokkal inkább fõszerephez méltó, mint Noomi Rapace-é. Ráadásul szerintem Theron lényegesen jobb színésznõ.
tik1 2015 júl. 23. - 16:36:29
(2030/2133)
sajnos tényleg sok e logikátlan vonal a történetben
és a legrosszabb hogy a végén öt percben próbálták valahogy összedobni azt hogy valahogy valamibõl legyen egy alien
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 11. - 07:23:41
(2029/2133)
Én úgy értettem, hogy a jövõben is lehetnek majd olyan hatású - mint a PCP - fájdalomcsillapítók amitõl azt sem érzi ha levágnák egy karját.
6/10
jani-wan 2015 jún. 11. - 06:25:50 6/10
(2028/2133)
Mert ebbõl a szempontból olyan, mint a PCP. Mindkettõt használták fájdalomcsillapításra, de már egyiket sem használják, és szinte minden kétséget kizáróan a jövõben sem fogják.
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 10. - 20:57:44
(2027/2133)
Akkor meg nem értem miért hoztad fel a rumos hordót!
6/10
jani-wan 2015 jún. 10. - 20:36:21 6/10
(2026/2133)
Én ezt passzolom. :)
Ill. egy válaszom lenne: Talán a forgatókönyv író PCP hatása alatt állt, így a nézõnek is hasonló állapotba kell kerülnie ahhoz, hogy megértse a sok értelmetlen hülyeséget és zagyvaságot.
6/10
jani-wan 2015 jún. 10. - 20:27:25 6/10
(2025/2133)
Most mi van? Én ilyesmire nem emlékszem, és ilyet nem is mondtam.
abisztriczky 2015 jún. 10. - 20:25:26 Előzmény jani-wan
(2024/2133)
Az szép és jó, hogy az emberi test nem változik/fejlõdik annyit pár száz év alatt. No de mi van a "teremtõkkel"!?? Én úgy vettem észre, hogy többszáz millió évvel ezelõtt, amikor bejuttatták a DNS-üket a vízbe a film elején, meg abban a korban amikor a film játszódik, ugyanúgy néznek ki a "teremtõk", náluk nem létezik törzsfejlõdés, mutáció, stb...??
Mért teremtettek meg minket, hogy aztán meg kiírtsanak??
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 10. - 19:09:40 Előzmény jani-wan
(2023/2133)
Igazad van. A csaj pont úgy viselkedett mint aki részeg.
rickoo18 2015 jún. 10. - 15:24:57
(2022/2133)
megnéztem ismét Hd-ban mert egy alien fun ezt teszi...de nem lett sokkal jobb
A sok zagyvaság amit bele akart tömöriteni ridley egyszerûen kiakasztó.Ne értsetek félre,értem én,de sok az ellentmondás

Spoiler alert! ha valaki még nem látta volna :DD

fekete trutymó feláldoza magát az enginer-->akkor az emberbe kerülve miért nem ezt a hatást keltete hogy csepfolyosítja..irta valaki hogy kiszámíthatatlan az anyag...jó legyen igy--->a kamrában a plafonon mit keres ez a kép,fõleg ha az emberbe kellet kerülni és annak még gyorsan kufircolni is egyet hogy pont ilyen legyen a mutáció és meglegyen az elsõ alien
mi elõl szaladt az enginer a hologramban,alien vagy vegyi fertõzés,ha vegyi fertõzés miért mutálodtak zombivá és ölték halomszámra egymást miért nem úgy jártak mint az enginer aki megitta és szétfolyt....ha alien lett volna az hova lett?gyanus hogy nem az volt
Annak adok igazat aki azt mondta nem mind1 hogy 1 filmnek az elsõ része vagy az 1/3-a!Szerintem már scott se értette mit is akar kihozni ebbõl,annyi fele elindulhatott volna a történet pont a legrosszabbat választotta,
film vége:elsõ alien,szép meg jó de mit csinál ott egymagába?megissza a fekete trutymó?:DD nah jó csak vicc
gondolom jön a sablonos felszökött a hajóra effektus ennél is ezerszer jobbat ki lehetne találni remélem úgy is lesz.
És végül a legidegesítõbb elizabeth karaktere értetlen mint 1 zsák krumpli és a annyira hívõ hogy az már fáj...
végsõ elkeseredésemben én már csak egy valamiben bizok,a fekete trutymot azért hozták létre hogy az alieneket irtsák ki mert az enginer bolygón nagy a gebasz :DDD pacsi
6/10
jani-wan 2015 jún. 10. - 09:26:47 6/10
(2021/2133)
Ismered a rumoshordót?
6/10
offtopic
jani-wan 2015 jún. 10. - 09:26:15 6/10
(2020/2133)
Egyáltalán nem mindegy, hogy történt pontosan.
***Spoiler***
Ripley volt a felelõs döntéshozó, csak neki kell felelõsen döntenie, ezért van így felállítva a rendszer.
A szorgalmazás az nem megszegés.
És nagyon is elképzelhetõ hogy ha a szorgalmazók közül ül valaki Ripley székében, ott õ is úgy dönt mint Ripley. Ezt 100%-osan állíthatom, én ugyanis voltam, játékos, edzõ, és játékos/edzõ, ami nagyon hasonló ebbõl a döntéshozó szempontból, és nagyon megváltozik az ember viselkedése a különbözõ esetekben, így az hogy ki mit szorgalmazott odakinn az irreleváns.
Csak Ashe szegte meg a szabályokat.
Lillith Morgan 2015 jún. 10. - 00:52:51 Előzmény jani-wan
(2019/2133)
De igen, durván megszegték a karantén szabályokat. Az most mindegy, hogy végül a robotika engedte be õket a hajóra, de akik cipelték Kane-t, azok is nagyon ezt szorgalmazták, magasról leszarva, amit Ripley magyarázott.
Utána meg Kane vígan kaját velük egy asztalnál. Oké, hogy leesett róla a dög, de hol a garancia, hogy nem kapott el semmi fertõzést, nem lesz késõbb baja? A logikus lépés az lett volna, ha elaltatják szépen a fenébe, amíg oda nem érnek x helyre.
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 09. - 17:14:09
(2018/2133)
Ismered a PCP-t?
6/10
jani-wan 2015 jún. 09. - 16:23:09 6/10 Előzmény Sz Peter
(2017/2133)
Jó gondolat! Nekem például ez nem jutott eszembe.
Sajnos a kezdeti lelkesedésem, hogy végre valamelyik kritikus pont értelmes választ nyert, gyorsan semmivé is foszlott, mivel pár másodperccel késõbb eszembe jutott az hogy az emberi szervezet nem változott meg a jövõben, legalábbis semmi szó sem esik ilyesmirõl, és mivel meglehetõsen jól ismerjük a fájdalomcsillapítás módjait, nem igazán látom hogy mi újat hozhatna a jövõ.
Én speciel nem igazán értek ehhez, de három módját ismerem.
Van a kevésbé erõs, nem kábító hatású gyógyszeres, ami egy ilyen mûtétnél elég valószínûtlen, mivel nem elég
Van a kábító hatású gyógyszeres, ami valószínûsíthetõ, viszont akkor így biztosan nem rohangászik
És van az egyéb, mint például hipnotikus, akupunktúrás, stb... amire semmi sem utalt emlékeim szerint.
Viszont ekkor eszembe jutott, hogy mondjuk egy nanorobotokkal ilyen mértékben gyorsított teljes regeneráció végeztével nincs fájdalom, és ez már könnyedén elképzelhetõ a jövõben. (lásd Star Trek)
Legyen akkor egy kipipálva, maradt még kb. 3 és fél millió hiba.
Lassan de biztosan, hátha .... :)
StJust 2015 jún. 09. - 12:49:13
(2016/2133)
Hát ja. Kiderült aaaa..... nagy semmi!
Gondolom folytatni akarták, de asszem nem fog megvalósulni.
Megint rá kellett jönnöm, hogy a scifi nem igazán az én müajom, bár át lehet ugrani a lécet nálam is, de keveseknek sikerült eddig.
Lehet próbálkozni.
offtopic
cellasto 2015 máj. 21. - 11:34:31
(2015/2133)
hatalmas rendezõ,de valljuk be:õ is öregszik :)
az utóbbi munkái nem tettek rám akkora hatást sajnos,lehet lassan abba kéne hagynia
erõs túlzás lenne semmibe venni a mostani baklövéseiért
azért nagyszerû produkciókat tett le az asztalra,amit nem lehet figyelmen kívül hagyni :)
rickoo18 2015 máj. 21. - 11:29:57
(2014/2133)
http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/03/23/atirjak_az_alien_5-ot_a_prometheus_2_miatt/

Persze ha már scott magasról tesz az alien fan-okra és azok reménykednek valami normális filmbe nem csak a nagy humbukra kiváncsi hogy csavarja a semmit érõ storyt 3 részen át mint õ a prometheusal már közbe is kell szólni....a szememben mostmár semmit nem ér ez az ember.