csancsy 2008 jún. 27. - 10:41:16
(78/518)
amúgy még elfelejtettem mondani, hogy filmre tökéletesen felvitték, a szomorúság és a vidámság elegyét, és jó volt, hogy nem vitték túlzásba a vidámságot, mert a könyvben is többször szomorú, mint vidám Holly.
csancsy 2008 jún. 27. - 10:39:35
(77/518)
Na, szóval, megnéztem tegnap, és összehasonlítottam a könyvvel, szóval errõl fogok írni. Nem rossz, bár a könyv még mindig jobb. Amint korábban említettem, az a filmben is zavart, hogy nem hillaryt képzeltem el oda a könyvben (ugyanis szõke haj, reese vagy sarah michelle gellar lenne az igazi), és idõsebb is), a másik pedig, hogy Lisa Kudrow, hát õt sem tudtam oda képzelni, mivel denise Holly húgának barátnõje, és fiatalabb, itt meg idõsebb, mint Holly ráadásul), a baráti házaspár tökéletes, az jó volt, és holly férje is tökéletes volt (ennél jobb nem is lett volna, pont õt tudtam volna képzelni, a kis csintalan, zenész, hóbortos férjet:). Ami még zavart, ez az anyuka, szülõ dolog, ez nem volt ennyire hangsúlyozva (nem is említik a könyvben, hogy az anyuka volt, de lehet, hogy félresiklott a tekintetem), sem a többi szerelem :annyi van a könyvben, hogy van ugye a daniel, aki sokáig vár hollyra, de végül feladja, és kilép Holly életébõl, sem barátok, nincs csókpróba, stb... Viszont a könyv végén, éppen sorba áll valahol, és mögötte összefut valakivel, és az megkérdezi, hogy házas, és holly azt mondja nem, és túllép, és ennyi (nem mutatják az õ további kapcsolatukat). Szóval ezek a dolgok, amúgy még hiányoltam nagyon nagyon a könyvtári-telefonos jelenetet, (ez nem volt benne a filmben, csak a könyvben), amikor Holly elkezd netezni a könyvtárban, hogy állást keressen, (nem otthon, az ágyában jut eszébe), és egy perccel késõbb fejezi be, ezért a következõ elkezdett percért is fizetni kellett, de nem volt nála annyi pénz, ezért kiborult, és telefonon Garry-t hívta, de végül az anyját is felhívta, és õ ment érte. sztem ez is fontos jelenet lett volna. Amúgy alapvetõen jó a film, nem rossz:)
Daderth 2008 jún. 19. - 10:12:42
(76/518)
Úgy idegesít, hogy egyesek annyira tudnak kritizálni. Istenem -.-

Most mi a baj Hilary Swankkel? Haaa? Szerintem tök jól játszik, és különleges is. Szép. Ja :$ Én nem vettem észre, hogy rontotta a film színvonalát... Vagy csak én bennem van a hiba?

Na, szóval, nem kell mindig szidni valakit, bár mostanában nagy divat lett.
A szinkront nincs kedvetek leszólni?

Ah.
10/10
snoopac 2008 jún. 12. - 19:47:13 10/10
(75/518)
menzi es csillagvirag abszolut egyetertek veletek. remek film.
menzi 2008 jún. 12. - 11:31:27
(74/518)
Tegnap néztem meg a filmet, a 7 éves lányommal. nem vagyok egy síros fajta, nehezen indulnak el a könnyeim, de tegnap a filmnézés közben nehezen tudtam visszafogni magam. Gerard Butler egy isteni pasi, már a 300-ban is oda voltam érte, de most egyenesen belestem...:):) a lányommal együtt.
na mindegy. aki szeretne egy lélekemelõ (szó szerint!!!) majd 2 órát, az nézze meg mindenképp.
10/10
Scott47 2008 jún. 08. - 23:53:24 10/10 Előzmény Doppelter
(73/518)
Kérdés: Te odanéztél mikor a csaj mosolyog ill. síratja a kedvesét? Sztem éppen nem.
Ajánlom figyelmedbe azt a részt mikor elõször találkoznak.

Tény a kedves színésznõ nem szépségkirálynõ. Nem is az a szerepe. Szerintem pl. direkt aranyos ahogy suta a színpadon mielõtt a végzetes orrtörés történik.

A nõ szép a film viszont 10/10 mivel nincs magasabb pontszám lehetõség.

P.S. Mégcsak nem is szeretem igazán a romantikus filmeket
Doppelter 2008 jún. 05. - 22:26:16
(72/518)
A film fantasztikus, de ez a kritika nagyon igaz....

"Egy biztos, Hilary Swank siralmas. A P. S. I love you minden nõi szereplõje, igen, még a hatvanéves, zseniális színésznõ, Kathy Bates is alkalmasabb lett volna Holly szerepére.

Az Oscar-díjas bokszolónõként beégett Hilary Swank olyan messze van a romantikus lánytól, mint Patrick Bateman Mr. Darcytól. Holly az õ verziójában nem egy kissé bolondos, férjét szekáló csibe, hanem egy siralmas eredménnyel végzõdött nemváltoztató mûtét eredménye. Annyira erõltetett a nõiessége, a játékossága, a bohémsága, hogy az jobban fáj Garry halálánál is.

Swank meg akarja mutatni, hogy õ szupernõ, mármint édes, krémes, ennivaló muffin. De nem az, inkább olyan, mintha megfejtette volna az antinõ titkos receptjét és Hitler-szalonnát hozott volna ki az alkimista képlet. Ha a rendezõ nem is, de a stylist láthatta ezt, mert a hajráfjait nagyon eltalálta. "
Dius 2008 jún. 01. - 17:22:14
(71/518)
Csak úgy tudnám jellemezni, hogy olyan film, amelyen az egyik pillanatban csorog a könnyed, majd még a könnyekkel együtt elkezdessz nevetni, aztán újra elérzékenyülsz,.... :)
Utána pedig nem lehet nem rá gondolni.
Daderth 2008 jún. 01. - 15:01:15
(70/518)
Imádnivalóan vicces, mégis elgondoltató, és van mondanivalója... Tegnap vettem meg DVD-én :)
agent Taylor 2008 jún. 01. - 10:29:43
(69/518)
Megvettem tegnap DVD-n. Moziban kétszer láttam, imádtam, egyedi a film, más mint a többi romantikus, tényleg tud hatni az emberre!
Dorian Gray 2008 jún. 01. - 06:34:28
(68/518)
Most tervezem megszerezni és megnézni, elég jó dolgokat hallottam róla, de biztos hogy ez vígjáték? Vagy valami okos ember írta az infót róla..
Dius 2008 máj. 31. - 17:23:06 Előzmény iker
(67/518)
Egyetértek.
Miután kiadták dvd-n a filmet, azonnal kikölcsönöztem, és 2. nézésnél sokkal nagyobb erejû hatást váltott ki, mint az 1. alkalommal. Azt hiszem, bekerül a megunhatatlan Nothing Hill és az Igazából szerelem filmek mellé a polcra! :)
Gyönyörû, tanulságos, gondolatébresztõ szerelmes film.
10/10
10/10
iker 2008 máj. 29. - 21:51:22 10/10 Előzmény a n g e l
(66/518)
olyan érdekes, mert miután 3. -ra néztem már nem bõgtem hanem a pozitívumait láttam elsõsorban ...
Sztem nagyon nagyon klassz film:) nem tudom megunni
a n g e l 2008 máj. 29. - 14:35:01 Előzmény iker
(65/518)
ezt a filmet egyszerüen nem lehet kibirni bögés nélkül de röhögés nélkül sem! annyira szeretem és szerintem felejthetetlen....
10/10
iker 2008 máj. 28. - 19:38:39 10/10
(64/518)
No és nem utolsó sorban a zene sem akármi:-) Steve Earle - The Galway Girl -je a legjobb az összes közt amit az írországi nyaraláskor a régi barát énekel...
10/10
iker 2008 máj. 28. - 13:10:54 10/10
(63/518)
Hát olvasva a hozzászólásokat rendes egyveleget kaptam a véleményekbõl .. a magam részérõl bõgtem - nevettem - bõgtem - nevettem és megint bõgtem.
Persze ehhez biztosan nagyban hozzájárulaz is, hogy az életem a fenékig tejföl kategóriából a megcsalt feleségbe bukott át..és hát lelkileg zokni vagyok.
Jó lenne ha ilyen férjek valóban léteznének és marhára örülnék ha egy ilyen kicsi lakásban kéne nyomorogjak :-DDD
Mindent összevetve aki ezen a filmen nem gondolkodott el saját magáról és a kapcsolatáról....hát azt én furának tartom.
Ajánlom mindenkinek.
can2nova 2008 máj. 19. - 18:27:17
(62/518)
elõre: könyv még hátra van.
A filmrõl.
Nem 1 esti mozi, amit a kedvessel kifliben :) élveztek.
Richard LaGravenese - fene a dolgát- érti mesterségét. Olyan dologba nyúlt, ami ... embere válogatja.

A film 1ik pozitívuma, hogy kiragad a biztonságos közegedbõl. Felkavar ... és vége lesz. Briliáns!
Európai filmekben érezni hasonlót.

Befejetezleneknek nem ajánlaom. :)
etti 2008 máj. 18. - 13:09:15
(61/518)
nagyon köszi Vicaevi78
10/10
Vicaevi78 2008 máj. 17. - 22:41:56 10/10
(60/518)
A könyv címe: Ui.: Szeretlek, Írta: Cecelia Ahern.
Verus999 2008 máj. 17. - 22:36:00
(59/518)
sziasztok!
Én még nem láttam a filmet, de van egy hozzá fûzõdõ történetem...
Édesapám meghalt másfél éve, és volt egy élettársa, akivel mai napi tartom a kapcsolatot. Õ megnézte ezt a filmet moziban, amikor kiadták és nagon tetszett neki, mert úgy érezte mintha az õ életét mutatta volna be sok esetben és nagyon sok valóság alapja volt, õ egalábbis így gondolja. Õ valóban nagyon szerette édesapámat és sztem sokat segített neki ez a film, h kilépjen a gyászból...
Csak ezt szerettem volna veletek megosztani.