9/10
danek87 2021 nov. 26. - 19:32:09 9/10
(1/1)
Éreztem némi párhuzamot a Cannibal Holocaustal. Mindkettő áldokumentarista stílusban készült,a valóság látszatát keltik és az emberiség eredendően erőszakos természetével szembesítik a nézőt, azonban a Büntető park kritikai kérdéseket is felvet a világ állapotáról. A film témája által a rendező bemutatja az amerikai kormány emberi jogokat sárbatipró és elnyomó intézkedéseit,melyek elhallgattatják azokat akik nem értenek egyet és nem hajlandóak az agymosásra.A főszereplőket (akik aktivisták, kikiáltott felforgatók) a kormány arra kényszeríti,hogy az amerikai zászlóért versenyezzenek egy olyan " játékban"
amely aláássa azokat az eszméket, amelyeket a zászló képvisel. A színészi játékok egyáltalán nem mesterkéltek,teljesen hitelesek,főként mivel nagyrészük improvizált, amitől mégjobban átéreztem a karakterek igazságtalan bánásmód miatti tehetetlenségét,felháborodás át.A boszorkányper szerű bizottsági meghallgatások és tárgyalások talán a film legerősebb pontjai.A valaha készült egyik legjobb társadalomkritikus filmnek tartom,mely a rendszer romlottságát hivatott bemutatni.Nekem 9/10