10/10
ienysiv 2009 dec. 30. - 00:39:25 10/10
(95/195)
A ma élõk között a legnagyobb QT!Egyszerûen zseniális.A mai napig a Ponyvaregény vitte nálam a pálmát,de ma megnéztem a Becstelen Brygantikat és lehet,hogy fordul a sorrend...Borzasztóan,iszonyatosan jó film a Becstelen Brygantik!Igazi kultuszfilm,nekem már biztosan!
1/10
detox 2009 nov. 27. - 14:25:09 1/10
(94/195)
de már kiengedték volna :)
Poli5 2009 nov. 23. - 20:17:41
(93/195)
TARANTINO EGY ZSENI:D:D ÉS A ZSENIK SOSEM NORMÁLISAK:D:D
10/10
sz.florecita 2009 szept. 22. - 19:39:45 10/10
(92/195)
Akárki akármit is mond Quentin Tarantino kiváló rendezõ és forgatókönyviró.Ezt szerencsére az emberek többsége tudja és el is ismeri.Egyedi stílusával és látásmódjával nagy hatást gyakorol a nézõkre és a filmekre egyaránt.És túlzás nélkül állíthatom,hogy õ az egyik legjelentõsebb alakja a filmvilágnak.
TARANTINO IGENIS EGY ZSENI !!!!!!!
in.bast. 2009 szept. 16. - 14:58:12
(91/195)
ki hogy látja..
zampano 2009 szept. 15. - 17:19:43
(90/195)
Tarantino természetesen NEM zseni.

Csupán eEgy kellõen intelligens, ám ötletszegény, kényszeresen lopkodó, mûveletlen filmes.
in.bast. 2009 szept. 15. - 15:59:51
(89/195)
kétségkívül kissé beteg..
de akkor is egy zseni!
a párbeszédei..az idõsémákon való gyors váltások.
utánozhatatlan.


10/10
10/10
Q.God 2009 szept. 11. - 04:19:05 10/10
(88/195)
Korszakalkotó zseni! -nem feledve- /igazi amerikai álom/

10/10

és nekem a Halálbiztos is ku*vára átjött!
Crush 2009 aug. 22. - 17:10:38
(87/195)
Eladó eredeti Tarantino aláírás, amit személyesen kaptam tõle az új filmjének londoni premierjén. Ha valakit érdekel, írjon! justolder@freemail.hu
10/10
FElepHánt 2009 aug. 21. - 19:09:05 10/10
(86/195)
BECSTELEN BRIGANTIK_________ Quentin Tarantino _________
A Ponyvaregényt tíz perc múlva hagytuk ott, késõbbi filmjeitõl a fajlagos mûvér-mennyiség
tartott vissza. Az államilag petárdázott népünnep rettenete most szerencsés módon te-
relt, a nácitlanító haditettek miatt egyébként is vonzó filmhez. Az elsõ remekbe szabott
párbeszéd, a lenyûgözõ Christoph Waltz-szal, mesteri világításával, elképesztõ feszültségével
a székhez szegezett, az árulást visszautasító német õrmester jelenetében, az ellenség
emberi nagyságát sugalló, egyre közelebbi három premier plán döbbeneténél pedig, muszáj
volt felsikítani: bocsáss meg Quentin, hogy eddig otromba giccsõrnek tartottunk...!!!
Ez az ember valóban zseni: rafinált forgatókönyvében képes a cselekményt mesterien bonyolítani,
a bosszúálló lány, a deli náci, az extrém zsidóvadász és a kommandós brigantik
történetét bravúros csavarokkal vezetni az apokaliptikus végkifejletig. Korántsem az
utóbbiakon van a hangsúly, a középpontban a nácik és a francia zsidólány áll. Igézõ gesztus,
hogy a stáblistán a német színészek neve kiemelt fehér betûkkel virít, bár utólag sajnáltuk,
hogy az elbûvölõ játékú Mélanie Laurent nem kapott megkülönböztetõ tipográfiát.
(Érthetõ: alakításához méltó nagyságrendû betûtípust nehéz lenne találni...) A göbbelsi
asztaltársaság számára érthetetlen diskurzusát figyelve, rettegõ tekintete, villanásnyi
mosolya, az arcizmok lefojtott remegése a kiszolgáltatottságban is kitartó, kétségbeesett
helytállás mimikai mestermûve. Tarantino szereposztásban, színészvezetésben is jeleskedik,
Hitler ugyan brutálisan elrajzolt, de az álnémet brigantigárda, benne a szótlan Stiglitz,
Till Schweiger és az állatias dühöngése ellenére kifinomult entelektüel Eli Roth, -pompásan
egyénített csapatot alkot. De felejthetetlen a kis Max születését ünneplõ közlegény
géppisztolyos nagyjelenete, vagy a reklámban aránytalanul favorizált Diane Kruger az
áruló színésznõ szerepében. Ha a cannes-i pálmát nem is, a mienkét az elképesztõ Christoph
Waltz SS-fõtisztje viszi el, bár hasonló rangú a szépségen túli sugárzású Mélanie Laurent
expresszív alakítása is.
Érthetelen, mivel tud a rendezõ negyedórás, totál-színpadias jelenetekben vibráló izgalmú
légkört teremteni és hogyan tud néhány epizódból két és fél órás remeklést alkotni. Egy,
csak egy magyarázat adódik: zseni ! Olyan, aki belevág egy "magyarázó" flashbacket, aki
illusztrálni mer egy újság-fejléccel, akinél a narrátor gátlástalanul belekotyog, aki a aki a végletekig
kijátssza az eizensteini montázs párhuzamait. Találékonyan idéz, könnyedén szúrja be
frappáns utalásait, tévedhetetlenül találja meg az alkotótársakat: Robert Richardson portré-panorámái
, David Wasco látványtervei a legszofisztikáltabb európai szintet képviselik.
Talán elég felidézni a tehenészgazda rettegésbe torzult arcát, melyen a frissítõ víz a félelem
verejtékével, majd az önvád könnyeivel vegyül, vagy a mozi-épületet tervrajzi aprólékossággal,
hosszan végipásztázó felülnézetet.
A horrorbrutálon /a/szocializálódott nagyközönség kicsit kevesellte a vérfürdõt, jó ütemû
szemhunyásokkal nekünk ezt a sokat is sikerült kiküszöbölni, azonban mindannyiunk egységes
izgalomban követtük, hogyan írja át Quentin Nagymester a filmtörténet után, a nagybetûs
Történelmet is.
Petrapetrus 2009 aug. 19. - 19:27:15
(85/195)
Mai Magyar Narancsban Quentin Tarantino interjú! :-)
10/10
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 28. - 21:41:33 10/10
(84/195)
Tudod mindenben van üzenet. szándékosan, véletlenül...
A ponyvaregényrõl napokig lehetne beszéletni. Nem egyszerû üzenetek ezek, ez tény. ÉS nem a nézõ megváltásáról szól és nyílván nem lesz olyan a hangulata, mint egy északi filmdrámának, de akkor sem puszta szórakoztató, naív és semleges szegmensekbõl áll.
Nem is értem, h mit vársz egy filmtõl, hiszen a kimondott lényeges dolgokból már olyan sok vaaaaaan...
És az mind ÓÓlyan... snassz!. Kb. mint egy perfekt Dán családiház...
De õszintén írva... most lehet h nagyon félreértettelek és olyan intellektuális filmekre vágysz mint pl. a tükör által homályosan ;) Ez egy remek Ingmar Bergman film.
norton15 2009 máj. 14. - 21:26:21
(83/195)
Á, ez messze van a lélekrombolástól meg a kultúrális szennytõl. Erõszakosnak erõszakos, de nézd meg az Eli Roth "fémjelezte" Motelt, sokkal durvább. Tarantino inkább a morbid humort kedveli.

Az meg jelent valamit, hogy a világ zabálja a filmjeit.
eucrow 2009 máj. 13. - 16:40:10
(82/195)
Lélekrombolás? Kulturális szenny? Ugyan...
10/10
QT.buff.Lilcsy 2009 máj. 12. - 14:22:28 10/10
(81/195)
Hát ez felettéb nagy Marhaság!
Én nem tudom melyik filmjét láttad te, és hogy mégis milyen embernek képzeled õt, de az biztos, hogy fogalmad sincsen arról, mirõl beszélsz. Kõkeményen letoltad Tarantinot.
Tarantino filmje lehet hogy neked túl groteszk, túl mûvészi, és túl durva, de gyönyörûen durva és eredeti, de tudod ilyen a jó film!
eucrow 2009 márc. 05. - 15:08:20 Előzmény martien
(80/195)
A "kattant, de pont ezért imádjuk" értelemben, ugye?
martien 2009 febr. 28. - 10:45:47
(79/195)
ez egy elmebeteg
10/10
Kingababe89 2008 dec. 22. - 22:13:57 10/10
(78/195)
szeretem ezt a kattant idiota szeretnivalóan lüke de mégis egy állati kreatív csávót!Nagyon jók az elképzelései, a témái ahogy rendez ahogy a színészeivel bánik..bár mint minden nagy volumenû rendezõ vagy akár festõ ,stb õ is kivételez ugymond-megvannak a kedvencei, a színészgárdája; egy készlet amibõl válogathat a filmekhez-de ezek a készlet darabok minõségiek ahogy a munkái is..egyedül ma Jackie Brown amitõl annyira nem voltam oda de az sem rossz, csak jobbra számítottam..
10/10
QT.buff.Lilcsy 2008 dec. 19. - 18:53:43 10/10
(77/195)
Hát igen: Q.T. a legnagyobb arc! Ahoz képest, hogy video archivumban kezdte elég szépen híressé vált. Én imádom és tisztelem õt, mert állati jó filmeket csinál, és õ maga is totál megnyerõ fazon XD De vajon a hírnév nem tette õt mássá? nem azért, de kirugni azt a nõt, aki melette állt a nehéz idõkben, és támogatta õt épp azon a napon, mikor egy földrengés kishíján elpusztítja az otthonát? (Kathryn James)
Ez tiszta csalódás a számomra... Azt kívánom, csináljon vmi baromi állat filmet, akkor talán megnyugodna a kicsi lelkem:) Igazából azért fáj ez annyira, mert imádom quentint! Tottál odavagyok érte, nem is tudnám megmagyarázni, hogy miért ennyire különleges a számomra.
norton15 2008 nov. 10. - 19:41:38
(76/195)
Ja értem.:D Igen, ott volt egy kanapé, habár az engem annyira nem fogott meg.:) Szép volt a színe?:D :P