Téma: Ragadozó 2.

9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 07. - 22:27:52 9/10 Előzmény Christian29
(76/176)
A kérdés jogos, de ha úgy vesszük, hogy Arnold az örökös t-800-850-888, akkor elméletben a ragadozó már megküzdött a 101-es modellel, ahol is a 101-es modell került ki gyõztesen. Egyébként ha megfelelõ fegyverzete van a terminátornak, akkor elég kiegyenlített küzdelem lenne, hiszen plazmával megöli a ragadozót, vagy a lézer fegyverével szétlõvi a chipet a ragadozó.


Tyson szavaival élve az argóból, az üt igazán, aki nagyot üt, és elõször üt!!! :D
10/10
XcV84 2009 dec. 07. - 20:39:54 10/10
(75/176)
A Predator '90-es évekbeli Eurodance klipekben is feltûnik: http://www.youtube.com/watch?v=_kuMwVbO5EA
Christian29 2009 dec. 06. - 21:34:50
(74/176)
Olyat nem készítenek, hogy Terminator vs. Predator?:D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 06. - 21:24:16 9/10
(73/176)
De az nem kapcsolodik szervesen az elsõ két részhez. HA jól sejtem a Marc Dacascosos valamire gondolsz, de annak nem sok köze van az elsõ két részhez, sõt a ragadozó nem is ragadozó benne, csak a neve lett az.

Az elsõ két rész az original, és abban van csak két méltó ellenfél, Arnie és Danny Glover
bitor 2009 dec. 06. - 20:29:08 Előzmény aa194545
(72/176)
Csak tippelek. Korod 14 +-2 év ha egy ilyen direkt utalás megértéséhez neked "részletesebb" könyvre is szükséged van. Nem sértésként mondom csak még egy picit nõni kell.
Az a baj hogy a legtöbben csak bámulják a vizuális effekteket és kurvára "nem nézik" a filmet.

Más.
A Starship Troopersben nem humaonidok voltak. Az "életszerûbb" volt? :)
Szerintem a tárgyhasználat rögtön determinálja a humanoid-szerûséget.
Persze lehet 4 keze és 4 lába de már akkor is hasonlitani fog. Pl kentaur humaniod is meg nem is. :) sût a az Alienek is elég emberszerûek felegyenesedve pedig senki szerint nem fantiziátlan lények.
Egyébként meg tök lényegtelen. Nem ettõl jó egy film.
Persze a mostani Avatar beli lények egy kicsit elbizonytalanítanak ebbéli hitemben. :)
10/10
georgia57 2009 dec. 06. - 18:58:36 10/10 Előzmény Dantes
(71/176)
van már Predátor 3 as,de az már nagyon gyengécske,az elsõ kettõ viszont tényleg jó
tobywong 2009 szept. 09. - 14:11:22
(70/176)
,,Kérsz cukrot???,,
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 08. - 21:48:58 9/10
(69/176)
Én is egyetértek azokkal a dolgokkal, amiket mondasz, nagyon a helyén volt a film, és méltó folytatás volt :)

az AVP sajnos elég más stílusban készült, inkább Alien film lett, mint predator, és ez tette rá a bélyegét.

Ha Nimrod Úr inkább Predatorosra veszi a figurát, és ténylegesen össze hoz egy jó forgatókönyvet, jó szereplõket, akkor lehet sikere a filmnek.

Arnie-nál jobbat az egyben el sem lehetett volna képzelni, karrierje csúcsán volt már akkor. Danny Glover pedig piszkosul hozta a formáját a második részben :)

Szóval a lényeg, hogy méltó ellenfelet találjon a predátor számára, hogy ne kérdöjelezzük meg, hogy valóban ellenfele lehet.

Ne a tökalsó sztárja legyen az, hanem mondjuk Cromartie a TSCC-bõl, vele egész jól ki lennéke gyezve.

Dwayne "The Rock" Johnson kicsit elcsépelt lenne, de attól még Õ is megfelelhet :D
10/10
WaGaDoRn 2009 szept. 08. - 21:23:00 10/10
(68/176)
Nos: maga a 2. rész ugye sokban "hajaz" az Aliens -re, és lehet ez is volt a cél. Egy lény- egy csapat, több lény egy halom rendõr+ az efbíáj és még lehetne sorolni a párhuzamokat. Mindenesetre szép és monumentális alkotás mind a kettõ, fõleg ha a trükköket nézzük benne. Mindenesetre mégha kemény filmek is "kötelezõ olvasmányok" :D :) szerintem...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 08. - 21:13:53 9/10 Előzmény Csonger
(67/176)
Talán egy kis logikával választ tudok adni a dolgokra.

Én mint értelmes ember, ha az emberiség már ott tartana, hogy képes lenne az ûrutazásra, és akkoriban éppen az lenne a divat, hogy máshova járunk idegen fajokat vadászni, nos akkor ha lehetséges, akkor én egy olyan bolygóra szeretnék menni, ahol a levegõ koncentrációja közel azonosa miénkhez, a gravitáció közel azonos a miénkhez, és az ellenfelek mérete közel azonos a miénkhez.

Nos ezekbõl kiindulva az alapötleted jó, csak mondjuk paszol a függetlenség napjára, passzol az ET-re, passzol még sok egyéb filmre, csak pont ide nem passzol az imént felsorolt dolgok miatt.

De amúgy semmi gáz :D
Dantes 2009 szept. 08. - 19:48:09
(66/176)
Szerintem nem újra akarják forgatni a Predator 1-et, hanem a harmadik részt készítenek, és nem valaki akarja leforgatni hanem Antall Nimród.

Legalábbis, én a legutolsó hírekbõl még így tudom
pite40 2009 szept. 08. - 19:25:58
(65/176)
Na ez is egy QRVA JÓ FILM!!!!
10/10
Bigpapa 2009 szept. 08. - 19:21:04 10/10 Előzmény aa194545
(64/176)
Nekem kifejezetten tetszett a vége. Fõleg*********SPOILER*********
Amikor az öreglány fürdõszobájában mûti magát a Predator, majd üvöltve kivágja az ajtót a seprûs örgelány mellett elvágtat...,majd jön Glover és megszólal:
- Merre ment? Nyugodjon meg! Rendõr vagyok!
- szarik ez a rendõrökre uram! :))))))))))
A vége pedig valóban azért jó, mert saját terepen face to face legyõzi a lényt, majd megjelennek a többiek és elismerik, hogy Glover jó!Majd megkapja a pisztolyt!Innen látszik, hogy nem tegnap jöttek a földre.

Szerintem a Predator 1-2 nagyon rendben van. A másik két film AvP viszont egy trágya! Ráadásul most valaki újra akarja forgatni a Predator 1-et? De minek könyörgöm? Az tökéletes volt.Fõleg úgy, hogy a 80-as évek akciósztárja játszott benne, mellékszereplõnek pedig az összes valamirevaló akciófilmes karakterszínészt felvonultatták!
Anteris 2009 szept. 08. - 19:11:33
(63/176)
te mi a faszt csinálsz?
10/10
offtopic
nagy1964 2009 szept. 08. - 19:04:03 10/10
(62/176)
A Los Angeles-i rendõrség egységei, élükön Mike Harrigan (Danny Glover) hadnaggyal nyílt háborút indítanak a helybeli kábítószer-maffia ellen. Harrigan és emberei túl kevesen vannak, az ellenfél jelentõsebb létszámú, jobban felfegyverzett, a rendõrség szinte védekezni kényszerül. Ám nem várt esemény történik: a maffia vezetõ embereivel egymásután végez egy titokzatos és menetrendszerû precizitással, kegyetlenséggel fellépõ gyilkos. Harrigan azonban feladatának tartja, hogy törvény elé állítsa az ismeretlent. Megkezdõdik a nyomozás, de üldözõbõl üldözött lesz, ugyanis a titokzatos merénylõ új célpontja a rendõrség.
erdling 2009 szept. 08. - 16:53:14 Előzmény Csonger
(61/176)
ha már a véletlent hoztad szóba: saját létünk a bizonyítéka, hogy ilyen véletlenek igenis vannak. itt csupán egyet hozzátoldottak, ti. hogy mindez kétszer valósult meg, azonos idõben.
de nem hiszem, hogy a film készítõi ilyesmiken törték volna a fejüket :)
6/10
aa194545 2009 aug. 07. - 11:02:41 6/10
(60/176)
Visszautalnék az elõzõ megjegyzésemre. Így már van logika abban, miért nem ölték meg Danny Glovert, és kapott jutalmat. A méltó ellenfelet díjazták benne. Eegen én sem olvastam a könyvet. A könyvek éppen emiatt jobbak, mint a filmek. Olyan epizódok vannak bennük, ami a szereplõk jellemérõl árul el dolgokat, a cselekményhez nincs feltétlenül közük. Valóban. A terhes nõ elengedése, és az elsõ részben a Predator és Svarci ki-ki küzdelme arról tanúskodott, a lények igazából a méltó ellenfelet keresik. Nyomokban kiderül ez a filmbõl is, de könyv olvasása után sokkal érthetõbb.
6/10
aa194545 2009 aug. 07. - 10:51:58 6/10
(59/176)
Nekem elég tág a fantáziám, de a mesének, sci-finek is valahogy logikusan kell építkeznie. Az elsõ résszel nálam semmi gond nem volt. Nálam belefér a humanoid külsõ, belefér a hernyószerû küllem ellenére az intelligencia. A film nem azzal foglalkozik, hogy miért öli az embereket és hogyan jutott idáig, hanem azzal, hogy ez milyen helyzetet teremt a Földön. Ez a 2. rész is jól indult. Egy jó 8-t adtam volna egészen a végéig. De amikor Danny Glover egy toronyház liftaknánján leugorva az ûrgajóban landolt ... hááát innen már baromság volt. Miután megöli az idegent, összegyûlik köré a többi, és megjutalmazzák... Mi ebben a logika? A végét leszámítva az alapötlet jó, a film izgalmas és végig lekötött. A vége miatt 6-t adtam.
Csonger 2009 jún. 23. - 10:59:43
(58/176)
Ez itt már elég offtopic, de ideírom:
Szerintem nemcsak az a durva véletlen, hogy a legtöbb filmben szereplõ értelmes idegen lény humanoid (két láb, szemek, hüvelykujj stb..), hanem az is, hogy egyéb szempontból is nagyon hasonlítanak az emberekre: közel azonos méretûek (egyik a másikhoz képest nem mikroszkopikus), azonos gravitációhoz szoktak (kb egyformán erõsek), azonosan telik számukra az idõ (nem szupergyors az egyik a másikhoz képest), hangokkal kommunikálnak (nem kézjelek vagy csápjelek vagy egyéb végtag-jelek), azonos közegben élnek (többnyire legalábbis nem vízi lények az idegenek), és ráadásul pont egyidõben léteznek (nem millió évek múlva fejlõdnek majd ki).
Szóval ahhoz, hogy egy idegen értelmes lénnyel kapcsolatot vehess fel, igensok dolognak kell passzolni egymással, és ezek között a humanoiditásra nincs is igazán szükség, és igenkicsi rá az esély!
Szóval én is azt mondom, hogy az idegenek lehetnének egy kicsit idegenebbek.
Vagy talán lehetséges az, hogy az értelmes, valamiféle technológiát kifejleszteni képes létforma kizárólag emberszerû testtel alakulhat ki?
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 20. - 21:24:31
(57/176)
És különben is, meg kell látni mindenben a pozitívumot, ez az irányelvem. :)