Téma: Ragadozó 2.

offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 20. - 21:22:42
(56/176)
Pasi írta..... Én csak elszenvedtem... :D
offtopic
zee944 2009 jún. 20. - 21:20:35
(55/176)
Te erotikus sci-fi novellákat olvasol?
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 20. - 21:18:15
(54/176)
Azok csak szépek voltak, de ez tehetséges volt! :D
offtopic
zee944 2009 jún. 20. - 21:16:20
(53/176)
Az utolsó csillagharcos pikkelyese, meg Csubakka, most meg ez...
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 20. - 21:09:19
(52/176)
"érdekesnek tûnõ, elfogadható idegent" ?

Olvastam egy novellában egy ilyenrõl, a csajoknak igen elfogadható volt, mert a csápjait nagyon kreatívan tudta alkalmazni. Mindenki mást (pasik) kinyírt. A csajok pedig szemet hunytak. :D
zee944 2009 jún. 20. - 21:04:28
(51/176)
Maszkmesternek készülsz? Sokmindent ki lehet találni, mondjuk legyen egy hernyószerû valami, ami gördül mint az úthenger. Ilyen még talán nem volt :D Ha egy hihetõ sci-fit akarnék kitalálni, akkor az lenne a lényeg, hogy egyáltalán ne legyen emberszerû.
offtopic
zee944 2009 jún. 20. - 15:39:58
(50/176)
(Az ostobaságot az írókra/alkotókra értem.)
zee944 2009 jún. 20. - 15:38:55
(49/176)
Persze, hogy elfogadhatóbb. Ezt itt is megjegyezted, és én is igazat adok neked. De az a gonosz sejtésem, hogy nemcsak errõl van szó, hanem ostobaságról is.

Le tudnék, de minek? Megcsinálod? :)
Csonger 2009 jún. 20. - 14:52:10
(48/176)
"itt több minden kiderült a Predátorról. Hogy vannak többen is, van ûrhajójuk"
Az ûrhajó látható volt az elsõ részben is. A legelején, mielõtt még bármi történt volna.
Egyébként ez a film szerintem a nyomába sem ér az elsõnek. Nem rossz persze, de Svarcit nem pótolhatja Glover.
Az tetszett, hogy most kiderült, hogy a predátor többféleképpen is tud látni, nemcsak hõlátással. Viszont az elsõ részben egyértelmûen látszott, hogy a predátor a hõlátást a sisakjának közönhette (miután levette a sisakot, egyszerûen pirosban látott mindent). Ez a példány viszont a sisakja nélkül is ugyanúgy látott, meg ugyanazokat a gépi hangokat hallotta. Ez hogy lehet?
zee944 2009 jún. 20. - 13:23:23 Előzmény Swa
(47/176)
Tökéletesen igazad van a földönkívüliek ábrázolásával kapcsolatban. Röhejes, hogy valamifajta csodás módon mindig két karuk, két lábuk, emberére hasonlító testalkatuk van, ha filmen látjuk õket, kivéve, ha valami B-kategóriás horrorban egy óriásmassza vagy gigantikus pók fenyeget. Így aztán az ûrhajóikat is mindig el tudjuk vezetni, nem verjük be a fejünket a kabin ajtajába, a parancsnoki szék sem nyomja a seggünket, megy minden, mint a karikacsapás. Öröm így visszaverni egy inváziót.
merkur96 2009 jún. 20. - 11:52:37
(46/176)
Örülök hogy ennyien láttátok a filmet rajtam kívül.
Wagadorn: nekem feltûnt, elég látványos kis kollekció volt. De azért mégiscsak a dinó csapott oda leginkább!
Az én véleményem ez a filmrõl, amint látjátok eléggé elgondolkoztatott.

Jó hogy egy nappal adták a két részt egymás után, mert így elég jól kijönnek a különbségek. Én már nagyon vártam, hogy láthassam, de számomra óriási csalódás volt.
Oké, hogy folytatás, de akkor is! Elõször is: Danny Glover: lehet h. a Halálos Fegyver miatt, de én õt nem tudom egy komoly filmben elképzelni, pláne nem fõszereplõként. Mindegy, végülis õ került bele, ez van, egyébként közben azért megszoktam.
Bill Paxton meg jóarc, de a pimasz-menõ-újfiú klisé annyira erõltetett volt, hogy az hihetetlen. Danny glovernél meg ott van a kemény rendõr, akit persze utálnak a fejesek, és a maga útját járja, szarik mindenkire. Egyébként lehet hogy ez csak 2009-ben tûnik überhiper klisének, 90-ben talán még nem volt annyira lerágott csont.
És persze maga a történet: az biztos nagyon megdobja a filmet, hogy a predatorokról kissé lehull a lepel. A vége felé már szinte túl sokat is tudunk róluk, kissé mûr eõrszakos is volt a lepelrángatás. Végén azért beüt a kis "múzeumlátogatás". :)
Jó volt még, hogy nem másolták le nagyon az elsõ filmet. Mivel nem dzsungelban nyomultak, erre mondjuk nem is volt sok lehetõségük. De amikor ott helyszínelnek a kinyírt drogbárónál, és vallatják a kurváját, az valami iszonyatos nyúlás volt az elsõ részbõl. A csaj nem tudott angolul, pont mint az elsõ részben a másik, és ugyanazt a hablatyot adta elõ. Elõjött az ördög, és elvitte szerencsétleneket. Szóval ez gáz volt, meg volt egy két kiszámítható jelenet. (Pl ugyanitt, mikor már mindenki kiment az épületbõl, Danny Glover visszaküldi a barátját, hogy hozzon ki egy bizonyos tárgyat.. Na vajon mi történik a hapekkal, aki egyedül mászkál a sötétben, ahol öt perccel ezelõtt lekaszabolt mindenkit a predike?)

Szóval nem rossz film, de több minden kellett volna. Nálam így csak átlagos. És hogy idegesítselek még titeket, két negatívum a végére: 1. SPOILER: Amikor a jégverembe bemegy a kommandós csapat, és a predi sorban kinyírja õket, Danny Glover meg egy parancsnok ezt kamerákon nézi végig. Hát erre nem tudtam mit mondani. (Aliens)
2. Amikor a predi a fürdõszobában nyomul, a nagyi meg kint áll egy seprûvel hogy lecsapja, na onnantól kezdve nálam kicsit paródiába ment át a film :))))))

Nektek mi a véleményetek? (Bõvebben :) )
Dantes 2009 jún. 20. - 10:48:28
(45/176)
Jó film volt ez nagyon, leginkább azért tetszett mert itt több minden kiderült a Predátorról. Hogy vannak többen is, van ûrhajójuk...az Alien koponya

Vagy: hogy nem ölte meg a nõt, aki terhes volt ha jól emlékszem, meg a gyerekes se( vemhes állatot meg kölyököt biztos nálunk is tilos kilõni...XD)
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 20. - 10:32:07
(44/176)
auzért jó kis fegyverarzenál volt a csomagtartóban mindig :D
És az elején miért nincsenek mesterlövészek, sem pedig vállról inditható rakéta?

A pradtor külsõ nagyon impressziv, nagyon el lett találva.
Szinte érezzük, ahogy a 2 méter magas csupa izom/erõ Predator mozog.

még a villámot is állja :)

a legjobb mondat a filmben:
"Sz*rik ez a zsarukra, uram"

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

De az alagsorban lébecoló UFO senkinek nem tûnt fel?

és szerintem a rakétakilövéses technikán is rég túlléptek.
Hiszen akkor évszázadokig tartana nekik az ideút.

És igen: Én látam az Alien koponyát a falon.

Volt amúgy egy Alien versus Pradtor GAME is.
Én anno nyomultam is egy Predatorral. :))))))))))

Aztán a legnagyobb ellenfelem
-egy halálpontos ugrás kivitelezése-
betette a Kaput.. örökre :D

Pedig milyen király volt az a többféle nézet !

:(
9/10
offtopic
7szünyü 2009 jún. 20. - 00:37:22 9/10
(43/176)
Tévedsz :)
9/10
offtopic
7szünyü 2009 jún. 20. - 00:36:36 9/10 Előzmény Swa
(42/176)
(Csak pontosítok: Bohdan Petecki, és Messier 13.)
10/10
WaGaDoRn 2009 jún. 20. - 00:34:37 10/10
(41/176)
Látom senkinek se tûnt fel a prédák között az Alien-koponya...

OFF
/Amúgy az AvP egyik nagy hibája, hogy a Predi benne szövetségesként tekint az emberre, holott ugyanúgy zsákmány és nem "barát"/

ON
sylas 2009 jún. 19. - 22:49:08
(40/176)
Szinkron a legnagyobb a filmben - (fõleg a kiejtés) :)
Desmond 2009 jún. 17. - 08:08:55
(39/176)
Kiskormban nagyon szerettem ezt a filmet, és akkor még nagyon izgalmas is volt nekem, ma már nem annyira izgalmas, biztos azért mert jó sokszor láttam a filmet.De aki még nem látta, õ feltétlenül nézze meg.Remek akciófilm.Igaz elég régi már, de attól még nagyszerû film.
Swa 2009 jún. 17. - 01:03:15
(38/176)
Bocsi, de az elõzõ OFFTOPIC akart lenni...
Swa 2009 jún. 17. - 01:02:00
(37/176)
Ha jól emlékszem, Bogdan Petecki írt egy Scifi regényt, amelyben egy az ûrben fellelt idegen ûrhajóba a fõhõs - szõrõs lénynek álcázva - elindul kapcsolat felvételre...na ott ír igen realisztikusan arról, hogyan is nem tud az idegenek fura ülésén tisztességgel ülni...
Ez az, Messire v. Messier 13 volt a címe (tán folytatással is?)
Rég volt, vagy 25 éve.