Téma: Ragadozók

10/10
Bourne35 2010 aug. 21. - 00:19:37 10/10
(234/1054)
Istenem...
2010et írunk,nem 1987et!
Az alább felsorolt akciószárok, kicsit viccesnek hatnának ma, és kb 3szor annyiba kerültek volna, mint amennyit a stúdió adott erre a filmre...

Arnoldot én is imádtam az eredeti filmben, de ma már nem az olyan típusuak a menõ akciósztárok,mint a 80as években.

Nézzetek friss akciófilmeket egyáltalán nem az a trend manapság, hálisten...

:)
4/10
Bigpapa 2010 aug. 21. - 00:11:50 4/10
(233/1054)
Ha véletlenül a The Expendables szereplõgárdáját rabolták volna el a Predatorok, hogy rácsesznének az elsõ 10 percben :)))))))))))))))))
Stallone ,Jet Li,Jason Statham,Dolph Lundgren,Mickey Rourke,Schwarzenegger,Bruce Willis,stb. Ez egy akciógárda.Nem az,amit ebben felvonultattak.Brody a végén zongorázhatott volna valamit a gyõztes csapatnak :)))
4/10
Bigpapa 2010 aug. 20. - 23:55:08 4/10
(232/1054)
Na most jöttem haza a filmrõl.Gyerekek.....aztar*hadtbüdösk*rvaélet!
Pedig hogy megfogadtam, hogy a Terminátor-megváltás után moziban ilyen folytatásokat nem nézek meg,mert abban a filmben a vége fõcím volt a megváltás.
A Predator 1 és 2 olyan alapmû,amit sem megismételni,sem folytatni nem lehet.Mikor veszik már észre?Mindkét filmben zseniális színészek játszottak,tele volt izgalommal,feszültséggel,jó forgatókönyve volt és remek rendezõje.Tök mindegy hanyadszorra nézem õket,még most is tudok izgulni rajtuk,egyszerûen bele élem magam a filmekbe.
Itt senki sem szimpatikus,szóval leszartam,milyen sorrendben halnak majd meg.Ami pozitívum a filmben, hogy nem 100%-ig az elsõ Predator feldolgozása,csak elemeket vettek át belõle.

És innen SPOILER,szóval csak akkor olvasd el,ha LÁTTAD A FILMET!*********

Kezdjük ott, hogy kapták el õket?Ki választotta ki pont õket.Danny Trejo az egyik kedvenc -sajna- mellékszereplõm, erre pukk,kinyiffan.Oké,már nem volt meglepi,mert kolléga akaratlanul,de lelõtte a poént.De gyakorlatilag belõle és a Jakuza gyerekbõl néztem csak ki ebbõl a bagázsból, hogy végezni tud egy Ragadozóval.Adrien Brody mint zsoldos?Ki volt azaz elmebeteg barom,akinek ez az eszébe jutott?Zongoristának oké,meg falu hülyéjének...na de kommandósnak?Kábé mint ha DiCaprio lenne az új Terminátor.:))))Fishburne felbukkanása után vártam még a Tapsi Hapsit is,hogy odalépjen egy Predatorhoz,hogy Mi a hézag hapsikám?
SD-1507 írta,hogy szegény Kevin Peter Hall forogna a sírjában,ha ezt látná.Ez nem igaz!Szegény manus az AvP óta folyamatosan forog a sírjában,nem csak a mostani miatt,de az tény,hogy ez tette fel a koronát a szarkupacra.Amikor az elsõ részben a Schwarzit elkapta a Ragadozó és szemben álltak egymással,olyan volt,mint ha Arnie egy gödörben állt volna.Hiszen Kevin 220cm magas volt,Arnie pedig 188cm magas.Itt dugók a ragadozók,és ahogy mozognak...beszarás.Fõleg,amikor kardozik a jakuzával.
Aztán ez a végkifejlet.....Felcsillant a szemem az ellenségem ellensége a barátom dolognál,de aztán rájöttem, hogy 90 perce egy szar filmet nézek,így mit reménykedek? És igazam is lett :)))) sajnos.És ez a befejezés? na menjünk innen,mondja a nõnek.Oké,de hova? Wellness hétvégére?A plázába?Így befejezni egy filmet....még akkor is,ha ennek akarnak második részt csinálni.Na azt majd az RTL-en megnézem egy vasárnap este.

SPOILER vége.


Az Avp 1-2-t is csak 1x láttam,ahogy a Terminátor megváltást.Ezt sem akarom soha többet megnézni.Itt szar volt a rendezés is, a forgatókönyv is.Maga az elgondolás nem rossz ötlet,de ehhez többet kellett volna dolgozni rajta.Nimrod nem lépet nálam elõre.A szállítmány filmjén majdnem eret vágtam magamon.Ezt is szeretném minél hamarabb elfelejteni.

Predátorok 1pont
Szereplõk 1pont
Feszültség 1pont
Rendezés 1pont

Már bánom, hogy ezt elkezdtem a filmhez..... http://kepkezelo.com/images/n5gkvd99nf2qnbpvzc.jpg
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 23:52:19 4/10
(231/1054)
Szerintem Brody maradhatott volna zongorázni még a nagy orrával xD
Stallone-t a következõ részbe!!!!!!!!!:D
10/10
Bourne35 2010 aug. 20. - 23:47:07 10/10
(230/1054)
Pontosítok: 112 millát hozott jelenleg, ez is durván jó!
:)

Brody pedig remek választás szerintem.
Nekem nagyon bejött.
10/10
Bourne35 2010 aug. 20. - 23:38:59 10/10
(229/1054)
Most néztem meg a filmet.
Nagyon király.
Élveztem az egészet.
Teljesen más, mint az AVP filmek hálisten.

A Pados Gyula képei nagyon jók, nem megszokott ez a színvonal ilyen típusú filmeknél.
A Nimród szerintem kihozta a legjobbat ebbõl a forgatókönyvbõl,a sztorinem túl bonyolult, de nem is várnék ilyet.

Többen kritizálták, hogy a Predatorok, itt nem annyira jók, dehát pont ez a story lényege, hogy a "földi" legjobb ellenfeleket hozták maguknak, ha sokkal jobbak lennének, akkor semmi értelme nem lenne ebben a stroryban a filmnek, nekem az Alien is azután tetszett, amikor már sikeresen harcoltak ellenük az emberek (Bolygó neve halál) :))))

Szóval Nimród és Gyula gratulálok!

ui:sokan írták, hogy ez a film nem siker , a jelenlegi adat az, hogy 40 millió dollárból kijött, és 160 milliót hozott, ez kiemelkedõen jó eredmény, fõleg, hogy még lesz dvd eladás is!
Kovács kolléga 2010 aug. 20. - 23:01:25
(228/1054)
Ma megnéztem Antal Nimród filmjét. Szerintem semmi baj vele, egy erõs nyolcas osztályzatot megérdemel.

SPOILER is van.


A szereposztás jó volt, bár egy cserét üdvözítõnek tartottam volna, mivel Walton Goggins nagyon kilógott a sorból. Szerintem inkább Nolandot kellett volna játszania, és helyette Fishburne-nek kapnia a halálraítélt bûnözõ szerepét.

Amúgy Adrien Brody egyszer már végigcsinálta ezt a szörnyekkel való kergetõzést, mégpedig a King Kongban. Maximum annyi a különbség, hogy ott nem kellett félmeztelenre vetkõznie. Itt is kár volt. Nagyon jól játszotta Royce szerepét, de a végsõ leszámolást másképpen kellett volna megoldani. Hasonlóan nem volt igazán jó a jakuza halála sem. Elhiszem, hogy karddal leszúrja a predit, de miért kellett ezt egy hatvanas évekbeli francia kalandfilmet idézõ párbajjal lezavarni? Túl színpadias volt, és ezen a zseniális operatõri beállítások sem segítettek.
Shapira 2010 aug. 20. - 22:39:41 Előzmény mro26
(227/1054)
Maszka?
4/10
offtopic
mro26 2010 aug. 20. - 22:38:10 4/10
(226/1054)
Szerintem lehet hogy a legtöbb pénz pont Adrien Brodyra ment el, mert olyan egetrengetõ speciális dolgok nemvoltak a filmben...én Topher Grace miatt adtam egy ponttal kevesebbet, az r*hadt idegesítõ volt benne
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 22:32:43 4/10
(225/1054)
Hát szerintem ez is elég gumipofa lett:
8/10
zsotya010 2010 aug. 20. - 22:16:21 8/10
(224/1054)
Azt ne mondjátok, hogy az a tiszta gumipofa, ami az AvP- ben volt! Ha egy olyan lenne, mint azAvPR-ben volt, akkor azzal azért már meg lennék elégedve.
8/10
zsotya010 2010 aug. 20. - 22:12:10 8/10
(223/1054)
Pedig a terminátor kettõben, amikor leengedték ott inkább lehetett érte tényleg sírni, meg talán még a Kommandó, ami szintén egy átlagon felüli filmje volt szerintem, ott sokkal jobban együtt lehetett érezni vele, mint a Ragadozóban, mert ott már ezerszer meghalhattak volna egy korábbi bevetésen is, s a halál a munkával jár, ahogy azt Dilon is megmondta. Fene tudja, azért abban igazatok van, ha már Dutch a végén annyit szenvedett a preddel, igazságtalan lett volna a sorstól, ha meghal. Így volt jó. Amúgy meg így is elment a pénz a forgatásokra, lehet ha egy- két komolyabb színészt fogadtak volna fel a szerepek eljátszásához, az a film rovására ment volna. Bár nem tudom, de nem is érdekel.
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 20:27:29 4/10
(222/1054)
Sajnálom hogy manapság nemfordítanak elég figyelmet a filmesek a maszkírozásra...régebben sokkal félelmetesebb maszkokat és szörnyeket tudtak "életrekelteni" de manapság...szerintem ebben a filmben nagyon gáz a predator-arc...mind a kettõ
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 20:19:32 4/10
(221/1054)
Szegény Jerry...:( Azt a színészt már minden "kinyírta" : terminátor,alien,predator...van még valami?:D
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 20:17:56 4/10 Előzmény Bigpapa
(220/1054)
bocsi...nem volt szándékos :S
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 20:07:52 4/10
(219/1054)
Én megmondom öszintén ebben a filmben én azt vártam hogy Brody-t kinyírják...amilyen hozzállása volt meg beszélt a többieknek, csoda hogy nem az emberek nyírták ki :D
8/10
zsotya010 2010 aug. 20. - 19:24:06 8/10
(218/1054)
Nem is tudom, momentán én nem tudnék olyan filmet mondani, amiben sajnáltam volna a szereplõket, vagy túlzottan együtt éreztem volna velük. Amikor elõször láttam TV-ben a Ragadozót már akkor nagy kedvencem volt Arnold és egybõl tudtam, õ lesz az egyetlen, aki túléli és kinyírja a dögöt. A nõ nem számít, elég jelentéktelen volt, s én megmondom õszintén azt vártam ki mikor és hogyan hal meg bent, mert ez ugyebár nyilvánvaló volt, hogy mindenkinek meg kell halnia, csak a nagyágyúnak nem. Ilyen formán én az új filmtõl is ezt várom, s mivel Brody kapta meg a fõszerepet egyértelmû, hogy neki kellett megölnie a Predatort és túlélnie az egész szart. De így volt ez a Gloverrel is. Jah és mivwel ott is a nõ maradt meg, mint az is egyébként jellenzõ, valszeg a Ragadozókban sem fogják megölni Bragat.
4/10
Bigpapa 2010 aug. 20. - 18:26:24 4/10
(217/1054)
Baszki, egy Spoilert benyomhattál volna,mert most megyek megnézni a filmet és köszi,de lelõtted az egyik izgalmat a filmben.
Seemann 2010 aug. 20. - 13:58:09
(216/1054)
Magyar rendezõ? hm..., nem tudom, én egy magyar rendezõvel egy 1000Ft-os ikea polcot sem szereltetnék össze. Legalábbis eddig így gondoltam. A Kontroll a maga bohókás vicces -magyar-módján nem volt rossz, de Antal Nimród keze alól kikerülõ szállítmány már egy nagyrakás gõzölgõ szar, nincs mit rajta szépíteni. Ma minden kiderül, bár az eddigi kritikákat átfutva rossz szájízzel ülök be.
4/10
mro26 2010 aug. 20. - 12:29:25 4/10
(215/1054)
***SPOILER***
Pedig pont hogy a szereplõk azok amik az egyik legnagyobb baklövés ebben a filmben...nem olyan erõteljes gárda, és nem is alkotnak olyat mint akik az elõzõ 2 Predator filmekben játszottak...õket sajnálta az ember ha kinyiffantak...sokkal szerethetõbb karakterek voltak (Hawkins aki mindig poénokat mesélt Billy-nek hogy végre megnevettesse, Blaine mindig bagót rágott, Mac aki bedilizett mikor a barátját megölték, Dutch mint karizmatikus vezetõ...)
Ebben a filmben Danny Trejo lett volna az egyetlen hiteles szereplõ, de olyan hamar kinyírták hogy észre sem lehetett venni hogy szerepelt...pedig belõle kinézi az ember hogy kinyúvaszt egy ragadozót :)