Téma: Ragadozók

4/10
mro26 2010 aug. 15. - 22:18:49 4/10
(134/1054)
Szerencsére megkaptam rokonomtól a Betondzsungelt mert neki már nem kellett :) a Hõhullámot nem olvastam (sajna)
Hát az új filmekkel ennyi a baj kb:
AVP : Gyenge színészek, gyenge alakítások, gyenge vérengzõs jelenetek, rövid, ám ötletes, és a történet alapja egész jó, csak a megvalósítás nem, egy alien 2 ragadozót kapásból leöl, hiába hogy azok tanoncok, nagyon idegesítõ volt...könyben ez is jobb ;)
AVPR : Gyenge megvilágítás = túl sötét film, tini-szál, ami nem illik egy ilyen filmbe, gyenge színészek, gyenge alakítások, de sztem jobb mint az elsõ AVP
Ragadozók: Gyenge ragadozók, béna karakterek, nevetséges harcok, gyenge alakítások, nevetséges megoldások, a Predator 1,2 által elért, és bemutatott világ megalázása, gagyi szintre hozása, de azt hogy miért ilyen rossz a Ragadozók már nagyon sokan leírtuk korábban, és nagyon sok egyezõ vélemények voltak
Az alien-sorozat meg szerintem a 3.részig nagyon jó, de még a ressurection sem rossz...sõt egész kellemes, csak az újszülött gagyi, az alien elsõ része az alap, a második az akció, a hamradik meg a félelmetes, én a harmadik résztõl jobban féltem mint az elsõ résztõl mikor 9-10 évesen megnéztem
8/10
zsotya010 2010 aug. 15. - 22:01:18 8/10
(133/1054)
Ti a Betondzsungelt és a Hõhullámot hol szereztétek be? Mert eddig még én sehol se láttam õket.

Amúgy meg nekem valaki legyen szíves elmagyarázni, hogy a folytatásokat és egyáltalán az új filmeket miért szólják le? Sokan csak leamortizálják írásaikkal a filmeket, de azt valahogy mindig kifelejtik, miért is nem tetszett nekik; legalább is értelmes indokokat sose tudnak nagyon felmutatni. Itt van speciel a Ragadozók vagy az AvP-k. Mi az a megbocsáthatatlan hiba, bûn, amivel az elõdöket megerõszakolják? Mi az a nagyon durva elvonatkoztatás?

Az Alien sorozatot is inkább szerintem a folytatások tették sikeressé, hiszen a Bolygó neve halál és a Feltámad a halál szerintem kiválóra sikeredtek, míg a Nyolcadik utas és a Végsõ megoldás csak az elmegy kategória, az utóbbi inkább még az se! Na jó elsõre a Nyolcadik utas azért félelmetesnek és érdekesnek tûnhetett azért a négy epizódot összegezve messze nem az lett a legjobb; az pedig végképp nem értem, hogy a Bolygó neve halál után, hogy voltak olyan szemetet létrehozni, mint a Végsõ megoldás halál.
4/10
mro26 2010 aug. 15. - 21:09:05 4/10
(132/1054)
na a betondzsungel az nagyon jó, legalábbis nekem tetszett, azt kellett volna megfilmesíteni :)
8/10
zsotya010 2010 aug. 15. - 20:32:04 8/10
(131/1054)
SD 1507 a Mindörökké éjfél alapjába véve szerintem nem rossz könyv, csak vannak benne újszerû kitalációk, de amúgy ha csak az akciójeleneteket nézem, azok egészen jóra sikeredtek. Legalább is nekem tetszettek, ja és hozzá teszem nem vagyok az a kezdõ, aki ezt az egy önyvet olvastam el és nincs viszonyítási alapom, most mi is lehetne szar könyv. Elég sok könyvet elolvastam Steve és Stephani Perrytõl, de azok se voltak mind jobbak szerintem mint ez! Igazából véve eddig a DNS háború nem tetszett annyira, de még abban is találtam olyan részeket, amik egész jóra sikeredtek.

Amúgy meg kit izgat, hogy 70%-ot esett vissza a második héten a bevétel? Aki meg akarta nézni az úgyis megnézte már az elsõn!
4/10
mro26 2010 aug. 15. - 17:22:16 4/10
(130/1054)
nem összedobtak egy újjat, hanem nevetségessé tették az egész ragdozó mítoszt
ezek csak a pénz miatt csinálták meg ezt a filmet, és mióta megkapták a sok lehúzó kritikát azóta már jönnek a kifogásaikkal hogy nem mertek annyi mindent megvalósítani mint terveztem meg stb.
4/10
mro26 2010 aug. 15. - 17:20:35 4/10
(129/1054)
igazad van hogy más...sokkal szarabb az egész, nevetséges, rosszabb mint az összes AVP, elég gáz hogy ennyire igénytelen vagy a témában...az elsõ hétvége után 70%ot visszaesett a nézettsége, nem véletlenül, mert ez a film kb olyan mint az alien sorozatban az alien ressurection, sõt még rosszabb is
az a baj hogy ez a rész teljesen lekicsinyíti és értéktelenné teszi az elõzõ két részt, azzal hogy ez a folytatás az elsõ két ragadozó filmnek
4/10
mro26 2010 aug. 15. - 17:16:04 4/10
(128/1054)
Én a Nagy játszmát olvastam...annyira nem vészes, érdekes dolgok voltak benne, de ugyanakkor olyanok is amit mikor olvastam kicsit mintha féltem is volna mikor a fõszereplõ helyzetébe képzeltem magam :D
A Mindörökké éjfélt sajna még nem szereztem be, most olvasom a Szerepcserét, az igéretesnek tûnik
8/10
VAZ-2108 2010 aug. 15. - 14:29:56 8/10
(127/1054)
Nem értem, hogy miért kell a tartalomismertetésnél leírni az elején, hogy egy idegen bolygón vannak. Ha nem írnák le sokkal jobbat ütne az is mikor rájönnek.
Amúgy jó film szerintem.
kislutyi 2010 aug. 15. - 12:33:04
(126/1054)
Láttam ezt a filmet, de sajnos németül. De ettõl eltekintve jó film lett. Van pár szépséghibája az igaz, de attól a néhány dologtól eltekintve sikerült egy látványos filmet össze hozniuk... És tényleg jobb szerintem, hogy elszakadtak a régi történettõl, és össze dobtak egy újat.. :P
duckshoot 2010 aug. 15. - 12:08:45
(125/1054)
Na most akkor valóban ennyire rossz lenne? Mer akkor nekem is ugrott a DVD vásárlás.
És inkább megveszem BD-n.
7/10
peti2006 2010 aug. 15. - 10:45:21 7/10
(124/1054)
Álmomban nem gondoltam volna, hogy ezt a már-már haldoklónak számító predatort újra láthatom, ráadásul magyar rendezésben. Ha a film csak egy picit is jobb, mint a magyar filmek zöme akkor már megérte.
Az imdb-n 6.9, ami egész jó eredmény, és úgy látszik a beleölt pénzt is visszahozzza.
Hozzá kell tennem mondjuk, számomra Antal Nimród az egyetlen magyar rendezõ, az õ filmjei nemhogy nézhetõek, egész jók is.
Szóval hajrá, csak így tovább!
8/10
zsotya010 2010 aug. 15. - 10:21:38 8/10
(123/1054)
Én nem tudom, hogy az ilyen maradi, begyöpösödött agyú kommentelõk mégis mit vártak a filmtõl! Én még speciel a trailerbõl meg pár egyperces jelenetbõl le tudtam szûrni, hogy ez a film derékba törheti a második részt!
Egyszerûen nem vagytok fogékonyak az újításokra, kíváncsi lennék ha 15-20 év múlva csinálnának még egy filmet a témában, arra mit szólnátok. Meg szerintem, ha könyvadaptációs film készülne, akkor is csak a pampogások lennének. Nektek istenemre mondom a régi predátor kellene ugyan azokkal a fegyverekkel, aki kigyúrt állatokra vadászik esetleg eltérõ helyszínekkel. És mondjatok egy más forgatókönyvet, mert sokak szerint sablon film lett a Ragadozók, ami az elsõ részre hajaz. Szerintem meg a történet is rohadtul más. Az pedig elkerülhetetlen a témában, hogy ne vadásszanak az emberekre! Ettõl jó a film, ettõl predator! A szereplõket meg megint nem kellene fikázni- igaz lehetett volna szerencsésebb is az összeállítás-, de azért így sem rossz. Itt cikizitek a Brody gyereket, aztán Dany Glover se volt egy fokkal se jobb, csak jó volt a dumája, de amúgy ez a Royce kb ahogy elnéztem egy Poncho féle karakter simán lehet! A másik meg a zene, már azt is fikázni kell, ahelyett hogy örülnétek neki, nem valami betét szarságokat nyomatnak végig a filmen!

A Mindörökké éjfél az nekem megvan, egész jó könyv volt, de ahogy téged elnézlek fiam, neked az se tetszene!
twillight 2010 aug. 14. - 19:11:55
(122/1054)
Az Alien3 rendezõi változata még szarabb mint a vágott. De legalábbis különbség nincs. Errõl ennyit.
4/10
mro26 2010 aug. 14. - 12:56:42 4/10
(121/1054)
én is ugyan ezeket mondtam eddig is, 100%ig igazad van
idegesített engem mikor már megjelenés elõtt úgy dícsérték a filmet, meg utánna is hogy olyan jó mint az elsõ...sõt volt hogy jobbnak is mondták, ez már kivágta nálam a biztosítékot...nevetségesa
itt is a téma elején még hogy magasztalták a filmet, mostmeg hogy már meglehetett nézni már nem is ír senki aki eddig dicsérte
én már akkor temettem a filmet mikor megtudtam hogy Adrien Brody a fõszereplõ...vele kezdõdött a legenda megerõszakolása
4/10
mro26 2010 aug. 14. - 12:53:20 4/10
(120/1054)
hát szerintem az eddigi avp filmek és most a ragadozók fimnél az összes könyv jobb
még a nagy játszma is
de am Fincher azért jobb filmet csinált volna ha nemszólnak bele a stúdióban, elég csak megnézni az Alien3 "rendezõi változatát"
nemértem miértnem úgy adták a mozik alapból, még az sem Fincher eredeti elképzelése, de sokkal közelebb áll ahhoz mint amit végül is kiadtak
nem kéne erõltetni az új alien és predator filmeket, csak akkor ha a könyveket veszik alapul vagy azokból csinálnak filmet
twillight 2010 aug. 14. - 00:01:20 Előzmény mro26
(119/1054)
Finchernek anno csaka szája járt, sose volt semmije. Tudta hogy szart csinált, és megpróbálta a "nagy gonosz stúdióra" fogni.

De hogy erre mindenki fanyalog, hát én már el se megyek rá. Az AVP csalódás volt, az AVP2 még inkább - erre már sajnálom a pénzt láttatlanban is.

Ha jó ötletet akar a stúdió egyébként, akkor a magyar AVP-könyveket ajánlanám a figyelmükbe.
De megnéznék egy olyat is, hogy csövi indiánok ellen megy egy kisebb (mondjuk 3fõs) predator-csapat i.sz. 800 táján, jól lehentelnek pár falut, majd a végén egyiküket elintézik az emberek, mire nagy büszkén kitüntetik õket és elhajóznak rovarképûkéim.
1/10
Tito01 2010 aug. 13. - 23:26:11 1/10 Előzmény Penpumpa
(118/1054)
Csak,hogy tisztán lássunk!!!:)Az elsõ rész kommandósainak jobban kellett volna harcolniuk mert egy profin kiképzet,tapasztalt össze szokot csapat voltak míg ebben a részben egy mindenféle emberekbõl álló csapat volt,akik kb 15 perc után már tudták,hogy miért vannak ott.Viszont az elsõ rész kommandósai nem azért buktak el mert rosszabbúl harcolnának ennél a csapatnál hanem mert a predátoroknak évszázadokkal nagyobb a harci tapasztalata meg jóval fejlettebb a technikájuk.Na most ezek után ebben a részben ha ezek tényleg szuper predátorok voltak vagy mik...akkor egy újjatlan kamurájnak még fingani sem lett volna ideje egy predátorral szemben és kétlem,hogy egy"kigyúrt"65kg zsoldos lenyomna egy predátort mert az elsõ részben az igen erõs fizikumu Arni néhány pofon után már csak kúszni tudot!!!Na most én,ahogy a könyvekben olvastam kb olyan lenne egy embernek a predátor ellen harcolni mintha egy grízlit próbálnék nykon vágni...szerintetek?Ez a film a Predátor törénet megalázása!!!
4/10
mro26 2010 aug. 11. - 23:29:31 4/10
(117/1054)
ja és batman képregényhõs...naná hogy õ képes ilyesmire, õ igazi kemény csávó, nem úgy mint a film pojácái...fõleg Topher Grace
4/10
mro26 2010 aug. 11. - 23:26:22 4/10
(116/1054)
na azért ez a film annyira rohadtulszörnyû nem volt...csak sárbatiporta amit a Predator 1 ás 2 felépített
a ragadozók nem ilyenek...nem ilyen bénák, ezek nem tanoncok mert a Predator filmekben tanoncok nem szerepelnek külön
attól hogy voltak itt bûnözõk meg egyéb harcos típus karakterek, attól még nem jobbak egy képzett elit kommandó-egységnél mint ami az elsõ részben volt, azok profik voltak egyenként is és csapatban is...közülük mindegyikbõl kinézi az ember hogy legyõzheti a vadászt...de ezekbõl nem Brody csoda hogy elbírta a fegyverét, egy jakuza meg nehogymár jobban tudjon karddal bánni mint egy képzett zsoldoskatona...ráadásul 3 újjú volt szerencsétlen mert már a Földön is elbántak vele
ebben a filmben nem kellett volna erõltetni ezt a szuper-ragadzozó témát, aki fejlettebb,erõsebb,okosabb mint ami a korábbi filmekben szerepeltek, mert épp az ellenkezõje igaz rájuk...karakteresebb színészeket és komolyabb szerepeket kellett volna még beletenni, olyan figurákat akik úgynéznek ki hogy elbánnak azok akármivel, akik kemények...mert arról szól az egész hogy ragadozó(k) levadász kemény csávókat, akik méltóak arra hogy trófeaként végezzék
7/10
Penpumpa 2010 aug. 11. - 23:01:57 7/10
(115/1054)
Megnéztem, nekem tetszett a film. Persze volt néha egy-két rész, ami tényleg unalmas volt. Egyébként nem lehet, hogy a filmben lévõ ragadozók valamiféle "tanulók"? Gondolom összeszedik a Föld legjobb gyilkosait "vizsgafeladatnak", amelyik ragadozó képes egy bizonyos számú embert levadászni, azok beléphetnek a profi predátorokhoz, és mehetnek dolgozni a Földre. Aki meg nem teljesít, azt bebörtönzik.

***SPOILER***
-Gondolom ezért akarta a régi predator kinyírni az új predatort, hogy visszaszerezze a tekintélyét az õ trófeájával.
-Mellesleg mivel a fõszereplõ meg néhány ember kiképzett gyilkos volt, még jó hogy megtudták keseríteni a ragadozók életét, mivel a gyilkolásra képezték ki õket.
-Ennyi erõvel az 1. Ragadozó filmben is megpanaszolhatjuk, hogy õk kiképzett katonák, évek óta együtt vannak, mégsem képesek kinyírni egyetlen egy predit.
-Sokan panaszolják, hogy egy vérprofi yakuza hogy tudott egy karddal kinyírni egy ragadozót. Ha Batman képes volt egy bataranggal kinyírni, akkor egy kiképzett gyilkos yakuza miért ne lenne képes?
***SPOILER VÉGE***