Téma: Ragyogás

10/10
Spytz 2009 febr. 04. - 10:39:51 10/10 Előzmény Istenasszony
(95/495)
egyszerüen zseniális, épp tegnap néztem meg feliratosan.már várom a hetedikét, hogy szinkronosan is megnézhessem.nem vagyok az a félõs, de ez gyerekek megborzongtatott...áááá...hatalmas film!minden tiszteletem Nicholson-nak!
10/10
Istenasszony 2009 jan. 24. - 11:02:51 10/10
(94/495)
10/10
Vinogradov 2009 jan. 22. - 14:18:17 Előzmény Obránszky Ármin
(93/495)
"Alapvetõen lehetne jó. Sõt lehetne zseniális. Ahogy elmesélték, mennyire profin felépített, milyen idegtépõen izgalmas, mekkora hatást gyakorol az emberre és mindezt megfejelve milyen pontos látlelet egy ember bekattanásáról összefutott a nyál a számban."

Alapvetõen jó, alapvetõen zseniális, alapvetõen profin felépített és idegtépõen izgalmas, velõt-, csontot- és agyat rázó hatást gyakorol az emberre és rendkívül pontos látlelet egy ember bekattanásáról.



"Sok mindent bele lehet látni egy filmbe, amit lehet, h a rendezõ is el akart mondani, de valójában nincs is ott."

Sokszor rengeteg dolgot nem veszünk észre egy filmben, ami pedig nagyon is ott van - sõt!



"Azt bármikor aláírom, h Jack Nicholson olyan ördögi volt, mint a filmtörténelemben addig senki, de számomra a Ragyogás csak ennyivel haladta meg egy átlagos B kategóriás horror szintjét."

A Ragyogás minden idõk egyik legjobb horrora, ha volt értelme e mûfaj létrejöttének, nem jelentéktelen mértékben e film volt az.

Az intellektuális feszültség és szinte gyönyörûség úgy ömlik végig az egész filmen, ahogy a vérfolyam a szállodai folyosón...

Csak ugye Kubrick nem tett bele a forgatókönybe olyan sokat - tudnivaló ugyanis, hogy az õ filmjeiben a nyelvhasználat rendkívül minimális, vagy pongyola (ld. a Mechanikus narancs tolvalynyelvét), vagy elsõsorban a látszólag leginkább érdektelen információkra korlátozódik (ld. a filmjei nagy részét).

Hja kérem, õtet is szokni kell...

Ugyanis Kubricknak éppen ez a szándékos "visszaélése" a nyelvvel (tudjuk, õ azt csak az igazság elleplezésére szolgáló eszköznek titulálja), amelyet a vizualitás oly sikeresen ellensúlyoz - a hihetetlen, lélegzetelállító képi világ olyan leírhatatlan hangulatot teremt, amelynek hatásától nem igazán lehet megszabadulni.

Nem hiszem el, hogy rád semmilyen hatást nem gyakorolt...

Ami pedig Nickolsont illeti, önmagában az általad említett tény bõven elég ahhoz, hogy egy film ne legyen b-movie...



"A többi színészt kimondottan rossz volt nézni, meglátásom szerint, és Kubrick is többször élt hatásvadász eszközökkel."

Kubrick sztem nem hatásvadász, hanem hatáskeltõ eszközökkel élt.
A kettõ fölött igen könnyû összeveszni, de itt szerintem egyértelmú a választás

Ami a színészeket illeti, azt aláírom, hogy Nicholson nõi partnere nem volt éppen mindig a helyzet magaslatán, de a kissrác zseniális volt és a többiekkel sem volt különösebb bajom...


"Az is lehet, h én voltam vak vagy nem elég figyelmes és a film tényleg hordozza azokat az értékeket, amikrõl annyian áradoztak nekem."

Hmm... Talán lehet... :):P



"Tény: nem rajongok a borzongás ilyen direkt típusáért, ahol mintha ki lenne írva a film alá, h (FÉLJ!), de ha mégis ilyet akarok nézni, akkor marad Hitchcock, õ sokkal rafináltabb. :-)"

Hát, attól függ melyik Hitckock...

Mert teszem azt a Madarak, amire az általad beszúrt kép is utal, DÖBBENETESEN GYENGE, TRASHMOVIE-nak sem minõsíthetõ alkotás.

Hethgren, Hitckock nagy csalódása ultragyenge, a többi színész még inkább, az effektusokat nézve, nem értem, hogy EZEN mi került három esztendõbe, a hatásvadászat pedig húszezerszer jelenlévõbb jelenség, mint ahogy szerintem te a Ragyogásról gondolod.

A Madarak nem hogy nem rafinált horror, de kifejezetten gyenge.

Azt szokták mondani, hogy a Madarak Hitckock félelmeit tükrözi élete egyik legmélyebb, 1961 és 1963 közötti válságperiódusa idején...

Én inkább azt mondanám, hogy a Madarak MAGA HITCKOCK VÁLSÁGPERIÓDUSA!!!
Brigi00 2009 jan. 22. - 13:33:33 Előzmény savernake
(92/495)
Te mirõl beszélsz??? Miért okozna a Sötét lovag rémalmokat??? Semmi köze ehhez a filmhez, teljesen más mûfaj. Sõt... A bárányok hallgatnak és a Hetedik után is nyugodtan aludtam, pedig nem mondható hogy túlságosan erõs az idegrendszerem...
10/10
savernake 2008 okt. 14. - 09:40:49 10/10
(91/495)
Pszycho, Ragyogás, A bárányok hallgatnak, Hetedik, A sötét lovag..... A gonoszságnak, az õrületnek olyan hátborzongató oldalát mutatják meg, ami garantált rémálmokat okoz.
9/10
efes 2008 jún. 08. - 17:24:21 9/10
(90/495)
..transzcendentális...
9/10
efes 2008 jún. 08. - 17:23:45 9/10
(89/495)
Szerintem, de ez csak tényleg az én olvasatom, ez ilyen transzcentendtális "vörös farok". Jack figurája predesztinálva volt erre az egész dologra, sõt, az egész hely predesztinálva van arra, hogy ott ilyen dolgok történjenek meg, hiszen ott mindig is ilyen dolgok történtek. Jack arca a képen lehet a saját öregapja, vagy éppen az, aki ezen a helyen való öldöklésre van predesztinálva, az általában úgy néz ki, mint Jack. De amúgy tudja a pöcsöm...:) Azért, hogy a film elkészülte után 30 évvel is üssön szöget néhány buksiba a film... ördögi, nem? :)
Aranypofi 2008 jún. 08. - 12:52:55 Előzmény efes
(88/495)
Lehet hogy egy kicsit gyenge elméjû vagyok de én még mindig nem értem hogy mit keresett ott a képen
9/10
efes 2008 máj. 11. - 19:35:44 9/10 Előzmény Ádesz
(87/495)
Természetesen csak szerintem, fogalmam sincs mire gondolt Kubrick...
Ádesz 2008 máj. 10. - 23:44:00
(86/495)
Köszi szépen. Én mondjuk Jack Nicholson-nak egy arany szobrocskát adtam volna ezután a félelmetesen jó alakítás után. Nyílván a közelébe se ér Anthony Hopkins Dr. Lecteréhez de érdekes módon még csak nem is jelölték Oscarra.
9/10
efes 2008 máj. 10. - 22:22:00 9/10
(85/495)
Nyilván, mert Jack, miképpen a "genius loci", az õrület is örök.

A kiscsávó biciklimenete mellett a bukszusok a kertben se voltak semmik...

Zene. Kubrick filmzenéiben mindig is komoly magyar vonatkozások voltak, Bartók, Ligeti és Kurtág személyében. Delejes zajok delejes filmekhez.
Ádesz 2008 máj. 10. - 21:52:26
(84/495)
SZiasztok!

Nagyon tetszett a film, most volt hozzá csak szerencsém. Egy dolgot viszont nem igazán értettem hátha valaki meg tudja mondani. Elnézést hogy nem olvasom mindet vissza lehet már valaki más is kérdezte.

--SPOILER--
Tehát a zárójelenet amikor a fénykép van, az 1921-es parti képén miért van ott Jack is az emberek között?
10/10
balazs0729 2007 dec. 22. - 19:33:39 10/10
(83/495)
tényleg jobb a könyv,de azért az elég félelmetes amikor a kisgyerek biciklizik a tök üres hotelban.hát az hátborzongató
baghyra88 2007 nov. 12. - 22:30:35
(82/495)
nos, a zene fenomenális. érdekes választás rögtön egy temetési indulóval kezdeni. megadja az alaphangulatot. a fényképezés is rendkívül érdekes. de valahol itt számomra véget is ért a zsenialitás.
Jack tud. nagyon is, ezt elismerem. Shelley is sztem nagyon ügyesen alakítja a szerepét. a kis sráccal már vannak bajok. de neki nézzük el, elvégre nem lehet tökéletes...
viszont a film semmiképpen sem éri el azt a hatást, amit szándékozik. meglepõ, érdekes, de semmiéppen sem félelmetes. azt hiszem - bár a könyvet is csak elmondás alapján ismerem -, nem jobb az eredeti írott verziónál. sõt...
Obránszky Ármin 2007 szept. 29. - 18:42:24
(81/495)
Alapvetõen lehetne jó. Sõt lehetne zseniális. Ahogy elmesélték, mennyire profin felépített, milyen idegtépõen izgalmas, mekkora hatást gyakorol az emberre és mindezt megfejelve milyen pontos látlelet egy ember bekattanásáról összefutott a nyál a számban.
Sok mindent bele lehet látni egy filmbe, amit lehet, h a rendezõ is el akart mondani, de valójában nincs is ott. Azt bármikor aláírom, h Jack Nicholson olyan ördögi volt, mint a filmtörténelemben addig senki, de számomra a Ragyogás csak ennyivel haladta meg egy átlagos B kategóriás horror szintjét. A többi színészt kimondottan rossz volt nézni, meglátásom szerint, és Kubrick is többször élt hatásvadász eszközökkel. Az is lehet, h én voltam vak vagy nem elég figyelmes és a film tényleg hordozza azokat az értékeket, amikrõl annyian áradoztak nekem.
Tény: nem rajongok a borzongás ilyen direkt típusáért, ahol mintha ki lenne írva a film alá, h (FÉLJ!), de ha mégis ilyet akarok nézni, akkor marad Hitchcock, õ sokkal rafináltabb. :-)
norton15 2007 aug. 29. - 09:42:45
(80/495)
Speciel ezt nem tudom melyik, de Frank Darabont rendezi! Õ rendezte a Halálsoront, és a Remény rabjait is! Ez nagyon jó lesz...
sipka 2007 aug. 29. - 05:57:37
(79/495)
Amerikában nem sokára mozikba kerül egy újabb Stephen King adaptáció!!!! (Ez a plakátja, amit beszúrtam.) Remélem, hogy valami hátborzongató film jött létre... :)
norton15 2007 aug. 28. - 15:44:33
(78/495)
És kik azok, ha szabad kérdeznem?:)
norton15 2007 aug. 27. - 17:15:49
(77/495)
:) Ez jó...:D
sipka 2007 aug. 27. - 17:04:24
(76/495)
Én bírom Steven King könyveit!!! De van egy "A mágus" címû regénye, amely annyira nem lett ismert, mint a többi horror mûfajú írománya. Na, abban van egy olyan kis rész, amin rengeteget röhögtem, még annak idején :) Ha lehetséges, akkor leírnám ide azt a pár mondatot az említett könyvbõl.... (Remélem, hogy ezzel nem sértek meg semmilyen szabályt, hogy egy könyv részletét, úgy ahogy van leírom... Ha mégis akkor a Moderátor törölje ki.)

"...Összeadták õket. Sasha a nyugati báróságból származott. Tizenhét esztendõs volt, épp harminchárom évvel fiatalabb uránál. Nászéjszakáját megelõzõleg sosem látott ruhátlan férfit. Mikor megpillantotta a király lecsüngõ hímtagját, érdeklõdve kérdezte hát:
- Mi légyen ez, férjemuram?
Ha bármi mást mond, vagy ha történetesen más hangsúllyal mondja, amit mondott, az éjszaka- s ennek egyenes következményeképpen egész történetünk- másképpen alakult volna; a lakomától megfáradt király, dacára mindazon különleges fõzeteknek, melyeket Flagg diktált bele, minden bizonnyal elszenderedik. Ám e pillanatban olyannak látta feleségét, amilyen az valójában volt: fiatal leánynak, aki még nálánál is kevesebbet tud a gyerekcsinálás rejtelmeirõl. Figyelmét nem kerülte el, hogy a lány ajka szép vonalú, kedvességrõl árulkodik- s megszerette, ahogyan megszerette idõvel a birodalom minden lakója.
-Ez a királyi billogvas- mondotta.
-Egyáltalán nem látszik vaskeménynek- jegyezte meg kétkedve Sasha.
-Hisz még nem került az üllõre!- magyarázta Roland.
-Ahá!- így a lány.- S hol van az üllõ? Hát a kemence?
-Ha megbízol bennem- mormolta a király, amint ágyba bújt vele- , megmutatom. Te hoztad magaddal azt a nyugati báróságból- de persze nem tudtál róla...." :DDDDDDDDDDD

Amikor ezeket a sorokat elolvastam, gyorsan megnéztem, hogy ez tényleg egy Stephen King könyv e, s nem pedig egy valamilyen "felnöttesebb tartalmú" regény :DD S ezt a könyvet a kislányának ajánlotta!!! Mielött még valaki azt gondolná, hogy ez a könyv ilyen "pajzán" cselekményekkel van tele az téved. Nem annyira rossz olvasmány "A mágus", de a többi King-es "alkotás" sokkal jobb. Bár "A mágus" mûfajilag is más, mivel ez egy: "fantasy". (Mondjuk vannak benne horror elemek is ha, jól emlékszem...) Na mindegy. Legalább felkeltettem a "Stephen King" rajongóknak az érdeklödését, akik még nem hallottak, eme könyvrõl :)