Téma: Ralph Fiennes

10/10
Zsófi 2009 márc. 21. - 23:55:19 10/10
(213/733)
Hm...:) Szerintem leginkább egy olyan nõre van szüksége, aki korban hozzáillik (ne legyen se sokkal fiatalabb, de öregebb semmiképp), mindenben támogassa, meg tudjon beszélni vele mindent, (tehát egy kicsit komolyabb nõre gondolok,) mindemelett egy nyitott, vidám, barátságos, és aktív nõ. Talán neki leginkább a romantikus nõk feküdnének (mivel sztem Ralph maga is romantikusabb alkat). Igazából a lényeg, hogy inspirálja Ralphot, és feltöltse plusz energiákkal! :D:D
10/10
Zsófi 2009 márc. 20. - 19:18:03 10/10
(212/733)
Nincs bizony!:) Én (s?)em szeretem annyira Annist (bár észérvekkel nem tudnám megindokolni, hogy miért nem), de azért az "öreg csaj" kifejezés egy kicsit... bántó... :))
De ezt csak úgy mondom, szóval ne vedd kioktatásnak, vagy ilyenek! :D
Amúgy örülök, hogy olvasgatod itt a hozzászólásokat!
Ja, apropó, kíváncsi vagyok, hogy ti milyen feleséget tudnátok elképzelni Ralph-hoz??
10/10
Zsófi 2009 márc. 07. - 22:53:26 10/10 Előzmény Les
(211/733)
Igen, ezek a sikerek mind érte beszélnek... :D

Rendkívül kedves, szerény és visszafogott,aki a magánéletében is kerüli a feltûnést. Mindig valahogy ilyennek képzeltem el. Most komolyan! :))
,,Élete mentes a botrányoktól, kiegyensúlyozott és boldog ember, aki egyszerûen csak végzi a dolgát." Az újságírónak legyen igaza! (L) :))
Les 2009 márc. 03. - 20:13:07
(210/733)
"A színész ezután ismét Londonban, és a színházban kötött ki. Itt ismerkedett meg az új szerelemmel, a nála 17 évvel idõsebb Francesca Annis személyében (aki mellesleg az anyját játszotta egy darabban). A színészre olyan nagy hatást tett a nõ, hogy rövid idõn belül el is vált feleségétõl. A nagy Shakespeare klasszikus, Hamlet után ismét filmforgatásra adta a fejét.

1996 volt az az év, amikor a színész örökre felírta magát a "nagyok" közé. Amellett, hogy munkássága rendkívül szerteágazó, ráadásul mind a mai napig hihetetlen szenvedéllyel játszik, pályája csúcspontjának tekinthetõ Az angol beteg. Nem csak a magyar kötõdés (hiszen Almássy László grófot személyesítette meg), de felejthetetlen játéka miatt is teljesen elbûvölte a nézõk nagy részét. Ekkor már nem volt kétséges, õ is igazi szívtipró lett, annak ellenére, hogy legbelül még mindig az a félénk kisfiú volt. A hírnév nem ragadtatja el, ugyanakkor fontos neki az elismerés. Éppen ezért fogadta nehezen, hogy az újabb Oscar-jelölés (ezúttal, mint legjobb férfi fõszereplõ), megint nem neki hozott díjat.

A gyógyírt most is a színház jelentette, Csehov Ivanov címû drámájában címszerepet kapott, mellyel a kritikusok teljes mértékben meg voltak elégedve. Majd újabb mozifilmek következtek: a Játék és szenvedély (1997), a Bosszúállók (1998), valamint az Egyiptom hercege (1998) címû animációs film szinkronizálásában is részt vett (Ramszesz herceg hangja volt). Igazából egyik szerep sem vívott ki túl nagy elismerést, amely valószínûleg megviselte volna az érzékeny színészt.

Szerencséje azonban most sem hagyta el, a kiutat ezúttal Szabó István A napfény íze (1999) címû filmje jelentette, melyben egyszerre három szerepet is kapott. A film, amely egy zsidó család életét követi nyomon, három generáción keresztül, nemzetközi szinten is kiváló kritikákat kapott. A színész (állítása szerint) a forgatás alatt beleszeretett fõvárosunkba, valamint gasztronómiai különlegességeinkbe. Szabó Istvánnal való viszonya pedig igazi apa-fia kapcsolatnak bizonyult, hamar megértették egymást, és nagyon jól együtt tudtak dolgozni.

Az Anyegin (1999) filmre vétele igazi Fiennes vállalkozás volt, testvérei közül hárman is közremûködtek benne. Martha a film rendezõjeként, Magnus zeneszerzõként, Sophie pedig szereplõként járult hozzá a film sikeréhez. Ralph (természetesen) a fõszerepet kapta meg, emellett ez az elsõ filmje, amelyben producerként is részt vett.

Ebben az évben játssza el még az Egy kapcsolat vége címû film fõszerepét, amely egy szinte már klasszikus szerelmi háromszögrõl szól. A sztori egyszerûsége ellenére sikerült maradandót alkotniuk filmbeli szerelmével, Julianne Moore-ral (akit még Oscar-ra is jelöltek alakításáért).

Gyilkos érzelmek

A Vörös sárkányban (2002) ismét vad, és indulatos karaktert szántak neki. A sorozatgyilkos Francis Dolarhyde, egy újabb kihívást jelentett, amelyet a színész lelkiismeretesen felkészülve meg is oldott. Közvetlenül ezután egy másik elmebeteg szerepet is volt szerencséje eljátszani. A kissé visszahúzódóbb, de annál veszélyesebb Dennis Clegg, édesanyjától a Pók nevet kapta (ez egyébként a film címe is: Spider, 2002). Idõtlen idõk óta egy londoni elmegyógyintézet lakója, ráadásul esélye sincs a mentális javulásra.

Az Egy jó rabló címû filmben Ralph Fiennes is feltûnik, igaz csak egy rövid jelenet erejéig. Az alvilági mûkereskedõ szerep sem okoz neki gondot, jelenlétével mindenképpen emelte a film színvonalát.

A sztár

Az Álmomban már láttalak (2002) címû romantikus film az elõszele annak a folyamatnak, amikor a színészek úgy érzik, már bármilyen szerepet eljátszhatnak. A Jenifer Lopezzel való enyelgést remélhetõleg csak lazításképpen vállalta el, és nem ebbe az irányba tart karrierje, kár lenne egy ilyen sokoldalú színészért.

A sztár mostanában is rengeteget forgat. 2005 termései: Wallace és Gromit, és az elvetemült veteménylény, The Chumscrubber, Chromophobia, The Constant Gardener, Harry Potter és a tûz serlege, The White Countess, amelyek közül még néhányra várnunk kell a hazai mozikban.

A színész a forgatások mellett nagy figyelmet szentel a színháznak, ahol folyamatosan feltûnik kisebb-nagyobb szerepekben. Nagyon kötõdik az élõ játékhoz, legnagyobb sikereit a színpadon érte el. 2001. márciusában átvehette a Will-díjat (William Shakespeare-díj), Hamlet alakításáért, illetve mint egyfajta elismerést addigi Shakespeare alakításaiért. Számos tévéfilmben is feltûnt, és gyakran vállal szinkronizálást is. Ralph emellett részt vesz karitatív akciókban. 2000-ben például az UNICEF nagyköveteként Ugandába utazott, hogy felhívja a figyelmet korunk pestisére, és segítse az AIDS elleni küzdelmet.

Ralph Fiennes kemény munkával elérte, hogy neve legyen a szakmában. Sokszor az élet váratlan lehetõségei segítették útján, amiért mind a mai napig nagyon hálás. Rendkívül kedves, szerény és visszafogott, aki a magánéletében is kerüli a feltûnést. Élete mentes a botrányoktól, kiegyensúlyozott és boldog ember, aki egyszerûen csak végzi a dolgát. "

Forrás: Imdb
10/10
Zsófi 2009 febr. 28. - 22:59:36 10/10 Előzmény Les
(209/733)
Na, ez most kiszúrta a szemem! Hogyhogy leváltotta az elõzõ feleségét egy fiatalabb évjáratúra????????? Tudtommal 2 felesége volt: Alex Kingston, aztán Francesca Annis, viszont Alex K. sokkal fiatalabb, mint a második felesége, F.A.... Akkor most mi van? (vagy csak én vagyok most kicsit fáradt ehhez?)
Les 2009 febr. 27. - 21:45:14 Előzmény Zsófi
(208/733)
off: Igen írtam egy történetet, de ez nem ide tartozik.
ha nagyon érdekelne, akkor küldj Privát üzenetet!

on: Fityisz? Ez nagyon vicces. :D
Hát igen, az angol nyelv kiejtése nekem mindig nehéz. Nem "gúdbáj", hanem nehezebbet nem tudok. Üzleti angol szavakat abszolút nem tudom!

Egy kis cikk A napfény forgatás alatt:

A napfény

"Hogy arról is szót ejtsünk egy kicsit, hogy mit keres Ralph most Magyarországon, szóljunk a filmrõl egy keveset. Szabó István mozija a Kiegyezés idõszakában zajlik, és egy család életét kíséri nyomon. Apáét, fiáét, meg az õ unokájáét. Míg az elsõ két férfi állandóan a hatalom céltáblája, a harmadik - akit Ralph alakít - fellázad az állandó kizsákmányolás ellen. És hogy hogyan készült Fiennes a szerepére? Libamájat eszegetett, tokaji aszút kortyolgatott, és különbözõ kávéházakban beszélgetett Szabó Istvánnal. Persze azért a harminchat éves férfi nézegeti a magyar lányokat is, csakhogy ott virít az ujján a karikagyûrûje, merthogy otthon egy igen fiatal asszonyka várja (nemrégiben lecserélte a régit egy fiatalabb évjáratúra). De azért néha-néha kajánul megcsillan az a nagyon kék szeme, és kizárólag azért mosolyog vissza a magyar hölgyekre, hogy jobb legyen a film sajtója. A filmet az Alliance és az Intercom produceli."

:)
10/10
Zsófi 2009 febr. 27. - 20:43:26 10/10
(207/733)
A Fájnsz nálam eddig is megvolt! x) A kezdetekben én is Finnesz-t mondtam. Anyukám mondta, hogy nem úgy van. :)) Szegénynek tényleg olyan neve van, hogy ahány nyelv, annyiféle képpen lehetne ejteni. Finesz, Finnsz, Finisz (errõl mindig a fityisz jut eszembe, bár ez csak engem minõsít :P), stb. Csakhát õ angol, és õ Fájnsz...

off: Oké, ha írok vmit, elküldöm neked! És köszi, tényleg! :)) Te írtál már valamit?
Les 2009 febr. 27. - 19:06:24 Előzmény Zsófi
(206/733)
off: Én is szeretem, szenvedélyem az írás és az olvasás. :)
Írhatsz te is, kíváncsi vagyok a véleményedre vagyis az írásodra!

on: hát én se tudtam, én mindig Rálf Finnesz-t szoktam mondani.
10/10
Zsófi 2009 febr. 26. - 21:52:47 10/10 Előzmény Les
(205/733)
Á, Les, nagyon köszi, ez nagyon tetszett. Mármint a cikk megfogalmazása. Bár én ha magamtól kéne írnom valamit inkább a hosszú mondatokat szoktam használni (bár ez sem annyira tipikusan jellemzõ az írásaimra mostanában, inkább csak régebben), de imádom olvasni a találó tõmondatokat!!

Réjf? Uf, én mindig Rálfnak ejtem. Nem Ralf, ahogy itt írták, így ,,a"-val, hanem Rálf. Így, ékezettel. :))
Les 2009 febr. 25. - 21:02:10
(204/733)
Találtam nektek egy cikket:(persze rajongóknak)

Ralph Fiennes

Nem Ralf és nem Finnisz, ahogy Amerikában ejtenék, hanem Réjf Fájnsz, súgja a fülembe a sajtófõnöke. De csak úgy lazán. Ralph Fiennes allergiás arra, ha rosszul ejtik ki a nevét. Az emberei viszont nem engedhetik meg maguknak, hogy túllõjenek a célon. Rossz imidzs volna – a sztárnak. Már így is elég, ami kiszivárgott: ma reggel Fiennes panaszkodott a portán, hogy ebben a hotelben még aludni sem lehet rendesen. De ez a kivétel csak erõsíti a szabályt. Réjf amúgy szelíd. Félénk és gyámolításra szoruló. Szeretni való. Mint Az angol beteg.

A legzöldebb szemû

Ing és valami sötét nadrág van rajta, barna haja rövid. Nagyokat, energikusakat lép, mint aki vagy tudja, hová tart, vagy azt a benyomást szeretné kelteni, hogy tudja. Ahogy elnézem, az utóbbi áll közelebb az igazsághoz.

Csillogó smaragdzöld szeme A napfény íze budapesti premier-partiján megigézett. Zavarbaejtõ: engem néz, de mögém bámul, olyan révedõ mosollyal, mintha kérlelne. Pedig amúgy nincs baja az újságírókkal – általában. Akkor? Ha egyke lenne, érteném. Ha arisztokrata, még jobban. De konzervatív-liberális szüleinek összesen hét gyereke született, és Ralph a legidõsebb, így a szülõk elsõ számú szövetségeseként nõtt föl. Az ember magabiztosabbnak és nyitottabbnak gondolná azt, aki ilyen népes családban cseperedik, fotós papával és író mamával.
Persze, lehet, hogy csak fáradt. Idén halálra dolgozta magát. Három filmet is forgatott gyors egymásutánban. A pók c. thrillert, a Bárányok hallgatnak világsikerére épülõ Vörös sárkányt, és a Jennifer Lopezzel közösen forgatott Maid in Manhattan c. romantikus vígjátékot. Valamennyi más mûfaj, más figura.

Kezdjük a Manhattani szobalánnyal. Már a címe is jó. Ugye, arról szól, amirõl gondolom: szegény lány, gazdag fiú és a szerelem?

Valami ilyesmi. Jennifer elvált fiatalasszonyt játszik, aki egyedül neveli a gyerekét, és egy manhattani luxusszállóban szobalány. Én pedig politikus vagyok, egy szenátor fia. A történet szerint nemrég halt meg az apám, ami kellõen nyomaszt. De még sokkal jobban nyomaszt, hogy a titkárom folyton újságírókat küldözget a nyakamra. Ebben a lelkiállapotban találkozom Jenniferrel abban a bizonyos manhattani szállodában. De hogy mi történik azután, nem árulom el.

Ez majdnem úgy hangzik, mint a Micsoda nõ. De azért meg kell hagyni, Jennifer Lopez és Ralph Fiennes elég képtelen párositás.

Nem értem, miért van ezen mindenki úgy fennakadva. Mióta elvállaltam a filmet, csak azt hallom, hogy én meg J. Lo ég és föld!

Kitõl?

Hát többnyire maguktól, újságíróktól. Az emberek egyébként is hajlamosak klisékben gondolkodni, rögtön gyanús, ha valami eltér a megszokottól.
10/10
Zsófi 2009 febr. 25. - 20:49:30 10/10 Előzmény mushi
(203/733)
Örülök, hogy tetszett Les, nekem az a kedvencem a témája, a nagy alakítások meg a film gondolkodtatóssága miatt. :))

Lehet, hogy le kéne ülni mégegyszer a Pók elé, és ezúttal végignézni, mert furcsa, de én is úgy ültem le, hogy nagyon meg akartam nézni, és ezzel együtt nem jött be annyira.
10/10
mushi 2009 febr. 25. - 15:41:52 10/10 Előzmény Zsófi
(202/733)
Igazából nem is tudom.. Valahogy az egész rendezés, a fotózása, vagy hogy kell ezt szaknyelven mondani, és nem utolsósorban Ralph alalkítása. Meg amúgy is nagyon régóta akartam megnézni, így dupla volt az élmény. :)
Les 2009 febr. 23. - 20:18:01
(201/733)
Megnéztem Az angol beteg címû filmet. Hmm... szomorú volt. Szeretem mély és gondolkodtató filmet, Ralph nagyon jól alakított! Nagyon sajnálom hogy nem kapta meg Oscar-t erõs alakítása miatt.
10/10
Zsófi 2009 febr. 23. - 20:15:53 10/10
(200/733)
A Pók? Hát nem tudom... Neked mi tetszett benne? :P:D (ezt most nem kötöszködésképpen kérdezem, ténylegtényleg, csak érdekel!:) )
10/10
mushi 2009 febr. 23. - 16:32:34 10/10
(199/733)
A bosszúállók valahogy nem Ralph... Amúgy a film sem nagy durranás. Másodszor láttam, de engem nem köt le. Viszont a Pók valami isteni film!
Les 2009 febr. 19. - 21:22:09
(198/733)
Hát nézd meg mindennap a Ralph adatlapját, ott mindig megadják hogy mikor lesz, hány órakor és melyik csatornán lesz stb... :)
10/10
offtopic
Zsófi 2009 febr. 19. - 21:20:05 10/10 Előzmény Les
(197/733)
Ba***us, nem mondod, hogy lemaradtam róla?! Ilyen nincs, komolyan!:P Na mindegy, majd máskor.
Les 2009 febr. 17. - 21:42:30
(196/733)
Bosszúállok két hete a tévében asszem rtl-en volt. Jó volt. :)
10/10
Zsófi 2009 febr. 17. - 21:40:58 10/10
(195/733)
A Bosszúállókat még nem láttam... A másik kettõt igen, az jó!
Egy filmje van, ami nem annyira tetszett, az a Pók. Elkezdtem nézni, és... szóval nekem kicsit elvont volt, pedig tökre szoktam érteni, és tetszenek is az elvontságok... de ez egy kicsit komoly volt, nem néztem végig... :S:D
In Bruges? Sztem nagy volt, nekem nagyon tetszett!
Les 2009 febr. 17. - 21:32:07
(194/733)
Sajnos én is csak keveset láttam.
HP, Anyegin, Bosszúállók.