Téma: Ralph Fiennes

10/10
Lyra22 2009 nov. 01. - 23:21:11 10/10
(313/733)
OK igyekszem megírni a második részt...egy kissé terjedelmesre sikeredett
10/10
Zsófi 2009 nov. 01. - 22:48:47 10/10 Előzmény Lyra22
(312/733)
Úristen! Folytasd, ez nagyon érdekes! Kérlek, kérlek, kérlek!
10/10
Lyra22 2009 nov. 01. - 00:11:19 10/10
(311/733)
Oedipus - élménybeszámoló I.rész


Az elmúlt évben 2008-ban az a szerencse ért hogy láthattam az egyik kedvenc színészemet Ralph Fiennest két nagyszerû és egymástól teljesen eltérõ darabban. Ez év tavaszán láttam õt a God of Carnage-ben de teljesen másfajta élményt jelentett õt színpadon látni ebben a görög tragédiában az Oedipus-ban, sokkal erõteljesebb és fajsúlyosabb alakítás volt a részérõl.
A Nemzeti Színházban és Londonban lenni látva a darabot nem egyszer hanem kétszer nagyon csodálatos és emlékezetes pillanatai megmaradnak az emlékezetemben.

Magyarországról utaztam ki Londonba hogy ezen a csodálatos hétvégén láthassam ezt a darabot. Szerencsésen megérkeztem és ekkorra már megszerveztem néhány találkozót az új barátaimmal akikkel eddig még nem volt módom találkozni szemtõl-szemben és közös érdeklõdésünk Mr.Fiennes iránt eddig csak váltottunk néhány email üzenetet és sms-t.

Az elsõ új ismerõsöm akivel találkozót beszéltem meg Nathalie aki Párizsból jött. Korán felkeltem aznap hogy délelõtt 10 óra magasságában találkozzam vele a Nemzeti Színház aulájában így hát idõben oda kellett érnem elõtte így tehát leültem egy asztalhoz és õt kerestem a tekintetemmel. Nem sokkal késõbb megtaláltuk egymást. Leültünk egymással beszélgetni mialatt apró ajándékokat váltottunk. Nathalie nagyon kedves volt és megajándékozott az „Oscar és Lucinda” könyv egy példányával még néhány apróságot Párizsból és egy klassz fotót Ralphról.
Elhozott magával egy könyvet amiben különbözõ portrékat lehet látni Ralphról amit õ rajzolt és meg is mutatott nekem. Azt gondolom a munkái nagyon szépek és ha Ralph látná ugyanezt gondolná amit én. Ugyanekkor találkoztunk egy másik hölggyel a neve Zsuzsanna és a Cottesloe Színház felé vettük utunkat ekkor a mûvészbejárónál megcsodáltuk Ralph-ot ekkor érkezhetett meg a színházhoz és egy fiatal hölgy valamit kérdezett tõle de õ mosolyogva a színház irányába mutatott.

A színház aulájában már rengeteg ember várakozott hogy megkezdõdjön az interjú engem fõképpen az aggasztott hogy az angol ismerõsömet Sheraton-t nem láttam sehol és aznap véletlenül otthon hagytam a telefonomat igy nem is tudtuk megkeresni egymást. Nathalie-nek és Zsuzsannának és nekem más-más szekcióra szólt a jegyünk így hát az elsõ sor elején megvártam Sheratont nála voltak a jegyeink pár perccel mielõtt az interjú elkezdõdött volna végül megérkezett és megajándékozott az „Angol beteg” könyvvel és egy interjúval az Oedipus kapcsán ami a „The Times”-ban jelent meg október elején. Már a gondolat elpirulni késztetett hogy perceken belül Ralph színpadra lép és valóban néhány pillanat múltán amikor mindenki elfoglalta a helyét Ralph megjelent azzal a férfivel aki az interjút készítette vele és együtt léptek színpadra erre mindenki ovációban tört ki és tapsoltunk…
Ralph azzal kezdte az interjút hogy elmesélte mi inspirálta arra hogy színész legyen belõle a közönség minden szavát itta és egyszerûen nem tudtam félrenézni fõleg hogy az elsõ sorban ültem és a tekintete néhányszor az elsõ sorban ülõkre tévedt minden egyes pillanatát élveztem és átéltem az interjúnak amit adott persze az éppen aktuális színházi szerepe az Oedipus is szóba került végül az utolsó negyedórában elkezdõdött a „kérdés-felelek” szekció. Ekkor teljesen megvilágították a közönséget és teljes fényárban jelentünk meg Ralph elõtt. Mivel az angol nyelvtudásom nem éppen tökéletes nem mertem tõle kérdezni pedig a Napfény íze címû film kapcsán szerettem volna feltenni egy kérdést. Ez az interjú felejthetetlen élmény marad a számomra és a lelkemben õrzõm, ezáltal egy teljesen más Ralph Fiennes volt alkalmam felfedezni: szórakoztató, elbájoló és természetesen csak úgy sugárzott belõle a karizma és az a mágikus vonzereje nem volt nem észrevehetõ.
10/10
Lyra22 2009 nov. 01. - 00:08:04 10/10
(310/733)
mire gondolsz pontosan?
10/10
Lyra22 2009 nov. 01. - 00:07:48 10/10
(309/733)
olyan kisugárzása van a pasinak hogy az hihetetlen...egyedi jelenség(sajnos élõben tapasztaltam)
Mélie 2009 okt. 31. - 23:30:57
(308/733)
Szabad tudnom mirõl van szó?:))
Mélie 2009 okt. 31. - 23:25:01
(307/733)
Köszi,lányok az értékes információkat!:)
Akkor már csak az a kár,h egy ilyen pasinak,mint õ,nincs gyereke!Ezeket a géneket át kéne adni!!És most elsõsorban a tehetségére gondolok,és csak másodsorban a sármjára...:)
Nekem pont azért tetszik,mert süt a vonásairól az intelligencia,egyszerûen látszik rajta,h egy intellektuális színész,ha még egy filmet sem láttál vele,akkor is!
Nem láttam egyébként minden filmjét,de sztem azok közé tartozik,akik elejétõl fogva megválogatták,miben játszanak,és ez nagy szó!(Daniel Day-Lewis,v Brad Pitt,pl vitathatatlanul nagyon jóképû,de láttam én már õket "civilben" olyan bután vigyorogni,h az a csoda,hogyan tudnak egyáltalán megformálni egy komolyabb(nem akciófilmes) szerepet,tehát az,h vk jóképû,még nem jelent semmit...)
Így nem véletlen az sem,amit egy fórumon olvastam,ahova vk beírta,h összefutott vele a Nemzeti Múzeumban(v a Szépmûvészetiben?),mikor egyszer itt forgatott Budapesten!(A lány azt írta,senki nem volt éppen az állandó kiállításon,mikor kilépett,õ pedig befelé tartott,és mikor látta,h a csaj majd' hanyatt esik a felismeréskor erejétõl,elmosolyodott.:))Szóval hízelgõ,h érdekelte a kultúránk,és erre fordította a szabadidejét a forgatási szünetben!(ha jól tudom,az egyik fivére régész,szóval klassz család!:))
De sztem a kopaszság nemhogy nem áll neki jól,öregíti,de nagyon!Hiába,ez az,ami mindenkit utolér,és tiszteletreméltó,ha vk,aki hozzá hasonló környezetben él,nem próbál minden eszközzel küzdeni ellene!
(Egyébként van egy volt gimnáziumi osztálytársam,aki az elejétõl fogva õt juttatta eszembe,és ahogy idõsebb lesz,még inkább hasonlít rá.:))
10/10
Lyra22 2009 okt. 31. - 22:12:38 10/10
(306/733)
engem is könnyekig meghatott az a film sosem hagyom ki
10/10
Lyra22 2009 okt. 31. - 22:11:57 10/10
(305/733)
szerintem is a nõket részesíti elõnyben és nem a férfiakat hamár a szexuális orientációjáról van szó...éppen most olvastam újra a Lisa Robertson sztorit(azt a változatot ahol még nem végeztek módosítást a sztorin) nem semmi pasi ez a Ralph
10/10
Lyra22 2009 okt. 31. - 22:09:11 10/10
(304/733)
Egy modellt vett feleségül ha jól tudom és már várják az elsõ babájukat
Les 2009 okt. 31. - 22:05:06 Előzmény Lyra22
(303/733)
Láttam az angol beteg címû filmet! Nagyon jó film volt!
Végén kicsit elszomorodtam.
10/10
Zsófi 2009 okt. 31. - 21:55:41 10/10 Előzmény Mélie
(302/733)
Kiegészíteném annyival a feleség-sztorit (abban amúgyis nagy májer vagyok :P), hogy nem, nem meleg, és kéttszer is volt nõs!
Az elsõ felesége Alex Kingston színésznõ volt, ez asszem olyan 11 évig tratott együtt járással együtt, aztán a Hamletben összejött egy Francesca Annis nevû színésznõvel (aki az anyját játszotta a darabban), tõle 2004-ben váltak el.
És remélem én leszek a nevetõ harmadik! :P:P:P (neeem, azért ennyire nem vagyok elszállva, csak ma vhogy nagyon jó kedvem van! :D)

joseph Fiennes megnõsült? Hoppá! és kit vett el, arról tudsz valamit?
10/10
Lyra22 2009 okt. 31. - 10:35:38 10/10
(301/733)
Szia Mélie!

Tegnap én is újból megnéztem a filmet, bár megvan dvd-n mindig áldozok idõt rá hogy megnézzem Ralph-ot ebben az alkotásban.

Ami Josephet illeti most nõsûlt meg Olaszországban augusztus vége felé.

Ralph tekintetében ami a magánéletét illeti mostanában nem látni õt egy állandó partnerrel akikkel a tengerparton volt együtt azok a hölgyek Liam Neeson kíséretéhez tartoztak.
Mélie 2009 okt. 31. - 01:41:39
(300/733)
Sziasztok!:)
Én is nagyon szeretem,az egyik,ha nem a legnagyobb kedvencem.Sztem Õ a 20.sz.2.felének legnagyobb színésze.(Al Pacino-t pl. nem értem miért tartják annak...bocs a rajongóitól!)
Láttam az idei nyaralása fotóit itt...Ti biztos jobban informáltak vagytok:én nem értem,miért nem nõs...!(ha jól tudom,sosem volt az...)Nem tud választani a sok általa elvarázsolt nõ közül,v "vm baj van vele"...?(pár éve hallani lehetett vm stuardes-szel való "afférjáról",talán egy repülõn...ha az igaz,akkor nem a férfiakat szereti...:)Bár a szintén nagyon jóképû,de hozzá képest jóval kevésbé sármos,kevésbé egyéniség Joseph sem képes letenni a garast senki mellett...V csak nem hagynak maguknak idõt hosszabb kapcs. kiépítésére...
Tudtátok,h az angol királynõ közeli rokona,vm unokatestvéri szinten?:)(ahogy az annak idején a Tövismadarak fõszerepét eljátszó nõ is)
10/10
Zsófi 2009 okt. 30. - 21:14:47 10/10
(299/733)
bezony, bezony :D
10/10
Lyra22 2009 okt. 30. - 17:56:57 10/10
(298/733)
ma este 9 órakor az Angol beteg!
10/10
Lyra22 2009 okt. 29. - 12:56:24 10/10 Előzmény Zsófi
(297/733)
ez a másik kedvencem tõle...
10/10
Lyra22 2009 okt. 29. - 12:55:57 10/10 Előzmény Zsófi
(296/733)
nekem is tervbe vettem hogy aláíratom amikor utoljára találkoztam de inkább a kézfogást választottam
10/10
Zsófi 2009 okt. 28. - 18:43:20 10/10
(295/733)
És sztem ez a tüsi haj áll neki a legjobban! :) Ezzel olyan sokféle arca van alapból is :)
10/10
Zsófi 2009 okt. 28. - 18:42:30 10/10
(294/733)
ez pedig a másik