Téma: Rambo

10/10
olahmiki1959 2012 márc. 03. - 10:20:21 10/10
(147/207)
Azt tudtátok egyébként, hogy az eredeti sztoriban, ami könyvben megjelent, Rambo meghal? Ha jól emlékszem, a végén a nagy jelenetben kinyírják egymást a seriffel. Csak a filmesek elõre gondolkodtak, talán rögtön látták, hogy ebbõl a történetbõl, ezzel a figurával még többet ki lehet hozni, benne van a lehetõség, hogy egy több részes széria is elkészüljön esetleg. A film sikere õket igazolta, de érdekes így, ennek tudatában elolvasni az egyébként nem túl vastag kisregényt.
9/10
retrojedi 2012 márc. 03. - 01:22:09 9/10
(146/207)
Meg kell hagyni rafináltan van kitalálva John Rambo figurája: egyszerre az országot gyalogosan végigkószáló hippi, aki a liberálisok és a '70-es évek rajongóinak kedvence lehetne, és veterán katona, aki még mindig hallgat a felettese szavára, amivel a rendpártiak és konzervatívok szívébe lopja be magát. Olyan filmbõl volt már néhány, ahol sima hippikbe kötnek bele a begyöpösödött vidéki közegek (pl. Szelíd motorosok), és bizonyára tudnánk példát mondani olyanra is ahol rendes középosztálybeli polgárokat ér atrocitás... itt viszont szerencsésen kulminálhat a két világlátás - mellesleg a kisvárosi lakosok kárára, de õk úgy sincsenek sokan. Mindenesetre ez is egy Valkenvánia-film (ami a végsõkig primitíven ábrázolt vidéki hatóságok rosszindulatára épít), akárcsak Chuck Norris Országúti bunyós-a, vagy Dan Aykroyd Eszelõs szivatás-a. Persze ezen a vonalon az egyik legjobb.
És most már végre széles változatban láthatjuk az egyébként gyönyörû oregoni (ha minden igaz, de legalábbis sziklás hegység-beli) tájakat.
A fenyõfákra való ugrás nem biztos hogy lehetetlen, régebben hallani lehetett egy-két sztorit II. világháborús pilótákról, akik a gépük kényszerû elhagyását állítólag úgy úszták meg, hogy ilyen nagyobb fenyõkön landoltak. Persze nem sérülés nélkül, hogy utána csak így elsétálnak...
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 20:21:17 10/10
(145/207)
Ez is igaz. Errõl is lehetne vitát nyitni, csak talán nem itt. Hajrá Stallone! (Azért - magunk között - az a sziklafalról a fenyõfákra való ugrás, jobban mondva zuhanás egy kissé erõs volt! Én mindent elhiszek, de van egy határ!).
Keló Scofield 2012 márc. 02. - 19:25:42
(144/207)
Szerintem ennyire nem drámai a helyzet. Sajnos biztosan voltak olyan Vietnámból visszatért katonák, akik bekattantak, megjegyzem nem is csodálkozom rajta. Csak az a gyanús, hogy mindig ez a háború kerül középpontba ilyen témánál, mintha más háborús hõsök nem is léteztek volna.
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 18:29:02 10/10
(143/207)
Nem hittem volna, hogy ennyire félreérthetõ lesz amit írok. Én is csak újságokból, tv-bõl, dokumentumfilmekbõl tájékozódom, és ezekbõl bizony kiderül, hogy Amerikában bizony ez egy mai napig létezõ probléma. A háborúból visszatérõ emberek nagyon nagy része nem tud mit kezdeni magával, a profi gyilkoláson kívül semmihez sem ért. A társadalom szõnyeg alá söpri a problémát, azt hiszi, ha nem beszél róla, akkor nincs is.
Ezek közül a "vietnámi veteránok" közül nagyon sokan bûnözõk lettek, beszippantotta õket az alvilág. Vagy ha szerencséjük volt, kiképzõk lettek valahol, ahol továbbadhatják a fegyveres és fegyvertelen harc, a küzdelem, és a gyilkolás tudományát. Nem egy nagy perspektíva...
Rambót egyébként valóságos személyrõl mintázták. Egy tv stáb néhány évvel ezelõtt megtalálta, valahol a kanadai határ közelében él a hegyek között az erdõben, egy kis faházban, egy kutyával. Egy teljesen átlagos külsejû, de láthatóan kemény fickó az illetõ.
Elmondta, hogy akkor döntött úgy, hogy elvonul a világ szeme elõl, amikor véletlenül majdnem megölte a saját anyját, aki egyik délután halkan odalépett a nappaliban szunyókáló fiához, és megfogta a vállát. A belenevelt reflexek miatt a fickó félálomban egy hatalmasat üvöltve akkorát ütött a levegõbe, hogy csak alig vétette el az anyját, aki majdnem szívrohamot kapott az ijedtségtõl, és bevizelt az élmény hatására.
Ekkor hívta össze a családot, mindenkitõl elbúcsúzott, azt mondta, hogy nem akarja, hogy valakinek baja essék, és szépen elment.
Azt mondta a tv-seknek, hogy tudja, nagyon sokan vannak így a "fúk" közül, a "régiek" közül, akik remeteként, a világtól elvonulva élnek valahol. Nem akarnak bajt, inkább az önkéntes számûzetést választják.
Természetesen igazad van, úgy is lehet a "Rambót" nézni, hogy nem kell agyalni a mondanivalón, elég, ha csak végig izgulod a filmet, és drukkolsz Stallone-nak, hogy tanítsa móresre a rossz fiúkat. (Na, milyen választékos vagyok? Haha!).
Csak ne vitasd el a jogát annak a nézõnek sem, aki felismeri, hogy sokkal több van ebben a filmben, mintha simán csak egy színvonalas akciófilm lenne.
Meklód fia 2012 márc. 02. - 16:45:17 Előzmény technokrata
(142/207)
mintha most jobbak készülnének... :P
10/10
fredi60 2012 márc. 02. - 16:33:07 10/10 Előzmény olahmiki1959
(141/207)
"Nagyon kemény kritikája az amerikai társadalomnak, amelyik átlagos fiatalemberekbõl gyilkológépeket alkotott a vietnami háború miatt, aztán amikor ezek közül visszatértek azok, akik életben maradtak, nem tudott velük mit kezdeni."

Mondjuk itt, ebben a filmben Rambo elvolt magának. Ide vetõdött a városkába, ahol a seriff egyfolytában belekötött. Hol abba, hogy honnan jön, hová megy, hol a ruházatába. Ennyiben az "átlagos fiatalemberekbõl gyilkológépet alkotott..... akik életben maradtak, nem tudott velük mit kezdeni" erõs túlzás e film kapcsán.

Apropó: a katonaság arra van "kitalálva", hogy az "átlagos fiatalemberekbõl gyilkológépet" alkosson.
Mondjuk a hajdanvolt itthoni "operetthadsereg" erre nem igazán jó példa.
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 12:55:28 10/10
(140/207)
Sokan akciófilmnek gondolják a Rambo-t, holott sokkal többrõl szól. Nagyon kemény kritikája az amerikai társadalomnak, amelyik átlagos fiatalemberekbõl gyilkológépeket alkotott a vietnami háború miatt, aztán amikor ezek közül visszatértek azok, akik életben maradtak, nem tudott velük mit kezdeni.
A film valóban alapmû, szinte hibátlan. Izgalmas és logikus a történet, sincs benne egy perc üresjárat sem. Jók a színészek, kitûnõ az operatõri munka, - a magyar származású Andrew László munkáját dicséri, csak hogy ebben a stábban is legyen legalább egy magyar, a producer Andy Vajna mellett, - és a film, annak ellenére, hogy 30 évvel ezelõtt készült, nem öregedett, nem avult semmit.
Abba a kategóriába tartozó film, amit akárhányszor újból megnézhetsz, mindig ugyanolyan izgalmas, egyben elgondolkodtató élményt nyújt, mint amikor elõször láttad.
A további részek sem rosszak, de meg sem közelítik ennek a színvonalát.
8/10
technokrata 2012 márc. 01. - 15:47:42 8/10
(139/207)
Nagyon jó film, de fõleg a maga idején volt kiemelkedõ.
kisu 2011 okt. 25. - 16:37:24
(138/207)
Nem csak amerikában,itthon az 56-os ok is nyomorognak.De ez a film Alapmû-kötelezõ olvasmány szerintem mindenkinek.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 25. - 15:11:23 10/10
(137/207)
Én is, egyetértek.
9/10
g.patrik 2011 okt. 09. - 11:43:50 9/10
(136/207)
Én hosszú idõ után rászántam magam , hogy megnézem , hisz már annyit hallottam róla (18 éves vagyok) Mindenképp érdemes egyszer megnézni. A vége volt számomra (kb.az utolsó 5 perc) a legkeményebb , mikor a "sebezhetetlen akcióhõs" is elsírja magát , szerintem az az egész filmnek a lényege , az a monológ nagyon erõsre sikeredett. Szerintem akinek végig nem is nagyon tetszett a film , a vége az magáért beszélt és mindenkinek eljutott a tudatáig.. 9/10
10/10
NANU..! NANU..! 2011 szept. 11. - 22:29:19 10/10
(135/207)
Gyerünk Rambo, mutasd meg a puding zabálóknak... !:(
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 11. - 21:22:03 10/10
(134/207)
:D
10/10
NANU..! NANU..! 2011 szept. 11. - 21:13:39 10/10
(133/207)
Már a helyiben, a kocsiban kinyírtam volna ezt a hájfejû bunkót... :(
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 szept. 11. - 21:07:42 10/10
(132/207)
Most Kezdte !:)
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 13. - 17:03:04 10/10
(131/207)
Na, lesz a Trója után, lehet megnézem megint. ;)
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 29. - 10:55:19 10/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(130/207)
Pontosan, egy ilyen story ki is elégítene minket;)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 máj. 29. - 00:22:50 10/10
(129/207)
Hát, ja ja, sajnos, hogy legalább 2 rész simán lehetett volna belõle kihozni még... :(
Akár egy terrorista elhárító vagy bérgyilkost vagy, akár valami drogos dolgot kihozhattak volna storynak... :)
Még most sem lenne késõ, egy mondjuk nyugdíj elõtt álló vagy nyugdíjba vonulás után visszahívnák egy megoldatlan sorozatgyilkos elkapásához, felgöngyölítéséhez, mint egy kemény, tapasztalt zsaru szerepében, kinek át kell hágnia a szabályokat, hogy elkaphassa... :)
Simán lehetne egy ilyes fajta storyval megírt COBRA II. részt kihozni... :)
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 28. - 16:52:30 10/10
(128/207)
Én sem értem, miért nem csináltak a Cobrából több részt, pedig Stallone egyik legjobb filmje. Csak már elkéstek vele szerintem. Utána kellett volna max pár évvel, már idõs az ilyen filmekhez (bár nem használt se dublõrt se kaszkadõrt az újabb filmjénél sem állítólag), igaz a Rockynak és a Rambonak méltó befejezést készített, meg az Expendables is jó eksönmúvi lett.;)