pinterj 2010 aug. 28. - 16:10:01
(7/27)
Én is szívesm venném, ha elérhetõ lenne DVD-n. Nagyon jó feldolgozás ez is. És remek színészekkel.
moxika 2010 aug. 18. - 10:30:05
(6/27)
Sziasztok, Véletlenül nem vette fel valaki ezt a filmet? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
nofrit 2010 aug. 17. - 07:28:47
(5/27)
Az elején azért hajaz a Hitchock filmre, de aztán... :) Az elsõ rész tetszett, a második érdekes volt.
Bözsemama 2010 aug. 16. - 16:03:28
(4/27)
Szerintem a regénnyel, a Hitchcock filmmel köszönõ viszonyban sincs ez a film.
Azért Alessio Bonit kedvelem.
10/10
Sir Spangi 2010 aug. 15. - 13:52:01 10/10
(3/27)
Valóban nagyon jó a film.

Végre meg is tudom nézni, nincs munka közben.

Valaki tudna infót adni beszerzéshez?
Nem nagyon találtam a neten dvd-n.
gladiátor1 2010 aug. 14. - 22:39:53
(2/27)
Ha igazán értékes és szép filmekre vágyunk, tényleg csupán a Duna Tv, ill. az m1 és m2-re számíthatunk.

Cristiana Capotondi a Vicerében már remekelt Alessandro Preziosival/fotót próbálok linkelni ebbõl, de sajnos ezt a filmet sem adták még nálunk. Ugyancsak remek választás volt az új Sissi címszerepére, amit tudomásom szerint szintén csak a RAI mûsorában láthattunk. Különleges, törékeny, rendkívül bájos és tehetséges színésznõ, aki finom érzékenységgel formálja meg szerepeit.

A most vetített 2 részes olasz film a maga nemében valóban vontatottabb és kevesebb benne a feszültség mint a Laurence Olivier féle eredeti verzióban, de nekem is nagyon tetszett, mert színészileg jutalomjáték a javából. Alessio Boni-t én eddig nem sok filmben láttam de Olivier után nagyon nehéz elfogadni bárkit is. Ezzel együtt csak ajánlani tudom a filmet mindenkinek.
10/10
blackcinderella 2010 aug. 14. - 20:58:38 10/10
(1/27)
Nagyon szép, remekül fényképezett, és megtekintésre érdemes film. Kicsit lassabb, mint a mester (Hitchcock) által forgatott elõd, kicsit talán le is ül a történet itt-ott, viszont a színészi játék bárkit kárpótol ezért.

Igazán örülök, hogy a Duna TV mûsorára tûzte, ez az egyetlen olyan csatorna, amelyik nem csak éjfél után vetít nézhetõ filmeket. Az imdb-s értékelés ne tévesszen meg senkit, annál a pontszámnál sokkal többet érdemelne ez az olasz darab.

Hogy õszinte legyek, a házvezetõnõ láttán még most is megrémülök, annyira dermesztõen hozza a karaktert Mariangela Melato. A zeneszerzõ pedig igazán kitett magáért, a végletekig fokozta a feszültséget. Eleinte azt gondoltam lehetne rövidebb a film, de késõbb a hosszával is megbékéltem, mert egyáltalán nem vontatott. Szerencsére.