Téma: Reggeli gyors

Sopánka2 2016 ápr. 18. - 08:45:48
(10420/20900)
1. Szerintem mindenkinek, aki egy kicsit is értelmes tele a hócipõje, mindenki reménytelennek látja a helyzetet. Békesi beteg, Vári, Kéri pontosan látja, hogy mi történik és mi nem történik, Oszkó nyilván pénzt keres.

2. Bolgár nem parancsra cselekszik, de azért a "kötelezõ" alkalmazkodási kényszer megvan benne. Õ boldog, hogy a jobboldalról valaki is szóba áll vele és nem akarja elveszteni túlzott érdességgel azt a keveset, aki még válaszol a KR telefonjaira. Ez egy egy kézen megszámolható csapatocska, akivel Bolgár kb. a harmadik kérdés után marad alul. Nem látja be, hogy a KR. hallgatói máshonnan is tájékozódnak és nincs szükségük itt is végig hallgatni az elõre lekottázható mantrákat és eltûrni, hogy átvitt értelemben direktbe õket is porig alázzák, Bolgárral együtt.

3.5 %-os tõkeapportért kár a rádiónak megengedni ezt a zsidó nyomulást. (Ez a témákban, a hírek, események tálalásában is vastagon benne van.) Pláne látva, hogy kiterjesztik csápjaikat a print médiára is, az atv-ben pedig már ott vannak a Hit Gyülivel. Ez rémesen visszatetszõ még nekem is, na pláne azoknak, akik amúgy sem állnak távol egy kis antiszemitizmustól. De egyáltalán bármilyen vallási nyomulást ellentétesnek tartok a szabad média, az állam és egyház szétválasztásának elvével. Nincs szükség arra, hogy a mai baloldalt(?) újra a nyomuló zsidósággal azonosítsák.
3/10
Caffe 2016 ápr. 17. - 23:32:40 3/10
(10419/20900)
Mondjuk, a legegyszerubb magyarazat az lehet, hogy tele lett a hocipoje, bar nekem fura lett a facebook oldala mar egy ideje,nezd meg, masok raknak be linkeket, o pedig nem torli. De ,egjegyzem, vmi hasonlo tortent Keri Facebook oldalaval is, valamint Bekesi sem posztolgat mar semmit oda. Oszko is elhallgatott.

Ezzel egyutt, nekem nem jon az ossze, hogy Bolgar parancsra edelegne a jobboldaliakkal, sztem ez az o kulonbejaratu maniaja. Egy idoben allandoan ajultan beszelgetett Varga Mihallyal meg a Gyurcsany kormany alatt, akit vmi miatt a meg normalis fideszesnek konyveltek el. Aztan megvalami: ez a Brit Media Kft egyelore 5%ot vasarolt meg a klubradiobol, ami azert nem meghatarozo, kb. Annyira eleg, hogy zsido temaban Slomot szolitjak meg. Volt a kommenteknel egy erdekes beiras:
' Hogy jött össze a Klubrádió régóta tartó küzdelme a fennmaradásért azzal, hogy az egész lubavicsi szisztéma minden országban a "kormánypárti zsidó szervezet" modelljére épül???'
De sztem Slomo titka nem csak az, hogy Orbannal joban van, mert mar Gyurcsany kormany alatt is nyuzsgott, egyszeruen a vilagon mindenhol nagyon aktiv a lubavics szekcio.
Pártállami Csökevény 2016 ápr. 17. - 22:12:57
(10418/20900)
Így van. Kiváncsi lennék, hogy mi lehet az oka.
3/10
Caffe 2016 ápr. 17. - 21:53:41 3/10
(10417/20900)
Hm, Vari a Facebookon is elhallgatott.
3/10
Caffe 2016 ápr. 17. - 21:52:51 3/10
(10416/20900)
Csisztu eltunt a klubradiobol?
Pártállami Csökevény 2016 ápr. 17. - 20:05:47
(10415/20900)
Na pont erre akartam utalni. Amikor megosztottam az alábbi Bruck szösszenetet (igen, Facebook. Máshol már nemigen engedik írni. Túl sokszor elmondja, hogy az ellenzék és a médiája semmire sem jó kollaboráns), valaki emlékeztetett erre a korábban nagy vihart kavart cikkre.

Amirõl meg nekem az ugrott be, hogy az addig nagyon termékeny Vári György onnantól kezdve hirtelen eltûnt mindenhonnan. A KR-ben is volt gyakori vendég, plusz önálló mûsora is volt. És mintha a föld nyelte volna el.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 19:46:11
(10414/20900)
Félreértés ne essék, ez nem mostani, hanem egy 2015-ös írás.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 19:43:30
(10413/20900)
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 16:54:19
(10412/20900)
Nyilván senki nem fog reagálni rá. Úgy csinálnak, mint a fidesz. Amirõl nem beszélünk, az nincs. Undorító ez a Köves Slomó-féle nyomulás és közben a tarha. Örülök, hogy nem adakoztam semmit, bár az adóm még oda megy. Jövõre már az sem.
offtopic
Vak Béla 2016 ápr. 17. - 15:53:51
(10411/20900)
Bruck András FB oldalán.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 14:53:59
(10410/20900)
Kiváló írás!! Ez hol jelent meg?
Pártállami Csökevény 2016 ápr. 17. - 14:30:44
(10409/20900)
Bruck András

Kéne egy rádió2
Elgondolkodtatott tegnap délután Bolgár György és dr. Csiba Gábor orvos-fõigazgató beszélgetése a Klubrádióban. Az, hogy az egészségügy helyzetéhez képest mennyire lényegtelen kérdésekrõl esett szó, és azokról is milyen feltûnõen problémakerülõ módon.
A tegnapi megdöbbenés után ma visszahallgatva a beszélgetést, mindez még nyilvánvalóbb és bántóbb volt. Dr. Csiba nem is titkolta, hogy õ nem egyszerûen egy magyar kórház igazgatója, de a Fidesz egyik elkötelezett híve, sõt annál is több, lelkes propagandistája.
Vagyis az ideális alany és információforrás egy ilyen beszélgetéshez.
Ami azt illeti, mint akármelyik fideszes potentát, akik közül Bolgár naponta elõrángat egyet a magyar politika szennyesládájából.
Nem meglepõ, hogy míg mi magunk úgy érezzük, hogy most már szó szerint az életünk a tét, dr. Csiba szerint semmi baj, és pártjának és kormányának hála, egyre jobban mennek a dolgok.
A nevünkben beszélõ, minket képviselõ Bolgár György pedig hagyta. Pont úgy, ahogy a magyar egészségügy hagyja, hogy félnapokat várjunk a kórházi folyosókon, és akár hónapokat egy vizsgálatra.
Jóllehet Bolgár híresen nem konfrontálódik – miként a Klubrádióban lényegében senki – õ tájékoztat, hidat épít elnyomó és elnyomott között, és ez hogy bevált!, de ez a tegnapi még tõle is feltûnõen gyenge, ráadásul átlátszóan hamis, érdekvezérelt produkciónak tûnt.
Vajon miféle érdek játszik itt a háttérben?
És vajon miért épp azt az embert hívta fel, akirõl pontosan tudta, hogy tõle az egészségügyrõl egyetlen igaz mondatot nem fog hallani?
Nem vagyok újságíró, oknyomozó végképp nem, emellett az oknyomozáshoz hetek, hónapok kellenek, olykor évek is.
De kivételesen rászántam tizenöt percet a túrásra. Nem állítom, hogy bármire is rájöttem, de negyedóra alatt is találtam egy-két dolgot.
Köztudott, hogy Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezetõ rabbija áttételeken keresztül (Brit Média Befektetési Kft és Brit Europe Foundation) bevásárolta magát a Klubrádióba.
Tehát résztulajdonos, az EMIH-rõl pedig beszélik, hogy miközben célja a hazai zsidóság reneszánsza, legalább annyira sikeres ingatlanvállalkozás is. Ilyesmihez pedig hasznos jóban lenni a politikával, a kormánnyal.
És K. Slomó ehhez is ért.
2008-ban Rogántól kapott az V. kerületben egy épületrészt, és ez lett hetven éve Budapest elsõ új zsinagógája.
Zárjelben: Az avatáson jelen volt Jonah Metzger, Izrael akkori askenázi fõrabbija. (a fotón Orbán és K. Slomó között.) Metzger aznap találkozott az akkor még ellenzéki Orbán Viktorral, 2012-ben pedig levélben köszönte meg neki az antiszemitizmus elleni küzdelmét. A levél nemzetközileg is fontos volt a belpolitikája, az éledõ Horthy-kultusz miatt szorongatott Orbánnak.
K. Slomó attól kezdve egyre gyakrabban mutatkozik fideszes emberekkel, majd késõbb kormányközeli politikusokkal, feltûnõen sok fényképen látható velük:, Balog Zoltánnal, Hende Csabával, Tarlós Istvánnal, még Semjén Zsolttal is, és talán egy sem készült vele ellenzékiekkel.
Orbán Viktor felesége, Lévai Anikó még babot is hozott neki a saját kertjébõl. A Vasárnapi Hírek 2015.okt.17. száma meg is kérdezi tõle: „Hogy került Lévai Anikó meg az õ saját termesztésû babja az EMIH sóletfesztiváljára?
Hát tényleg, hogy?
De a VH mást is kérdezett: Menekültkérdésben a pápa vagy Orbán Viktor véleményét osztja, befogadni kell-e õket, vagy kerítést húzni?
A rabbi talmudi okfejtéssel ugyan, de Orbán Viktor „reálpolitikai” oldalára állt.
Véletlen volna?
Az EMIH korábban, 2012-ben már megkapta az egyházi státuszt, ami lehetetlen Orbán Viktor nélkül, vele az állami támogatásokat, és egyben 2013-tól õ lett, lehetett a fenntartója az Arany Alkony – új nevén Olajág -- idõsotthon-hálózatnak.
Zárójelben: Jonah Metzger izraeli fõrabbi menetközben kénytelen volt lemondani, mivel az izraeli ügyészég összesen tízmillió sékel kenõpénz elfogadásával, és egyéb bûntettekkel vádolta meg.
Eközben K. Slomó változatlan jó viszonyát a kormányhoz jelzi, hogy pár hete, részben állami támogatással újjáépült az Óbudai zsinagóga, ahol õ 2010-óta rabbi.
Hát kb. ennyi negyedóra kutatás eredménye. Annyi biztosan kiderült, hogy K. Slomó nagyszerûen kiismeri magát a hazai politika világában, az általa vezetett EMIH ügyesen navigál, terjeszkedik, többek között a média területére is, lásd még 168 óra.
Semmit nem állítok, fõleg rosszat nem, csak egy dolgot kérdezek:
Mi köze mindehhez a Klubrádió zömmel nyugdíjas hallgatóinak? Miért velük fedeztetik a rádió mûködését, ha egyszer az egyik résztulajdonosuknak nem csak jól megy, de a politikai kapcsolatai is kiválóak?
Csak nem azért, hogy ez az egész egy kicsit jobban hasonítson egy a hatalom által üldözött, büntetett, csóró kis ellenzéki rádióhoz?
Miközben, miként tegnap a Bolgár-dr. Csiba beszélgetésben is nagyon durván kijött, egyre több benne a nyílt Fidesz-propaganda.
oxális 2016 ápr. 17. - 11:25:57
(10408/20900)
szóval akkor fiatal még.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 10:58:47
(10407/20900)
Ma reggel volt az ismétlése, de az eredeti talán a Rangos-féle Szabad Sávban lehet.
offtopic
Vak Béla 2016 ápr. 17. - 10:28:11
(10406/20900)
Mikor, milyen mûsor keretében adták le? Kikeresném az archívumból. Kösz.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 10:15:22
(10405/20900)
Kondor 46-ban született... Két évvel öregebb, mint én.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 10:06:47
(10404/20900)
Sziporkázott minden résztvevõ. Hallhatóan a közönség is halálra röhögte magát. Jó volt.
oxális 2016 ápr. 17. - 09:35:16
(10403/20900)
nem hallgattam. Akkor sajnálom, nem gondoltam, hogy jó.
Miért ne élne? Nem olyan öreg még.
Sopánka2 2016 ápr. 17. - 09:04:07
(10402/20900)
Él még egyáltalán? Viszont el kell ismernem, hogy ez az élõ libazsúr nagyon jó volt. Halálra röhögtem magam.
oxális 2016 ápr. 17. - 08:27:58
(10401/20900)
de azért Kondor is mehet vele!