Téma: Reggeli gyors

3/10
Caffe 2016 szept. 17. - 10:28:19 3/10
(13740/20900)
Erre azért elég egyszerüen tudnának pedig válaszolni, pl. azzal, hogy van elég bajuk, éhbérért, állandó egzisztenciális bizonytalanságban dolgoznak, uj tulajokkal, nincs nekik arra idejük, hogy a fórumokat bujják az interneten és fóleg a rádió nevében vitázgassanak.
Egyébként is felhigult az internetet használók köre, ezt látni a facebookon is, borzasztóan idõrabló és értelmetlen vitákba belemenni teljesen vegyes összetételü hozzászólókkal. Egyébként is, imádnak kinyilatkozni, ez az õ müfajuk, le a kalappal azok elõtt, akik állandóan aktivan interneteznek, akár politikai elemzõkrõl /Török, Ceglédi/, akár politikusokról van szó, közülük csak egy az, akire tényleg az interaktivitás jellemzõ és nem csak nyilatkozatok, eseménylisták, saját élmények közlése.
Bolgár egyébként használja az internetet, de csak információszerzés céljából, s szerintem fõleg a külföldi sajtót bujja.
Már többször kiderült, már az Ujságiróklub idejébõl, hogy nem uptodate hazai hirekbõl.
Manapság ráadásul nem mindenki teheti meg, hogy saját néven vitákba menjen bele a Facebookon, lásd Aczél Endre esetét, azt meg soha nem értettem, miért a név számit, miért nem a vélemény, ami igy õszintébb, mint a saját néven, óvatoskodva megfogalmazott.
3/10
Caffe 2016 szept. 17. - 10:01:10 3/10
(13739/20900)
Még két mondat 2003-ból Sárközytõl , aki azóta maga is szépen alkalmazkodott a helyzethez:

"politikai programjának lényege a parlamenti választásokon nyert politikai tõke kulturális és gazdasági tõkévé való konvertálása". Amit egyébként Stumpf mondott, õt idézte.

és még egy, hát ez sikerült ORbánnak a végén, igaz, évtizeddel késõbb:
" A mérkõzést rögtön hirtelen halálra játsszuk, a hatalmat, mint Orbán Viktor mondja, „nem szégyellni kell, hanem élni kell vele", a gyõzelem pedig utólag minden módszert igazol. ...
A Fidesz tehát szakít a még a korábbi két kormányt is jellemzõ „óvatosan egyensúlyozó, körülményesen alkudozó" hatalomgyakorlással. Az ellenfél ellenség, vele szemben szinte minden megengedhetõ háborús észjárás érvényesül a kormányzati mûködésben. A közéleti törésvonalakat a Fidesz-kormány kiélezi, az úgynevezett konszenzusos demokráciát elveti, és a társadalom kettéosztását tudatosan vállalva a többségi elvet, a gyõztes mindent visz angol-amerikai kormányzati elvet (amely persze ott csak a kormányzat körén belül érvényesül) messze a kormányzati szférán túlterjeszkedve a teljes társadalmi-gazdasági életben érvényesíteni kívánja.
A Fidesz kormányzati stratégiája azon alapult, hogy korrigálni kell a magyar rendszerváltozásra tíz éven át jellemzõ evolúciót, amelynek következtében a gazdaságban, a kulturális-tudományos életben és a médiában még mindig „posztkommunista struktúrák" dominálnak. Végre kell hajtani - ha megkésetten is - az 1989-90-ben elmaradt forradalmat, be kell fejezni a valódi rendszerváltozást. Tóth Gy. László szerint: az Orbán-kormány célja a késõ kádári korszakból származó „örökölt gazdasági és kulturális monopóliumok" megtörése, felszámolása, a „térfoglalás".9 Ez egyben „morális igazságszolgáltatás" is a rendszerváltozás veszteseinek, az eddigi posztkommunista elit kezébõl a pálca kiragadása, az új elit megteremtése.10 „A kormányra került Fidesz fõ célkitûzése a legszélesebb értelemben vett elitcsere és a politikai hatalmat alátámasztó anyagi háttér", illetve saját gazdasági klientúra megteremtése.11 Ki kell terjeszteni a kormányzati hatalmat nemcsak az államszervezetben, hanem a teljes gazdasági-társadalmi életben „terjeszkedõ, felülvizsgáló, támogató és büntetõ" kormányzásra van szükség."
3/10
Caffe 2016 szept. 17. - 08:32:16 3/10
(13738/20900)
Már emlitettem, de most már egyértelmü, hogy eltünt a közéletbõl Vári György, mi történt, nem tudjátok?
Sopánka2 2016 szept. 16. - 20:20:17
(13737/20900)
Én ritkán nézek be oda, most a Pozsonyi piknik-ügy kapcsán kardoztam ott egy kicsit, de nem amúgy érdekel. Nekem zavaros, áttekinthetetlen és ez nem valódi interaktivitás.
offtopic
Vak Béla 2016 szept. 16. - 19:43:03
(13736/20900)
És persze egy Vak Bélát bátran lehet, mint "nevét nem vállaló" akárkit negligálni.
Csak az a baj, hogy az elmúlt két évben a KR facebook oldalain egyetlen, a nem rossz helyre tett írásjel vagy elhibázott dátumnál komolyabb eltérõ vélemény ügyében megszólaló szerkesztõségi vagy mûsorvezetõi megszólalást nem láttam.
offtopic
Vak Béla 2016 szept. 16. - 19:20:59
(13735/20900)
Betettem, nem elõször, nem másodszor.

A KR részérõl még egyszer sem kaptam választ. Semmilyet. Mégcsak a fenébe küldõt sem.

Igy kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy így jártam, így jártunk.

A KR tulajdonost vált, mûsorvezetõket vált, akármit csinál, ahogy érdeke éppen kívánja.

De hogy néha-néha el kéne számolnia önmagával is ....
Sopánka2 2016 szept. 16. - 18:57:30
(13734/20900)
Miért nem teszed be ezt a Klub rádió FB oldalára? Szerintem persze nem csak a média a felelõs, hanem minden párt és minden kormányzó erõ, amelyik nem fordította a minimális gondot a gyerekek-felnõttek oktatására, nevelésére, nem adott elég pouvoirt a szakszervezeteknek, amelyek a politika káderképzés alapszintjei. Nem hozott létre népfõiskolákat, szabadegyetemeket, nem vezette be tantárgyként az iskolákba a demokratikus gyakorlat oktatását, modellezését, szimulálását. A demokratikus tudat és cselekvés nem születik együtt az emberrel. Ezért nagyon sokat kell tenni és a füvet folyamatosan nyírni kell... Ez látszik meg abba, hogy a baloldali politikának nincs káderutánpótlása, nincs bázisa, nincs semmije.
mavtelep 2016 szept. 16. - 17:52:11
(13733/20900)
A betelefonáló nagy penge, mindig is az volt.
mavtelep 2016 szept. 16. - 17:51:18
(13732/20900)
Pedig van logika Mongólia támogatásában : onnan hozzák majd a hiányzó munkaerõt. esetleg Azerbajdzsánból...)))
offtopic
Vak Béla 2016 szept. 16. - 17:42:57
(13731/20900)
Jó reggelt, drágabolgárúr!
Nem többek között az 21. századi nyilvánosság új tereiben is eligazodó és tájékozódni tudó újságírók felelõssége is, hogy az egyébként tájékozódni akaró tömegeket meg lehet vezetni egy-egy ráklikkelésre elérhetõ félinformációkkal, félretájékoztatásokkal?
Egy pillanatig sem merül fel, hogy az internetes nyilvánosság, a névtelen fórumozás, fészkukozás folyamatos kárhoztatása HELYETT az ezen színtereken való értelmes megjelenés lett volna a feladat?
Pontosabban LENNE a feladat. Mert a Klubrádió is okkal és racionális érvekkel indokolhatóan megszüntette az amúgy igen népszerû, de parttalan és kiszámíthatatlan veszélyeket rejtõ fórumát, de azóta sem sikerült az FB-n egy átlátható, logikus és a népszerûbb mûsorok hallgatóit érdemben figyelembe vévõ teret megalkotni.
Sopánka2 2016 szept. 16. - 17:40:28
(13729/20900)
Alázza az saját magát.
Sopánka2 2016 szept. 16. - 17:21:24
(13728/20900)
Lehangoló. A Clinton házaspárt mérhetetlenül korruptnak tartják az usa-ban, a demokrata érzelmûek is. A nõ öreg, egy stroke-ból sem lehet valószínûleg totálisan kikeveredni, a nõ hazug, mondhatnám idióta. Szóval mindkét pártnak szánalmas jelöltet sikerült kiállítania. Az unortodox Trumppal talán az unortodox Bernie jobban fel tudta volna venni a versenyt. Egyébként Clooney tényleg ideális jelölt lehetne. Minden érvet elmondtak mellette az olasz tévében. Egyelõre csak úgy bulvárosan, de Reagan-al fel tudná venni a versenyt és az sem volt rossz elnök.
mavtelep 2016 szept. 16. - 16:49:03
(13727/20900)
Mûvész Úr !
Te is csak alázni akarod a baloldalt !
Jut eszembe : Matolcsy mondjon le !
offtopic
Vak Béla 2016 szept. 16. - 16:27:56
(13726/20900)
Elég elképesztõ ez a Clintonné történet. Nagyon nem szeretnék mindenféle összeesküvéselméleteknek hinni, de mi a jó büdös francért támogatta a Demokrata párt, pontosabban miért nem tudott kiizzadni egy jobb jelöltet?
(Tudom, volt Sanders, de egy átütõ, fiatal jelöltre gondolnék.).

Clintonné férje beteg. Nem kicsit, nagyon. Õ maga sem egészséges annyira, amennyire egy elnökséghez elvárható, akárki akármit mond. Vannak a múltjában erõsen zûrös ügyek. Amiket adott esetben megúszhat, de a megúszás energiákat vesz el a feladattal és elvtelen alkukra, zsarolásra ad okot.

Miért, minek ?
mavtelep 2016 szept. 16. - 16:21:59
(13725/20900)
Hmmm...ezt honnan szalajtották ?!
mavtelep 2016 szept. 16. - 16:15:14
(13724/20900)
Matolcsy mondjon le !.... Az úr meg fogja be...)))
Szervusztok, jó napot !
Sopánka2 2016 szept. 16. - 14:20:38
(13723/20900)
Meggyõztetek.
Más: most láttam az olasz tévében egy anyagot arról, hogy követezõ elnöknek George Clooney ideális lenne... Hát, én nem bánnám. Tõlem már most is inkább jöhetne, Clintonné helyett.
oxális 2016 szept. 16. - 14:06:39
(13722/20900)
így van, a menyem járt hozzá, mikor épp gyülisek voltak. Azt mondta, Hack minden csak nem liberáis.
3/10
Caffe 2016 szept. 16. - 11:55:43 3/10
(13721/20900)
Nézem a képeket Tasnádi szabadulásáról, érdekes, ezek a börtönévek után lepukkadt nõkhöz menekülnek, lásd még Damu Rolandot és társait.
Emlékszem még, milyen gyönyörü lány volt Tasnádi felesége, aki még gyereket is szült, aztán lelépett egy befolyásos pasival, akit Tasnádi hiába akart kiütni a nyeregbõl egyik szabadulása után, csak mégjobban póruljárt.