Téma: Reggeli gyors

oregbeatsuhanc54 2015 júl. 15. - 12:02:44
(2420/20900)
Dettó! Marad az LMP/PM bár jobb lenn, ha összebútoroznának és az Együtt -Szigetvári politikushiéna kivételével - is beszállna melléjük, hogy egy erõsebb ellenzéki valóban baloldali, demokrata pártot alkossanak. Én már egy szocdemmel is kiegyeznék, csak legyen már valami humanista valami, amivel diktatúrát lehet buktatni. Sajnos ehhez a jobbikkal való új választás kiírásához szükséges technikai koalíció sem úszható meg, bár ez a hajó az áldemokrata, huhogó álfinnyáskodóknak köszönhetõen már elment. ( Ha tanítónénink ezt olvasná lehet, hogy harakirit kívánna nekem, csak úgy történelmi és logikai összefüggésben.) -:))
oregbeatsuhanc54 2015 júl. 15. - 11:51:03
(2419/20900)
Benned legalább van empátia és szolidaritás és nem lettél vevõ a tegnapi álságos nyufigos hangulatkeltõnek a szövegére,akinek akinek a szar mondókáját ismételgeti egy darabig a KR a híreiben. Ha már részben jogosan a fikázta a szakszervezeteket, akkor a tárgyilagosság jegyében megkérdezném tõle õ hol volt akkor és miért nem pampogott, amikor az elõzõ kormány 2007-tõl közepétõl tömegesen elõrehozottba menekítette az 50 es születésû állami cégnél dolgozók 10 000 reit 57 évesen 3 évi járulékokat elõre befizetve, hogy aztán újabb dolgozókat vegyenek fel a helyükre? Ezzel nem okoztak fölösleges kiadást és kárt a költségvetésnek? Ez kinek volt a Felelõssége? A MANYUPról már nem is szólok ami szintén éveken át kb. 300 milliárdos hiányt okozott a ktsg. vetésnek és kölcsönökkel pótolták, hogy össze ne omoljon a ny.rendszer. A több 100 000-es álrokkant és járulékcsaló potyautas ellen miért nem szólalt fel akik évtizedek óta terhelik a kormányok által egyébként is folyamatosan fosztogatott nyugdíjkasszát csak úgy költségvetésileg? Ehhez úgy látszik kevés a tehetsége, de ahhoz már megvan, hogy a jelenlegi már révbe ért nyuggereket - akik közül kíváncsi lennék hányan vannak, akik kidolgozták a korhatárt és netalán munkaviszonyban voltak 40 évet -a nyugdíj ellõtt álló pofátlan cinizmussal kétszeri korhatár emeléssel sújtott generációk ellen hergelje. Aki egyébként még emlékszik a szocik legutóbbi búcsúzóul hátra hagyott korhatár emelésének körülményeire, ha jól emlékszem Gaskó volt az egyetlen aki tiltakozott ez ellen az álságos sunyi cinikus dobásuk ellen, amihez hozzáteszem a várhatóan bukásra ítélt 55 éves korú képviselõiknek különbejáratú nyugdíjtörvényt szavaztattak volna meg, ami szerencsére már nem jött össze.
(Ezek után ne csodálkozzanak, ha jó ideig nem nyernek választást, mert a fehér ember és a Ratkó generáció nem felejt!)

Ami a fidesz 40 éves nõi korhatárát illeti, az szerintem is diszkriminatív, rájuk "jellemzõ" - ne sértsük már meg velük ezt a szép szót! - korcs megoldás, ami Európa normálisabb népeinél egyik opcióként nemtõl függetlenül mûködik, vagy jobb helyeken van mellette a 60 év annyi ledolgozott évvel elmehetsz nyugdíjba, amit addig elértél, csak kevesebb a zsé. Tehát ez legyen az alap és ne amit a fidesz elõad. Egyébként abban sem nyújtottak sok újat, mert a maszop alatt is volt lehetõségük a nõknek 57 évese 38 évvel elmenni nyugdíjba!
Amit meg a szocik most elõadnak erre, az nekem kész hányinger, hogy mint mindig elkésve most "világosodtak" meg!? Tetszettek volna nem korhatárt emelni, mert akkor a 60 évesen a férfiak - az akkorra jó esetben elérhetõ - 43 ledolgozott évvel nyugdíjasok lennének kb.2 éve és nem kéne ennek a cirkusznak alanyaiként most részt venniük. Mindenesetre az egyszerûen felháborító, hogy most pont azokat - a zömében Ratkó gyerekeket - nyálazzák be haszonlesõ politikusok, megmondóemberek, és nyugdíjuk csökkenésével riogatott önzõ nyuggerek és egyéb demagógok, - akik valóban végig dolgoztak 40 év felett egy életet a korábbi kivételezettekhez képest.
Sopánka2 2015 júl. 15. - 11:45:25
(2418/20900)
Én errõl az ellenzékrõl, úgy ahogy van már levettem a kezem. Akik a ballib oldalon vannak egyszerûen reparálhatatlanok. Hogy meddig tart az agónia az beláthatatlan, de addig Orbánnak biztos többsége marad és tényleg ráér csak a Jobbikkal foglalkozni.
oregbeatsuhanc54 2015 júl. 15. - 10:30:15
(2417/20900)
Jók az oda-vissza kommentek, ráadásul viszonylag visszafogottak is. A lényeg nekem az egészbõl az, hogy ez az öncélú barom nem látja be, nem is akarja, hogy amíg itt rodeózik, addig gátja õ is a változásnak.
Sopánka2 2015 júl. 15. - 08:08:36
(2416/20900)
Én nem akarok védeni senkit és semmit, nem is érdekel különösebben az egész ügy. De szerintem kár mindenféle összeesküvés-elméleteket gyártani. Most pontosan ugyanaz történt, mint az Orbán féle népszavazásnál. A ballib kormány eelmulasztotta, hogy a vizitdíjat illetékként közvetlen kapcsolatba hozza a költségvetéssel ezért lehetett népszavazás tárgya. Ez a kormány pedig megszegte az egyenlõ bánásmód elvét és a férfiak kárára, a nõk elõnyére diszkriminált. Ez egy szakmai hiba, amibe bele lehet kötni. Ennyi.
Sopánka2 2015 júl. 15. - 08:04:24
(2415/20900)
Hát, szívembõl beszél...:-))
Oldmano 2015 júl. 15. - 07:35:26
(2414/20900)
:) Szép reggelt :) "a menekült ellenes kampány nagyon bevált" - harsogja Kedvelt Rádiónk. Ha megtenné a jó hír móndója, hogy felsorolja, melyek voltak azok a nemzeti inzultációk, amelyeket ilyen, vagy ehhez hasonló civil felhápogás követett, tán még igaz is lehetne. Ha nem, akkor ez megint csak egy, a láncszemek sorából, amellyel szokásos módon megmenti magát a gondolkodás kényszere alul.

Más
Diszkrimináció az amirõl én azt gondolom, hogy diszkrimináció, mert sokan mások is úgy gondolják ez diszkrimináció- Ja. Bár szerintem ez simán elõítélet.

Sülyedünk, sülyedünk, egyre jobban :(
offtopic
Vak Béla 2015 júl. 14. - 19:20:44
(2412/20900)
Nem név szerint Gaskó, de hogy csak formálisan "magánszemély", az egyértelmû.
(és ez amúgy a törvény aljassággával függ össze!)

http://hvg.hu/gazdasag/20150713_Sokan_orulnek_a_ferfiak40rol_szolo_nepsz
füles. 2015 júl. 14. - 19:11:36
(2411/20900)
Kapcsolj át a Dunawordre, ha rettenete akarsz latni. 80 milliadert ezt a szart
Sopánka2 2015 júl. 14. - 18:52:07
(2410/20900)
Az NVB elutasította és a Kúria engedett szabad utat. A benyújtó egy magán személy, ha jól tudom nem is Gaskó szakszervezetébõl. De elég kifacsart dolog lenne 500 milliárdos plusz költségrõl megszavaztatni az embereket annak a kormánynak, amelyik lenyúlta szó nélkül az egész manyup pénzt.
offtopic
Vak Béla 2015 júl. 14. - 18:01:00
(2409/20900)
Gaskó szakszervezétének szerepét számbavéve nem egészen elborult ez az összeesküvéselmélet.
Ha meg az összes népszavazás-ellehetetlenítési törvényt, NVB és akármilyen praktikát számbavesszük.

Lassan nincs olyan abszurd összeesküvéselmélet, amit érdemi vizsgálat nélkül annak lehet elfogadni, ami :((.
Sopánka2 2015 júl. 14. - 17:57:52
(2408/20900)
Szükséges ezt a homofób pasit hallgatni ennyi ideig?
Sopánka2 2015 júl. 14. - 17:46:04
(2407/20900)
Költségvetési, uram...
Sopánka2 2015 júl. 14. - 17:43:03
(2406/20900)
Mennyire hülyék ezek az emberek... A fidesz csapdája ez a népszavazás. :-)) Tiszta összeesküvés elmélet.
Sopánka2 2015 júl. 14. - 17:41:13
(2405/20900)
Én nem akarom védeni a rendszert, de, ha egy a szakszervezet ebben megtalálta a lehetõséget, akkor szerintem nem ellene kellene kampányolni, hanem mellette. Éppen eléggé kibasztak már az emberekkel itt szociális szempontból, hogy legalább legyen egy ügy, amiben megmutathatják a kormánynak, hogy a saját csapdájába esik. Én szurkolok nekik. A kormány meg oldja meg az összes többi kérdést, ahogy tudja.
Ferkó1943 2015 júl. 14. - 17:40:26
(2404/20900)
Negyedszázados kalandregény zárulhat le július 17-én, amikor Petõfi állítólagos maradványait elhelyezik a Fiumei úti temetõben. A kazánkirályként is emlegetett Morvai Ferenc oratóriumot és rockoperát íratott a költõ szibériai éveirõl, az elõadáshoz pedig kibérelte a Papp László Sportarénát. Állítása szerint több mint 60 millió forintot költ a rendezvényre, azonban az általa meghirdetett temetés jogszerûtlennek tûnik.



Hülyékkel és futóbolondokkal jól el vagyunk látva.
Ferkó1943 2015 júl. 14. - 17:02:08
(2403/20900)
A Vasárnapi Hírekben volt egy cikk, ami szerint egy 57.000 Ft-os közmunkás ma 140.000 Ft-jába kerül az államnak, ráadásul az elvégzett munkák nagy része nem ér semmit... Ennél még a nyugdíj is kedvezõbb lehetne.
offtopic
Vak Béla 2015 júl. 14. - 16:59:43
(2402/20900)
Pont azért kellene rugalmasnak lennie a nyugdíjbavonulás idõpontjának, mert embertõl, családtól, élethelyzettõl függ, hogy a korai nyugdíj kinek "éri meg" ill. áttételesen az egész nyugdíjrendszer és az állam bevételei szempontjából mi a célszerû.
Mert annak semmi értelme, hogy valakit közmunkával próbáljanak aktívnak tartani (állami pénzen!), miközben õ hasznossá tudná tenni magát a közvetlen környezetében.
Ahogy annak sincs össztársadalmi szempontból, hogy a munkáltatók a "nõk 40" -re, vagy késõbb a "férfiak 40"-re hivatkozva könnyen megszabaduljanak az idõsebb munkavállalóktól, mert abban az évben éppen a világosszõke harmincévesnél fiatalabb esztergályosok és a karcsú barna recepciósok foglalkoztatására van állami kedvezmény.
Ferkó1943 2015 júl. 14. - 16:59:39
(2401/20900)
Mostanában hallottam, hogy az olaszoknál már 67 év a férfiak nyugdíjkorhatár. A nõknél 64.
Most azon agyalnak Renziék, hogy azok a nagymamák, akik elérik az 57. évüket és ledolgoztak min. 37 évet, elmehessenek nyugdíjba, hogy nevelhessék az unokákat.