Téma: Reggeli gyors

Ferkó1943 2015 máj. 29. - 17:25:36
(500/20900)
3/10
Caffe 2015 máj. 29. - 16:30:24 3/10
(499/20900)
Hát, azért a pizsinadrágba benyulkálni csak ugy megnyugtatásilag.....
oxális 2015 máj. 29. - 11:03:55
(498/20900)
a teadélután valószínûtlen :))
Oldmano 2015 máj. 29. - 11:00:37
(497/20900)
:) Azért tettem be a második idézetet is, miszerint a nebuló kiakadta egy mû pszichoanalitikus értelmezésétõl. Vélhetõleg jungiánus elemzés nem lehetett, mert bármennyire is nyitott szellemû is az adott intézmény, ha valakit nagyon nem szeretnek, az pont Jung. Adler is valószínûtlen, mert egyrészt az õ tanai mentén nem nagyon szoktak irodalmi mûveket vizsgálgatni, másrészt Adler nézeteivel elõbb lehetne a Lehman Brothers (ex)vezetõit öngyilkosságba kergetni, mint maradandó károkat okozni egy tinédzser lelkében (amúgy, ha a szerzetesnek tényleg a hatalmi pozíciójával lettek voln gondjai, akkor Adlert választja, s végtelenül unalmas, álmosítóan közömbös irodalomórákat tart). Marad Freud. Freud meg csak a szexrõl szól. Akkor most tedd össze a közös zuhanyzést, a kétséges, de mindenképpen zavaró érintéseket, a szerzetes szexuális deprivációját, és a diákok "nyilladozó" kiváncsiságát, szexuális identitás keresését. Mi lesz belõle?

Persze lehet, a hangulat oly vérmes volt, az Arany Alkony nyugdijas otthon teadélutánja, de lehet, hogy nem.
oxális 2015 máj. 29. - 10:22:13
(496/20900)
Pedig nem, egyöntetûen állítják, hogy nem. Szerintem az összetartozást fejezte ki az érintésekkel, amik nem tudom, milyen testrészünkön érték a diákokat.
Oldmano 2015 máj. 29. - 10:06:34
(495/20900)
"Szexuális visszaélésrõl senki nem számolt be, közös zuhanyzásról, zavaró érintésekrõl igen. Szexuális töltetük ezeknek nem volt." - Tegyük fel a Thimshow és Robbanómotor Gyár termelési fõosztályvezetõje vagyok, aki le-le rándul az üzembe, s ha kell, mondjuk valami nagyon bonyolult dolgot kell elmagyarázni, akkor nem esik le az ujjamról a gyûrû. Mûszak után meg egyzütt zuhanyzok a melósokkal. Ez eddig rendben, s semmi kivetnivaló nincs benne. Még egy-két közös korsó is belefér a kockásban. De mi történne, ha e mellett még "zavaró érintések" is megesnének?

Nem nagyon kell csökött freudistának lenni, hogy azért az ember itt valami elfojtott szexualitásra gondoljon. >> Kisuraim, ezt azért érteniük kellene ám! mondta egyszer a szerzetes, amikor valaki nem értette meg egy irodalmi mû elemzését, és a diákot, aki kiakadt a mû pszichoanalitikus értelmezésétõl, innentõl több mint két éven át negligálta. <<
Sopánka2 2015 máj. 29. - 08:54:47
(493/20900)
Hát, õ meg letudja és rutinból dolgozik. Nagy energiát nem fektet az egészbe. Egymást talán jól elszórakoztatják...
Oldmano 2015 máj. 29. - 08:12:22
(492/20900)
Szép reggelt, napot :)
"Szûrõvizsgálatok" - bohókás gondolat egy olyan országban megszüntetni az alanyi jogon járó egészségügyi ellátást, hol négy millió embernek napi betevõ gondja van, nem hogy az egészségére, de legalább az egészséges táplálkozására se tud pénzt szánni. De rendben. Ezzel csak azt értük el, hogy aki orvoshoz jut, az már rendszerint túl késõ jut el. A korábban vélhetõen egyszerûbb kezelés beavatkozás, rövid beteg-idõ, bonyolult mûtétekké, elhúzódó keresõképtelenséggé vált. Ami csak tovább rontja a beteg és családja helyzetét, s egyben okot ad a hosszú várólisták újratermelõdésére.

A "szûrõvizsgálatoknak" - ha már motiválni akarunk - nem ott van szerepe, hogy elõrébb manõverezd magad a várólistán ... már ha valami csillagjós, vagy orvos rokon meg mondta neked, hogy milyen nyavalyád lesz vélhetõleg, s milyen szûrésre menj el egy kedvezõbb pozíció érdekében, hanem hogy ingyenessé, mindenki által elérhetõvé tegye az egészségügyi szolgáltatásokat.

Ha te évente egyszer elbaktatsz egy szûrés sorozatra, ahol is a vércukrodtól a fizikai állóképességedig, a fenekedtõl a fejed búbjáig átnéznek - mondjuk ez egykor divatos "menedzser vizsgálatok" mintájára, akkor abban az évben ingyenes az orvosi ellátásod, s az esetleg szükséges gyógyszerekhez is extra kedvezménnyel jutsz. Ha kihagyod, fizesd meg a kezelés árát.

Persze, az érthetõ, hogy a hazánkban ideiglenesen állomásozó orvos társadalom egy jelentõs része elborzad egy ilyen rendszertõl- Hiszen erõsen rombolná az alku pozícióját. A nagy életmentõ mûtétekrõl a hangsúly áthelyezõdne a piti beavatkozásokra. A korházi lobbi helyett a körorvosok kerülnének pozícióba. És ami a legnagyobb baj, egy ilyen rendszer lehetõvé tenné, hogy az orvosi teljesítményt ne a felvágott hasak számával, hanem a gondjaira bízott népek életminõségével mérjük. Az meg ciki. Még utóbb kiderül, nem elég kezelni, gyógyítani is kell.
oxális 2015 máj. 29. - 07:53:57
(491/20900)
pedig PSZR sincs a helyzet magaslatán. Gyenge az egész.
Sopánka2 2015 máj. 29. - 07:45:14
(490/20900)
Hogy Pikó mennyire gyenge ezekben a pénteki performance-okban... Idétlen, infantilis vihogás, bugyuta viccecskék, humorosnak gondolt, de inkább sértõ jelzõk. Próbálja tartani az iramot PSZR-el, de kényszeredett az egész.
Oldmano 2015 máj. 28. - 23:31:14
(489/20900)
Köszönöm, ezt a szöveget már ismerem. Azzal az idõszakkal foglalkozik, amikor Tölgyessy már "halott politikus" volt, s a szadi is halálos sebet kapott. Persze utánna még jól elvergõdtek mind a ketten majd húsz évig, de már soha nem tudtak azzá válni, amibe anno hittünk.
3/10
Caffe 2015 máj. 28. - 19:51:25 3/10
(488/20900)
Lehet, hogy nem ezt olvastam, de ez mégérdekesebb:
Nem rövid:)
http://beszelo.c3.hu/cikkek/tolgyessy-es-a-rendszervalto-partok-alkonya
Oldmano 2015 máj. 28. - 17:58:04
(487/20900)
:) kíváncsian várom :) biztos érdekes adalék, s nem vitatom az én állaspontom túl szubjektív és keserû ezügyben.
3/10
Caffe 2015 máj. 28. - 15:23:29 3/10
(486/20900)
Akkor majd elokeresem azt az irást Tölgyessyröl, mert szerintem teljesen mst akart, mint ahogy te latod, de elöfordul az ilyesmi, nem látunk a szinfalak mögé
Oldmano 2015 máj. 28. - 13:19:18
(485/20900)
Lehet :) Bár amennyire én tudom az akkori vitákból, s a szadi politikai helyezkedéseibõl Tölgyessy mester egyértelmûen egy elitista, a tudás felsõbbrendûségére alapozott hatalmi rendszert akart kialakítani, s a paktum célja is az volt, hogy ezt biztosítsa. Szerinte, az MDF nem rendelkezett azzal a tudással, amivel az országot irányítani lehet, óhatatlanul bukja a következõ választásokat (igaza volt) - vagy még hamarabb összeomlik (majdnem igaza lett), s akkor majd a szadi politikai elitje felemelkedik, s ott is marad az idõk végezetéig, hisz egyedül náluk van meg az a tudás, tapasztalat, ami az ország irányítására feljogosítaná õket (No a hajdani hálózatosok, mint demokratikus ellenzék nagyrésze ettõl a gondolatmenettõl rohant világgá). A paktumot legitimizációs okokból (ne a szadihoz lehessen kötni a III.Köztársaság végét), s azért nehogy véletlen túl korán bukjon az MDF. Volt még pár dolog, amit addig el kellett intézni.

Én nem láttam olyan élét a paktumnak, ami anno a szocik ellen irányult volna - sõt, egy pici elõrelátással Tölgyessy mester azt is kiszasszerolhatta volna, hogy ez pont nekik fog kedvezni. De hát az elõrelátás nem tartozott az erösségei közé.
3/10
Caffe 2015 máj. 28. - 11:34:23 3/10
(484/20900)
:) Sejtem. Annyira nem utálom, mint te, de oda sem vagyok érte különösebben, viszont a könyv beharangozóján elhangzott néhány dolog, ami érdekelt volna - szakmailag.
3/10
Caffe 2015 máj. 28. - 11:32:27 3/10
(483/20900)
Még a másik fórumon beraktam egy érdekes irást Tölgyessyrõl, akinek többek között az volt a célja, hogy az MSZP ne legyen már politikai tényezõ, amiben most utólag igazat lehet adni neki. Lehet, hogy megspórolhattunk volna néhány kört, s nem itt tartanánk.
Õ valami nemzeti liberális vonalról ábrándozott és aztán rossz lóra tett, amikor a fideszben látta ennek reményét.
Sopánka2 2015 máj. 28. - 11:24:54
(482/20900)
Én annyira nem szeretem õt, hogy bármit írna, tuti nem venném meg. :-))
Tegu 2015 máj. 28. - 11:20:18
(481/20900)
Nincs az igazán közel nekem. de akkor szerintem még ott sem volt, tul korán reklámozták. Aztán pont a Láng tékában láttam, hogy vannak azért komolyabb könyvek is Wallenbergrõl, szóval lehet, hogy nem is fogom már megvenni Désiét.