Lili02 2009 okt. 02. - 22:55:42
(324/684)
ez a film egy gusztustalan sz*r ahogy az összes többi hasonló is!!!egyedül a kosaras naplója ér valamit! nem értem mért kell filmeket gyártani meg sajnálni olyan embereket akik tudatosan szarják el az életüket és utánna másnak kell nézni szagolni kerülgetni õket az utcán.semmirevaló nulla az összes.ezek a filmek feleslegesek mert aki ki akarja próbálni azt ez nem fogja elrettenteni!aki meg ilyeneket akar látni menjen el egy drogtanyára van pár..ott aztán 4D-ben élvezheti a "szpesöl effekteket"semmi olyat nem ad ez a film ami plusz lenne
paranoid 2009 szept. 26. - 20:57:28
(323/684)
Drog lehet bármi, ami függést alakít ki. ez nem csak heroin lehet...szóval nem hiszem, hogy a fiatalabbakat jobban érintené, csak még fiatalon akarják "átnevelni" õket. minden korosztály megtalálja a saját drogját. kinek a tv, kinek a herka..
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 09. - 14:27:56 1/10
(322/684)
abban a korban már másfajta függõségek a jellemzõbbek, de miért ne lehetne valaki mondjuk 60-70 évesen alkoholista vagy gyógyszerfüggõ, esetleg a kettõ kombinációja. vagy említhettem volna bármilyen függõséget...
9/10
offtopic
Heathcliff 2009 szept. 09. - 14:01:44 9/10
(321/684)
Nyilván meghal hamarabb, mintsem megérhesse azt, hogy nagyi legyen. Ugye így érted? Mert egyébként a drogozás már legalább ötven éve "divat", tehát akik anno kipróbálták, simán nagyi korúak. De aki rajta maradt a szeren, azt a sírba vitte.
J.D.Salinger 2009 szept. 09. - 13:40:57 Előzmény damienisback
(320/684)
Nem,természetesen ezt eddig is tudtam. De maradjunk a tényeknél: elsõsorban a fiatalok drogoznak,õk fojtják problémáikat kábszerekbe. Vagy te láttál már valaha drogozó nagyit??? :):)
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 08. - 16:02:41 1/10
(319/684)
"és bemutatja,hogy bárkibõl lehet drog,vagy gyógyszerfüggõ,nem kell ahhoz tizen-huszonévesnek lenni,hogy valaki rákapjon a kábszerre."

és erre nem jöttél volna rá, ha nem nézed meg a filmet? egyébként az utolsó belövés sem rossz film.
J.D.Salinger 2009 szept. 08. - 15:19:16
(318/684)
Eddig három drogról/drogosokról szóló filmet láttam:Trainspotting,Egy kosaras naplója és ezt.
Mig az elõzõ kettõ inkább a fiatalokról és a problémáikról szól,a Rekviem egy álomért már egybeolvasztja a fiatalokat az idõsekkel,és bemutatja,hogy bárkibõl lehet drog,vagy gyógyszerfüggõ,nem kell ahhoz tizen-huszonévesnek lenni,hogy valaki rákapjon a kábszerre.

Tökéletes film! 10/10
9/10
offtopic
Heathcliff 2009 szept. 03. - 20:36:04 9/10
(317/684)
1. Semmi köze hozzá
2. igazad van, hogy errõl nem kell tapasztalat
pathfinder 2009 szept. 03. - 19:51:13
(316/684)
Fel nem fogom mi köze a képsoroknak a dalhoz. A fotósorozatot én is megnéztem. Nem döbbentett meg. Miért? Mert ez a hernyó. Ma már az információs világban élünk, sõt, infó-DÖMPING van. Aki szellemileg ép, képes befogadni ezen információkat már fiatalon is. Vannak dolgok, amikhez a közhelyszerû frázissal ellentétben NEM KELL TAPASZTALAT, csupán a józan paraszti ész és az elõdeink hibáiból való tanulás képessége. Sivár élet, lelki -és genetikai alkat ide, vagy oda.
9/10
offtopic
Heathcliff 2009 szept. 03. - 19:18:19 9/10
(315/684)
Igen; ehhez már csak ezt szeretném hozzátenni: http://www.youtube.com/watch?v=773HlPShoGs
9/10
offtopic
Heathcliff 2009 szept. 03. - 17:13:12 9/10
(314/684)
OFF

Én végignéztem párszor. És több minden eszembe jutott, pl. ilyesmik: annyiban talán atipikus ez az eset, hogy a férfi már az elején középkorú; különös, hogy élete derekán szánta rá magát a narkóra. Talán a fotózás nem a drogozása kezdetétõl indult, amely korábban füvezés, piálgatás, akármi lehetett (idõnként feltûnnek üres üvegek vagy dobozos borok a képeken). Vagy más ok hajtotta: annyit kivettem a képekbõl, hogy lehettek gyerekei, mert gyerekrajz volt a falon és az ajtón (hajó, csiga). Ki tudja, milyen okból hordott állandóan a kisujján egy gyûrût. A képekbõl úgy tûnt, mindenképpen üres és igénytelen volt az élete. Szóval már korábban sem hajtotta semmi, nem voltak céljai, csak tengett. És úgy láttam, végül a Kaposi-szarkóma végzett vele; sõt a barátnõje karján is látszódtak a foltok. Gondolom, a heroin volt elõbb, nem az aids.
Az a baj, hogy rengeteg üresen vergõdõ ember van. Ha nem drogozik, akkor iszik. Ha nem iszik, akkor csak van és kész. Nézi a tévét. Kegyetlenül sok ember néz szembe a tátongó lelki sivársággal. Ez a heroinista rövidre fogta a dolgot; de az alapvetõ baja neki sem a kábítószer volt. Hisz épp azért nehéz a drogosok rehabilitálása, mert ha kigyógyulnak, akkor szembe kell nézniük az ürességgel, a kilátástalan és örömtelen élettel. (Ez a fõ mondandója a Trainspottingnak is). Az alapvetõ probléma a lelki üresség.
Mivel ezen emberek a hiányzó álmaikat helyettesítik kábulattal, valami ilyesmi hozzáállás lehet számukra gyógyír:
Játsszuk el
Azt, hogy élünk,
És nem lehetne másképp,
Egyszerû a játék,
Vigyáznak ránk,
Mert hinni kell,
Hát játsszuk el.
(Kovács Ákos)
bettebaby18 2009 szept. 03. - 13:31:17 Előzmény Heathcliff
(313/684)
Hát hallod....Nem tudom miért, de én csak a 39. képig tudtam megnézni. Utána már egyszerûen nem bírtam. Ez szörnyû. Akkor végülis az a hapsi aids-es volt?? Annyira nyomasztó ilyeneket még csak nézni is, nem hogy élõben látni, mert nekem sajna volt már rá lehetõségem ilyet élõben nézni, és azóta is bennem van. (Mármint az, ha vki belövi magát) Soha, soha nem fogok drogokhoz fõleg heroinhoz nyúlni. De azér maga a Requiem for a Dream az egyik kedvenc filmem. Már vagy 6x láttam, de még mindig át tudom érezni, és még mindig eléggé nyomaszt a vége. Hogy már ne legyen annyira OFF szagú a hsz-em. :D
9/10
Heathcliff 2009 aug. 28. - 23:41:44 9/10
(312/684)
Ezt freltétlenül nézzétek végig: http://www.ralfbrunner.com/Website/Bilder/reportage/aids/
10/10
anonymus13 2009 aug. 28. - 16:44:07 10/10
(311/684)
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy nem tudna- e valaki abban segíteni, hogy honnan tudnám megszerezni ezt a filmet ha lehetne eredetiben kellene.
Minden lehetõség érdekelne esetlegesen használtan is eredetiben de jó állapotban megvenném.
Esetleg ismerõsötök vagy hasonló nincs aki eladná?

Elõre is köszi
offtopic
CrazyBoy 2009 aug. 12. - 21:23:18
(310/684)
Na most mondd meg, klasszikust is hallgat, fest, rajzol és novellát ír, mi puruttyák multifunkciósak vagyunk:)
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 12. - 19:37:59 Előzmény CrazyBoy
(309/684)
Tudom, elõítéletes vagyok, de nem gondoltam volna, hogy egy puruttya mûvészfilmeket néz. :D
CrazyBoy 2009 aug. 12. - 06:59:42
(308/684)
Nézd meg inkább "A forrás"-t ugyanaz a zeneszerzõ, rendezõ és nem is ilyen nyomasztó, nekem egyik kedvenc filmem/betétzenéim.
Cressida Beau Pre 2009 aug. 12. - 04:36:32
(307/684)
Ja, a zene tetszett. x)
Cressida Beau Pre 2009 aug. 12. - 04:30:27
(306/684)
Tegnap végre megnéztem, ugyanis eddig valamiért kimaradt az életembõl. Sokaknak az a baja vele, hogy lassú, tesóm túl mûvészinek találta. Nekem mindez még be is jött, de valahogy az alaphelyzetük miatt nem hatott meg túlságosan a sorsuk. Kezdjük sorjában.
***SPOILER***

Marion: Õ kifejezetten idegesített. Nem törõdtek vele a szülei. És? Hány ember nõ fel így? Ráadásul anyuci és apuci még pénzelte is (volna, ha nem kezd hülyeségeket csinálni). Ott volt a szerelme(?), vele boldog lehetett volna, ha nem cseszi el. Nem is értem, hogy ez a csaj milyen álmot kergetett. Hogy mindig jól be legyen állva? Szegény szerencsétlennek mit ki nem kellett állnia! Most aztán szörnyen sajnálom.
Harry: Õt egyedül nézni volt jó. Õ sem hangoztatta fennhangon, hogy szivárványos jövõt akar rocksztárként vagy bármi. Egyszer nem hallottam tõle panaszt a drogos életmódra. A haverja említette futólag, hogy nem akar mindig így élni. Ennyi. A karjával is csak a legvégén ment el orvoshoz, bár az a végkifejlet számomra inkább a rendõrség hibájának tûnt. Az anyját meg jól otthagyta a heves gyõzködés után. Nem vitt végbe különösebb erõbefektetést, hogy bármit is javítson akár a saját, akár az anyja helyzetén. Ezek után nem hat meg, hogy börtönbe került, Marion meg lesz.rta. Sajnálom. Lehet, hogy nem tudom átérezni a drogosfilmek mondanivalóját.
Sara: Huh. Õt sajnáltam kissé. Az egyedül maradt, magát már teljesen fölöslegesnek érzõ öregasszony, akinek a fián kívül nincs élõ rokona. Egyetlen álma az a szerencsétlen tévéshow, és hogy együtt lehessen a sikeres fiával. Hmm. De ki rontotta el? Ez is Harry hibája lenne? Nem hinném. Azért valahol Sara is hibázott. Mindenesetre elfilóztam azon, hogy ha lehetne, mint egy ideje nagymamátlan unoka, örökbe fogadnám a nénit, és agyba-fõbe szeretgetném. :D Szóval nevetséges, hogy megint elõkerült ez "az emberek nem becsülik meg, amijük van"-téma. Annyira elcsépelt. Ezt ki kell heverni. Rohanok is a legközelebbi dílerhez!
10/10
King Diamond 2009 aug. 05. - 20:30:59 10/10
(305/684)
Végre én is megnéztem a filmet. Már jó ideje megkaptam DVD-n, de csak most szántam rá magam, hogy megnézzem, így utólag nem is tudom, miért CSAK most. Zseniális volt. Egyszerûen lenyûgözõ benne minden, a zenét persze kiemelném. Jennifer Connelly remekül játszik, de a többiek sem rosszak. Annak viszont örültem, hogy nem az a tipikus drogos film. Meg sem fordult a fejemben, hogy akár egy percre is unalmas lenne vagy azzá válna a film és ez nagy szó. Tényleg kötelezõ darab.
10/10