10/10
kettyo 2010 jún. 03. - 00:03:34 10/10
(406/686)
Hát ez szerintem igencsak ütõs volt.

A néninek amikor begyorsult/belassult az idõérzéke az marha jól meg lett csinálva. Nekem volt már ilyen, igazából még durvább, ahogy minden felgyorsul az ember körül mint egy idõgépben, de nagyon jól meg lett csinálva a filmen. Nekem nem drogtól, hanem epilepsziától volt. (belassulásos élményem nem volt)

Az ilyen drogos ribiket meg néha sajnos tényleg jó alaposan meg kell cuccolni, ha nincs jobb kéznél, de rohadtul vigyázni kell a gumira!
10/10
stampo 2010 jún. 02. - 23:48:31 10/10
(405/686)
Nem lehet eléggé dicsérni. Dermesztõen jó film!
szuperprucsok 2010 jún. 02. - 23:43:44
(404/686)
Az biztos, hogy aki megnézi, nem fog drogozni! Eddig nekem is kimaradt, pedig sokan ajánlották. Tényleg odavág.
Azt meg légyszi vegyétek figyelembe, hogy még mindig élnek ezen a planétán olyan lények, akik nem látták, rájuk való tekintettel, ha leírjuk a teljes sztorit, nyomjuk már be a szöveg elejére, hogy SPOILER! Köszike és jóéjt!
9/10
Bellavita 2010 jún. 02. - 23:38:49 9/10
(403/686)
A filmet újra néztem ma az M1-en. Lehetetlen leírni azt a nyomasztó érzést, amit a film képes kialakítani az ember lelkében. A történetben nincs semmi új, hiszen csak a lefelé futó spirálban vergõdõ drogosok sorsát kíséri végig, ahogy egyre gyorsulva csúsznak mélyebbre és mélyebbre, elveszítve tartásukat, méltóságukat, emberi mivoltukat- a szer miatt. De mindezt egy egészen más megközelítésbõl: nemcsak kívülrõl látjuk mindezt, hanem beleenged a lelkekbe, az érzésekbe, hiszen olyan egyedi képi és zenei eszközöket használ,hogy mi is részesei leszünk az eseményeknek, szinte hallucináció-szerû éleményt ad. Zseniális. A lassú zene lüktetése, az egyre gyorsabban váltó képkockák hûen tükrözik a kétségbeesés, a fájdalom, a szenvedés összes érzését egyszerre.A film végéig lebilincselve ülünk, s csak a sokk elcsitulta után körvonalazódik is az emberben, hogy minden kocka, minden félmosoly, minden zörej és zenei lüktetés a helyén volt. A drogos fiú, annak barátnõje és barátja, valamint az anya vergõdése egy lidércnyomás- mely hûen tükrözi a társadalom nihiljét, az elidegenedést. A világot, ahol a televízió és a kvízshow az értékmérõ, a vágy netovábbja, ahol a szeretetért és elismerésért való küzdelem végsõ célja egy piros ruha és a tévében való szereplés.A képek gyorsan váltanak, s már nem tudjuk hol is tartunk, mi az álom és mi a valóság- elveszett a kontroll. S a drogos fiú és fogyiszertõl bekattant anya kezébõl is kicsúszott a gyeplõ. S ebbõl a horrorból nincs kiút- s nincs is happy end. Csak az út vége, ami nagyon lent van.


A színészek játéka emellett még tovább emeli a film erejét: Elen Burstynt már sokan dícsérték, felesleges itt minden szó, akárcsak Jared Leto dícsérete, hisz a film magáért beszél. A tekintetek mindent elárulnak. Tökéletes játék.
Elõször 9/10-et adtam rá, ma már akár megadnám a 10-est is.
g-y 2010 jún. 02. - 23:28:25
(402/686)
Kegyetlenül jó film, eszméletlen zenével!
Abszolút 10/10-es!!!
10/10
far vik 2010 jún. 02. - 23:25:09 10/10
(401/686)
tizes
10/10
mazsi1028 2010 jún. 02. - 23:24:11 10/10
(400/686)
Eredendõen azért néztem meg a filmet, mert sokan futnak rá mostanában kûrt vagy rövidprogramot a mûkoriban és a jégtáncban. A zenéje tényleg hihetetlenül el lett találva. A filmet több hozzászólóhoz csatlakozva én se drogos filmnek nevezném. Ez szerintem jóval több volt annál. A cím is tökéletesen találó, csak a "drog mögé" kéne látni.
***Spoiler***
A végén az nagyon hatásos volt, amikor a nõ a képzeletbeli játékán a saját fiát nyerte meg. Amiatt tette tönkre az életét, ami végig az orra elõtt volt. És ahelyett hogy a fiával próbálta volna rendbe tenni a kapcsolatát a pirulákhoz, a ruhához és egy hamis álomhoz menekült.
*** Spoiler vége ***
Kemény, de tényleg elég mély film, nagyon jó zenével. Bár azt nem tudom, hogy aki erre korizik, az látta-e a filmet.
10/10
ghostraider 2010 jún. 02. - 23:12:21 10/10
(399/686)
Ezt a filmet akárhányszor leadják megnézem. Azért olyan különleges, mert mindig attól függ, hogy hogyan hat az emberre, hogy éppen milyen lelkiállapotban van. És mindig jobb és jobb mint elõzõ alkalommal volt. Egyedülálló alkotás. 10/10
jeff 2010 jún. 02. - 23:12:18
(398/686)
Gagyi anti-drog propagandafilm. Viszont a zenéje nagyon nagy.
Eszter02 2010 jún. 02. - 22:37:57
(397/686)
Drog az sok mindent takar.... Nem szabadna belecsúszni.. Ha elég erõs tud lenni valaki(és itt most nem az igazán kemény drogokról beszélek),vissza tudja fogni magát. Minden relatív...
homoksarkany 2010 jún. 02. - 22:35:52
(396/686)
Én is láttam már egyszer, de annyira megfogott, a hangulata, úgy minden, a zenéjétõl meg libabõrös leszek. Kevés filmek egyike, amit végig tudok nézni, és meg is marad bennem. Egyetlen más filmnél nem volt még ilyen. Annyira kemény, annyira sokkoló, egyszerûen csodálatos ez a film, nagyon-nagyon-nagyon jó. Legjobb a világon.
10/10
EG0 2010 jún. 02. - 22:30:50 10/10
(395/686)
Nem tudok méltó kommentet írni a filmhez, annyira nem lehet visszaadni a hangulatát írásban. Mindenféleképpen top10-es nálam is, de a naturalizmusa, szókimondása mellett nem kis részben a zenéjének köszönhetõen. )Amit ugye azóta is kb. minden második filmhez felhasználnak.) A zeneszerzõ: http://hu.wikipedia.org/wiki/Clint_Mansell )

Jelenleg az IMDB-n a valaha készült legjobb 100 film között tartják számon, olyanokat elõz meg, mint pl. a Faun labirintusa, Tökéletes Trükk, Amadeus vagy az Acéllövedék.

Tulajdonképpen drogprevenciós céllal 16 évesekkel megnézetném a Trainspottingot, és 18-20 körüliekkel ezt. Ebben az érettségi sorrendben.
Ellenben az idehaza felnõtt, 40-en felülieknek szerintem semmit nem mondana a film.

A rendezõ filmjei érdekesek, nekem néha túl elvont, habár talán kellene adni egy újabb esélyt a Pi-nek vagy A Forrásnak.
A pankrátor viszont szintén egy remek darab.

"We got a winner.."
10/10
yoursi 2010 jún. 02. - 22:13:07 10/10
(394/686)
Teljesen mindegy milyen hangulatban nézed. Ha jó a kedved, lesz alkalmad elgondolkozni azon, milyen nyomorult másoké, ha szar kedved van, áldani fogod a szüleid, a munkád, hogy van mit enned, vannak céljaid stb. Fantasztikus egy film, bár én tartom magam ahhoz, hogy át kell élni milyenek az elvonási tünetek, milyen amikor valaki remeg az adagjáért, sõt mit meg nem tesz érte. Bár ezt minden hasonló karakterû film közül ez adja vissza a legjobban. A zenéje még rátesz a hatásra. Gyenge idegzetûeknek, akiknek hányingere van egy tû látványától is, nem ajánlom.
csabaaa 2010 jún. 02. - 22:01:06
(393/686)
Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy mi annak a betétdalnak a címe, amelyik akkor megy, amikor kitolják a TV-t?
offtopic
t'nak 2010 jún. 02. - 21:55:46
(392/686)
"A film csak annyira durva, mint a való élet, minden fajta szépítés nélkül." http://www.youtube.com/watch?v=bVEulrvBwsA&NR=1
Eszter02 2010 jún. 02. - 21:55:40
(391/686)
Szóval ez sem az a film,amit érdemes megnézni rossz hangulatban....(?) Pedig érdekelne. Szerintem megpróbálkozom vele.
10/10
eXraYo 2010 jún. 02. - 21:37:33 10/10
(390/686)
A film csak annyira durva, mint a való élet, minden fajta szépítés nélkül. Ez egy teljesen realisa ábrázolása a drogosok világának, sallangoktól mentes, kis túlzással bárkivel megeshet. Ám nem elégszik meg a fizikai tünetek ill. folyamatok bemutatásával, hanem betekintést nyújt a tébolyult elme torz világképébe is, miközben minden egyes szereplõ gyorsvonaton robog a végzete felé.
squashfan 2010 jún. 02. - 20:43:35
(389/686)
Azért megért volna egy spoilert...
scn 2010 jún. 02. - 20:43:26
(388/686)
Húúú, ez nagyon durva film! Már legalább 6-7 éve, hogy láttam, de még most is tisztán emlékszem rá, hogy mennyire depis lettem utána... Csak erõs idegzetûeknek ajánlom! De tényleg.
Semmi esetre se mondanám a kedvencemnek és az is biztos, hogy nem fogom ma újra megnézni. Viszont azt is el kell ismerni, hogy a legemlékezetesebb filmek egyike számomra.
Amúgy le a kalappal a készítõi elõtt, nagyon hatásos film.
Lindusova24 2010 jún. 02. - 20:17:47
(387/686)
Én már sokszor láttam, nekem nagyon bejön a film, a zenéje is jó. elgondolkodtató. és tényleg durva, hát nem is tudom milyen szempontból durva. itt látni lehet hogy mi mindent megtesznek azért hogy meg legyen a napi adagjuk, minden áron... még akkor is ha elveszted az egyik testrészed.... érdemes megnézni!!!!!!!Ajánlom mindenkinek