ELog 2008 jún. 30. - 02:31:04
(142/682)
Az, hogy hatásvadászat lehet, az itteni beírások alapján merült fel bennem. Szerintem elég jól elválasztható általában, hogy mi a hatás és mi a hatásvadászat (a jelkép egy szigorúan realisztikus filmben hatásvadászat - szerintem), de hogy ezt annak gondolhatom-e, arra csak akkor tudok válaszolni, ha megnéztem. Mostmár lassan sort kéne keríteni rá. ;)
offtopic
ELog 2008 jún. 30. - 02:22:53
(141/682)
Akit sarokba szorítanak az témad. Saját eszközeivel. Tudom, ez nem vigasz, nem is annak szánom. :)
offtopic
ELog 2008 jún. 30. - 02:17:59
(140/682)
Lehet (felesleges), de én nem hiszek abban, hogy türelem nélkül eredményt lehet elérni. Persze alapfeltétel, hogy közben ne küldjenek el a búsba, de én még nem kaptam ilyet.
offtopic
ELog 2008 jún. 30. - 02:14:16
(139/682)
Átrágtam magam rajta, de azért az is elég durva, ami itt oldalakon keresztül ment.
ELog 2008 jún. 30. - 00:54:17
(138/682)
Akkor beszéljünk egy kicsit az amerikai filmrõl, a hollywoodi stílusról és minden szemétrõl. :) Elõször is elég visszás "tipikusan amerikai" filmrõl beszélni, amikor valami hulladékról van szó, egy ilyen film esetén pedig azonnal elfeledkezni arról, hogy ez is amerikai. Ugyanaz a társadalom termelte ki ezt a filmet is, ami Hollywoodot. Sõt az ilyen filmek jeletõs része is éppen Hollywoodban készül. Másodszor pedig a legnagyobb szemétben is néha nem várt értékekre lehet találni. És aki igazán hatékonyan akarja kezelni a filmekbõl kinyerhetõ értékeket, az inkább kiszedi ezeket, ahelyett, hogy leszolná. Példának itt van az Utolsó szamuráj. Lehet, hogy nem egy nagy érték, de elhangzik benne egy mondat, amiért érdemes lenne megnézni ha mégoly vacak lenne is. Amikor a fõszamuráj vagy ki a bánat meghal azzal a mondattal a száján teszi ezt, hogy "Minden virág tökéletes." Az Õ életének ez a konklúziója. Lehet rálegyinteni, de át is lehet gondolni, hogy vajon ha csak ennyit megfejtett az életbõl, a környezõ világból, értelmetlen lehetett-e az élete. Vagy esetleg azt átgondolni, hogy milyen mélyre vezet ez az egyszerû mondat. Mert bizony kisregényt lehetne írni róla.
offtopic
ELog 2008 jún. 30. - 00:06:14
(137/682)
Azért ez elég durva. ;)
ELog 2008 jún. 29. - 23:09:20
(136/682)
Ez így van, mindenki számára meghatározó valamilyen mértékben a film eleje (hacsak nem tud róla elõre valamit, ami ezt közömbösíti). Van akinél ez 5 perc, van akinél több, nem ez a lényeg. Én a magam részérõl úgy vagyok a dologgal (ha ismeretlen a film), hogy legyen valami, ami ott tart a tv elõtt. És nem biztos, hogy ennek valamilyen dizájnt kell megvalósítania. Lehet egy érdekes karakter, egy jó dialógus, valami a történetben, ami megmozgatja a fantáziámat. Bármi. De a lehetõ legritkább esetben a látvány, a monumentális kivitelezés, a pörgés, a mozgalmasság az. Mondjuk erre ellenpélda a Féktelenül (az elsõ), mert abban más sincs, mint pörgés és feszültség. De ez a szórakoztató kategória. Ami ad is valamit, az nem ilyen.

Hát, attól függ, mit nevezel dizájnnak... Én a rendezõi, operatõri profizmusra, a jó vágásra és hasonlókra mondtam, hogy biztosabbá teszi a sikert. Pontosabban nem is a sikert, hanem azt, hogy a film elérje a hatását azoknál, akiket megcéloz. - Igen, azt mondom, hogy a dizájnra nem minden filmnek van szüksége. Ez nem azt jelenti, hogy a látványosság rossz. Rossz csak akkor, ha öncélú, ha nem szolgál semmit, nincs semmi szerepe, nem illik a történetbe. Még emlékszel talán a Bk topikban beszéltem a Rómeó és Júliáról a hatalmas szürke kockás diszleteivel. Lecsupaszítani a megjelenítést csak azért, hogy ne legyen látványos, épp olyan hiba, mint felesleges látványelemeket belevinni a produkcióba, mert mindkettõ meghamisítja a (történet szerinti) valóságot.

A bûvészek. Két bûvészrõl volt szó, honnan szereztél be egy harmadikat? :) Persze, ha az egyik silány produkcióban csalódtunk, kereshetünk egy másikat. Vagy kereshetünk egy jobbat, és akkor nem kell tovább keresgélni, ahhoz mindig vissza lehet térni, ha el is kalandozunk néha másfelé.
ELog 2008 jún. 29. - 22:32:00
(135/682)
Köszönöm. :)
ELog 2008 jún. 29. - 22:30:05
(134/682)
Nem aggódom. Amit mondtam, általános érvénnyel mondtam, úgy is kezdtem, hogy nem erre a példára vonatkozik, csak ennek kapcsán mondom. És egyébként meg konkrétan egy másik filmre gondoltam, mégha kezdõ mondatom ellenére erre lehetett is inkább érteni.
ELog 2008 jún. 29. - 22:13:23
(133/682)
Semmi bajom a hatásvadászat szóval. Nekem a hatásvadászattal van bajom. Azt hiszem. :) És azzal, ha keverjük a hatást a hatásvadászattal. Az, hogy valaki ellenségnek látja a hûtõszekrényt, hatás. És van olyan érzésem, hogy a végén a magzati pózok a hatásvadászat. De errõl majd akkor, ha megnéztem, mert lehet azt úgy is mutatni, hogy nem hatásvadászat. Ami a lényeg, hogy a két fogalom elég jól szétválasztható.
gyoppka 2008 jún. 29. - 20:34:49
(132/682)
SZerintem nem kell minden filmnek humorosnak és látványosnak lennie ahhoz, hogy felkeltse valakinek( nekem ) az érdeklõdését. A humor jó dolog, a díszletek hasznosak, de lehet a kevés is több.
judith 2008 jún. 29. - 18:27:38
(131/682)
No már most ami tény, az tény. Le lehet szûrni valakinek az iromámnyaiból, hogy tud-é helyesen írni, avagy nem. Hát õ nem tud. Ez nem személyeskedés, hanem egy egyszerû megállapítás. Az már viszont személyeskedés, hogy "te hülye vagy" meg "te is idióta vagy". Én ilyet nem írtam.
judith 2008 jún. 29. - 16:13:48
(130/682)
Én aztán nem töröltem magamat. Igazából nem értem, hogy a hsz miért lett törölve, semmi olyat nem írtam, ami degradáló lett volna, a lényege az volt, hogy a vita egy jó dolog, csak az nem, amikor már elmegyünk olyan irányba, hogy te hülye, meg te is, mindenki, csak én nem. Mindezt egy olyan emberkétõl, aki az alapvetõ helyesírási szabályokkal sincs tisztában.
7/10
offtopic
zee944 2008 jún. 29. - 15:33:15 7/10
(129/682)
Mi lett törölve? Mi volt?
moderator1 2008 jún. 28. - 19:30:43
(128/682)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek.

köszönettel:
A moderátor
7/10
offtopic
zee944 2008 jún. 28. - 18:49:15 7/10
(127/682)
Most már én is több párhuzamot látok. Ez az "ezt többen ismerik/látták, tehát jobb" nagyon ismerõs. Lehet, hogy össze kéne jönniük. Valszeg korban is passzolnának, az egyetértés az élet nagy kérdéseiben meg adott.
offtopic
judith 2008 jún. 28. - 18:41:31
(126/682)
Ahogy mondod;)
7/10
offtopic
zee944 2008 jún. 28. - 18:41:25 7/10
(125/682)
Erõsen kétlem. De gondoltam hátha megsejti, milyen bõdületes baromságokat beszél és gyõzelmet hirdetve elsunnyog.
offtopic
judith 2008 jún. 28. - 18:40:41
(124/682)
Biza, az olyan nívót képvisel, ami a kis barátunknak való csak, aki ilyen vitákat is képes megnyerni, mi ehhez kevesek vagyunk:)
7/10
offtopic
zee944 2008 jún. 28. - 18:39:57 7/10
(123/682)
Ádám kultúrsznob. Mi meg rácsattantuk itt a kommerszre...