9/10
filmbolond 2008 jún. 28. - 13:55:35 9/10
(102/682)
Nekem nagyon tetszett és nemcsak a vége, hanem az egész film. Nem tudtam egy percre sem felállni a tv mellõl.

Ami kritikám van, azt szinte félve írom; a realitás hiánya...mért nem vett egy másik ruhát a fogyókúra helyett...Dehát belátom, a filmekben sosem a realitás gyõz, hanem bizonyos rögeszmék, kinagyítva , hiszen a mûvészet nem maga az élet, hanem az élet sûrítve, bizonyos szempontok kiragadva, stb.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jún. 28. - 11:56:44 10/10
(101/682)
Az utcsó 20 perc éppen eléggé meggyõzõ volt ahoz, hogy feltétlen próbáljam legközelebb az egészet levadászni. Majd meglátom, de egyszerûen nehéz elképzelnem, hogy valami, ami a végén ekkorát üt, érdektelen lenne az elõzményeit illetõen. És szerintem ez nem kizárólag a drogról szólt, de ha majd egészben láttam, (ami remélem bekövetkezik,) majd akkor beszélhetek igazán, ebben igazad van.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jún. 28. - 11:30:09 10/10
(100/682)
Én sajnos csak az utolsó 15 -20 percet láttam, (mert szunyáztam), de a többit simán hozzáképzelve rögtön nyomok rá egy 10-est. És reménykedem, hogy még elõkerül. Döbbenetes hatásfokkal közvetít a film. Kinek mit, majdnem mindegy, de tuti mindenkinek valamit. És tuti, rágódhat egy sort.
gyoppka 2008 jún. 28. - 11:02:35
(99/682)
Sajnálom, hogyha te nem látsz mást a drogok okozta mellékhatásokon kívül...
Ez a film, nekem is olyan megrázó élményt nyújtott, hogy bár nagyon jónak tartom, nem tudom megnézni még egyszer. Kb. 2 éve láttam és azóta is elég elevenen élnek bennem a képek róla. A zenéjét én is sokszor meghallgatom, de annál többet nem tudok, mert emlékszem, hogy milyen fejbe kólintott voltam még utána egy héttel is, hogy megnéztem. Nálam 10/10.
Brambilla 2008 jún. 28. - 09:34:25
(98/682)
Igen, a vége volt az, ami még egy nagyot dobott rajta.
Addig is jó volt a film, bár egy-két helyen idegesített.
De az utolsó öt percet nagyon eltalálták.
Bertram Klamp 2008 jún. 28. - 02:08:30
(97/682)
Az egyetlen és a legnagyobb problémám, hogy minden vagy fekete vagy fehér ebben a filmben ( az élet legnagyobb butasága)! A világ nem ilyen...
ELog 2008 jún. 28. - 01:42:08
(96/682)
"Természetesen hatásvadász, de egy ilyen film, amelyben behaluzott emberek ellenségnek nézik a hûtõt, nos, az lenne furcsa, ha nem lenne hatásvadász." - Hát, éppen ez az. Brutális hatás, ha valaki ellenségnek nézi a hûtõszekrényt, és ez jól van megmutatva. Minek emellé még hatásvadászat is? Egyáltalán nem szükségszerû.
ELog 2008 jún. 28. - 01:35:11
(95/682)
"PL: a rekviem egy álomért,amit eleve egyszerûnek terveztek,és meg sem kíséreltek picit fullosabb dolgokkal hozzányulni." - A film (általában pedig minden mûalkotás) egyszerûsége az alkotója egyszerûségét tükrözi. Aki viszont végigjárta vagy járja a bonyolultból való egyszerûsödés útját (legalábbis minden igazi alkotó végigjárja, függetlenül attól, hogy milyen területen ténykedik). Alkotása ennek a folymatnak a végterméke, tehát annak már nem kell bonyolultnak lennie, elég azt mutatnia, ahova a készítõje eljutott.

"Ami nem (dizájnos) az egyszerû." - Ez sem ilyen egyszerû. Az emberi kéz szerinted egyszerû? Bizony hogy az. Funkcióját, használhatóságát tekintve mérhetetlenül sokrétû. Ám ehhez a sokféle képességhez, használhatósághoz ez a legegyszerûbb szerkezet, amit el lehet képzelni. A természet az emberi fejlõdés teljes idõtartamát felhasználva csiszolta ilyenné. (Az ember meg még a 21. században sem tart ott, hogy akárcsak hasonlót is tervezzen.) Az egyszerûsödés letisztultságot, a részletek kifinomodását, a felesleges jellemzõktõl való megszabadulást jelenti. És persze ez igaz a filmre is. Akkor egyszerû, ha az van benne, ami a tartalmat szolgálja. Semmi felesleg.
ELog 2008 jún. 28. - 00:52:42
(94/682)
Azért akkor én meg bevallom, hogy ha nem így direktben írod le, hogy jelentõségük van az évszakoknak, akkor lehet, hogy nem jutok automatikusan arra, hogy ez egy befejezetlen év lesz. :) Szóval, hatásvadász, de legalább nem szájbarágósan, valószínúleg csak utólag tûnik fel, hogy jelentõsége volt a dolognak.
Vamprella 2008 jún. 27. - 23:49:56
(93/682)
ah
nekem is olyan illetve olyanabb volt, mint sracnak, aki masfel oraig nezte utana a kepernyot.
en napokig nem tudtam kiverni a fejembol
es maig elojon, rosszabb napjaimon
folem marion
szoval megfogalmaztam
nem a kedvenc filmem, nem nagyon ajanlom senkinek, de eletem leg emlekezetesebb filmje
fc.kenyér 2008 jún. 27. - 23:25:30
(92/682)
SPOILER

Bizony, érdemes megnézni ezt a filmet.
Szomorú film, gyönyörû beállításokal, mindenféle álmokról.
Villódzik a "Hang és Fény" közben a fiatalok bogyókat szednek a hivatalok meg teszik a dolgukat és a szereplõk gond nélkül elhagyják egymást.
10/10
majom10 2008 jún. 27. - 21:13:30 10/10
(91/682)
nem kispolgári stílusban, hanem kispolgári környezetben. nem mind1. de én nem is kispolgárinak hanem inkább prolinak mondanám. ez sem ugyanaz. a kispolgáriságra sokkal jobb példa pl az Amerikai Szépség. pedig ott még mercédesz is van :)
a díszletek teljesen rendben voltak. nyilván azért (is) ebben a környezetben játszódik mert könnyebb vele azonosulni, megfoghatóbbá teszi a dolgokat.
sajnos amiket kifogásolsz azok nagyon sekélyes dolgok. nem akarlak megbántani de valószínû még túl fiatal vagy és ezért nem alakult ki egy ennél egészségesebb értékrended. idõvel majd megtanulod/megtapasztalod h nem a csomagolópapír hanem tartalom a lényeges. és még egy tévhit: egy film költsévetése elég kis mértékben szabja meg a film "jóságát". van példa mindkét végletre bõven.
10/10
majom10 2008 jún. 27. - 18:55:48 10/10
(90/682)
én nem értem mit értesz "design" alatt. forgatóköny? díszlet? CG?
zsuszi 2008 jún. 27. - 17:45:11
(89/682)
Segítsetek! Kitõl tudnám ezt a filmet megkapni! Akár VHS vagy DVD formában! Nagyon kellene, hogy le tudjam vetíteni Filmklubon!!!

Köszi a segítséget elõre is!!!
sisumara@vipmail.hu
10/10
Ghee 2008 jún. 27. - 16:57:26 10/10
(88/682)
Volt két éve egy ausztrál film, a "Candy" ( http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=75774&i_city_id=3372&i_county_id=-1 ), melynek férfi fõszereplõje már sajnos nincs köztünk (Heath Ledger). A témája hasonló, kevésbé szemléletesen tálalva (de nem volt rossz). Nos itt is a film 3 fejezetét - követve a függõség fázisait - elnevezték. Abban a filmben "Mennyország", "Föld", "Pokol" volt a fejezetek címe... a pokolból pedig nincs visszaút - igaz itt két ember szerelmének, kapcsolatának elfajulását követhettük végig a drog világának útvesztõjében. A "tél" után - ahogy írtad - következhet a "tavasz", de állandó "nyár" nem lehet.
10/10
Ghee 2008 jún. 27. - 12:16:49 10/10
(87/682)
SPOILER

Egy jól összehozott film. A hétköznapi történések nyugalmával induló alkotás, érzékletesen adta át a valóság, az "álom" és a kényszerképzetek harcának kimenetelét. A függõség szolgálatába álló hétköznapi emberek, önmaguknak és egymás iránti kapcsolatuknak hátat fordítva rohannak az józan eszük árnyékában meghúzódó áhított cél után. A film végére a valóság már csak délibáb és a hõsök végleg elveszítik önmaguk - magukra zárva a személyes õrület vaskos acél ajtaját... majd a lezáró képsorokban szépen visszatérnek gondolatban álmaik születéséhez, testük felveszi az õsi embrió-pózt...
10/10
rockqueen 2008 jún. 27. - 09:49:33 10/10
(86/682)
Ah, végre leesett, hogy mirõl van szó. Elõször még amikor nem olvastam el, azt hittem, hogy valami fura szólánc, és csodálkoztam is.:) De mostmár értem. Ja, szegény nõ teljesen rabjává vált annak a hülye TV shownak és a piruláknak.
7/10
zee944 2008 jún. 27. - 09:33:12 7/10 Előzmény ELog
(85/682)
Ezzel én teljesen egyetértek, nem erre gondoltam, csak néhány ember tudhatta mirõl van szó.
ELog 2008 jún. 27. - 09:31:50
(84/682)
Nem pontosan erre gondoltam. :) Az természetes, hogy egy ilyen témánál a dráma ott lóg a levegõben. Így is kell lennie, ha jól van megcsinálva. De mégis van különbség abban, hogy a film eseményei, helyzetei, a történések körülményei vetítik elõre és teszik elkerülhetetlenné a drámát, vagy egy rendezõi fogás. A hatásvadász filmeket éppen azért tartják hatásvadásznak, mert nem a film eseményeibõl származtatja az eredményt (legyen az drámai vagy vígjátéki hatás), hanem a rendezõ "rásegít" az értelmezésre saját eszközeivel. Ez az évszakos dolog persze csak egy motívum, eszemben sincs azt mondani, hogy ettõl ne lenne jó a film. De azért ha csak egy elemrõl van is szó, nem árt, ha annak szerepét, helyét tisztázzuk. :) Visszalapoztam véleményeket olvasni. efes mondott valami olyasmit, hogy a rendezõ sokat szimbolizál. Nos, a szimbolizálás is eszköz, nem pedig eszköztelenség. De nem kell attól rossznak vagy értéktelennek tartanunk valamit, hogy látjuk kissebb hibáit.

OFF: Megjegyzem, ezt a vélemény visszaolvasást megtehettem volna a film elõtt is, mert sokan elmondták álláspontjukat, olyanok, akiknek van okom figyelembe venni a véleményét. Akkor nem lett volna kérdés, hogy érdemes-e megnéznem a filmet. ;) ON:
10/10
rockqueen 2008 jún. 27. - 08:43:09 10/10
(83/682)
Szinte teljes mértékben egyetértek veled. A zene egyszerûen gyönyörû volt. Az elején nem nagyon figyeltem még a zenét, de amikor Marion kiment annak a férfianak a lakosztályából (meg még asszem ez volt a végén is) az volt a legszebb a zenék közül.
Ez tényleg nem egy olyan film, ami csak el akar rettenteni a drogoktól, hanem a vágyakról, álmokról is szólt. Vannak olyanok akik mindent megtesznek értük, de az ehhez vezetõ út nem a legtisztább. Hiába érünk el vele boldogságot, örömöt, ez sajnos nem tart sokáig, mert ezek az érzések nem valódiak, nem igaziak. Így a boldogságuk is csak mesterséges.
Egyetlenegy dologgal nem értek veled egyet, ez pedig az lenne, hogy én simán megnézném még párszor, mert már nagyon régen láttam ilyen jó filmet, mint ez. Igazából nekem jobban tetszett, mint a Traffic.