10/10
majom10 2008 jún. 27. - 03:05:18 10/10
(82/682)
a rendezõi/operatõri munka brilliáns! a szinészi és zeneszerzõi 9 pont, a forgatókönyv 7 pont. összhatás 10-es.

a Pi-nél egy kicsivel jobb, a Fountain-nél egyértelmûen jobb. érdekes egyébként h mennyire ellentétes a Fountain-hez képest. Ott néha már annyira elvadultak a dolgok, h sokszor az volt az érzésem h a rendezõ sem tudja hogy merre tovább. ez egy jóval egyszerûbb történet, ugyanakkor nagy igazság - és ezzel csatlakozom az elöttem szólókhoz - h egyszerûség=szépség.

a rendezõnek 3 munkája van készülõben, kiváncsian várom õket :)
10/10
majom10 2008 jún. 27. - 03:03:05 10/10
(81/682)
az egész film magába hordozza a kiszámíthatóságot, hiszen szinte sugárzik belõle a dráma elõszele. ettõl azonban nem lesz rossz, sõt. egyébként sztem az évszakok inkább a feszültséget fokozzák. én nagyon utálom a sablonokat, de egy pillanatra sem ez jutott errõl az eszembe (SPOILER) pl az õsz vége felé már nem tudod h hova lehet még fokozni az eseményeket, és akkor jön a tél. nagyon jó sztem. apróság, de nekem nagyon tetszett h az õsz neve a rikán használt "fall" volt, nekem már ez megérte h az évszakok belekerültek a filmbe - nagyon hatásos.
ELog 2008 jún. 27. - 02:21:41
(80/682)
Fölvettem, de még nem láttam. Azt mondod; "Sokkal többet ér, mint bármelyik hollywoodi szuperprodukció...". Nos, elhiszem. De amikor leírtad, hogy "...mindig felhívták rá a nézõk figyelmét, hogy éppen melyik évszaknál tartanak.", és hogy nyárral kezdõdik, abban a pillanatban volt egy olyan érzésem, hogy a téllel be is fejezõdik, nem jutunk el a következõ nyárig. Ez azért mégis valamiféle kiszámíthatóságot jelez, nem?! Vagyis bármilyen jó is a film (még nem tudom, mennyire), ez is csak használ sablonokat.
Karolka 2008 jún. 27. - 01:29:02
(79/682)
:) khm...
Karolka 2008 jún. 27. - 01:05:32
(78/682)
:) ez tök jó, h valakit ennyire megfog a film! Ritkaság manapság, h vki ne csak a felszínt nézze...
bolombi 2008 jún. 27. - 00:40:13
(77/682)
Most írok elõször véleményt egy filmrõl, de úgy éreztem, most muszáj megtennem, muszáj beleszólnom, hogy kiadhassam magamból, talán akkor megnyugszom. Egyelõre csak ülök a széken a gép elõtt, pötyögök, és miközben elõre-hátra hintázok, abban reménykedem, hogy reggelre kiheverem ezt az élményt.
Minden mondatoddal egyetértek, eperkonzerv, és azt hiszem, tényleg jobb lett volna, ha kicsit utána olvasok a filmnek, mielõtt leülök a tv elé, mert így én is lelkileg felkészületlenül néztem meg, bár nem tudom, fel lehet-e egyáltalán készülni egy ilyen történetre. A vége fõcím után még kb. fél órát ültem a készülék elõtt, bámulva ki a koponyámon levõ két lyukon, közben az utolsó képkockák villództak a fejemben. A pulzusom kissé szapora volt, kapkodva vettem a levegõt. Nem láttam még filmet, ami ennyire kikészített volna lelkileg … eddig. Felmosórongy vagyok. Azt hiszem, leginkább az idõs hölgy, az anya miatt buktam ki, talán az õ története a legmegrázóbb, már csak a korából kifolyólag is.
Félre ne értsen senki, tetszett a film, nagyon is, csak egyelõre még fogva tart az utóhatás. Ellen Burstyn játéka elképesztõ volt, persze a többi színészé is, a vágások meg pláne, fokozták a hatást. A drogok bevételénél az a pupilla kitágulás, meg a színes tabletták… A kameramozgás miatt én is együtt pörögtem Ellen Burstynnel, pedig nem vettem be semmit.
Azt hiszem, újra nézni én sem fogom, kitörölhetetlen emlék lesz így is.
Köszi, hogy meghallgattatok, máris jobban érzem magam.
offtopic
Bertram Klamp 2008 jún. 27. - 00:23:50
(76/682)
Elöre elnézést kérek, mert csak az elsõ spanyol gól után kapcsoltam át, dühömben, meg éreztem már, hogy nem sikerül egyenlíteni...Számomra ez a film egy tipikus amerikai elborzasztó tanmese a drogok káros hatásáról. Saját tapasztalatból mondom, igaz, hogy szurkálni nem szurkáltam magam, de bármi mást megtetettem(nem vagyok büszke rá!), simán lehet mondani nemet. Annyit mondasz, hogy köszi inkább most nem, majd pár nap alatt kiizzadod, csak a fejednek kell rendben lenni, hogy tudd ez a szenvedés néhány nap múlva véget ér...Én mindenképpen legalizálnám a füves cigi mérsékelt és ellenõrzött szabad fogyasztását. Aki meg hülye, megérdemli!!
zsuszi 2008 jún. 26. - 23:38:16
(75/682)
Megnéztem! Nekem egyáltalán nem volt unalmas. Pont azt mutatta, amit kell. Szeretném megszerezni a filmet, ha tudja valaki, honnan lehetne! Szeptemberben lesz egy szenvedélybetegségekkel foglalkozó elõadássorozat, abba be lehetne szõni ezt a filmet. Ha beszélgetünk a dologról, akkor hatásos lehet!
Tehát: Van valami 5let
gyoppka 2008 jún. 26. - 22:05:53
(74/682)
Szerettem volna válaszolni, de Elog megelõzött, és én is hasonlókat gondolok az egyszerûségrõl mint õ. Valahonnan el kell jutni odáig és lehámozni magadról a sok fölösleges dolgot, és így tényleg csak azok maradnak, amik értékesek és igazán fontosak számodra.
offtopic
ELog 2008 jún. 26. - 21:23:05
(73/682)
A kor nem érdem, hanem állapot. Ami érdem, az a mûveltség és intelligencia. Ezek pedig lehetségesek a '22' mellett is. :)
ELog 2008 jún. 26. - 21:18:24
(72/682)
Hú, ebben nagyon tévedsz. Az egyszerûség a feljõdés legmagasabb foka. Egyszerû csak az lehet, ami már volt bonyolult (és abból hagyta el a felesleges, hibás részleteket, megoldásokat - azaz egy bonyolult állapotból leegyszerûsödik). A primitívséggel kevered. Az egszerûség egy rakás lehetõségbõl testesíti meg a legjobbat, a többit elhagyja. A primitívség nem is ismeri ezeket a lehetõségeket.
7/10
zee944 2008 jún. 26. - 20:33:09 7/10
(71/682)
Mondd ezt tudod kinek :) '22'
offtopic
ELog 2008 jún. 26. - 19:25:37
(70/682)
Akadj már le rólam! Különösen, hogy azt se tudhatod, mirõl beszélsz, nincs elég információd hozzá. Elég nyilvánvaló, hogy ezt a topikot is csak szét akarod barmolni. Ehhez én nem leszek partner.
zsuszi 2008 jún. 26. - 19:16:02
(69/682)
Most megnézzem, vagy ne nézzem meg? Tanácstalan vagyok!
offtopic
ELog 2008 jún. 26. - 18:38:16
(68/682)
Miután épp ehhez a filmhez kapcsolódnak, sokkal inkább ide tartoznak. De amíg ilyenek lazán elkerülik a figyelmedet, én befejeztem, mert rohadt unalmas minden Veled való szóváltásban a béka alá lemenni, ha triviális dolgok sem maguktól értetõdõk.
offtopic
ELog 2008 jún. 26. - 18:00:49
(67/682)
Örülök, hogy ekkora örömet tudtam okozni. (Nem lesz sok egy teljes üveg pezsgõ? Bár, Te tudod, hogy Neked mi mit ér meg.) Csakhát a levelezésed és az ünneplésed éppen annyira nem tartozik rám (és még kevésbé közügy), mint Rád, hogy én kivel osztom meg a film iránti kétségeimet. ;)
ELog 2008 jún. 26. - 16:02:49
(66/682)
Az elõzõ beírásommal annyit akartam mondani, hogy nem nézek meg semmit csak mert úgymond kötelezõ darab. Számomra ilyen nem létezik. De rendben, meggyõztetek, lássuk akkor, hogy mit láthatunk. ;) :)
travis78 2008 jún. 26. - 15:40:33
(65/682)
A világ egyik legsokkolóbb filmje!
Én olvastam Hubert Selby-tõl mást is. Pokolian erõs dolgokat írt, és ebben az esetben tökéletesen sikerült a bizarr világát filmre mozgatni.
sushi 2008 jún. 26. - 14:45:12
(64/682)
atyavilág ezt leadják ma???halucinálok???
waterdrag 2008 jún. 26. - 12:21:20
(63/682)
mechanikus narancsi is nagyon ott van,alapmû:)