darmen 2008 jan. 28. - 10:48:31
(42/682)
Huh. Hát nekem tegnap este volt szerencsém elõször megnézni a filmet. Eddig se akartam drogozni, de azt hiszem ezek után se fogok. Nagyon dúrva volt, a film vége felé szinte már rosszul voltam. És a srác karja... utálom a tût, meg ha megszúrják az embert, de amikor abba a sebbe szúrta bele, azt hittem menten elhányom magam. Szóval engem sokkolt. Rémisztõ, hogy mit meg nem tesz egy drogfüggõ, hogy anyaghoz jusson...
10/10
skillet 2007 nov. 18. - 10:52:25 10/10
(41/682)
Nem 1 mai darab de csak most néztem meg. szerintem nagyon jó, nálam 10 pont. nem sok film van a témában, legalábbis nem sok jó. de ez jó volt. az öregasszonyon rommá röhögtem magamat. de ettõl függetlenül persze, teljesen hiteles a film és ütõs. de ha valamikor nyáron vagy mikor kap egy telefont a tv-tõl, és azt mondják nemsokára
-pár napon belül- visszahívják, de õ még télen is fogyókúrázik hogy beleférjen a piros ruhájába, amibe addigra már 3x is belefér...hát, nem tudtam visszafogni a röhögést. de ez persze csak a karakternek szól, természetesen a mozi az elejétõl a végéig szuper. csak hát minden nézõpont kérdése. de amikor jönnek a flessek, és megindul a hûtõ, a mutter meg bekap gyorsan pár pirulát válaszul...hát, mit mondjak, fergeteges. kihagyhatatlan. nagyon OTT volt a film.
intro 2007 okt. 26. - 23:48:03
(40/682)
nekem a 'rekviem egy álomért' az 'egy amerikai szépség'-hez hasonlít. valóban erõs képi világa van, de szerintem sem annyira sokkoló, mint amennyire az akar lenni. erõs túlzással azt mondanám, hogy amerikaiaknak készült mûvészfilm. innen a hasonlóság. európai szemmel egy erõs átlag. egyébként meg drogprevenciós fórumokon és rendezvényeken mindent levetítenek, amiben drog van (félelem és reszketés las vegasban, trainspotting, fûbenjáró bûn), mert a film szemléltetõeszköznek jó.
ha már nagyon komoly drogfilmekrõl van szó, akkor ajánlom mindenkinek a Dealert (magyar alkotás). ennél jobbat a témában én még nem láttam.
10/10
gaab3129 2007 okt. 26. - 11:50:13 10/10
(39/682)
Szerintem nagyon jó film és igen tanulságos. Ez jó elrettentõ példa mindenkinek aki a droghoz nyúl. Amúgy itt Magyarországon információim szerint elvonón vetítik drogosoknak.
verdeleth 2007 okt. 20. - 10:39:50
(38/682)
én nem szimpla drogos filmnek nézném ezt, mert annál sokkal többrõl szól Hogy hatásvadász e? Csak amennyire Aronofsky szokott Sok zene, gyönyörû képek, varázslatos de mégis szivszoritó jelenetek Nekem ezzel semmi bajom és abszolút 10 pontos nekem ez a film, akárcsak a Forrás
k11zoltan 2007 okt. 11. - 13:32:03
(37/682)
Hát, nem tudom mennyire ismered a torrent porogramot, ennek segítségével szinte bármilyen filmet le lehet tölteni. Nem bonyolult, de egy kicsit idõigényes...
amy911 2007 okt. 09. - 18:08:16
(36/682)
Én nevettem rajta:))Honnan töltötted le segits nem vagyok egy pc zseni:)Köszi.
k11zoltan 2007 okt. 08. - 12:34:49
(35/682)
Talán a vége nem tetszett. Nem azért, amit a történet mond (nem is vártam jellemfejlõdést), hanem inkább azért, mert látszott, hogy a rendezõ egy drámai befejezést akart, de szerintem ez nem sikerült neki. A végén egyes részeket eltúlzott (Spoiler: Pl. a srác kezét le kellett vágni...). Szerintem ez nem annyira sokkoló, nem ad akkora drámát a végére. Rengeteg drogos film van, és lehet jó végjátékú történeteket kihozni a témából, de ebben a filmben 'szerintem' ez nem sikerült...
efes 2007 okt. 08. - 09:28:12
(34/682)
de emberek! a tömegfilm az a karibi kalózok (meg az ehhez hasonlók)! ne keverjük már össze a dolgokat...

a rekviem az álomért nem tömegfilm, mégha tömegek is nézték meg. igenis mûvészi igénnyel készült, a témájához illõn brutális alkotás, mentes minden trainspottingos hazgságtól. a hernyó ilyen, kész. a film pedig egy tehetésges filmes mûve, néha ugyan már túlzottan stilizál (ez a tulajdonképpeni mondanivaló kárára is megy) a szemkápráztató vágástechnikája, de majd kinövi...
10/10
Redfield 2007 okt. 08. - 08:41:05 10/10
(33/682)
Bõvebben mi a bajod vele? Nem találok kifogást a film kivitelezésében. A vágások és a képi világ itt nagyon jól sikerültek, remek atmnoszférát teremtettek. Túl negatív lenne? Nem hagy más lehetõséget, csak a sokkolás a célja, és az elrettentés? Nos igen, ez így van, de szerintem a lehetõ legigényesebben teszi ezt. Nem lebegtet a habok közé, egy percig sem állítja, hogy ez egy szép történet, nem hazudik. Kultfilm lett, akár csak a zenéje, és egyáltalán nem ok nélkül. Ez nem tömegfilm, csak egy olyan esszenciája van azzal a mérhetetlen komorsággal és rossz hangulattal amit áraszt, hogy mindenkire hatással van, az emberekrõl pedig köztudott, hogy szeretik a fájdalmat. Szükségünk van a fájdalomra, és a legtöbb horror már unalmas. Azok többnyire nem a lelket célozzák meg a nyomasztással. Ez már arra is épít.
k11zoltan 2007 okt. 07. - 20:23:44
(32/682)
Én net-rõl töltöttem, de MEGBÁNTAM! Lehet, hogy azért, mert (hasonlóan az Amelie csodálatos...hez) mindenki el volt szálva tõle, hogy mekkora film, és valami nagyot vártam, vagy talán mûvészit?, nemtudom. EZ a film szerintem egy nagy tömegfilm. Nekem egyáltalán nem tetszett, és furcsának is találom, hogy itt a fórumon is szinte mindenki + véleményen van. Bár lehet, hogy a mûvészibb filmeket kedvelõk nem nézték meg, ezért nem nyilatkoznak. Mégegyszer biztos nem nézném meg, inkább az Ameliet...
amy911 2007 okt. 07. - 19:57:02
(31/682)
Ém is megakarom nézni, de tkbol már nem lehet kölcsönözni:(tudtok valamit ajánlani??????köszi:))
mezsge 2007 szept. 14. - 22:29:50
(30/682)
már nagyon rég meg akartam nézni, amiket írtatok róla itt, hogy mennyire ütõs és zseniális film. és most nyáron megnéztem a barátaimmal.. én is az elején még kicsit furcsának találtam (keményebbre számítottam), de amikor beindult a film (pörgõsebb lett) áááá..kész!

mondjuk eléggé felkészítettek a többiek, meg eleve úgy kezdtünk neki, hoyg ráhangolódtunk. az utolsó negyed óra borzalmas és félelmetes.

az operatõri munka kiváló lett, színészek is nagyon hitelesen játszanak, tényleg nagyon jó lett az egész!

a zenérõl meg csak annyit, hogy én úgy tudom, ez nem a filmhez íródott, csak feldolgozás. az eredeti egy komolyzenei darab. (bár tudnám, hogy ki írta!)
kobo 2007 aug. 26. - 23:15:30
(29/682)
Nem teljesen értek egyet az elõttem szólókkal!Valóban a filmnek egy nagy része a drogprevencióról szól!DE azért szerintem sokkal többrõl szól ez az egész.A nagymam és a piros ruha meg a srácok és a heroin!Mint ahogy a cím is mondja REKVIEM egy álomért.Mindannyian egy álomképet ringatnak maguk elõtt.És annyira szeretnék megkapni adott esetben a jó alakot a ruhához vagy a megváltást hozó szert h bármit képesek feláldozni érte.Elvakultan csak azt a vágyképet látják és üldözik anélkül h felriadnának h rossz úton járnak.Szerintem mindannyian voltunk már így hogy annyira de nagyon szerettünk volna valamit (ami talán másoknak semmiség) hogy nagy áldozatokra voltunk képesek érte.Csak talán mi idõben észbe kaptunk és lemondtunk róla.A film szereplõi képtelenek erre.Eszméletlen hatással volt rám ez a film...napokig másra sem tudtam gondolni és utána sokáig meg sem tudtam szólalni.Velünk is megnézették a suliban és az osztályban egytõl egyig megrendültünk.Az óra végén valaki kikapcsolta a lejátszót nem szólt senki semmit némán elmentünk ebédelni nem beszéltünk de mindenki tudta mit érzünk...eszméletlen film...
ciccus92 2007 aug. 26. - 12:16:36
(28/682)
Elképesztõ film..döbbenetes,és nagymértékben lehangoló..
Örülök ,hogy megnéztem ,mert ez tényleg rádöbbent,hogy mekkora f***ság drogozni..
Az utolsó néhány kép,amit mutatnak a 4 szerencsétlen fõszereplõrõl,vmi borzasztõ látvány..
Sírni akartam a végén,mert az könnyített volna rajtam,de nem sírtam.. sõt köpni nyelni nem tudtam.. anyukám azt hitte vmi komolya bajom van. megnéztem,és csak tengtem,lengtem..
Kemény film..
StJust 2007 máj. 06. - 14:55:06 Előzmény gina...
(27/682)
Elég sajnos,hogy neked csak ennyi jött le ebbõl a filmbõl!Talán még nem vagy túl értett hozzá,és ezt nem bántó értelemben mondom!
A legjobb fényképezésû,és legtutibb kamerabeállításokat alaklmazó film,amit valaha láttam!
A zenéje szintén fantasztikus.
Az egész nagyon hatásos,és megrendítõ!
Bov 2007 márc. 18. - 16:29:54
(26/682)
Sztem f*sza film. 10/10
és jól tette a tanárnõ, h megnézette veletek.. inkább ezt nézzétek, mint vmi uncsi dokumentumfilmet a drogokról ...
a zenéje, a vágások, áá..
a vége :( odab*sz..
10/10
Noche 2007 febr. 26. - 22:05:40 10/10
(25/682)
azért úgy gondolom van különbség egy film (mint ahogy elõtte is írtam, nem feltétlenül pont ez, de valami hasonló témájú) levetítése és aközött, hogy fogalmazást íratnak, és az összes ilyet megnézetik. (de nem is tudom miért magyarázom, ha egyszer már leírtam egyértelmûen. aki abból nem értette meg, valószínûleg most sem fogja felfogni. megszoktam. úgyis köztudott, hogy a magyarok nagyon nincsenek jó helyen világviszonylatban szövegértésbõl...) azt meg elég durván tapasztalom a környezetemben, hogy vannak, nem is kevesen, akik addig nem fogják fel a dolgok súlyát, amíg nincs valamilyen személyes "élményük" (lásd pl. egy ilyen "sokkoló" film) :)
gina... 2007 febr. 26. - 15:50:09 Előzmény Noche
(24/682)
Nekünk múlt héten kellett megnézni a filmet a suliba, és elég sokkoló volt mindenki számára, sõt még fogalmazást is kell írni róla, és sztem nem volt egy jó ötlet, hogy ilyeneket nézetnek velünk, mert ez nem az elsõ ilyen film volt! Ezekután nekünk is megvan a véleményünk a tanárnõrõl, hogy milyen lehet a lelki világa...
10/10
Noche 2007 febr. 25. - 19:58:48 10/10
(23/682)
nagyon tetszik ez a film. a zenéje engem is megfogott, és tényleg hatásosan csinálták meg az egészet. szerintem inkább ilyeneket kellene vetíteni az iskolákban "drogprevenció" címen, minthogy hosszú és unalmas elõadásokat tartsanak, amiken mindenki bealszik a második mondat után. biztos több gyereket gondolkodtatna el...