10/10
od.gszal 2010 jún. 03. - 16:46:23 10/10 Előzmény EG0
(424/684)
Negyvenen felüli vagyok, és mégis nagyot ütött a film. Bár én ha lehet, még antibiotikumot se veszek be, nem hogy valami sz@r agyzsugorító drogot vagy piát.
9/10
gyapif 2010 jún. 03. - 14:03:55 9/10
(423/684)
Sajnos a végét nem láttam,mert rosszul programoztam be a dvd felvevõt.Ma akartam megnézni és akkor szembesültem vele,hogy hiányzik a végébõl 15 perc.Nagyon bosszant a dolog mert egy nagyon jó film,remélem még leadják egyszer.
mrgy 2010 jún. 03. - 14:01:42
(422/684)
sajnos mindenfajta függõség pótcselekvés, azaz elõször az okokat kell megtalálni, ha orvosolni akarjuk
10/10
Vérone1992 2010 jún. 03. - 13:55:28 10/10
(421/684)
Most suliban vagyok.. ahogy olvasom a kommenteket, lassan megszûnik a külvilág, kizárom magam a többiek világából. Tudom, hogy õk És a legtöbb ember sohasem lesznek képesek az ilyen és ehhez hasonló filmeket értékelni. Ez nem az õ hibájuk, és ez nem azt jelenti, hogy én vagy ti többek lennénk mint bárki más...

A film. Amikor láttam 2008 júniusában ( és itt szeretnék javítani, ugyanis nem 28-án- amint valaki az elõbb írta - hanem 26-án csütörtökön adta le az m2) szinte sokkolt a film. Akkor 15 éves voltam. Fõleg az amikor "hullottak" a nénire a sütik meg amikor üldözte a hûtõ, és kijött a tévébõl az álmodott énje és a mûsorvezetõ. Bennem ezek maradtak meg. Másnap nem tudtam hol vagyok, mit csinálok. Utolsó emlékem szerint az ágyamban feküdtem ( délutáni alvásként ) majd a buszon ülök, és fogalmam sincs miért és hova indultam. Mondta anya hogy nem is tudta, hogy elmentem. Én sem.

Tegnap megnéztem újra. Mondtam szüleimnek hogy nézzék meg õk is mindenképp. Anya végignézte, apa nem tudta, mert nem ért haza idõben, csak az utolsó tíz percre ért be. Anyát is sokkolta, apát is. Fõleg a vége.

Ez a film nem arról szól, hogy milyennek képzeljük el a világot, hanem arról amilyen a világ.És lehet ellenkezni, lehet biztosan tudni, hogy neem neem ez csak egy hülyeség amit csak a bolond drogosok néznek meg..

Az élet sajnos nem arról szól, hogy teljesülnének vágyaink. Nagyon jó dolog elképzelni õket, de többnyire nem jönnek be. AZok akiknek teljesülnek vágyaik, szerencsésnek mondhatják magukat. Ám a legtöbb ember csak egyetlen dolgot tehet:rekviemet mond az álmaiért....

Azoknak, akikkel egyezik film-ízlésem.. javaslom a Transylvaniát és a Hetedik kört.

17/f Örülnék ha valaki, akinek szimpatikus lettem, vegyen fel msn-re :) fent van az adatlapomon. Jó lenne megismerni minnél több ilyen világfelfogású embert.
10/10
kettyo 2010 jún. 03. - 13:52:27 10/10
(420/684)
Szerintem nemcsak a drogról hanem a függõségrõl általában szól a film.

Van benne a drogfüggõségen kívül gyógyszerfüggõség, tévéfüggõség, kajafüggõség is.

Még jobb lett volna ha mindehhez hozzájön egy kis alkoholizmus, játékszenvedély, internetfüggõség, akár még szexfüggõség is.

De így is jó volt.
mrgy 2010 jún. 03. - 13:24:23
(419/684)
számomra ez jött le a filbõl, amit köszönöm, jó volt, de elég volt egyszer megnézni

- van két jószándékû, lecsúszott, szerencsétlen fiú, akik belõtt állapotban fantizálnak, hogy a drogból meggazdagodnak, egy álomképet kergetnek, ami persze nem vezet sehová
- Marion láthatóan azért jut ide - ezt a film több helyen kiemeli - mert iszonyú gazdag szülei vannak és õ már "jódolgában" nem tud mit kezdeni az életével, õ nem azért drogozik, és jut idáig, mert üzletet szimatol a drogban vagy mert lecsúszott nincstelen, aki ebben talál menedéket
- az anya szerintem semmiképp nem átlagos életet él, hanem inkább átlag alattit, amihez nagyban hozzájárul saját tehetetlensége és az, hogy miután meghalt a férje, nem tud mit kezdeni a felelõsségel, hogy van egy fia és egy élete, amit a férje halála után neki kellene irányítani, végül a tv elõtt ülve és álmodozva foszlik szét minden álomképe az önsajnálatban

az összes szereplõhöz hozzákapcsolható egyetlen hiányosság, ami láthatóan kiváltja az eseményeket, legyen szó gazdagról, szegényrõl, társasról vagy egyedülállóról: a szeretet/törõdés hiánya, ami ha meglett volna, talán nem is jutnak el idáig, ha lett volna valaki visszahúzza õket

szerintem a végén megjelenõ embriópóz a kulcs a film megfejtéshez: elzárkózást a külvilágtól, az anyaméhbe való visszavágyódást jelez, ahol "biztonság", nyugalom, szeretet és törõdés van

sajnos ez a mai rohanó világ igazi nagy betegsége
Hellomoto 2010 jún. 03. - 13:12:42
(418/684)
tegnap láttam elõször, nagyon jó film, csak ajánlani tudom mindenkinek!
iskolákban (általános 7-8. osztály) pedig kötelezõvé tenném a megnézését (ahogyan a bekasztlizva külföldön c. natgeo sorozatot is, ami nem mûvészi, nem túl durva, mindössze reális, mert a valóságot dolgozza fel, azon emberek elmeséléseibõl, akik ezt átélték) majd az átbeszélését, mert szinten mindenkire nagy hatással lenne, így biztos nem nyúlnának a drogokhoz, mert aki már 1x komolyabban belekerül az nagyon nehezen fog szabadulni a rabságából.
menelaosz 2010 jún. 03. - 12:27:24
(417/684)
egy évvel ezelõtt néztem meg elõször a filmet és én is nagyon megörültem, mikor észrevettem, hogy tegnap leadják.
voltaképp igen, én is részletesebben láttam most, mint elsõ nézésre.
amire rájöttem - és szerintem nem szégyen, hogy csak most -, hogy miért ez a címe az alkotásnak.
SPOILER
mert mindenki egy álmot hajszol, csak aztán a drog leépíti mindannyiukat, sajnos. és a végjelenetek is a címre utalnak, amikor mind oldalra fordulnak az ágyukon és felhúzzák a lábaikat, vagyis alvó pozícióba helyezkednek, egy olyanba, ami elzárkózást és bizalmatlanságot jelent a külvilággal szemben.
talán harry a legakaratosabb, hiszen mariont is õ hajszolja, hogy tervezzen, és a mamájának is õ mondja meg, hogy ne szedje a kamuorvos által felírt tablettákat.
szerintem a végén a néger srác jár a legjobban. õt befogják dolgozni és - ha majd kikerül onnan - már csak rajta áll, h tiszta akar-e maradni, de legalább megvan az esélye a normális életre.
kedvenc jelenetem, amin most is sírtam, az a telefonos, amikor marion megkérdezi:
-mikor jösz? gyere ma...
és a srác összekuporodva sír a falnál.
nameg a végén
"nem, marion sosem jön el."
SPOILER VÉGE

film után még sírtam egy kicsit, de személyes vonatkozások miatt.
válaszolva egy lentebbi írásra, véleményem szerint kívülálló szemmel nem lenne ilyen hatásos ez a film.
szeretem az ilyen és ehhez hasonló filmeket. át tudom élni. és nem az jön le, hogy undorító drogosok (egyik szereplõt sem nézem le), hanem éppen pont ebbõl lehet tanulni, hogy megnézed, a drog így el tudja rontani az életed, és azt mondod, nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni.

és csatolnám a kedvenc képi jelenetem :)
Shando 2010 jún. 03. - 12:04:21
(416/684)
Visszaolvasva a kommenteket sok találó jellemzést adtatok. Viszont azzal nem értek egyet hogy csupán egy drogos film. Ez annál azért több.
Én nem elöször néztem meg. Amikor legelöször láttam, a teljes egész film olyan hatással lett rám hogy elbögtem magam a végén. Nagyon szomorú érzést keltett. Viszont ahogy tegnap néztem újra (mivel már ismertem a történetet) a részletek tüntek fel, és minden apró részletnek sokkal nagyobb jelentõsége lett. Ami nem szomorú érzést hanem inkább idegességet, nyugtalanságot, nagyon negatív érzést keltett. (Ezért többször már nem is fogom megnézni. De ez nem azt jelenti hogy nem fogom elfelejteni. Nem egy tömegfilm..)
Spoiler!
Elismerés a rendezõknek.. a zene (kiben ne keltene érzelmeket? és leginkább enyhe depressziót..) a kamera állások (mikor rászerelik a szereplõkre a kamerát és a háttér "mozog"), a cím (nagyon találó), és maga a történet. Ahogy tönkre teszik magukat.
Spoiler vége!
Viszont a tinédzsereknek, és a fiatal felnötteknek (az iskolákban) igenis le kellene vetíteni, és nem azt mutogatni hogy milyen színes tabletták vannak amik veszélyesek.. Ez a film nagy hatással van, és lehet az emberekre.
10/10
kettyo 2010 jún. 03. - 11:17:18 10/10
(415/684)
Akinek a nyomasztó hangulat nem jött be viszont tetszik a leépüléses téma, ajánlanám az Összeomlást Michael Douglassal, az szórakoztatóbb formában mutatja be a fõszereplõ érzelmi leépülését.
detti_s 2010 jún. 03. - 09:42:33
(414/684)
Tegnap este részleteiben láttam - mert kapcsolgattam a csatornák között. Mivel ilyen híres film, szerettem volna megnézni, de engem CSAK elborzasztott. Kicsit sem tetszett, valószínûleg a történet miatt, így a film mûvészeti eszközeire nem figyeltem. Sajnálom, hogy nem láttam az egész filmet, akkor talán más lenne a véleményem, de tény, hogy utána nem tudtam elaludni.
cirmi11 2010 jún. 03. - 09:27:23
(413/684)
Bizonyára ha jó a rendezõ meg tudta volna csinálni, de ez így fantasztikus ahogy van, és egy biztos nem lett volna ennyire sokkolo, hogy egyszerûen nem tudunk a hatása elól szabadulni.
Henci8 2010 jún. 03. - 09:21:45
(412/684)
Hát nem egyszerû kommentet írni errõl a filmrõl azt biztos. A mûvészfilm jelzõ az kijár neki, így nem is egyszerû értékelni.
Az elsõ 15 perc után eszembe jutott, hogy ennél azért sokkal többet vártam.Aztán ahogy haladt elõre a sztori és fel tudtam venni a rendezõ stílusát, egyre jobb lett. A vége pedig zseniális. Sajnos sok filmnél elmondható, hogy elcseszik a végét. Hát itt a filmtörténet egyik legjobb befejezését láthatjuk véleményem szerint. Ahogy minden szereplõrõl szépen kiderül minden, nincs szájbarágva, pont elég az információ, le van zárva. Ez az a film, amelyet tényleg egészben elejétõl a végéig kell értékelni, mert egyben jó. Ha kiveszünk részeket már elveszti a lényegét és sokszor idegesítõvé, unalmassá is válhat.
Folyamatosan azon gondolkodom, hogy meg lehetett volna-e csinálni ezt a filmet normális stílusban, nem ezzel a drogos látásmóddal, és hogy vajon az is ütött-e volna ekkorát? Nagy kérdés.

9/10
cirmi11 2010 jún. 03. - 09:16:05
(411/684)
Én az anya korosztályához tartozom, és igen átélem amirõl beszél, hogy minek bevetni az ágyat, minek elmosogatni, hát vannak ilyen napjaim, de valami mindig tovább lök és zömmel örömmel telik az életem.Sokszor kilátástalan az biztos és minden sz... de a filmben látott dolgok, nem megoldások. Igen is az élet egy csoda és rajtunk múlik, hogy miként éljük meg. Persze a külsõ körülmények hatása nagyon erõs, de a harmóniát a világgal csak sajátmagunk tudjuk megteremteni, belülrõl. Belsõ békét és erõt kívánok mindannyiotoknak, és türelmet egymáshoz.
1/10
runningday 2010 jún. 03. - 09:15:01 1/10
(410/684)
Ez a film borzalmas. Lehet, hogy "ütõs", ahogyan sokan említik, de véleményem szerint az, aki ezt a borzalmat többször is meg akarja nézni, vagy az akinek a fejébõl kipattan a forgatókönyv, az - és nem akarok megbántani senkit - súlyos elmebeteg!
Miért kell emberek végsõ mértékig vató megalázását filmre vinni, és azt egészséges érzelmû közönséggel megnézetni? Tényleg ez viszi elõre a világot? Annyira romboló volt a film, hogy
1. közben egyszerûen az sem jutott eszembe, hogy átkapcsolhatok másik csatornára, annyira letaglózott
2. természetesen egy percet sem aludtam volna, ha utána nem teszek be egy szívderítõ filmet DVD-n.
Mégegyszer megerõsítem, tisztában vagyok vele, hogy egy fim akkor jó, ha üt, de emberek lelkét széttaposni - ehhez elmebeteg rendezõ, író kell!
10/10
pneklara 2010 jún. 03. - 07:55:56 10/10
(409/684)
A film után azon gondolkodtam, hogy az ember élhetné az életét, ami kiszabatott neki, szerényen, mérsékelten, okos célok által vezérelve, s ehelyett egyesek, isten tudja mi okból, szövetséget kötnek a sátánnal. Rémes életet éltek a szereplõk. Így filmen is sokkolt, de ha valóban vannak ilyen életek, akkor a velük együttélés is rettenet lehet. Arról nem is beszélek, aki ilyen eszeveszetten keresi a lakásban a cuccot. Mint a Hét krajcár novellában az utolsó krajcárt - de micsoda különbséggel.
Jó film, meg kellene minden tininek néznie. De õk nem hinnének a szemüknek, csak ha maguk tapasztalnak. Meg abban a korban mindenki sérthetetlennek hiszi magát.
10/10
eXraYo 2010 jún. 03. - 03:06:10 10/10
(408/684)
Ott konkrétan ez szól: "Clint Mansell - Summer Overture"
...ami a "Lux Aeterna" c. dal egy remix változata.
The Man Who Laughs 2010 jún. 03. - 00:10:37
(407/684)
Rekviem egy álomért

Most láttam elõször és kétlem, hogy azután nagyon gyakran megnézném.

Na nem mintha rossz film lett volna, sõt örülõk, hogy megtekintettem. Kifejezetten jó filmnek tartottam. Az egész drog témát reálisan és erõteljesen dolgozzák fel. A színészek jók (fõleg a Sara Goldfarbot játszó Ellen Burstyn). A az operatõri megoldások nagyon tetszettek (lassítás, gyorsítás, felezett képernyõ, a rutin szerû cselekvések közeli felvételei stb...). A film zenéje meg hihetetlenül jó. Mind ezek mellet a film legnagyobb erénye az, hogy érzelmileg hihetetlenül erõs tudd lenni (igaz, hogy hatásvadász vagy hogy elég egyszerûen körül írható mondani valója van de ez senkit nem zavar, mert a tálalás remek).

8/10

Súlyos, durva film.
10/10
kettyo 2010 jún. 03. - 00:03:34 10/10
(406/684)
Hát ez szerintem igencsak ütõs volt.

A néninek amikor begyorsult/belassult az idõérzéke az marha jól meg lett csinálva. Nekem volt már ilyen, igazából még durvább, ahogy minden felgyorsul az ember körül mint egy idõgépben, de nagyon jól meg lett csinálva a filmen. Nekem nem drogtól, hanem epilepsziától volt. (belassulásos élményem nem volt)

Az ilyen drogos ribiket meg néha sajnos tényleg jó alaposan meg kell cuccolni, ha nincs jobb kéznél, de rohadtul vigyázni kell a gumira!
10/10
stampo 2010 jún. 02. - 23:48:31 10/10
(405/684)
Nem lehet eléggé dicsérni. Dermesztõen jó film!