7/10
macsikám 2010 jún. 27. - 21:30:42 7/10 Előzmény sakit felut
(72/172)
Ez a pedofil-dolog engem is dühített, nem igaz, hogy minden filmbe bele kell ezt erõltetni. Ide tényleg jobb lett volna egy szimpla gyilkos, vagy mi volt a régiben.
A másik ami idegesített, a "tinédzser" fõszereplõk, hát most rákerestem a neten, és 85-ben, 86-ban, 87-ben született az összes. Huszonévesek, és még játszani sem tudnak.
7/10
sakit felut 2010 jún. 25. - 19:13:08 7/10
(71/172)
a késekkel azért SzVSz jól bánt Earle Freddyként szerintem, de tényleg elveszett mind a régi arca és valamennyi humora is, ilyen szempontból csalódsz... ez a film egyszerübbre, szimplábbá fogta Freddy alakját, az effektek, álmok, helyszinek viszont nem voltak rosszak szerintem :-`
little_girl 2010 jún. 25. - 19:07:39 Előzmény sakit felut
(70/172)
Nem belegondolás kérdése, legalábbis részemrõl. A 21.sz-ban egy maszktól többet vártam volna, lényegében ennyi. Meg igazság szerint, amit hiányoltam, amit régebben mi elég sokat utánoztunk, a kések "jól csengõ" hangjai :) Az új Freddynek a hangja volt rémísztõ, a régiére az alámondások miatt nem is nagyon emlékszem... (hát igen, még abban az idõkben..) Fõszereplõnek KC-t vártam - fõleg mert elég sok más sorozatból ismerõs a csajszi és ott jól alakított, így én a fõszerepet simán neki adtam volna... Hát mindegy, egyszer megnézhetõ, részemrõl..
7/10
sakit felut 2010 jún. 25. - 19:05:44 7/10
(69/172)
Ha kedved van, szeretnél :D vagy kell neked egy Freddy a mai világba és technikával akkor érdemes próbálkozni vele szerintem jól visszaad pár dolgot, van stílusa is. De ne várja tõle sokat, asszem erre mondta lejjebb egy fórumos hogy negatív koncepciós gondolatokkal érhet kellemes meglepetés, hogy nem is olyan rossz :)
emikeeh 2010 jún. 25. - 18:40:40
(68/172)
Én még nem láttam,de meg akarom!Nekem egy két anyu mondta h nézzem meg az összes rémálom az elm utcában részt meg a freddy vs jasont,és tökre teccettek :) de ha ennyire csalódás ez a film,akkor lehet meg se nézem :/
7/10
sakit felut 2010 jún. 25. - 18:14:26 7/10
(67/172)
Kisebb belegondolás után egy biztos, hogy ehhez a Freddy- hez máshogy kell hozzáállni a régihez, aki azért az elsõ volt, de én se komálom a változtatásokat. Jackie Earle nem hozott ki többet mint amit tudott ebbõl és az tetszett, a beszólásaira, játékára gondolok, de hogy a legundorítobb pedofil alakot kihozták a végén a múltjára, az nem jó. Inkább az eddig kiderült dolgokat pontosították volna, vagy tartották volna rejtélyben az egészet. Örüljön a film hogy megkapta a 7est tõlem, már 6ost adnék, mert egy átlagfilmnél jobban tetszettek a jelenetei nagy része meg a fõszereplõk Freddy- vel együtt is elég visszafogottan nem szerepelték túl, hanem annyit amit kellett ebben a történetben. Nem volt egy kiemelkedõ senki, de jó poénok vagy szerepek azért voltak benne, igen a fõszereplõ csaj is jó hogy ilyen egyszerû átlagos de félénk volt ehhez a történethez :)
little_girl 2010 jún. 24. - 20:56:15 Előzmény tib_www.poszterfutar.hu
(66/172)
Szia,
sikerült megnézni? Természetesen nem azt mondom, h ne nézze meg senki, de igazság szerint a technikai megoldások részben jók voltak, de Freddy abszolút csalódás volt. De persze, ahogy már írtam, kinek mi... Szóval, kíváncsi vagyok a véleményedre miután megnézted... :)
7/10
sakit felut 2010 jún. 24. - 18:31:53 7/10
(65/172)
szerintem rendbe volt a fõszereplõ lány, volt egyféle jelleme az ilyen nagyon szép világban élõ amerikai gyerekek hazugságához :) ... szóval nekem tetszett hogy nem akarta túlmutatni magát a képernyõn fõleg a Freddi történet mellett .. azt nyújtotta amit elképzelsz arról akivel megtörténik ez és szerintem szép is volt, csak néha buta a történetben, pl milyen könnyen elfogadja õ is hogy semmit nem árul el az anyja és a többi felnõtt .... ezért tetszett még inkább a vége, bár ettõl neki nem lett jobb :)
7/10
sakit felut 2010 jún. 24. - 00:02:00 7/10
(64/172)
SPOILER

A legrosszabb talán az volt és emiatt majdnem 6os az osztályzatom hogy egy eléggé gagyi irányba vitték az új sztorit, hogy Freddy a legaljasabb indorító pedofil kertész állat volt, jobb volt ez rejtélyesen és egy rádióaktív üzem munkásaként a régi idõkben. Vagy ne jelentették volna ki ilyen egyértelmüen a végén hogy fényképek meg minden, jobb lett volna ha benne lett volna az hogy a gyerekek nem mondták el a teljes igazságot, és így jött vissza ... na mindegy, a vége teljesen kárpotólt :) .. " it will hurt a bit " ... dre- e- e -e- e- eam, dream, dreeam, dre- e - eeam .. hát a szülõk annyira bénák és hülyék már az eredetiben, meg néha az események is, hogy alapjában véve nem kell okokat keresni szerintem a Freddy- ben, az elejétõl kezdve valaki álmában vagyunk és bármi megtörténhet, csak Freddy néha nem nagyon avatkozik bele >?;-`
7/10
sakit felut 2010 jún. 23. - 23:55:20 7/10
(63/172)
szerintem ez a film sokkal jobb lehetett volna, vannak benne nagy értelmetlenségek, roszz hülyeségek, de az eredetiben is van ennyi... ami rossz hogy elhagytak minden Freddi vigyort, de annyira érdekes kemény sztorit nem bírtak kitalálni hogy ezt ellensúlyozza, Robert Englund forever for president ... ami jó hogy ebbe a világba inkább való volt ez a film és bár a történet tényleg valahol 3- 4 körül ha mászkál de a képi világ 9- 10, szerintem nem elhamarkodott, a szinészek meg nem alkotnak többet mint amennyit érnek ebbe a szuperideál kocsival járok iskolába és hülye de pénzes szüleim vannak amerikai világban, Freddy- nek meg adott egy kevés karaktert Haley... összeségében majdnem adtam egy 8ast a rossz osztályzatok meg vélemények miatt, de annyit tényleg nem ért meg :)
8/10
kalad 2010 jún. 23. - 01:20:25 8/10
(62/172)
Az igen-igen kicsiny lelkes táborhoz tartozom, akinek tetszett a film. Lehet, hogy azért csalódtam benne az elvárásomhoz képest pozítívan, mert elképesztõ prekoncepciókkal ültem be a moziba, olvasva a kritikákat, és a hozzászólásokat, emelyek ebben az esetben totál nemtalálkoztak a moziban látotakkal. Lelkendezni nemfogok, mert nekemesnek, akiknek barominagy csalódás volt a film, de annyit mondhatok, hogy érdemes beülni a moziba. Ha másképp nem, akkor elképesztõ prekoncepciókkal, negatív irányban...:-)
8/10
Greeta 2010 jún. 20. - 14:03:46
(61/172)
nos én kierõszakoltam a páromtól, hogy nézzük meg együtt...de mit is mondjak,nem hagyott volna ki se õ, se én semmit...
az eredetiek is kicsit viccesek voltak már az Xedik után, elcsépelt csak megcsinált, az új rémálom meg ezt belesûrítette másfél órába. Összegezve mindig rájövünk csak jobb az eredeti (itt speciel nagyon) és a felét végig röhögtem, nem kínomban csak tényleg komikus volt a film :) jah és dream dream dream ;)
5/10
Beks 2010 jún. 18. - 18:42:02 5/10
(60/172)
háát én ma néztem meg, és szerintem nem volt egy nagy szám. sõt, már-már unalmas:) Az eredetit még nem láttam, úgyhogy összehasonlítani nem tudom.
Amennyi az én vélemény: ez egy (számomra) egyszer nézhetõ átlagos horrorfilm, nem túl erõs színészi játékkal. Engem nem nagyon kápráztatott el:) 5/10
10/10
atomix1977 2010 jún. 17. - 20:44:12 10/10
(59/172)
Én pozitívan csalódtam benne annak ellenére hogy Freddy akkor is Robert Englund!
Voltak poénos jelenetek is (a régiben csak 4.résztõl)
De néhány helyen összecsapottnak éreztem... :-(
4/10
Tibet 2010 jún. 17. - 20:39:02 4/10
(58/172)
Most erre mit lehet mondani... egy átlagos film, átlagos színészekkel, középszerû/gyenge színészi játékkal.
Sajnos annyi volt benne a feszültség és az izgalom, mint a Micimackóban a káromkodás. Ezzel most nem Bayer urat és stábját akarom bántani, hanem úgy en bloc a XXI. századi horrorfilmkészítést. Ott kezdõdnek a problémák, hogy egyesek abban a hitben ringatják magukat, hogy egy sikoltozó tinilány, meg egy sötétbõl kiugró rém elég ahhoz, hogy horrort csináljanak. Ez a hozzáállás okozza a problémákat. Már bocsánat, de én és gondolom mindenki más is itt rajtam kívül képes lenne ilyen szintû filmet csinálni, ha így megtömnék pénzel, mint az ilyen fantáziahiányban szenvedõ rendezõket.

Ha elvonatkoztatunk a 80 - as évek klasszikus Rémálmától, akkor egy megszokott tömeghorrornak nevezhetnénk, unalmas elcsépelt klisékkel teleadagolva, ami nem vitatom, valóban megugrasztja az embert(kivéve ha elbóbiskol :)), de ez már annyira unalmas, hogy nagyon. Ha belevesszük, hogy egy remekmûvet csesztek el ezzel, de jó igényesen, akkor az ember legszívesebben Bayer urat is Freddy karmos kesztyûjén látná felnyársalva... :D

Ettõl függetlenül 4/10 - et adtam, mert igazából ennél többet nem vártam, sõt a háborgó kommenteket olvasva még ennyit sem. De gyenge volt, bûn gyenge...
2/10
LCsajszi 2010 jún. 17. - 20:27:37 2/10
(57/172)
Akkor mindenképpen nézd meg az eredetit:)! Meglátod mennyi izgalom van benne. Ja, azt kihagytam, hogy az Újításban nagyon rövidek az álmok, nem lehet átélni, mert amilyen gyorsan elalszanak, máris felébrednek, miután találkoztak Freddyvel. Míg a régebbiben sokkal tovább tart és az a rendkívüli jó zene benne, eszméletlen:). A barátommal tegnaptól kezdve újra elkezdtük nézni a részeket jó sötétben:), mivel a barátom egyszer látta, szegényre megint rájött a frász, egyedül nem meri megnézni:). Na attól jó egy horror, ha van hatása az emberre:D.

SPOILER
Ráadásul az eredetiben olyan dolgok is voltak, mint például Freddy levágja az ujjait, zöld folyadék folyik ki belõle, és a legviccesebb jelenet a telefonkagyló, amikor a nyelve kilóg belõle:D.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 jún. 17. - 13:40:56 9/10 Előzmény Norberto92
(56/172)
:-)
4/10
Pszichoapu 2010 jún. 17. - 09:28:38 4/10
(55/172)
Maximálisan egyetértek. Jómagam is a 80-as évek horrorjain nevelkedtem és bár néhány közülük ma már nem üt akkorát, mint abban az idõben, mégis a "Rémálom" sorozat nekem sokkal többet jelentett annál, mint amit ebbõl a remake-bõl (vagy reboot-ból vagy legyen ez bármilyen típusú újrázás is) kihoztak a T. készítõk.
Negatívumok:
- Az "új Freddy" maszkja szabályosan kiábrándító volt, Englund fizimiskájára vagy jobban passzol a habgumi vagy ennyire dilettáns maszkmesterek dolgoztak a mostani verzión. Nekem a régi messze életszerûbb és félelmetesebb volt, arról nem beszélve, hogy történet újragondolás ide vagy oda, ehhez a filmhez illett volna azért megfizetniük inkább Robert Englundot.
- Az "állítólagosan" fõszereplõ lány (Rooney Mara) játéka számomra teljességgel semmitmondó és üres volt. Ennél még Steven Seagal is gazdagabb mimikával bír, ami valljuk be, nem kis teljesítmény.
- Az átmenetek az álomvilág és a valóság között - ahogy ez számos kritikában is megfogalmazódott már - a legkevésbé sem voltak annyira finoman elmosva, mint Wes Craven munkájában. Az eredetiben az egyik nagy borzongató elemet pontosan ez a szinte észrevehetetlen átmenet jelentette álom és ébrenlét között, így abban nem volt annyira kiszámítható Freddy felbukkanása. Ellentétben a feldolgozással, amelyben éppen hogy csak nem rágják az ember szájába, hogy "figyelj, most a szereplõ lehunyja a szemét, innentõl már álmodik, ijesztgetésre felkészülni!"
- A késes ujjak rángatózása engem inkább egy Parkinson-kórosra emlékeztetett és nem a "már nagyon gyilkolhatnékom van" érzetére, de ezt már lehet, hogy csak Englund iránti végletes elfogultságom mondatja velem.

Ha elvonatkoztatok attól, hogy mi is ennek a filmnek a címe és megpróbálom elfelejteni gyermekkorom egyik kedvenc horrorfilmjét, akkor talán (mondom talán!) adhatok a filmre egy 5-öst. Így azonban ez csak egy 4-es.

"One, two, Freddy's coming for you.
Three, four, better lock your door.
Five, six, grab your crucifix.
Seven, eight, gonna stay up late.
Nine, ten, never sleep again!"
2/10
LCsajszi 2010 jún. 16. - 20:29:11 2/10
(54/172)
Mivel megnéztem, így már nyugodtan elmondhatom a véleményem. Nos, én nagy Rémálom rajongó vagyok, imádtam mindegyik részt és a bemutató alapján meg az eredeti miatt tudtam jól, hogy ez az újítás gagyi lesz, de arra nem számítottam, hogy sokkal rosszabb lett, mint gondoltam. Csak kikapcsolódás és a film iránti imádat miatt néztük meg a barátommal. Nekünk nem tetszett. A maszk nem volt félelmetes, a madárijesztõre hasonlítanám, akinek az Ózban megégett a feje:D. Ma láttuk, ezért gyorsan elõvesszük az eredeti elsõ részt, hogy legyen mitõl félnünk:), hihi. Szerintem a 80-as évek óta nem olyan sokat változott a technika, mert a 20 évvel ezelõttiben sokkal félelmetesebben megoldották a jeleneteket, míg az újban nem éreztem semmilyen félelmet. Továbbá a horrorfilmek attól jók, hogy milyen háttérzene megy, mint például a "Ragyogás" is zenéje miatt volt igazán félelmetes. Az idõ nem változtat semmit. Hiányolom az igazi horrort, a 70-es és 80-as években iszonyú jó horrort tudtak készíteni (Rémálom, Alien, Kedvencek temetõje, Ragyogás, Ördögûzõ...), míg ma már nem igazán. A mostaniak közül igazi horrornak mondanám: Kör, Barlang, Fûrész, ezzel bezárult a kör, mert a többi horror mind egyforma és ugyanaz (zombi, vámpír, mészárlós sorozatgyilkos, gyilkos kísértet kislány vagy nõ alakjában filmek).

SPOILER
A fickó nem volt elég hiteles, nem tudtam elhinni róla, hogy egy pedofil. Csak a hanghatások voltak ijesztõek, de az egész film alatt, amikor megjelent Freddy, már is elment a film hatása, mert nem tudott ijesztõ lenni. Nem éltem bele magam. A régiben sokkal jobb és dúrvább jelenetek voltak, amilyennek egy igazi horrornak lennie kell. Ja, és a fõzenét hiányoltam:(.

"Aki tényleg nem látta az eredetit, annak ajánlanám, hogy nézze meg, ha igazi horrorra vágyik, mert az újnál sokkal rémisztõbb, és ne azt lássa benne, hogy most hanyas években járunk, még a mai napig is tud rám hatni a 80-as években elkészült klasszikus Rémálom:)."
twillight 2010 jún. 16. - 16:59:56 Előzmény PivarnyikKrisz
(53/172)
Oh, simán tetszhetett. Azért egyszer ha teheted nézd meg az eredetit, bár az szerintem inkább vicces a gagyi pulcsijában.

A besorolással meg ne törõdj, manapság nem értenek hozzá az ORTT-nél :)